Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1301 Re: Unicredit banka, all about

Post by drndalo »

Trebalo bi da moze.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1302 Re: Unicredit banka, all about

Post by channel10 »

Haris.ba wrote:
Grof wrote:Bili su prva banka kod koje se nije naplaćivala provizija kod podizanja keša na bankomatima grupacije, i prva banka koja ukida ove "povlastice". Bezveze.
Pa i dalje nema provizije za dizanje keša preko debitnih kartica na bankomatima Unicredit. Samo za kreditne kartice.
isplata na bankomatima i šalterima UniCredit Bank 2%, min. 10KM jednokratno

Da li je moguce da naplacuju podizanje gotovine na svojim bankomatima?

https://www.unicredit.ba/content/dam/ce ... godine.pdf

Stranica 10.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1303 Re: Unicredit banka, all about

Post by perfect_guy »

channel10 wrote:
isplata na bankomatima i šalterima UniCredit Bank 2%, min. 10KM jednokratno

Da li je moguce da naplacuju podizanje gotovine na svojim bankomatima?

https://www.unicredit.ba/content/dam/ce ... godine.pdf

Stranica 10.
A 3.3. Naknade po debitnim karticama
A 3.3.3. podizanje gotovine – bankomat članica UCI grupe bez naknade
A 3.3.4. podizanje gotovine – šalter i bankomat banaka u BiH 2,5%, min. 10 KM

sasvim jasno - bez naknade

a to što ti pominješ - samo pogledaj na strani 9 da to spada u segment kreditnih kartica
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1304 Re: Unicredit banka, all about

Post by channel10 »

perfect_guy wrote:
channel10 wrote:
isplata na bankomatima i šalterima UniCredit Bank 2%, min. 10KM jednokratno

Da li je moguce da naplacuju podizanje gotovine na svojim bankomatima?

https://www.unicredit.ba/content/dam/ce ... godine.pdf

Stranica 10.
A 3.3. Naknade po debitnim karticama
A 3.3.3. podizanje gotovine – bankomat članica UCI grupe bez naknade
A 3.3.4. podizanje gotovine – šalter i bankomat banaka u BiH 2,5%, min. 10 KM

sasvim jasno - bez naknade

a to što ti pominješ - samo pogledaj na strani 9 da to spada u segment kreditnih kartica
U pravu si :thumbup: . Nisam vidio da su u pitanju revolving kartice kod naplate provizije za isplate sa bankomata.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#1305 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

ima li gdje na njihovopj stranici spisak prodajnih objekata u kojima se može plaćati visa classic karticom na rate?
dassa
Posts: 297
Joined: 13/10/2011 10:59

#1306 Re: Unicredit banka, all about

Post by dassa »

kakavdanakneiskustvu wrote:ima li gdje na njihovopj stranici spisak prodajnih objekata u kojima se može plaćati visa classic karticom na rate?
evo ga

https://www.unicredit.ba/content/dam/ce ... rocnom.pdf
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#1307 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

dassa wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ima li gdje na njihovopj stranici spisak prodajnih objekata u kojima se može plaćati visa classic karticom na rate?
evo ga

https://www.unicredit.ba/content/dam/ce ... rocnom.pdf

hvala
User avatar
TMovac
Posts: 1192
Joined: 07/03/2010 00:39

#1308 Re: Unicredit banka, all about

Post by TMovac »

Ispala je jedna prilika koju ne bih smio propustiti. Ali mi je u narednih nekoliko mjeseci potrebno 70 000 KM. Obzirom da imam zemljisnu parcelu koja vrijedi izmedju 80 000 i 90 000KM. Zanima me da li bih mogao podignuti hipotekarni kredit u toj vrijednosti ( 70 000KM ), a da kao garanciju navedem to zemljiste? Zemljiste je 1/1 u mom vlasnistvu. Takodjer me zanima da li u slucaju da u jednom trenutku ne mognem vracati kredit ( jer ipak 15-20 godina je dug period, a posao danas imas, sutra nemas ) da li gubim samo zemljiste koje sam dao pod hipoteku i vec uplacene rate ( nebitno da li je jedna, nijedna ili pedeseta ) ili me cekaju jos veci belaji'? Unaprijed hvala na odgovoru.
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1309 Re: Unicredit banka, all about

Post by drndalo »

Sumnjam da ti samo na zemljiste hoce dati kredit 85-90% vrijednosti zemljista. Mozda uz trenutnu platu tj. zaposlenje, plus garancija zemlje...

U tom ne daj boze slucaju koji spominjes, princip bi trebao biti da se zemlja npr. proda da bi se namirio (sto vise) tvoj u tom momentu preostali dug, tj. preostala glavnica i preostala kamata... Ako bi npr. tvoj dug prema njima u tom momentu bio 25.000, a zemlja se proda za 40.000, kusur bi morali tebi isplatiti, nakon njihovog namirenja...

Jesi li se raspitao u BBI banci? Reklamirali su se kao da ne ganjaju kamatu, nego ucesce u dobrim investicijama... Ne znam kako to zaista funkcionise, ali probaj, nemas sta izgubiti... Mozda te iznenade... I ostale banke isto, idi i cjenkaj se ko na auto pijaci, mozda naletis na nekoga ko u tebi i ideji vidi dobar posao...
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1310 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

S bankarima je tesko naci zajednicku, mada sam siguran da i to neko zna. Imao druga, koji je bio na visoj funciji u banci. Drug je ok, ali stiti interese banke. To mu je hljeb. Digao sam stambeni, pod malo povoljnijim uslovima nego ostali. Na drugoj decimali je ta razlika. Skoro da nisam ni primjetio da su mi spustili kamatu. :D Doduse troskove obrade kredita nisu naplatili :-) I nisam imao troskove interkalarne kamate... :) I bili su ekspeditivni, malo je reci.. 8-)
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#1311 Re: Unicredit banka, all about

Post by probook »

iceman ze wrote:S bankarima je tesko naci zajednicku, mada sam siguran da i to neko zna. Imao druga, koji je bio na visoj funciji u banci. Drug je ok, ali stiti interese banke. To mu je hljeb. Digao sam stambeni, pod malo povoljnijim uslovima nego ostali. Na drugoj decimali je ta razlika. Skoro da nisam ni primjetio da su mi spustili kamatu. :D Doduse troskove obrade kredita nisu naplatili :-) I nisam imao troskove interkalarne kamate... :) I bili su ekspeditivni, malo je reci.. 8-)
Ja bih tokom ove godine trebao dizati stambeni i trazim iskljucivo fixnu kamatnu stopu. Obicu sve banke pa ko sta ponudi. Intesa za sada npr nema fixnu kamatnu stopu za stambene kredite preko 10 godina :-)
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1312 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Reds_ »

Hipoteka, osiguranje kredita, zirnati su samo nacini osiguranja kredita.

Dakle pored toga morate imati platu, da bi banka znala da se sposobni taj kredit i varacati logicno.

Dakle hipoteka moze biti samo zamjena da ne placas osiguranje kredita i nista drugo, ali i u tom slucaju placas izlaz vjestaka koji perocjenjuje odredjenu nekretninu.

Što se tiče namirivanja, banka namiri sebe, a tebi koliko ostane.
probook wrote:
iceman ze wrote:S bankarima je tesko naci zajednicku, mada sam siguran da i to neko zna. Imao druga, koji je bio na visoj funciji u banci. Drug je ok, ali stiti interese banke. To mu je hljeb. Digao sam stambeni, pod malo povoljnijim uslovima nego ostali. Na drugoj decimali je ta razlika. Skoro da nisam ni primjetio da su mi spustili kamatu. :D Doduse troskove obrade kredita nisu naplatili :-) I nisam imao troskove interkalarne kamate... :) I bili su ekspeditivni, malo je reci.. 8-)
Ja bih tokom ove godine trebao dizati stambeni i trazim iskljucivo fixnu kamatnu stopu. Obicu sve banke pa ko sta ponudi. Intesa za sada npr nema fixnu kamatnu stopu za stambene kredite preko 10 godina :-)
Mislim da ni jedna banka to ne daje, jer banka previse rizikuje.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#1313 Re: Unicredit banka, all about

Post by probook »

_Reds_ wrote:Mislim da ni jedna banka to ne daje, jer banka previse rizikuje.

Daje Unicredit po malo većoj kamati nego kada je promjenljiva i evo sada vidim reklamu za Union banku kao fixno cijeli otplatni period :-?
User avatar
lokalni_razdjevičar
Posts: 215
Joined: 21/10/2012 18:19

#1314 Re: Unicredit banka, all about

Post by lokalni_razdjevičar »

Koliko traje procedura realizacije stambenog kredita?
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1315 Re: Unicredit banka, all about

Post by drndalo »

Misljenja? Jelde da ovo nije bilo prije ? Paypal gdje spada?

https://www.unicredit.ba/content/dam/ce ... godine.pdf

Strana 6/23, Priljevi iz inozemstva...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#1316 Re: Unicredit banka, all about

Post by victom »

u UMI creditu rade samo seljaci.
to su uglavnom uposlenice bivse privredene banke , koji su u komunizmu navikli da mogu radit šta im je želja.
Last edited by victom on 01/03/2021 06:08, edited 2 times in total.
cd_rom
Posts: 40
Joined: 30/04/2009 07:43

#1317 bilo kuda-token svuda

Post by cd_rom »

ja ne znam šta se dešava sa Internet bankarstvom?

oko nove godine token je "izgubio" sinhronizaciju sa bankom (pogrešna OTP lozinka), pa sam u banci tražio da se sinhronizira.

normalno sam do jučer plaćao račune putem tokena, ima izreka :sve što je dobro kratko traje :D

pitanje za one koji znaju: koji je rok "trajanja" sinhronizacije tokena?

koja korist od tokena ako ja moram svaka 3-4 mjeseca ići u banku da sinhroniziram token :-) Šta da sam danas morao obaviti neko plaćanje iz inostranstva i sl?

Kakva je situacija sa mobilnim bankarstvom?
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#1318 Re: bilo kuda-token svuda

Post by dalmatinka »

cd_rom wrote:ja ne znam šta se dešava sa Internet bankarstvom?

oko nove godine token je "izgubio" sinhronizaciju sa bankom (pogrešna OTP lozinka), pa sam u banci tražio da se sinhronizira.

normalno sam do jučer plaćao račune putem tokena, ima izreka :sve što je dobro kratko traje :D

pitanje za one koji znaju: koji je rok "trajanja" sinhronizacije tokena?

koja korist od tokena ako ja moram svaka 3-4 mjeseca ići u banku da sinhroniziram token :-) Šta da sam danas morao obaviti neko plaćanje iz inostranstva i sl?

Kakva je situacija sa mobilnim bankarstvom?
Ja već 11 godina koristim isti token bez ijedne greške ili potrebe za sinhronizacijom. U tih 11 godina niti jedan račun ili ratu kredita nisam plaćala na šalteru. Ne znam u čemu je greška kod tebe.
cd_rom
Posts: 40
Joined: 30/04/2009 07:43

#1319 Re: Unicredit banka, all about

Post by cd_rom »

jednostavno upišem broj tokena i OTP password, izbaci mi poruku da je OTP pogrešan.

ne vidim razloga da je do mene (kao u vicu: upališ motorku)

znači uključim token, unesem pin, izaberem appl1 i taj broj prepišem u polje OTP.
saa
Posts: 28
Joined: 10/04/2013 15:05

#1320 Re: Unicredit banka, all about

Post by saa »

cd_rom wrote:jednostavno upišem broj tokena i OTP password, izbaci mi poruku da je OTP pogrešan.

ne vidim razloga da je do mene (kao u vicu: upališ motorku)

znači uključim token, unesem pin, izaberem appl1 i taj broj prepišem u polje OTP.
Ako imas android ili ios idi uzmi mobilno bankarstvo i u istoj aplikaciji imas i token a taj vratis. A i placanje je dosta jednostavnije preko mba
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1321 Re: Unicredit banka, all about

Post by ado_sar »

Guzve u poslovnicama postaju nemoguce!
_Mila_
Posts: 78
Joined: 10/05/2014 10:41
Location: Sarajevo

#1322 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Mila_ »

Ako nekoga zanima, podizanje kesa sa bankomata unicredit banke u inostranstvu je besplatno. U pitanju je debitna kartica.
leigh
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 20:52

#1323 Re: Unicredit banka, all about

Post by leigh »

_Mila_ wrote:Ako nekoga zanima, podizanje kesa sa bankomata unicredit banke u inostranstvu je besplatno. U pitanju je debitna kartica.
Ako si korisnik JES paketa. U suprotnom, plaćaš naknadu.
_Mila_
Posts: 78
Joined: 10/05/2014 10:41
Location: Sarajevo

#1324 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Mila_ »

Nije tacno. Nemam JES paket, a bez naknade sam podizala novac na bankomatu unicredit banke prije 3 dana u Italiji. U pitanju je debitna kartica (EUR). To je dio 3.3.3. sa onog pdf file-a sto je neko ranije postavio. Pise debitna kartica, bankomati clanica UCI grupe, bez naknade. Naknada je, pretpostavljam (jer nisam probala) u slucaju bankomata drugih banaka.
Xeox2
Posts: 298
Joined: 21/02/2016 22:14

#1325 Re: Unicredit banka, all about

Post by Xeox2 »

Ne mogu nigdje na nađem, da li ova Mastercard Debit kartica vezana za tekući ima mogućnost beskamatnog plaćanja na rate,
npr kao u ISP?
Post Reply