Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#1276 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

Saka wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:koji broj treba poslati osobi koja hovce da uplati nivac na moj tekuci racun?
Pa broj tekuceg racuna. :) Ako ne znas pitaj u banci da ti isprintaju.
Nikako ne davati broj s kartice, iako ce ti neko reci da moze i to.
ma znam da treba broj tekuceg,ali osoba koja mi treba uplatiti novac kaže da joj posaljem i broj sa kartice,pa zato pitam
Nikako broj kartice. To su naše banke napravile najveću glupost lansirajući tu mogućnost i sad mnogi pogrešno smatraju da broj kartice treba slati. Samo broj tekućeg računa koji ima 16 cifara i počinje npr. sa 3387... i to je dovoljno uz ime i prezime primaoca i naziv banke. Znači ne onaj broj partije od 11 cifri. Nikad i nikome nikakav broj koji piše na debitnoj kartici. Ko god to traži ili je glup ili zlonamjeran.[/quote]

hvala
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1277 Re: Unicredit banka, all about

Post by drndalo »

U gornjem lijevom cosku izvoda imas 2 broja, jedan je od njih "transakcijski" koji pocinje sa 338..... kao sto ti vec rekose... To je broj tvog racuna za direkt uplatu iz drzave... Izvana to ide drugacije.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#1278 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

drndalo wrote:U gornjem lijevom cosku izvoda imas 2 broja, jedan je od njih "transakcijski" koji pocinje sa 338..... kao sto ti vec rekose... To je broj tvog racuna za direkt uplatu iz drzave... Izvana to ide drugacije.
hvala
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#1279 Re: Unicredit banka, all about

Post by Grof »

Obavještavamo Vas da se od 20.04.2017. godine primjenjuju izmijenjene tarife naknade za usluge u karticnom poslovanju:
- isplata gotovine revolving kreditnim karticama (Visa i Mastercard) na bankomatima i salterima UniCredit Bank 2%, min.
10 KM i drugih banaka 2.5%, min. 10 KM
- isplata gotovine debitnim karticama (Visa Electron, Maestro, Debit Mastercard i Mastercard International) na
bankomatima i salterima drugih banaka u BIH i inozemstvu 2,5%, min. 10 KM
- izrada plastike (Debit Mastercard i Mastercard International) - 10 KM

Korisnicima JES! Paket racuna se ne naplacuje naknada za izradu plastike, niti naknada za podizanje gotovine debitnim karticama
na vise od 18.000 bankomata clanica UniCredit Grupe u 15 zemalja.
Dodatne informacije o promjenama potrazite na http://www.unicredit.ba ili na besplatnom info telefonu 080 081 051.
Dakle, pripazite svi koji nemate JES paket jer će se od sada naplaćivati provizija u inostranstvu kod banaka UniCredit grupacije, 2.5% po transakciji, a minimalno 10 KM.

Bili su prva banka kod koje se nije naplaćivala provizija kod podizanja keša na bankomatima grupacije, i prva banka koja ukida ove "povlastice". Bezveze. :run:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#1280 Re: Unicredit banka, all about

Post by Haris.ba »

Grof wrote:Bili su prva banka kod koje se nije naplaćivala provizija kod podizanja keša na bankomatima grupacije, i prva banka koja ukida ove "povlastice". Bezveze.
Pa i dalje nema provizije za dizanje keša preko debitnih kartica na bankomatima Unicredit. Samo za kreditne kartice.
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#1281 Re: Unicredit banka, all about

Post by Grof »

Haris.ba wrote:
Grof wrote:Bili su prva banka kod koje se nije naplaćivala provizija kod podizanja keša na bankomatima grupacije, i prva banka koja ukida ove "povlastice". Bezveze.
Pa i dalje nema provizije za dizanje keša preko debitnih kartica na bankomatima Unicredit. Samo za kreditne kartice.
A šta je ovo:

- isplata gotovine debitnim karticama (Visa Electron, Maestro, Debit Mastercard i Mastercard International) na
bankomatima i salterima drugih banaka u BIH i inozemstvu 2,5%, min. 10 KM
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#1282 Re: Unicredit banka, all about

Post by Haris.ba »

isplata gotovine debitnim karticama (Visa Electron, Maestro, Debit Mastercard i Mastercard International) na
bankomatima i salterima drugih banaka u BIH i inozemstvu
2,5%, min. 10 KM
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#1283 Re: Unicredit banka, all about

Post by Grof »

Haris.ba wrote:isplata gotovine debitnim karticama (Visa Electron, Maestro, Debit Mastercard i Mastercard International) na
bankomatima i salterima drugih banaka u BIH i inozemstvu
2,5%, min. 10 KM
Šta je nejasno? Svi koji nemaju JES paket, nego samo jednu od pobrojenih debitnih kartica plaćat će podizanje gotovine na svim bankomatima osim u Unicredit BiH.
Last edited by Grof on 06/04/2017 18:34, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#1284 Re: Unicredit banka, all about

Post by Haris.ba »

Grof wrote:
Haris.ba wrote:isplata gotovine debitnim karticama (Visa Electron, Maestro, Debit Mastercard i Mastercard International) na
bankomatima i salterima drugih banaka u BIH i inozemstvu
2,5%, min. 10 KM
Šta je nejasno? Svi koji nemaju JES paket, nego samo jednu od pobrojenih debitnih kartica plaćat će podizanje gotovine na svim bankomatima osim u Unicredit BiH.
Htio sam da pojasnim da to ne vrijedi za BiH. Da neko ne pomisli da se počinje naplaćivati u BiH.
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#1285 Re: Unicredit banka, all about

Post by Grof »

Haris.ba wrote:
Grof wrote:
Haris.ba wrote:isplata gotovine debitnim karticama (Visa Electron, Maestro, Debit Mastercard i Mastercard International) na
bankomatima i salterima drugih banaka u BIH i inozemstvu
2,5%, min. 10 KM
Šta je nejasno? Svi koji nemaju JES paket, nego samo jednu od pobrojenih debitnih kartica plaćat će podizanje gotovine na svim bankomatima osim u Unicredit BiH.
Htio sam da pojasnim da to ne vrijedi za BiH. Da neko ne pomisli da se počinje naplaćivati u BiH.
Ja sam u prvom postu i napisao da se radi o inostranstvu kod podizanja gotovine na bankomatima UniCredit grupacije koje je bilo do sada besplatno za sve komitente UniCredit sa debitnim karticama, neovisno imaju li JES paket ili ne. I ovo je velika promjena koju oni već neko vrijeme najavljuju a vijest je provjerena i u banci.
User avatar
mayab
Posts: 27176
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1286 Re: Unicredit banka, all about

Post by mayab »

Hoce da te natjeraju da uzmes makar osnovni yes paket, a on kosta 6KM mjesecno, dakle 72 KM godisnje!
Najobicnija tarifa je 1,99KM mjesecno, i tu imas samo jednom mjesecno izvod na email!
Sa yes paketom imas i internet i sms bankarstvo i to podizanje bez provizije i mogucnost trostrukog iznosa plate za minus, i sta ja znam sta jos, pa svako neka vidi racunicu!
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1287 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

Imam internet bankarstvo. Sto su navalili da uzmem m-ba za android telefon? Svaki put u banci, bilo na salteru ili kreditnog sluzbenika, obavezno mi naglase ovu ponudu.
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#1288 Re: Unicredit banka, all about

Post by toure123 »

Pozz ljudi,

jel neko od vas ima mozda racun u Sparkasse?

Treba mi info kako oni vrse ove transakcije u stranim valutama? Kako sam skontao ako npr. sa PayPala dobijem npr. 10$ ... Na racun mi legne 10$ u toj valuti, ali kao navodno da prilikom kupovine sa tih 10$ onda se konverzija vrsi u BAM pa opet u USD ?

Ovaj dio oko konverzije prilikom kupovine sa kartice mi je jako zbunjujuci :-) :-) :-)
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1289 Re: Unicredit banka, all about

Post by ado_sar »

Ako ti legne $10 sa paypala ti ces dobiti taj iznos u KM po trenutnom kursu.
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#1290 Re: Unicredit banka, all about

Post by doktor78 »

Šta je sa Visa Classic karticom, je li to više ne izdaju? Ističe mi za par mjeseci, pa ne znam hoće li mi ponovo izdavati.
Na zvaničnoj stranici je više uopšte ne spominju, samo forsiraju Mastercard, ali ne znam da li je tom karticom moguće plaćanje na rate.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#1291 Re: Unicredit banka, all about

Post by kakavdanakneiskustvu »

doktor78 wrote:Šta je sa Visa Classic karticom, je li to više ne izdaju? Ističe mi za par mjeseci, pa ne znam hoće li mi ponovo izdavati.
Na zvaničnoj stranici je više uopšte ne spominju, samo forsiraju Mastercard, ali ne znam da li je tom karticom moguće plaćanje na rate.

evo,spominju je ovdje

https://www.unicredit.ba/ba/stanovnistv ... ketekspert
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#1292 Re: Unicredit banka, all about

Post by doktor78 »

Super,hvala
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1293 Re: Unicredit banka, all about

Post by _Reds_ »

doktor78 wrote:Šta je sa Visa Classic karticom, je li to više ne izdaju? Ističe mi za par mjeseci, pa ne znam hoće li mi ponovo izdavati.
Na zvaničnoj stranici je više uopšte ne spominju, samo forsiraju Mastercard, ali ne znam da li je tom karticom moguće plaćanje na rate.
Izdaju, automatski dobijes novu. Ja dobijo prije 2 mjeseca. I moze na rate.
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#1294 Re: Unicredit banka, all about

Post by Sehro »

Može li mi neko kazati, ako npr. promijenite telefon da li je moguće da sami ponovo aktivirate uslugu "e-ba" ili morate ići u banku?
User avatar
djigibau
Posts: 337
Joined: 16/02/2006 11:21
Location: Sarajevo

#1295 Re: Unicredit banka, all about

Post by djigibau »

Sehro wrote:Može li mi neko kazati, ako npr. promijenite telefon da li je moguće da sami ponovo aktivirate uslugu "e-ba" ili morate ići u banku?
Na zalost moras otici u banku.
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#1296 Re: Unicredit banka, all about

Post by Sehro »

djigibau wrote:
Sehro wrote:Može li mi neko kazati, ako npr. promijenite telefon da li je moguće da sami ponovo aktivirate uslugu "e-ba" ili morate ići u banku?
Na zalost moras otici u banku.
Hvala :(
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1297 Re: Unicredit banka, all about

Post by petunija »

Jednom sam tražila karticu za penzionerku, kažu ne daju ko ima preko 80 god. Bila sam :shock: ne kontam, zašto, koja je to diskriminacija starije populacije? Da li je ovo slučaj i sa drugim bankama?
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#1298 Re: Unicredit banka, all about

Post by ado_sar »

petunija wrote:Jednom sam tražila karticu za penzionerku, kažu ne daju ko ima preko 80 god. Bila sam :shock: ne kontam, zašto, koja je to diskriminacija starije populacije? Da li je ovo slučaj i sa drugim bankama?
Cuj diskriminacija :) pa ne daju ni maloljetnim. Ako joj treba kartics, moze kupiti jednokratnu u bbi banci za 10 maraka
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#1299 Re: Unicredit banka, all about

Post by petunija »

Komentar ti je :janpi:
Kvest
Posts: 477
Joined: 15/05/2013 18:49

#1300 Re: Unicredit banka, all about

Post by Kvest »

Postoji li mogućnost da smanjim iznos do kojeg mogu bizi u minusu?
Post Reply