Univerzalno / Digital City

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1 Univerzalno / Digital City

Post by JavierBosnia »

Pozdrav, želio bih kupiti Samsung Galaxy J7 eh sad se premišljam izmedju ove dvije radnje. Najviše me brine da mi šta ne uvale i to što pretežno većina radnji otpakuje kutije...

Univerzalno (cijena 460 KM-1 god garancije; oni kažu da inače otpakuju kutije prilikom nabavke u svrhu zaštite svojih mušterija, ali danas mi rekoše da se može tražiti neotpakovana kutija. )

Digital City (cijena 450 KM, 6 mjeseci garancije zbog akcije na telefon, oni kazu da ne otpakuju kutije telefona vec prodaju onako kako dobiju.)

Znal neko iskustva kod Digital Citya, kupio sam prosle godine telefon u Univerzalnom i evo ga i dan danas sve super, al eto opet ima dosta onih koji se žale na njih. Znači nije mi bitno jel njihovo osoblje uslužno, jel profesionalno, bitno mi je da mi daju orginalni telefon, za koji mogu biti siguran da mu neko nije uvalio prethodno staru bateriju, da nije mjenjao matičnu ...
User avatar
mobile9
Posts: 538
Joined: 24/06/2013 01:32
Location: Od mora do Save Od Drine do Une

#2 Re: Univerzalno / Digital City

Post by mobile9 »

Pa ako si zadovoljan s telefonom koji si prije kupio u univerzalno-m zašto sad razmišljaš gdje kupiti novi?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#3 Re: Univerzalno / Digital City

Post by JavierBosnia »

mobile9 wrote:Pa ako si zadovoljan s telefonom koji si prije kupio u univerzalno-m zašto sad razmišljaš gdje kupiti novi?
Zato sto je sve vise komentara, da su losi, neodgovorni itd.. Znal neko kakav je Digital City, neka iskustva sa njima?
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#4 Re: Univerzalno / Digital City

Post by MTV »

Ovdje ih hvale da su dobri, ali nisam ni jedan kod njih uzeo ako budem uzimao uzet cu kod njih pa sta bude...

http://forum.sportsport.ba/viewtopic.ph ... start=7300
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#5 Re: Univerzalno / Digital City

Post by Maharadza »

Po meni je to isto sve uzimajući u obzir da nema ofišl garancije nego neka njihova divlja...znači kako god okreneš -mačak u vreći, pa ako želiš iskušati sreću - samo naprijed! :D

Lično bih radije uzeo kakav polovan ali sa ofišl garancijom (za Samsung je to Kimtec Vitez)! :P
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#6 Re: Univerzalno / Digital City

Post by JavierBosnia »

Maharadza wrote:Po meni je to isto sve uzimajući u obzir da nema ofišl garancije nego neka njihova divlja...znači kako god okreneš -mačak u vreći, pa ako želiš iskušati sreću - samo naprijed! :D

Lično bih radije uzeo kakav polovan ali sa ofišl garancijom (za Samsung je to Kimtec Vitez)! :P
Ma ne moraju mi dat nikakvu garanciju, jer ta njihova garancija i servisi su boze sacuvaj. Kod svakog prodavca uopceno...
Bitno mi je samo da dobijem telefon koji je ispravan, nov i da u njemu nije nista mjenjano...
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#7 Re: Univerzalno / Digital City

Post by Maharadza »

JavierBosnia wrote:
Maharadza wrote:Po meni je to isto sve uzimajući u obzir da nema ofišl garancije nego neka njihova divlja...znači kako god okreneš -mačak u vreći, pa ako želiš iskušati sreću - samo naprijed! :D

Lično bih radije uzeo kakav polovan ali sa ofišl garancijom (za Samsung je to Kimtec Vitez)! :P
Ma ne moraju mi dat nikakvu garanciju, jer ta njihova garancija i servisi su boze sacuvaj. Kod svakog prodavca uopceno...
Bitno mi je samo da dobijem telefon koji je ispravan, nov i da u njemu nije nista mjenjano...
Jedina iole sigurnost koju ćeš dobiti da je uređaj stvarno nov i "netaknut" jeste da uzmeš onaj zapakovan, a ranije obavezno na yubitu vidi kako izgleda original zapakovan, sa svim dodacima unutar kutije a pogotovu rasporedom istih pa to uporediš sa tim kojeg kupiš! :thumbup:
User avatar
mobile9
Posts: 538
Joined: 24/06/2013 01:32
Location: Od mora do Save Od Drine do Une

#8 Re: Univerzalno / Digital City

Post by mobile9 »

JavierBosnia wrote:
mobile9 wrote:Pa ako si zadovoljan s telefonom koji si prije kupio u univerzalno-m zašto sad razmišljaš gdje kupiti novi?
Zato sto je sve vise komentara, da su losi, neodgovorni itd.. Znal neko kakav je Digital City, neka iskustva sa njima?
Nije se rodio ko je narodu ugodio. :-D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#9 Re: Univerzalno / Digital City

Post by JavierBosnia »

I znači sve u svemu, prema eto vasem izboru

Univerzalno ili Digital?
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#10 Re: Univerzalno / Digital City

Post by Maharadza »

JavierBosnia wrote:I znači sve u svemu, prema eto vasem izboru

Univerzalno ili Digital?
Samo zapakovan a i u tom slučaju na licu mjesta bih ga otpakovao, ako nije sve kao ovdje:



ne bih ni uzeo! :P
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#11 Re: Univerzalno / Digital City

Post by JavierBosnia »

Maharadza wrote:
JavierBosnia wrote:I znači sve u svemu, prema eto vasem izboru

Univerzalno ili Digital?
Samo zapakovan a i u tom slučaju na licu mjesta bih ga otpakovao, ako nije sve kao ovdje:



ne bih ni uzeo! :P
Ma trazit cu mu da mi ga otpakuje na licu mjesta i fino provjerit. Al gledao sam jos bar 10 unboxinga i cini mi se da nije bas sve potpuno isto kod svakog. Izgleda da zavisi od zemlje od koje se nabavlja, pa onda do zemlje u koju se isporucuje. Al neke osnovne stvari moraju biti na mjestu
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#12 Re: Univerzalno / Digital City

Post by Ali_G »

Sve ti je to manje vise isto. U hustelu prije par mjeseci kupljen s4mini koji ima kimtecovu garanciju, a kostao nekih 50ak maraka manje od radnje preko puta Barosa.
Zaluta nekad u radnje i zvanicna garancija. Ove sto oni daju su smijesne. Dovoljno ti je uzeti garanciju i procitati da ne pokriva skoro nista:)
Kupi gdje ti je povoljnije i nadaj se da neces imati problema
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#13 Re: Univerzalno / Digital City

Post by HardCore »

Ah ovih famoznih likova koji ne mogu zivjeti bez garancije..pa sto zivite uopste?? Ja prije godinu i pol kupion lg g2 32gb u univerzalnom za 590KM, a cijena u bhtelecomu bila 840KM za verziju od 16gb..znaci telefon je isti kao i kod bh telecoma samo sto je garancija 2 godine i u fullu je naravno dok u univerzalnom dobijes papir koji izgleda kao garancija al to ipak nije...ja sam naravno rizikovo i ustedio +250KM...inace do sad kupljena 4 mobitela u univerzalnom i sve fercera....bas neki dan sam na piku prodao ace2 koji sam uzeo u univ. Prije nesto vise od 2 godine..znaci mobitelima nista ne falii...btw vece su šanse da ce ti telefon ispasti i razbit se (gubis garanciju) nego da ce se sam pokvariti....
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#14 Re: Univerzalno / Digital City

Post by JavierBosnia »

HardCore wrote:Ah ovih famoznih likova koji ne mogu zivjeti bez garancije..pa sto zivite uopste?? Ja prije godinu i pol kupion lg g2 32gb u univerzalnom za 590KM, a cijena u bhtelecomu bila 840KM za verziju od 16gb..znaci telefon je isti kao i kod bh telecoma samo sto je garancija 2 godine i u fullu je naravno dok u univerzalnom dobijes papir koji izgleda kao garancija al to ipak nije...ja sam naravno rizikovo i ustedio +250KM...inace do sad kupljena 4 mobitela u univerzalnom i sve fercera....bas neki dan sam na piku prodao ace2 koji sam uzeo u univ. Prije nesto vise od 2 godine..znaci mobitelima nista ne falii...btw vece su šanse da ce ti telefon ispasti i razbit se (gubis garanciju) nego da ce se sam pokvariti....
Nije stvar u tome je** mi se za garanciju, samo sam usporedbu stavio sa garancijom . Svakako mi njihova garancija nista ne znaci, jer to kod nas obicno ide uzme ti mobitel pa hoce-nece da ga popravi, sve se odugovlaci itd.. U slucaju kvara mobitela otisao bih i platio servis, bitno mi je da telefon bude onakav kakav je izasao iz tvornice, da ne bude da se neko sa njim zajebavao prije mene
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#15 Re: Univerzalno / Digital City

Post by HardCore »

Ma za to se ne sikiraj...kad uzmes mobitel upalis benchmark i usporedis ga s ostalim na internetu i onda ces znati sta imas...lp
User avatar
W0rM
Posts: 2347
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#16 Re: Univerzalno / Digital City

Post by W0rM »

JavierBosnia wrote:Pozdrav, želio bih kupiti Samsung Galaxy J7 eh sad se premišljam izmedju ove dvije radnje. Najviše me brine da mi šta ne uvale i to što pretežno većina radnji otpakuje kutije...

Univerzalno (cijena 460 KM-1 god garancije; oni kažu da inače otpakuju kutije prilikom nabavke u svrhu zaštite svojih mušterija, ali danas mi rekoše da se može tražiti neotpakovana kutija. )

Digital City (cijena 450 KM, 6 mjeseci garancije zbog akcije na telefon, oni kazu da ne otpakuju kutije telefona vec prodaju onako kako dobiju.)

Znal neko iskustva kod Digital Citya, kupio sam prosle godine telefon u Univerzalnom i evo ga i dan danas sve super, al eto opet ima dosta onih koji se žale na njih. Znači nije mi bitno jel njihovo osoblje uslužno, jel profesionalno, bitno mi je da mi daju orginalni telefon, za koji mogu biti siguran da mu neko nije uvalio prethodno staru bateriju, da nije mjenjao matičnu ...
U Digital City-u nisam kupovao tako da ne znam, za Univerzalno mogu reci da me mobitel i dan danas sluzi hvala Bogu... od mene toliko ;)
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#17 Re: Univerzalno / Digital City

Post by Sarayman »

HardCore wrote:Ah ovih famoznih likova koji ne mogu zivjeti bez garancije..pa sto zivite uopste?? Ja prije godinu i pol kupion lg g2 32gb u univerzalnom za 590KM, a cijena u bhtelecomu bila 840KM za verziju od 16gb....
Samo mala ispravka, nebitno ali ne volim neprecizne informacije (citaj neistinite). Tesko da je bilo prije godinu i po jer sam ja prije tacno godinu i po (kraj maja 2014.) svoj G2 32 Gb platio 650 i to je bila najpovoljnija cijena u gradu. Ti si svoj kupio prije nesto jace od godinu, nikako godinu i po, jer mu je pala cijena na kako kazes 590...
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#18 Re: Univerzalno / Digital City

Post by HardCore »

Sarayman wrote:
HardCore wrote:Ah ovih famoznih likova koji ne mogu zivjeti bez garancije..pa sto zivite uopste?? Ja prije godinu i pol kupion lg g2 32gb u univerzalnom za 590KM, a cijena u bhtelecomu bila 840KM za verziju od 16gb....
Samo mala ispravka, nebitno ali ne volim neprecizne informacije (citaj neistinite). Tesko da je bilo prije godinu i po jer sam ja prije tacno godinu i po (kraj maja 2014.) svoj G2 32 Gb platio 650 i to je bila najpovoljnija cijena u gradu. Ti si svoj kupio prije nesto jace od godinu, nikako godinu i po, jer mu je pala cijena na kako kazes 590...

Hahaha cuj neistinu pa ako ja lazem onda laze i stranica bhtelecoma...bas mi je dosadno bilo pa sam slagao cijenu, i naravno da je ta cijena bila u bht-u logicno da bih ga uzeo s obzirom da je tu 2 god garancija a vamo je bukvalno i nemas...ta cijena od 650KM je vjerovatno uz ugovor ili si im korisnik pa si imao neke pogodnosti..jai znam odlicno da je cijena bez ugovora bila 840KM..

Cijenovnik do 5.12.2013
Cijena lg g2 1057KM
I ti ces mi reci da ja pricam netacne(citaj neistinite) informacije,a kako mobitel da za 5 mjeseci izgubi skoro 50% svoje vrijednosti... A inace bht poznat po astronomskim cijenama mobitela..

https://www.google.ba/url?sa=t&source=w ... Wxmne59TzA
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#19 Re: Univerzalno / Digital City

Post by Maharadza »

HardCore wrote:Ah ovih famoznih likova koji ne mogu zivjeti bez garancije..pa sto zivite uopste?? Ja prije godinu i pol kupion lg g2 32gb u univerzalnom za 590KM, a cijena u bhtelecomu bila 840KM za verziju od 16gb..znaci telefon je isti kao i kod bh telecoma samo sto je garancija 2 godine i u fullu je naravno dok u univerzalnom dobijes papir koji izgleda kao garancija al to ipak nije...ja sam naravno rizikovo i ustedio +250KM...inace do sad kupljena 4 mobitela u univerzalnom i sve fercera....bas neki dan sam na piku prodao ace2 koji sam uzeo u univ. Prije nesto vise od 2 godine..znaci mobitelima nista ne falii...btw vece su šanse da ce ti telefon ispasti i razbit se (gubis garanciju) nego da ce se sam pokvariti....
Prijevod posta:

Image

:roll:
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#20 Re: Univerzalno / Digital City

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 26/02/2016 16:48, edited 1 time in total.
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#21 Re: Univerzalno / Digital City

Post by HardCore »

Maharadza wrote:
Prijevod posta:

Image

:roll:
Image
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#22 Re: Univerzalno / Digital City

Post by Sarayman »

HardCore wrote:
Hahaha cuj neistinu pa ako ja lazem onda laze i stranica bhtelecoma...bas mi je dosadno bilo pa sam slagao cijenu, i naravno da je ta cijena bila u bht-u logicno da bih ga uzeo s obzirom da je tu 2 god garancija a vamo je bukvalno i nemas...ta cijena od 650KM je vjerovatno uz ugovor ili si im korisnik pa si imao neke pogodnosti..jai znam odlicno da je cijena bez ugovora bila 840KM..

Cijenovnik do 5.12.2013
Cijena lg g2 1057KM
I ti ces mi reci da ja pricam netacne(citaj neistinite) informacije,a kako mobitel da za 5 mjeseci izgubi skoro 50% svoje vrijednosti... A inace bht poznat po astronomskim cijenama mobitela..
Dečko, ti nisi sav svoj. Ko je spomenuo BH Telecom uopšte? Osim tebe?
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#23 Re: Univerzalno / Digital City

Post by Maharadza »

HardCore wrote:
Maharadza wrote:
Prijevod posta:

Image

:roll:
Image
Image
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#24 Re: Univerzalno / Digital City

Post by Cossack »

JavierBosnia wrote:
mobile9 wrote:Pa ako si zadovoljan s telefonom koji si prije kupio u univerzalno-m zašto sad razmišljaš gdje kupiti novi?
Zato sto je sve vise komentara, da su losi, neodgovorni itd.. Znal neko kakav je Digital City, neka iskustva sa njima?
Ne da su losi vec su ocajni! Kod Univerzalno nikada vise.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#25 Re: Univerzalno / Digital City

Post by Hakiz »

Maharadza wrote:
JavierBosnia wrote:
Maharadza wrote:Po meni je to isto sve uzimajući u obzir da nema ofišl garancije nego neka njihova divlja...znači kako god okreneš -mačak u vreći, pa ako želiš iskušati sreću - samo naprijed! :D

Lično bih radije uzeo kakav polovan ali sa ofišl garancijom (za Samsung je to Kimtec Vitez)! :P
Ma ne moraju mi dat nikakvu garanciju, jer ta njihova garancija i servisi su boze sacuvaj. Kod svakog prodavca uopceno...
Bitno mi je samo da dobijem telefon koji je ispravan, nov i da u njemu nije nista mjenjano...
Jedina iole sigurnost koju ćeš dobiti da je uređaj stvarno nov i "netaknut" jeste da uzmeš onaj zapakovan, a ranije obavezno na yubitu vidi kako izgleda original zapakovan, sa svim dodacima unutar kutije a pogotovu rasporedom istih pa to uporediš sa tim kojeg kupiš! :thumbup:
Togledanje na youtube nije nikakva garancija. Naime, sadržaj kutije ne zavisi samo od proizvođača, nego i od uvoznika. Tako da na razlišitim tržištima dolazi različita oprema. Na primjer, proizvođač daje uz uređaj bateriju i USB kabl. Onda na jednom tržištu dođu slušalice, na drugom ne dođu slušalice ali dođu gel maska i rezervna screen folia, na trćam punjač, na četvrtom sve to skupa. ZAstupnik sa proizvođačem dogovori šta će na svom tržištu davati uz uređaj i proizvođač samo za to tržište isporuči u zapakovanoj kutiji dogovorenu dodatnu opremu. Ili proizvođač isporuči uređaje u rafuzi, a zastupnik posebno kupi pakovanja, zapakuje uređaje i dodatnu opremu u ta pakovanja i plasira na svoje tržište.

I ti pogledaš na youtube unboxing klip sa jednog tržišta, otvoriš svoju kutiju, vidiš da neke opreme neme i kriviš prodavnicu. A u stvari kriv je uvoznik/zatupnik tog proizvođača jer ne daje ništa dodatno, daje samo ono šta je proizvođač osnovno odredio.
Post Reply