unska regata 2006

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#1 unska regata 2006

Post by car-x »

zna li neko od ovih nasih forumaskih krajisnika kad je planirano da se odrzi (ako se odrzi, posto citam da ima tu nekih peripetija) regata ove godine? vec godinama pokusavam doci, ali vazda neki problem..

ove godine sam nakanio, cak sam i godisnji nastelio da bude u to doba.. pa valjda uspijem..

LM, fala na informacijama..
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#2

Post by eHost »

Pozdrav Care !

bice regate.. ali bojim se da ces se razocarati ako odes ove godine. Toliko je zavrzlama nastalo oko te manifestacije, da se meni kao biscaninu to sve zgadilo.. regata je prije bila dogadjaj godine gdje se zabavljalo, pjevalo, pilo, ili jednostavno receno UZIVALO ! a danas samo interesdzije gledaju kako da narodu uzmu pare ! do danas ( 20tak dana prije pocetka regate ) se jos ne zna ni ko je tacno organizuje... radije dodji iduce godine kad bude sve u organizaciji kakvog novog i mladog tima. Prosle godine je bilo prosvjeda i svacega radi organizatora itd.. ako ti je do uzivanja, navrati sa ekipom pa cemo organizirati neki rafting vikend ili slicno ;)

Pozdrav

E:S
eHost
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#3

Post by car-x »

znaci, u ovom trenutku je bolje navrnuti onako, mimo regate.. pravo mi se rafting-uje na uni.. svi kazu da je una prelijepa, a ja jos nikad nisam bio, pa zato..
elem, uzimam si slobodu da ti sibnem PM kad se mrka i ja skontamo gdje bi kad trebali biti..

tenk ju..
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#4

Post by BISCANIN2 »

DOBRODOSAO ,BUJRUM,regata je nezaboravan dogadjaj i teško da ćeš u bosni doživjeti išta ljepše.
Regata starta 26 . jula znači ti bi 25 jula trebao da si u bihaću .
Uopšte nije važno koće da organizuje , dali općina turistička zajednica ili slično , ugođaj isključivo ti zavisi od vremena i od tima .AKO tim ima trun štiha za zajebanciju i pjesmu biće ti fenomenalno .
Ja cu dati javim najkasnije u ponedjeljak dali ima mjesta kod mene ,kao i cijene koje će da formira organizator .Ako ne bude mjesta kod mene osiguraću ti mjesto kod drugih .
Ti bi terbao da 7 dana unaprijed javis dali sigurno dolaziš ili ne .
NO SIKIRIKI ,AKO BOGDA OVE SI GODINE NA REGATI DA . :D :thumbup:
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#5

Post by BISCANIN2 »

Iako je prosle god bilo svega 40tak čamaca i blamaža u kulen vakufu ,ipak je u mom rafterskom iskustvu (prijeratnom )bila jedna od najboljih .
Jednostavno imao sam dream team a i vrijeme je bilo kakvo se samo poželjeti može .
Možeš doći na rafting , ali ti je regata puno puno bolja ,REGATU NEMOJ PROPUSTITI .
JOŠ JEDNOM WELCOME :D .
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#6

Post by Bumbar »

Kakva je bila blamaza prosle godine??? ja sam blazeno neobavijestena o svemu...darn it...

Izgleda da je ove godine organizira turisticka zajednica...
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#7

Post by Bumbar »

Kakva je bila blamaza prosle godine??? ja sam blazeno neobavijestena o svemu...darn it...

Izgleda da je ove godine organizira turisticka zajednica...
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#8

Post by erazmo »

prosle godine je bilo jako malo ljudi, koliko sam upucen jer nisam bio u Biscu :sad:
Nije trebalo dati jednom covjeku da organizira Regatu, bio to Beli, Kiro ili bilo ko treci.
Inace, svima bih preporucio da umjesto preskupe HRvatske i mogucnosti raznih blamaza i maltretiranja uz bezobrazno visoke cijene, odmor provedu na Uni, bilo da ce raftati ili kampirati. Boljeg ugodjaja i odmora nema.

Majke mi :-D
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#9

Post by Bosanac_21 »

Da nezna ko hoce li Unska regata ove godine zavrsavati u Bosanskoj Krupi ili mozda u Bosanskom Novom?
erazmo
Posts: 189
Joined: 16/07/2003 00:00

#10

Post by erazmo »

Valjda u Krupi, kao i dosad, ovih poslijeratnih godina?

Uostalom, Una posilje Krupe je mirnjak i nije bas neki gust raftati. Osim ako te neko ne slepa motornim camcem, pa se posvetis neposrtskim aktivnostima ispijanja pive u camcu :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#11

Post by horns&drums »

Ili rakije ljute :D:D
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#12

Post by BISCANIN2 »

Prosle godine ,prvo je bilo dosta skupo 100 km po osobi bez razlike, prijave su po prvi puta bile dobro organizirane , odmah je bio tim za slikanje pa je svak dobio akreditacju sa bukom i slikom ,dosta zanimljvo.
Sam strat nije bio iz kulen vakufa nego je festa bila u kampu sunce , pa se onda išlo preovozom do martin broda gdje je bio start.
E kad smo dosli u kulen vakuf naletjeli smo na barikade ,vakufčani ljuti sto festa nije bila u vakufu nisu nam dali prolaz dalje ,pa natezanje sa policiom i stanovništvom i na kraju prolaz .
Dobra stvar je sto na buku nije bilo bespotrene guzve galame i dzabalebarosa , smeće je po prvi puta bilo pokupljeno i postojale su kante za smeće .
Najčistija regata do tad .
Ja sam imao dream team i nama je bilo sve savršeno , :D da ne ulazim u detalje .
Ipak sam da se regata digne na viši nivo i da se ukinu fešte i matletiranje učesnika sa dolaskom prolaznika i znaitželjnika .
Prosle god regata je isla do bos novog , ja nisam nastavio ,rodjak kaze da sam se debelo zajebao , kaze da je bio nevjerovatan doček u novom .
Kaže da je hiljade ljudi doslo na doček ,što je za svaku pohvalu novljanima ,ako bog da ove god idemo i do novog
:D :D .
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#13

Post by BISCANIN2 »

dmor provedu na Uni, bilo da ce raftati ili kampirati. Boljeg ugodjaja i odmora nema.
Recimo iako je more od Bihaća 2h vožnje nisam bio na moru duze od 1dan 3 god .
More je za malu dijecu da se brljugaju ,SVE OSTALO JE MALA MACA ZA UNU .
Ljeti moj otac mati i sestra pokupe zenu i dijecu i odu u Kostela ja sa posla picim direkt na plazu ,tamo je vec sto raspremljen i hrana , brzo presvlačenje rahladjivanje :D i ručak , ostanemo do kasno u noć a nekad i noćimo ,i tako cijelo ljeto U OPŠTE NEMAMO POTREBU ua morem.
Jos ko nauči surfat u slapu zvanom ŠESTICA ,VESELJU NIGDJE KRAJA . :D
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#14

Post by ziggy »

BISCANIN2 wrote:
dmor provedu na Uni, bilo da ce raftati ili kampirati. Boljeg ugodjaja i odmora nema.
Recimo iako je more od Bihaća 2h vožnje nisam bio na moru duze od 1dan 3 god .
More je za malu dijecu da se brljugaju ,SVE OSTALO JE MALA MACA ZA UNU .
Ljeti moj otac mati i sestra pokupe zenu i dijecu i odu u Kostela ja sa posla picim direkt na plazu ,tamo je vec sto raspremljen i hrana , brzo presvlačenje rahladjivanje :D i ručak , ostanemo do kasno u noć a nekad i noćimo ,i tako cijelo ljeto U OPŠTE NEMAMO POTREBU ua morem.
Jos ko nauči surfat u slapu zvanom ŠESTICA ,VESELJU NIGDJE KRAJA . :D

Auuuu,sestica! Joj sta sam oziljaka po nogama tamo zaradila!Nema sta najuzbudljiviji dio Une (ako idete onako bez icega,tj. bez camca i duseka :-) ) barem po meni.
Eh koji su to bili dani. 8)
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#15

Post by BISCANIN2 »

Dugo sam držao rekord sa dušekom u šestici , mali edo iz golubića me dugo poslije pretekao , nije mi se davalo vraćati rekord.
He he na plazi se tačno vidjelo ko se spusta a ko ne.
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#16

Post by Anka »

Gledala sam emisije o Uni, prelepa je. Čitam tvoje komentare i osećam zavist. Imam 36 godina a nikada nisam bila na nekoj čistoj reci. Sava je tekuća kanalizacija.... a i ne volim ravničarske reke.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#17

Post by BISCANIN2 »

Vrijeme me zeza i danas mi evo propade komercijalni rafting :sad: .
A ako imas želju da probas nije problem javi se na [email protected] ili otidji na http://www.rainbowrafting.com.ba
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#18

Post by Anka »

Ma tek mi je skinut gips sa noge :sad:
Lekar kaže da bi mi prijalo more,a nisam bila na moru od 1998-e.
Najverovatnije ću ići u Igalo. ne znam tačno kada. Ako budem mogla da uklopim vreme,i ako prohodam normalno, eto mene!
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#19

Post by BISCANIN2 »

Ovako ovo je zvanicno :50 km teba da uplate svi ucesnici regate , start je u Kulen Vakaufu ,noćenje na buku , noćenje u Bihaću i iz Bihaća B.Krupa znači nema nećenja pred Sedrom :sad: .
Mi smo se dogovorili da ćemo napraviti noćenje pred sedrom u privatnom kampu i sutra dan produziti za krupu .
Zainteresovani javiti se na :[email protected].
Broj mjesta je ograničen .
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#20

Post by eHost »

evo opcina Bihac je napravila i malu info stranicu o regati

http://unaregata.bihac.org !

Znam da postoje druge stranice o Una Regati, ali pitanje je koliko su te druge aktuelne !

Pozdrav

E:S
eHost
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#21

Post by BISCANIN2 »

:D ,moji kapaciteti su puni , nema vise mjesta u klubu za UNA REGATU .I jos nesto ovih dana je dosta zivo na slapovima na dionici od kostela do sedre puno je kajakasa i kanuista , rafterima ne daju spustanje
:sad: .
Priprema za evropsko juniorsko prvenstvo u kajaku na divljim vodama .
Napokon su i sredili plazu na plandistu asfaltirali su prilaz i izravnali samu plazu :-D .
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#22

Post by eHost »

Veceras otvaranje u 20h u Kulen Vakufu... bujrum !

Pozdrav

E:S
eHost
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#23

Post by tatoo »

Malo o regati.

„Đe ti veslaš“
Piše: Irma Nuspahić

„Đe ti veslaš“ bila je sinoć „pozdravna“ rečenica redara ili kako ga god nazivali, na ulazu u Gradsku otoku gdje su se dočekivali učesnici 34. Internacionalne Una regate , a gdje se između ostalog održavao i koncert Željka Joksimovića. Ova rečenica možda nekima nije toliko ni čudna, ali u uvom slučaju novinarima je „zapela“ za uho i stvorila osjećaj manje vrijednosti.
„Uredno“ smo imali akreditacije na kojima je pisalo „UČESNIK“ , a ne PRESS SLUŽBA kao i proteklih godina, ali nećemo suditi onima koji su napravili ovu grešku, jer su imali zaista malo vremena da sva organizacija bude besprijekorna.
Želim samo reći da su face našeg grada sinoć bez problema, čak i bez osvrtanja na traženje karte ili akreditacije prolazile pored redara, a grupu novinara koji su ulazili među kojima sam bila i ja, povukao je sa špagu i time im kao psetu povukao glavu naprijed.
Ostali smo svi začuđeni i šokirani ovakvim ponašanjem ako se uzme u obzir da živimo u jednom civiliziranom društvu. Međutim, očito nepismeni i nekulturni ljudi i dalje žive u našem gradu i da stvar bude još gora, rade na mjestima gdje je prije svega potreban jedan veći nivo osnovne kulture, jer nikada ne znas tko stoji ispred tebe. A nitko od nas za njega nije „TI“, nego VI, bez obzira kojoj dobnoj skupini pripadao, jer za njega smo svi bili gosti, a on nam je bio domaćin. To znači da na ovaj način dočekuje sve svoje goste, pa bilo to privatno ili poslovno.
A mi novinari, sinoć smo samo htjeli da radimo svoj posao i nismo ga pitali „đe on vesla“!
Zaboravih reći i to da dotični gospodin na svojoj sivoj majici uopće nije imao nikakvih oznaka niti naziva preduzeća u kojem radi !?(Ime poznato redakciji Novog radija)

Za ovakav odnos treba platiti 300 maraka. :roll:
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#24

Post by BISCANIN2 »

Evo je jos jedna iza nas osta regata ,steta sto nije makar 7 dana, ili kao sto jedan ucesnik gost rece sto se ne odrzava makar 3 put godisnje .
Prema utiscima gostiju koji su bili u mojoj organizaciji regata i Una je PREMASILA SVA OCEKIVANJA.
Vec 3 god zaredom imam iste goste iz sa koji uvijek dolaze uvecani za jednog clana :D .
Na buku smo imali najatraktivnije mjesto ,vozac je opremu i satore spustio na SAMI buk ,ovo kao i i moj let sa skiperskog mjesta ispod najveceg slapa nije ostalo ne zapaženo . :D .
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#25

Post by bug »

nisam bila na regati nego na raftu dan poslije..
moram :D reci da sam ODUSEVLJENA :)
ono nama treba, dozivljaj za pamtiti, svaka cast..
btw :D skiperi su WOW :D:D vrijedi ispast iz camca :D ponekad :D
Post Reply