Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Großmeister
Posts: 198
Joined: 08/06/2011 11:18

#1 Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Großmeister »

Ima li neko da je klijent Union banke? Kakva su iskustva?
User avatar
Großmeister
Posts: 198
Joined: 08/06/2011 11:18

#2 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Großmeister »

Niko ništa ne odgovori, pa sam odlučio sam provjeriti. Otvorim račun tamo, vrlo brzo, bez čekanja, radnici ljubazni. Visa kartica bila gotova za 10 dana.

Pošto nemaju mnogo svojih bankomata, dio su BH mreže bankomata (http://www.bhmreza.ba/mapa.html), pa se bez provizije mogu koristiti svi bankomati banki koje su dio BH mreže bankomata.

Zasad vrlo pozitivno iskustvo sa jednom malom bh. bankom, koj veoma dobro parira velikim stranim komercijalnim bankama prisutnim u našoj državi.
User avatar
Distortion
Posts: 2859
Joined: 08/09/2007 19:56

#3 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Distortion »

Supruga i ja smo digli kredit tacno prije godinu dana i banka je OK. Vrlo brzo smo zavrsili kredit i nemam primjedbu nikakvu. Tad su davali najbolju ponudu na trzistu (kamatna stopa 5,49% bez troskova obrade kredita pri prvoj kupovini nekretnine).
Supruga koristi bankomat od IK banke jer su u mrezi bbi, vakufska, union.
:thumbup:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9934
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#4 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Bosanac sa dna kace »

da ne otvaram novu temu, je'l iko gled'o? uporedjivo?
znate ista o ovom kreditu za mlade

http://www.unionbank.ba/udocs/dokumenta ... htjeva.pdf
probook
Posts: 4599
Joined: 13/10/2013 22:38

#5 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by probook »

Bosanac sa dna kace wrote:da ne otvaram novu temu, je'l iko gled'o? uporedjivo?
znate ista o ovom kreditu za mlade

http://www.unionbank.ba/udocs/dokumenta ... htjeva.pdf
Ja mislim da nema na trzistu ni blizu nista povoljnije od ovoga ako ispunjavas sve sto su naveli.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9934
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#6 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Bosanac sa dna kace »

probook wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:da ne otvaram novu temu, je'l iko gled'o? uporedjivo?
znate ista o ovom kreditu za mlade

http://www.unionbank.ba/udocs/dokumenta ... htjeva.pdf
Ja mislim da nema na trzistu ni blizu nista povoljnije od ovoga ako ispunjavas sve sto su naveli.
ok, hvala na odgovoru
neko vec pokus'o da ganja?
probook
Posts: 4599
Joined: 13/10/2013 22:38

#7 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by probook »

Bosanac sa dna kace wrote:
probook wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:da ne otvaram novu temu, je'l iko gled'o? uporedjivo?
znate ista o ovom kreditu za mlade

http://www.unionbank.ba/udocs/dokumenta ... htjeva.pdf
Ja mislim da nema na trzistu ni blizu nista povoljnije od ovoga ako ispunjavas sve sto su naveli.
ok, hvala na odgovoru
neko vec pokus'o da ganja?
Probaj pa nam javi :D ja kod njih imam fixnu kamatu 5% na duuugggoo godina :run: da sam recimo uzeo po ovim uslovima sto sada nude vratio bih preko 15 000 manje na kraju banci :run:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9934
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#8 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Bosanac sa dna kace »

probook wrote:
Probaj pa nam javi :D ja kod njih imam fixnu kamatu 5% na duuugggoo godina :run: da sam recimo uzeo po ovim uslovima sto sada nude vratio bih preko 15 000 manje na kraju banci :run:
Hocem, cim iskusim sta pisem ovdje :)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9934
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#9 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Bosanac sa dna kace »

je'l ima iko da koristi ovu banku radi Paypala?
_deCKarD
Posts: 411
Joined: 23/02/2016 08:33

#10 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by _deCKarD »

Bosanac sa dna kace wrote:je'l ima iko da koristi ovu banku radi Paypala?
Samo traži njihovu prepaid karticu, imaju samo paypal i internet plaćanje. Prebaciš sebi sa računa na tu karticu koliko hoćeš, kad kupuješ nešto na netu i to je to. Ili može i dizati sa tom karticom vani kad si negdje u inostranstvu.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9934
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#11 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Bosanac sa dna kace »

_deCKarD wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:je'l ima iko da koristi ovu banku radi Paypala?
Samo traži njihovu prepaid karticu, imaju samo paypal i internet plaćanje. Prebaciš sebi sa računa na tu karticu koliko hoćeš, kad kupuješ nešto na netu i to je to. Ili može i dizati sa tom karticom vani kad si negdje u inostranstvu.
Cek sad malo, ako otvorim kod njih racun, moram naknadno traziti karticu, ne dobijam je uz racun?
Je'l dizanje love van BiH sa tom karticom besplatno? İli iamju ugovore sa nekim bankama van BiH?
Meni treba da moze leci lova preko Paypala, nista narocito, i ne bas tako cesto, samo zato mi treba neka banka koja radi sa Paypalom, Unicredit ukin'o visu, kod njih ne moze....Da su ovi u Union pametniji pa da naorave neku akciju...
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2523
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#12 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Del_Boy1 »

Bosanac sa dna kace wrote:
_deCKarD wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:je'l ima iko da koristi ovu banku radi Paypala?
Samo traži njihovu prepaid karticu, imaju samo paypal i internet plaćanje. Prebaciš sebi sa računa na tu karticu koliko hoćeš, kad kupuješ nešto na netu i to je to. Ili može i dizati sa tom karticom vani kad si negdje u inostranstvu.
Cek sad malo, ako otvorim kod njih racun, moram naknadno traziti karticu, ne dobijam je uz racun?
Je'l dizanje love van BiH sa tom karticom besplatno? İli iamju ugovore sa nekim bankama van BiH?
Meni treba da moze leci lova preko Paypala, nista narocito, i ne bas tako cesto, samo zato mi treba neka banka koja radi sa Paypalom, Unicredit ukin'o visu, kod njih ne moze....Da su ovi u Union pametniji pa da naorave neku akciju...
Ne moraš otvarat tekući račun da bi koristio visa prepaid karticu, nju praktično kupiš i odmah dobiješ karticu i pin.
Kartica košta 10 KM i vrijedi 2 godine, nemaš mjesečnog održavanja na nju, nakon dvije godine kartica bude reizdata i prilikom preuzimanja ponovo plaćaš 10 KM.
Možeš je povezati na paypal i primati uplate na nju, jedino što imaš proviziju prilikom podizanja gotovine na bankomatu i šalteru banke a plaćanje karticom je bez provizije. Sve ovo vrijedi u BBI banci a vjerovarno je slično i u union banci.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9934
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#13 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Bosanac sa dna kace »

Del_Boy1 wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
_deCKarD wrote:
Ne moraš otvarat tekući račun da bi koristio visa prepaid karticu, nju praktično kupiš i odmah dobiješ karticu i pin.
Kartica košta 10 KM i vrijedi 2 godine, nemaš mjesečnog održavanja na nju, nakon dvije godine kartica bude reizdata i prilikom preuzimanja ponovo plaćaš 10 KM.
Možeš je povezati na paypal i primati uplate na nju, jedino što imaš proviziju prilikom podizanja gotovine na bankomatu i šalteru banke a plaćanje karticom je bez provizije. Sve ovo vrijedi u BBI banci a vjerovarno je slično i u union banci.
mmmmm
dakle ti nemas direktno informacije? Vec na osnovu iskustva sa BBI bankom mislis da je isto i u Unionbanci?
meni treba neka najjednostavnija, najjeftinija opcija da mogu sa Paypala godisnje povuci nekih maksimalno 300 eura, to je to, nikakav shopping, nikakve razmjene...
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2523
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#14 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Del_Boy1 »

Bosanac sa dna kace wrote: mmmmm
dakle ti nemas direktno informacije? Vec na osnovu iskustva sa BBI bankom mislis da je isto i u Unionbanci?
meni treba neka najjednostavnija, najjeftinija opcija da mogu sa Paypala godisnje povuci nekih maksimalno 300 eura, to je to, nikakav shopping, nikakve razmjene...
Pa onda visa prepaid karticu kupiš u BBI banci i imaš sve ovo što sam pisao, ne moraš imati tekući račun u banci da bi kupio prepaid karticu.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9934
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#15 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Bosanac sa dna kace »

Del_Boy1 wrote:
Bosanac sa dna kace wrote: mmmmm
dakle ti nemas direktno informacije? Vec na osnovu iskustva sa BBI bankom mislis da je isto i u Unionbanci?
meni treba neka najjednostavnija, najjeftinija opcija da mogu sa Paypala godisnje povuci nekih maksimalno 300 eura, to je to, nikakav shopping, nikakve razmjene...
Pa onda visa prepaid karticu kupiš u BBI banci i imaš sve ovo što sam pisao, ne moraš imati tekući račun u banci da bi kupio prepaid karticu.
mislim da ima ista i u Union, sa BBI bankom sam imao malo neugodno iskustvo
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2523
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#16 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Del_Boy1 »

Ma i ja sam ih napustio, jedino još tu visa prepaid katicu imam kod njih.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#17 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Daryl Dixon »

. :bih:
Last edited by Daryl Dixon on 24/04/2022 22:11, edited 1 time in total.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#18 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by EasyMan »

Union banka trenutno ima dobre kamate na orocenu stednju pa me zanima koliko je sigurna banka?
akcija007
Posts: 2863
Joined: 17/05/2008 23:50

#19 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by akcija007 »

@EasyMan niko ti od nas ne moze 100% reci jeli sigurna ili nije banka dok ne uradi kompletnu dubinsku analizu banke.

Jedina je banka u drzavnom vlasnistvu, ima licencu za rad i licencu za osiguranje depozita. Ako propadne AOD ce ti isplatiti novac. Vodi racuna da do 50 000 KM imas u Union banci pod tvojim maticnim brojem. I ako imas kredit i stednju u Union banci i oni propadnu prvo se kredit - ostatak duga namiruje iz tvoje stednje pa onda ostatak stednje ti AOD isplacuje (ako je nesto ostalo).
Ako imas > 50 000 KM i oni propadnu neces nista dobiti jer ide sve u stecajnu masu.
Ovo su slucajevi iz Bobar i Banke Srpske.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#20 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by EasyMan »

Manje je od 50000KM u pitanju. Bitno mi je da nije neka lijeva banka koja je pred propadanjem. Nekad sam orocavao u Novoj banci. Imali su kamate 3-4%, ali su imali nekih problema i govorili su da ce propasti pa sam prebacio novac na drugu banku.
akcija007
Posts: 2863
Joined: 17/05/2008 23:50

#21 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by akcija007 »

@EasyMan ok onda. Ne znam kolika je kamata u Union ali i Ziraat ima dobru kamatu.
13 mj 1,75% (bila akcija do 31 12 )
12 mj 1,60%
Ako trazis sigurnost bas nekako mi je Ziraat sigurniji od Union
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#22 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by EasyMan »

Pogledacu Ziraat, ako je ta kamata bolja je nego u Union banci. Hvala
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9934
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#23 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Bosanac sa dna kace »

akcija007 wrote: 14/01/2021 13:19 @EasyMan ok onda. Ne znam kolika je kamata u Union ali i Ziraat ima dobru kamatu.
13 mj 1,75% (bila akcija do 31 12 )
12 mj 1,60%
Ako trazis sigurnost bas nekako mi je Ziraat sigurniji od Union
Je'l to kažeš samo zato što je Ziraat veća od Union banke?
Ja bih prije rek'o da je Union sigurnija jer je u vlasništvu Federacije, marka je 100 puta stabilnija od turske lire. Ziraat je u vlasništvu raznih dionica iz Turske, sutra lira propane, propane i Ziraat.
akcija007
Posts: 2863
Joined: 17/05/2008 23:50

#24 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by akcija007 »

@bosanac sa dna kace
Da zbog velicine banke .
Kuvet
Posts: 619
Joined: 22/05/2012 11:58

#25 Re: Union banka d.d. Sarajevo ALL ABOUT

Post by Kuvet »

Da li se moze sa visom karticom, izdatom u ovoj banci placati online? (kao npr. mastercardovom iz unicredita sto mogu) Kad god ukucam broj i CVV, uvijek mi odbije karticu..
Post Reply