Unutrasnje stepenice - gazista

Post Reply
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#1 Unutrasnje stepenice - gazista

Post by Sajo---: »

Treba mi pomoc od onih koji uvijek prave nekakve modifikacije u svojim stanovima ili kucama. Takav sam i sam, nazalost.
U glavnom, napravio sam zeljeznu konstrukciju stepenica na koju bi trebala ici drvena gazista. Stepenice su potpuno otvorene, tako da ce od drveta biti samo gazista i podest (na stepenicama je i podest od 2,09 kvadrata).
Sada me interesuje ima li iko iskustva u ovakvim radovima, te da li ima preporuciti nekoga ko pravi i prodaje ta gazista. Inace, treba mi dvanaest gazista dimenzija: duzina - 95 centimetara, sirina - 28 centimetara, debljina - minimalno 4 centimetra. Pored toga, trebaju mi takve daske i da se "popodi" podest.
Inace, drvo bi trebelo biti boje jasena, jer je takav i parket.
Ukoliko znate i cijene, puno bi znacilo!!!!
User avatar
kurty
Posts: 45060
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#2 Re: Unutrasnje stepenice - gazista

Post by kurty »

Obidjes par stolara... To bi bilo najbolje za tebe... Tamam bi vidjeo i kakve su cijene i ko sta nudi...
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#3 Re: Unutrasnje stepenice - gazista

Post by Hemel »

Sajo---: wrote:Treba mi pomoc od onih koji uvijek prave nekakve modifikacije u svojim stanovima ili kucama. Takav sam i sam, nazalost.
U glavnom, napravio sam zeljeznu konstrukciju stepenica na koju bi trebala ici drvena gazista. Stepenice su potpuno otvorene, tako da ce od drveta biti samo gazista i podest (na stepenicama je i podest od 2,09 kvadrata).
Sada me interesuje ima li iko iskustva u ovakvim radovima, te da li ima preporuciti nekoga ko pravi i prodaje ta gazista. Inace, treba mi dvanaest gazista dimenzija: duzina - 95 centimetara, sirina - 28 centimetara, debljina - minimalno 4 centimetra. Pored toga, trebaju mi takve daske i da se "popodi" podest.
Inace, drvo bi trebelo biti boje jasena, jer je takav i parket.
Ukoliko znate i cijene, puno bi znacilo!!!!
sve sto trazis naci ces u Fisu

ovo sam sve vidio tamo. razlicite vrste drveta (da ti ne lupam cijenu ali haj'd recimo da je jedno bukovo gaziste sirine 100 cm. oko 55 km sa debljinom 4 cm,) . sa njima se mozes dogovoriti i po kvadratu da ti rade ali u principu mislim da ce te izaci isto.
imao sam isti problem samo sto sam htio gazista na betonsko stepeniste i rijesio sam malo jeftinije sa jednim stolarom stim sto ce biti i njegova ugradnja.

u Fisu imas bukva, hrast, bijeli bor, jasen...sirine 100 i 110 cm. sa dubinom 30 ili 35 cm i debljina 4 cm

sretno
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#4 Re: Unutrasnje stepenice - gazista

Post by Sajo---: »

Hvala vam na odgovorima, svakako cu danas obici nekoliko stolara. Sto se tice tih iz FIS-a, pravo da ti kazem, preskupe su mi, ne isplati mi se davati toliko novca za gazista! Pokusacu naci nesto do 30 KM. Pricao sam sa majstorom koji mi je pravio stepenice, a i on kaze da se mogu naci gazista za 30 KM.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#5 Re: Unutrasnje stepenice - gazista

Post by Hemel »

Sajo---: wrote:Hvala vam na odgovorima, svakako cu danas obici nekoliko stolara. Sto se tice tih iz FIS-a, pravo da ti kazem, preskupe su mi, ne isplati mi se davati toliko novca za gazista! Pokusacu naci nesto do 30 KM. Pricao sam sa majstorom koji mi je pravio stepenice, a i on kaze da se mogu naci gazista za 30 KM.
pokusaj naci nesto jeftinije ali moras paziti i koliko je i kako suseno drvo.
ja sam svoje platio 50 km/po gazistu (hrastovina) plus 250 km podest (oko 2 m2).
User avatar
zlatarsa
Posts: 63
Joined: 03/06/2008 22:16

#6 Re: Unutrasnje stepenice - gazista

Post by zlatarsa »

Sve preporuke za gazista u fis-u,mene sa ugradnjom kostala 55km.Bukova su tvrda i lijepo izgledaju ,obrade ivice i lakiraju.ako treba broj od majstora javi se. :)
o.b.
Posts: 66
Joined: 11/07/2010 01:01

#7 Re: Unutrasnje stepenice - gazista

Post by o.b. »

mislite u fis-u u vitezu?
ja sam gledala ovdje u sa, medjutim nikakav izbor, nista ni sa cim sastaviti. meni treba i ograda: stubici, rukohvati, zavrsni stubovi... a oni imaju sve (ne bas neki izbor) ali ne u istom drvetu.
a u obi-ju imaju samo gazista, stubici ponuda 0.

vjerovatno cu morati zapucati u vitez.

ja bih neku jeftiniju varijantu, a ne razumijem se bas u drvo, jel' to bukva, jela, bijeli bor, sta im fali, da nije mozda meko drvo?

dobro bi mi dosao kakav naputak?
funky_baby
Posts: 260
Joined: 27/04/2007 20:38
Location: sous le ciel...

#8 Re: Unutrasnje stepenice - gazista

Post by funky_baby »

da malo podignem temu :)
znate li gdje se mogu pogledati gazista, osim u FIS-u oni nemaju dimenzije koje meni trebaju, i koja je cijena otprilike po gazistu?
diff
Posts: 63
Joined: 02/11/2012 11:19

#9 Re: Unutrasnje stepenice - gazista

Post by diff »

Čini mi se da sam vidio u OBI-ju, sad od kojeg materijala i koje cijena, to nisam upratio.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#10 Re: Unutrasnje stepenice - gazista

Post by Danguba »

Nadji dobrog stolara i sve ce ti napraviti. Evo kako je meni napravio...

pogled odozdo...
Image

pogled odozgo...
Image
gazista su hrastova pa cak i podest iako je to malo teze izvesti zato sto se krivi ali imali smo caku i za to.
Last edited by Danguba on 13/01/2016 19:57, edited 1 time in total.
funky_baby
Posts: 260
Joined: 27/04/2007 20:38
Location: sous le ciel...

#11 Re: Unutrasnje stepenice - gazista

Post by funky_baby »

i ja bih ovako, samo gaziste, bez cela, nesto mi bolje.
imas li kontakt ovog svog majstora, naravno ako je ok lik
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#12 Re: Unutrasnje stepenice - gazista

Post by zlo zlo »

bas vidjeh u bingu gazišta 44km :)
Drvoobrada
Posts: 10
Joined: 12/06/2012 06:59
Contact:

#13 Re: Unutrasnje stepenice - gazista

Post by Drvoobrada »

Ja sam imao svakakvih iskustava sa radom, ne mogu puno da pomognem ali na ovom linku je moguće pronaći pokoju korisnu informaciju. LP
http://www.drvoobrada.org/stepenista
Post Reply