Unifi wi fi system pomoc

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#1 Unifi wi fi system pomoc

Post by tabija »

Pozz
Ovako, treba mi neko ko se razumije u vece wi fi sisteme tj u hotelima da bi dosao malo da pogleda neke stvari jer se dugo mucimo sa internetom.
Net je telekomov.Eh kako je to sve razvedeno ne znam...imamo more onih bijelih "tanjira" po spratovima.To su valjda neki AP ili sta vec.A svi oni se stimaji preko PC-a gdje imamo ikonicu UniFi koja izgleda upravo kao ti APovi po zidovima.

Cesto neki od njih samo prestanu pa pocnu raditi, pa sporo, pa ovo pa ono..ugl ako je neko strucnjak i voljan je zaradit sta nek se javi
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#2 Re: Unifi wi fi system pomoc

Post by tabija »

tabija wrote:Pozz
Ovako, treba mi neko ko se razumije u vece wi fi sisteme tj u hotelima da bi dosao malo da pogleda neke stvari jer se dugo mucimo sa internetom.
Net je telekomov.Eh kako je to sve razvedeno ne znam...imamo more onih bijelih "tanjira" po spratovima.To su valjda neki AP ili sta vec.A svi oni se stimaji preko PC-a gdje imamo ikonicu UniFi koja izgleda upravo kao ti APovi po zidovima.

Cesto neki od njih samo prestanu pa pocnu raditi, pa sporo, pa ovo pa ono..ugl ako je neko strucnjak i voljan je zaradit sta nek se javi
https://www.bhphotovideo.com/images/ima ... 049763.jpg


To su uredjaji
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#3 Re: Unifi wi fi system pomoc

Post by Rugafet »

Još samo da napišeš odakle si
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#4 Re: Unifi wi fi system pomoc

Post by tabija »

Rugafet wrote:Još samo da napišeš odakle si
Hahah upravu si
Sarajevo je u pitanju
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#5 Re: Unifi wi fi system pomoc

Post by diablobih »

Prvo ti je bitno da ti net nije ispod 100 Mbit/s, drugo ti je bitno da su ti extenderi gdje trebaju da budu. To mozes pogledati pomocu programa heatmapper i slicno. Trece ti je bitno da postavis limite brzine downloada svakom useru, da ne bi bilo zato sto neko skida torrent, da uzme ostalim korisnicima vecinu bandwitha.
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#6 Re: Unifi wi fi system pomoc

Post by tabija »

diablobih wrote:Prvo ti je bitno da ti net nije ispod 100 Mbit/s, drugo ti je bitno da su ti extenderi gdje trebaju da budu. To mozes pogledati pomocu programa heatmapper i slicno. Trece ti je bitno da postavis limite brzine downloada svakom useru, da ne bi bilo zato sto neko skida torrent, da uzme ostalim korisnicima vecinu bandwitha.
Net je 20 mbit od telekoma i sad saznadoh da smo uveli ima dan-dva jos 60 od telemaha i da je zapravo primarna stvar kako to izmiksat zajedno?
Ruter je neki veliki, profesionalni, kaze direktor da u njemu nije problem, samo treba znati napraviti ?
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#7 Re: Unifi wi fi system pomoc

Post by valjuga »

Vidiš da direktor zna,možda da on uštima jer ja odavde mirišem da direktor nije baš voljan platit znanje.
Meni se to prija znalo dešavat često,šta ću ti kaže platit za pet minuta završio :D
Sad kako radim drugi posao ne ovisim o raznim tajkunima, pa kad radim privatno apsolutno me ne interesuje jel skupo ili ne samo hoćeš ili nećeš.
A glede tvog problema buraz ja bi ti prvo rekao taj što ti je prodao i postavio opremu nek brate i uštima.Nije mi to jasno nikako,neko drugi ti uzme pare i uvali opremu i onda ti rekne,et nađi nekog za cvaju da ti to podesi.
Vatafak :izet:
Post Reply