UN DIJETA

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#476 Re: UN DIJETA

Post by Zoya »

Ako ja 20kg sletim, bicu anoreksicarka :D Hvala na ponudi, naravno da cu te iskoristiti, mislim tvoje savjete :lol:
Pojela jutros dvije jabuke i jedva vec cekam rucak :sad:
Jeli ono prva 4 dana najteze, ili prvih 90? :D Uh, moram zube stisnuti i samo naprijed.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#477 Re: UN DIJETA

Post by d2 »

samo ti mene iskoristi :D
ma meni je bilo isto cijelo vrijeme, ono nije mi bilo najteze prva 4 dana a poslije lakse ili nesto, najbitnije je samo da to pihvatis kao normalan nacin ishrane a ne kao neku kaznu, dakle to si ti, tako se hranis i to je to.

takodje bih ti savjetovao da uzivas u hrani sto vise, dakle kada dodje taj rucak dorucak ili vecera, uzivaj u tome a nemoj samo ubaciti u sebe...

fakat kakav ti god treba savjet javi, ja sam imao stvarno pozivite efekte te dijete (a nije mi sekunde tesko palo)

preporucuje se da uzmes one sumece tablete vitamina i minerala te popijes jednu dnevno !
User avatar
madner
Posts: 56762
Joined: 09/08/2004 16:35

#478 Re: UN DIJETA

Post by madner »

Zoya, pravi slike svake sedmice. To ce ti biti motivacija.

Mozes ih postaviti i na onu temu :D to ce nama biti inspiracija :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#479 Re: UN DIJETA

Post by d2 »

madner wrote:Zoya, pravi slike svake sedmice. To ce ti biti motivacija.

Mozes ih postaviti i na onu temu :D to ce nama biti inspiracija :D
tebi ne moze pomoci cijela UN zgrada na East Riveru :lol:
(ps maknuo sam te iz block liste, ti si moj drug) :D
User avatar
madner
Posts: 56762
Joined: 09/08/2004 16:35

#480 Re: UN DIJETA

Post by madner »

d2 wrote:
madner wrote:Zoya, pravi slike svake sedmice. To ce ti biti motivacija.

Mozes ih postaviti i na onu temu :D to ce nama biti inspiracija :D
tebi ne moze pomoci cijela UN zgrada na East Riveru :lol:
(ps maknuo sam te iz block liste, ti si moj drug) :D
Sto ba, bas sam dobio komplimente za linju :oops:
Doduse gledao sam ih mrko pa ih mozda bilo strah rec da nije tako :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#481 Re: UN DIJETA

Post by d2 »

:lol:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#482 Re: UN DIJETA

Post by Zoya »

d2 wrote:samo ti mene iskoristi :D
ma meni je bilo isto cijelo vrijeme, ono nije mi bilo najteze prva 4 dana a poslije lakse ili nesto, najbitnije je samo da to pihvatis kao normalan nacin ishrane a ne kao neku kaznu, dakle to si ti, tako se hranis i to je to.

takodje bih ti savjetovao da uzivas u hrani sto vise, dakle kada dodje taj rucak dorucak ili vecera, uzivaj u tome a nemoj samo ubaciti u sebe...

fakat kakav ti god treba savjet javi, ja sam imao stvarno pozivite efekte te dijete (a nije mi sekunde tesko palo)

preporucuje se da uzmes one sumece tablete vitamina i minerala te popijes jednu dnevno !
Pokusat cu ovo za uzivanje u hrani, ali znas kako je kad pregladnis, samo trpas i ne prezvakas kako treba :D Najgore mi sto sam sad ovo zapocela, trebala sam cekati da praznici prodju. Sinoc bila kod prijateljice na bozic, a ona iznjela hrane, kolaca, meni se plakalo :sad:
Madneru nemoj, ima da se zaljubis u mene i sa ovih mojih 10kg viska, bolje nista da ne postavljam od slika :D
User avatar
madner
Posts: 56762
Joined: 09/08/2004 16:35

#483 Re: UN DIJETA

Post by madner »

Zoya wrote: Pokusat cu ovo za uzivanje u hrani, ali znas kako je kad pregladnis, samo trpas i ne prezvakas kako treba :D Najgore mi sto sam sad ovo zapocela, trebala sam cekati da praznici prodju. Sinoc bila kod prijateljice na bozic, a ona iznjela hrane, kolaca, meni se plakalo :sad:
Madneru nemoj, ima da se zaljubis u mene i sa ovih mojih 10kg viska, bolje nista da ne postavljam od slika :D
Uradi ti to radi one dijete zaljubljenosti :D
Ko se zaljubi smrsa odma :oops:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#484 Re: UN DIJETA

Post by Zoya »

Pa ja onda nemam nista od toga sto cete se vi pozaljubljivati u mene :) Elem, danas mi je treci dan po redu, nema nikakvih promjena sem u mome ponasanju, postala sam nepodnosljiva za ljude oko sebe, ovo me fakat cini nervoznom. Nadam se da ce biti bolje za koji dan. Zgrijesila sam takodjer, jer sam pojela dva plazma keksa onako usput(nisam mogla da odolim) :oops: . Nemojte me ruziti :sad:
User avatar
madner
Posts: 56762
Joined: 09/08/2004 16:35

#485 Re: UN DIJETA

Post by madner »

Kakva je to solidarnost sa forumashima :x :D
Ja predlazem da sacekas sa dijetom dok ne prodje nova godina. Samo ces bezze upropastiti svima proslavu tako sto jedes mrkvu sa malo zelja i ne pijes. :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#486 Re: UN DIJETA

Post by d2 »

Zoya wrote:Pa ja onda nemam nista od toga sto cete se vi pozaljubljivati u mene :) Elem, danas mi je treci dan po redu, nema nikakvih promjena sem u mome ponasanju, postala sam nepodnosljiva za ljude oko sebe, ovo me fakat cini nervoznom. Nadam se da ce biti bolje za koji dan. Zgrijesila sam takodjer, jer sam pojela dva plazma keksa onako usput(nisam mogla da odolim) :oops: . Nemojte me ruziti :sad:

a vidi sto se tice tih keksa, stvarno se ne moras tako rigorozno pridzavati, ja sam pio kafu sa secerom iako je pisalo da ne smijem uzimati secer u kafi, normalno kad sam gladan da klopnem keksic ili badema ili tako nesto samo nemoj pretjerivati, uzmi malo i to je to, to ti uopste nece smetati u dijeti, tamo pise voce u paru pa brate ako si gladna ujutro uzmi 3 narandze ko da moraju biti dvije...

ja nisam puno "grijesio" u smislu da popustim i odem da se nazderem porodicne pizze ali se nisam bas ni strogo pridrzavao dijete, jeo sam ono sto pise da se jede al recimo ja sam onih makarona jeo kamaru kada je bio dan za tijesto... nece ti nista biti od toga samo nemoj pretjerivati sa tim svim... nemoj gledati u keks-dva...

stvarno je nezgodno poceti kada su praznici, mene je u prosloj dijeti kacio prvi maj a znas i sama za prvi maj rostiljanja, zajebancije, tebi pada nova godina i moj ti je savjet da uradis ono sto sam i ja uradio - fino sebi kazes ok nova godina, necu da se odricem svega toga sto ide za NG ali cu sebe pustiti da slavim do recimo 3.1. i fino ta tri dana klopaj cugaj i sve sto radis ali recimo 3.1. nastavi tamo gdje si stala bez hvatanja krivina...

sretno :kiss:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#487 Re: UN DIJETA

Post by d2 »

Zoya, kako ide ? :thumbup:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#488 Re: UN DIJETA

Post by Zoya »

Hmmm, danas mi je najuzasnije bilo,vocni dan pa mi se vise voce i zgadilo, jela sam i neku salatu, ali isto ko da travu jedem. Raspolozenje nikakvo :run:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#489 Re: UN DIJETA

Post by d2 »

pa jeste vocni dan najgori ali probaj doruckovati odnosno rucati ananas iz konzerve, lijepo zasiti, samo hrabro ! :thumbup: :)
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#490 Re: UN DIJETA

Post by ArtefakT »

Suti i jedi. Ti boga mi ko da za nas jedes a ne za sebe...
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#491 Re: UN DIJETA

Post by Zoya »

Otkud ti to?
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#492 Re: UN DIJETA

Post by ArtefakT »

Nako, htio sam te ohrabrit ;) :-D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#493 Re: UN DIJETA

Post by Zoya »

:D Nemoj me Boga ti vise ohrabrivati. Salim se naravno. Slazem se malo sa tobom, eto necu se vise zaliti.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#494 Re: UN DIJETA

Post by Zoya »

-2kg :)
User avatar
madner
Posts: 56762
Joined: 09/08/2004 16:35

#495 Re: UN DIJETA

Post by madner »

Ja sam probao sa ovom alkoholnom dijetom od Nove Godine, ali nisam uspjeo.

Neki dan sam se otrijeznio, a kazu ako se izdrzi mjesec dana kilu vise nisu problem. :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#496 Re: UN DIJETA

Post by Zoya »

Jel to ona, pijes pijes i na kraju zalijes? :D
User avatar
madner
Posts: 56762
Joined: 09/08/2004 16:35

#497 Re: UN DIJETA

Post by madner »

Zoya wrote:Jel to ona, pijes pijes i na kraju zalijes? :D
Ako se dvoumis, popij jednu :D
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#498 Re: UN DIJETA

Post by otherside »

madner wrote:
Zoya wrote:Jel to ona, pijes pijes i na kraju zalijes? :D
Ako se dvoumis, popij jednu :D
a i ako se ne dvoumis, opet popij :D
User avatar
madner
Posts: 56762
Joined: 09/08/2004 16:35

#499 Re: UN DIJETA

Post by madner »

Ali samo jednu po jednu, tako da nikad ne pijes dvije od jednom.
Mislit ce zlokobi da si alkos. :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#500 Re: UN DIJETA

Post by KatarinaKosaca »

akyx wrote:Ne znam jel iko pokrenuo ovu temu ovdje negdje, ali koliko sam sad na brzinu pregledala, nije.

Eh sad, o cemu se radi. Radi se o tome, da, nikad ozbiljno nisam bila na dijeti,s ve je to bilo ensto malo, neko izbjegavanje, ne znam ni ja, pomalo treninzi, i tako. Medjutim, prvi put zaista shvatam da je u biti najvaznije koje namirnice s kojima kombinujete, cak ni kolicina nije toliko bitna. Jedina dijeta za koju zajem ocjenu 10 je ova.
Upravo je upraznjavam, danas mi je 9. dan, i imam 2 kg. manje.

"CILJ OVE DIJETE JE PORED SKIDANJA VISKA KILOGRAMA DA DOVEDE DO PROMJENE METABOLIZMA U ORGANIZMU , CIME SE GARANTUJE DA SE SKINUTI KILOGRAMI VISE NECE VRATITI.

DIJETA TRAJE 90 DANA I ZA TO VRIJEME IZGUBI SE 18-25 KG. AKO JE POTREBNO SKINUTI MANJE KILOGRAMA DIJETA SE MOZE PREKINUTI ALI ONDA NECE DOCI DO PROMJENE METABOLIZMA.

DORUCAK JE ISTI SVIH 90 DANA,VOCE . JEDE SE UVIJEK VOCE U PARU: DVIJE ISTE VOCKE., ILI SAKA SITNOG VOCA.
DIJETA UVIJEK POCINJE PROTEINSKIM DANOM, NAKON NJEGA SLIJEDI SKROBNI DAN, PA UGLJIKOHIDRATNI, PA VOCNI. REDOSLIJED DANA SE NE SMIJE MIJENJATI.
3 PUTA U TOKU DIJETE TREBA UVESTI VODENI DAN, KOJI UVIJEK IDE POSLIJE VOCNOG DANA.


Uostalom, koga zanima, evo mu.
http://download.yousendit.com/D182C09C5E3F1691

Napokon da je ovkao postavim.

UN DIJETA



Ova dijeta pored skidanja kilograma dovodi i do promene metabolizma pa se izgubljeni kilogrami ne vrecaju. Dijeta traje 90 dana i oslabi se od 18 - 25 kg. Ako je potrebno oslabiti manje, dijeta se prekida ranije, ali tada dolazi do promene metabolizma. Dijeta uvek pocinje proteinskim danom, zatim slede skrobni, ugljenohidratnidan, vocni dan, pa ponovo proteinski. REDOSLED DANA SE NE SME MENJATI.





DORUCAK: svih 90 dana VOCE. Jedu se po dva ista voca ili saka suvog voca.





PRVI - PROTEINSKI DAN



RUCAK: Meso, kuvano ili peceno ( 3 parceta - restoranska porcija - 250gr. )

ili 3 kuvana ili pecena jaja

Hleb - parce

Salata - u neogranicenim kolicinama

Supa - obavezno ( bez rezanaca - 1 solja )



Ovog dana mogu se jesti mleko i sir, ali se za njihovu kolicinu umanjuje

kolicina mesa, odnosno jaja.



VECERA: Isto sto i za rucak, ali bez supe. Obavezno je da ako se meso jede za rucak

jede se i za veceru, a ako su jaja za rucak, moraju biti i za veceru.



(dodajem još i to, da se ovaj dan može jesti i riba i ostali morski plodovi)



DRUGI - SKROBNI DAN



RUCAK: Pasulj, grasak, socivo, pirinac, krompir,kukuruz,kestenje - kuvano, jedino uz dodatak zacina

( so, vegeta, biber, kecap, kuvani paradajz ) - pun tanjir

Hleb - parce

Salata



VECERA: Isto kao i za rucak, ali pola mere.





TRECI - UGLJRNOHIDRATNI DAN



RUCAK: Kuvana testenina uz dodatak zacina - kecapa ili slicno,

ili pica samo sa dodatkom kecapa,

ili slano pecivo u kolicini pice u piceriji ( npr. 3 kifle )



VECERA: Dva tanja parceta torte, ili 3 - 4 kolaca, ili 3 - 4 kugle sladoleda

Obavezno - 1 rebro cokolade za kuvanje





CETVRTI - VOCNI DAN



RUCAK I VECERA: Samo mesano voce, koliko se hoce.





Posle kruga od 7x 4 dana, tj. 29 dana ( tri puta u toku dijete) drzi se "vodeni dan". Celog dana pije se samo voda.



Obavezno posle vocnog, a ponekada posle vodenog, nastavlja se sa proteinskim danom.



Kafa i caj se mogu piti, ali bez secera. Sokove svesti na najmanju mogucu meru.



Sve sto je navedeno mora se jesti jer ima svoju ulogu u organizmu. Voce je obavezno za dorucak, jer najbrze daje energiju, cokolada treceg dana takodje, jer stiti organizam od moguce alergije.



Kolicine hrane su vece od uobicajenih, a namirnice podesene nasim uslovima i podneblju. Mora se biti dosledan i uporan. Moze se desiti da prvih deset dana ne dodje do gubitka kilograma, ali se onda naglo izgubi 3 - 4 kilograma.



Posle 90 dana dijete, jos 90 dana za dorucak se jede voce, dok se za rucak i veceru vraca na uobicajeni nacin ishrane. U tom periodu treba da se izgubi jos 3 kg. sto je pokazatelj promene metabolizma. Ako se ne izgube, dijetu treba ponoviti, ali tek posle 3 meseca.



Obavezno je uzimati posle rucka 1.tabletu, koja sadrzi dnevnu dozu vitamina i minerala.



AKO SE ZELI, DA SE JOS SMANJI TEZINA, DIJETA SE NE SME PRODUZAVATI VISE OD 90 DANA - JEDINO POSLE PAUZE OD 3 MESECA MOZE SE SPROVESTI NOVIH 90 DANA DIJETE.


A sto se tice ovog vodenog dana, rmalo ko da ga drzi;)

Ja sam neki dan, i to nije bilo nakon ovoliko dana koliko pise, nego malo kasnije.

I da, svaki dan, možete uz ručak izdinstati neko povrće,špinat, tikvica, sataraš neki...

a takodjer svaki dan može salata.

Ovaj 4. dan, odnosno voćni dan, ustvari, to je vitaminski dan.

Moze se jesti i voce i povrce.

Svjeze.

Taj dan treba imati 5 obroka.

kao, tri glavna i 2 medjuobroka.

U medjuobrocima se takodjer moze jesti kikiriki ili badeni.

i to, jedan medjuobrok 12 kikirikija, drugi isto, ddakle ukupno 24 kikirikija, i to iz ljuske.

a bademi 8x2.

Gljive se mogu jesti na ugljikohidratni dan.

Za ostale dane nisam baš sigurna, neki kazu ovako, neki onako, te ih ja jedem smao na pizzi ili spagetama i sl.

Proteini se ne smiju mijesati medjusobno, a skrobne namirnice mogu.

eto.

Uzivajte.

Ako mi jos nesto naumpadne, dodat cu;)
Post Reply