Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#1 Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by djani s »

U zadnje vrijeme je ponovo aktuelna tema Univerziteta u Mostaru. Prije desetak godina u skoro svim novinama je pisalo o aferi sa diplomama na ovoj visokoskolskoj ustanovi. Izgleda da se stanje nije promijenilo na bolje ili mozda zbog neupucenosti grijesim. Volio bih cuti misljenje ljudi koji vise znaju o tome, pozdrav svima :)
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#2 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by blue_sky »

Nije se promijenilo, niti ce, dok je pojedinih "glavonja" gore, a i politiku ne treba zanemariti svakako :dance:
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#3 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by djani s »

Hvala na odgovoru, znaci stara prica :sad:
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#4 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by Urban B. »

Imal iko sa foruma da studira ekonomiju na ovom fakultetu?treba mi mala pomoc :D
User avatar
newklear
Posts: 1379
Joined: 10/12/2009 15:59

#5 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by newklear »

Urban B. wrote:Imal iko sa foruma da studira ekonomiju na ovom fakultetu?treba mi mala pomoc :D

šta ti treba (ako nije kasno)?
User avatar
dinoo1898
Posts: 381
Joined: 02/10/2011 16:35
Location: Mostar

#6 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by dinoo1898 »

cijeli fazon je taj da se unisti univerzitet i da sve pare idu sveucilistu :)

a sve je dio "velikog plana" hinjskog etnickog ciscenja bosnjaka iz hercegovine. nazalost.
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#7 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by djani s »

[quote="dinoo1898"]cijeli fazon je taj da se unisti univerzitet i da sve pare idu sveucilistu :)

a sve je dio "velikog plana" hinjskog etnickog ciscenja bosnjaka iz hercegovine. nazalost.[/quote

Ne vjerujem da su ljudi sa sveucilista radili u studentskoj sluzbi na univerzitetu "Dzemal Bijedic" i, kako su pisale novine, uzimali novac od studenata pri upisu na fakultet. Bio je i sudski proces prije nekoliko godina ali sve se zavrsilo na neefikasan nacin odn. zataskalo. Znaci da su to odradile "patriote".
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#8 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by Pasiflora »

Ima li sta novo vezano za vremenske nepogode - nekakve odgode ispitnih termina za narednu sedmicu :roll:

Edit: evo ako nekoga zanima: http://www.efmo.ba/bos/press/index.php?sta=3&pid=332 :D
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#9 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by blue_sky »

Bajramović novi rektor "Džemala Bijedića"?

MOSTAR -- Konkurs za novog rektora Univerziteta "Džemal Bijedić" Mostar raspisan je u prošli četvrtak i otvoren je do 9. marta.



Na osnovu odluke Vijeća Univerziteta "Džemal Bijedić", konkurs je raspisan za dvije sljedeće godine, piše "Dnevni list".

Taj list tvrdi, pozivajući se na svoje izvore, kako je Đulsa Bajramović najozbiljnija kandidatkinja za novog rektora Univerziteta. Ima veliko iskustvo, znanje, utjecaj, a i podršku političkih stranaka. Isto tako ima i dovoljno ruku u Vijeću Univerziteta.

"Ona je spremna pozabaviti se i riješiti sve probleme s kojima se ova visokoškolska institucija već duže vremena suočava", ispričala je za "Dnevni list" vrlo utjecajna osoba u oblasti obrazovanja, inače izuzetno bliska Univerzitetu.

Đulsa Bajramović je bivša dekanica Nastavničkog fakulteta na Univerzitetu koja je za vrijeme mandata rektora Ahmeda Džubura, od decembra 2010. do jula 2011. obavljala dužnost prorektorice za nauku i naučna istraživanja. Zajedno s Džuburom te prorektorima Majom Popovac, Senadom Rahimićem i Anerom Žuljevićem podnijela je neopozivu ostavku.

Ubrzo je kao prijelazno rješenje Senat Univerziteta u augustu imenovao Fuada Ćatovića, profesora na Građevinskom fakultetu, za vršitelja dužnosti rektora Univerziteta "Džemal Bijedić". Ćatović je izabran na period od 60 dana nakon čega je raspisan konkurs za novog rektora, ali niko se na njega nije prijavio, pa je Ćatović nastavio privremeno obavljati dužnost.

Ovoga puta, tvrdi izvor navedenog lista, to se ne bi trebalo dogoditi. Iako trenutno još uvijek nije poznato je li se Bajramović dosad prijavila na konkurs.

(StarMo)
:-) :dance:
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#10 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by djani s »

Blue sky je li ova zena imala sudenje prije nekoliko godine ili grijesim? :D
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#11 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by blue_sky »

To je ta :-) kraljica lopovluka, i ptice na grani znaju za sta je sve optuzena.
djani s
Posts: 252
Joined: 18/09/2009 08:53

#12 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by djani s »

Hvala na odgovoru, nadam se da ce kad-tad proraditi pravna drzava pa ove i slicne "patriote" zavrse u odmaralistima sa resetkama gdje i pripadaju.
Rosa_rugosa
Posts: 19
Joined: 18/01/2013 12:47

#13 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by Rosa_rugosa »

Poserem se ja u ovaj fakultet, kupujete diplome pi' vam materina, ja se polomih uceci, a vi placate ispite po 400 KM, LAFO idete na instrukcije iz matematike, a kuci profi 400 KM I polozen ispit, fuj... :evil:
FAKULTET SA NAJVECIM STELAMA, NA SVAKOM COSKU, A LJUDI KOJI HOCE UCITI, A NEMAJU PARA, KLINAC IM! :x
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#14 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by zlo zlo »

ovaj nesto dobro nadr*kan :lol: .. svuda ima namjestanja tako i tu, kod nekog mos kupit ispit..kod nekog ne
User avatar
purgatorio
Posts: 1064
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#15 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by purgatorio »

Jel ima ko da studira nastavnicki fakultet hemiju, vanredno? Treba mi hitno.
malena1244
Posts: 12
Joined: 18/04/2014 08:05

#16 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by malena1244 »

Vidim da je ova tema zamrla :)
Voljela bih da mi netko kaze svoje misljenje o Nastavnickom fakultetu Dzemal Bijedic...
Kako stvari funkcionisu kakav je ovo univerzitet ..te da podijelite svoja licna iskustva...

Unaprijed vam hvala na odgovorima :)
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#17 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by berenice »

Ne mogu ti ništa reći o Nastavničkom fakultetu, ne znam. Znam samo kako je na FHN i znam da sam i nakon skoro 10 godina od skorog diplomiranja iznervirana kada god moram imati posla sa tim dole likovima.

Ja bih trebala uzeti svoje papire, tj. ispisati se, a za to treba da se uplati 100 KM. Da li je to i sada tako? Neki dan rodica pitala na Studentskoj da li može neko umjesto mene (sa punomoći) da uzme te papire i lik joj rekao da ne može i da ja lično moram doći. Da li je to istina, zna li neko?
malena1244
Posts: 12
Joined: 18/04/2014 08:05

#18 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by malena1244 »

berenice wrote:Ne mogu ti ništa reći o Nastavničkom fakultetu, ne znam. Znam samo kako je na FHN i znam da sam i nakon skoro 10 godina od skorog diplomiranja iznervirana kada god moram imati posla sa tim dole likovima.

Ja bih trebala uzeti svoje papire, tj. ispisati se, a za to treba da se uplati 100 KM. Da li je to i sada tako? Neki dan rodica pitala na Studentskoj da li može neko umjesto mene (sa punomoći) da uzme te papire i lik joj rekao da ne može i da ja lično moram doći. Da li je to istina, zna li neko?
Mislim da se ispis placa na svim fakultetima... mada mislim da je manje od 100 KM...
i mislim da zaista moras doci licno...
malena1244
Posts: 12
Joined: 18/04/2014 08:05

#19 Re: Univerzitet "Dzemal Bijedic"

Post by malena1244 »

Ima li itko da studira Psihologiju -vanredno na ovom fakultetu ..
Voljela bih da mi se netko javi..da mi kaze nesto vise o svemu..Unaprijed zahvalna. Lijep pozdrav
Post Reply