UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

User avatar
Grover
Posts: 1201
Joined: 17/03/2008 18:13

#51 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by Grover »

Image
- Nema džabe ni kod babe!
pashasolidni
Posts: 3926
Joined: 04/04/2014 14:21

#52 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by pashasolidni »

poznajuci postovaoce lika i djela ovog ogavnog starcica,mislim da nije krepo,nego se tek rodio :wink:
"ziv je gnjidica,umro nije,dok je srba i srbije"
Poezija
Posts: 394
Joined: 06/05/2014 00:13

#53 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by Poezija »

Dobrica Ćosić je bio jedan veliki četnik. Njegova mržnja prema Bošnjacima, posebno muslimanima je sami pokazatelj njegove tzv. kulture. Bog neka ti sudi ali za mene si bio i ostao jedan od najvećih zločinaca koji su kročili ovom zemljom.

- Radovan Karadžić je jaka politička ličnost sa velikim zaslugama u borbi za ljudska i nacionalna prava srpskog naroda: on zaslužuje pravedan sud historije i poštovanje svog naroda koje ima od početka borbe za Republiku Srpsku, a nikako ponižavanje, progon, hapšenje i Haški sud. On nije ratni zločinac, on je politički vođa naroda RS - piše Ćosić i nastavlja:

- Karadžićevi savremenici u Srbiji, oni drogirani haškom propagandom i natovskom ideologijom, sporo uviđaju ili još ne uviđaju da je zaslugom svih boraca i svih komandanata Vojske Republike Srpske, naroda i vodstva oslobodilačkog pokreta Srba u BiH, stvorena prva srpska država preko Drine. A to je u nizu teških nacionalnih poraza jedna velika pobjeda srpskog naroda u posljednjoj deceniji dvadesetog vijeka... Njen najznačajniji tvorac je Radovan Karadžić.

- "privedu Haris Silajdžić, Ejup Ganić i ostala bošnjačka braća koji su poveli rat za islamsku Bosnu i nastavljaju da se bore za nju i danas".

- Sa njima i muslimanskim generalima treba suditi zato što su oni prvi započeli rat?! Pod neposrednom Silajdžićevom komandom u njegovom prijestonom Sarajevu postojalo je oko 125 logora za Srbe, a na teritoriji kojom su vladali Izetbegović i Silajdžić sa svojim generalima i vjerskom braćom postojalo je 336 logora za Srbe"

"Laganje je najbolja vrlina srpskog naroda… Mi lažemo da bi varali sami sebe, da tešimo druge, mi lažemo za oprost, mi lažemo da bi se borili protiv straha, lažemo da ohrabrujemo druge, lažemo da bi skrivali svoj i nečiji drugi jad. Laganje je oblik našeg patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Mi lažemo na kreativan, maštovit i inventivan način."
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#54 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by mO k3 »

Sta je Ovaj svojima u Amanet ostavio ???
zg2
Posts: 238
Joined: 28/08/2013 17:54
Location: zg-more ... more-zg

#55 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by zg2 »

"Laganje je najbolja vrlina srpskog naroda… Mi lažemo da bi varali ...
...."

Hvala ti Bože, za 20-ak dana počinje SP i nogomet u Brasilu
dosta više poplava i povraća mi se više od ovakvih "tzv. vijesti o mrtvim četnicima"
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#56 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by Sezam »

Sad je na redu spomenik u natprirodnoj velicini of kors.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#57 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by Paranoid »

mO k3 wrote:Sta je Ovaj svojima u Amanet ostavio ???
Ostavio je katastrofu...veću od ove poplave...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#58 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by JThomas »

pashasolidni wrote:poznajuci postovaoce lika i djela ovog ogavnog starcica,mislim da nije krepo,nego se tek rodio :wink:
"ziv je gnjidica,umro nije,dok je srba i srbije"
otprilike tako.
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#59 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by Maharadza »

pojedinac wrote:Samo LJUDI umiru!
Ljudi umiru, životinje krepavaju, a gamad crkava! Samo mi krivo što se nije patio ko' onaj mu fašistoidni "drug" šaron u izraelu, pa onda krepao nakon dugogodišnjih patnji! :twisted:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#60 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by skafiskafsnjak »

Krepalo govno . :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
ZV Keli
Posts: 517
Joined: 17/08/2012 18:28
Location: Nikad Jugoslavija!

#61 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by ZV Keli »

Maharadza wrote:
pojedinac wrote:Samo LJUDI umiru!
Ljudi umiru, životinje krepavaju, a gamad crkava! Samo mi krivo što se nije patio ko' onaj mu fašistoidni "drug" šaron u izraelu, pa onda krepao nakon dugogodišnjih patnji! :twisted:
NEma potrebe da se na ovom svijetu pati, ima se on gdje krckati i patiti.

Ovo nije kraj srpskog fasizma sve dok postoji i jedna osoba koja tako razmislja, ali bar ovaj narod nije glup kao 1992. godine.
User avatar
Grover
Posts: 1201
Joined: 17/03/2008 18:13

#62 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by Grover »

Last edited by Grover on 18/05/2014 17:24, edited 1 time in total.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#63 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by megaman4 »

Hvala bogu, jedna dobra vijest u jeku ovih nevolja koje su nas zahvatile. :thumbup:

daboga mu zemlja kosti izbacivala. :evil:
Sa_u_srcu
Posts: 1863
Joined: 19/10/2010 23:09

#64 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by Sa_u_srcu »

Mislim da lik uopste ne zasluzuje temu na ovom forumu...
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#65 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by staradis »

Bas...
User avatar
LSD
Posts: 27274
Joined: 24/07/2007 08:26

#66 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by LSD »

mO k3 wrote:Sta je Ovaj svojima u Amanet ostavio ???
Ako ništa ostavio je srbima u amanet knjigu Rat U Bosni (2012), predzadnja njegova u kojoj po ko zna koji put ponavlja klasicnu srpsku propagandu kombinovanu sa srpskom mitomanijom....ta knjiga ce im biti izvor napajanja u narednih 100 godina.

"Republika srpska je jedina ratna pobjeda srpskog naroda", napisa Dobrica (inace, poznat kao lažni kriticar srpskog mentaliteta) u svojoj sramnoj knjizi.

Ovu knjigu Dodik brižno cuva u svom uredu, brižnije i od onog Evenđelja kojeg mu je poklonio partijarh Irinej.
User avatar
LSD
Posts: 27274
Joined: 24/07/2007 08:26

#67 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by LSD »

Šta je Bosna i Hercegovina, po Ćosiću ??


“To je trajno čvorište nekoliko nacionalnih i verskih ideologija. To je istorijsko i antropološko stanje koje je dalo povoda velikim piscima, Andriću i Selimoviću, da Bosnu nazovu zemljom mržnje i teskobe.”

"Taj rat, “rat verskih fanatika - svetih ratnika, protiv nevernika” traje sve do uništenja neprijatelja, odnosno sve dok se ne ostvare ciljevi “Islamske deklaracije” Alije Izetbegovića."

"Za bošnjačke fundamentaliste i njihove strane štićenike, u Bosni danas postoje samo žrtve i ubojice. Žrtve su, naravno, muslimani, a ubojice su, razume se, Srbi. U tom fundamentalističkom manihejstvu pomirenja nema, jer se uloga žrtve nagrađuje i uvažava u američkom i europskim parlamentima i u islamskim džamijama. Za bosanske ratne zločine velike sile nemaju istu vagu, a to ovekovječuje nepravde, najtrajnija zla mira."
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#68 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by muha_sa »

nek je zdrav i živ.
futurista
Posts: 84
Joined: 18/06/2013 11:31

#69 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by futurista »

poslednje sto je objavio koliko je meni poznato je (knjiga - dnevnik)...u Tudjem Veku... procitao sam je... Cosic se u njoj osvrce na poslednju deceniju dvadesetog vijeka...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#70 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by SmokingMan »

Ugodan mu boravak na nepovratnom vrelom ljetovalištu. 8-)
User avatar
Bratov brat
Posts: 631
Joined: 06/07/2011 09:23
Location: ja sam samo prolazio i nemam pojmaaaa...

#71 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by Bratov brat »

madner wrote:Vampir cetnicki.
Komunisticki ;-)
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#72 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by cpu_fan »

Krepalo krme !
User avatar
N.N.
Posts: 3014
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#73 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by N.N. »

Nabijem mu ga mrtvoj majci !
User avatar
LSD
Posts: 27274
Joined: 24/07/2007 08:26

#74 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by LSD »

futurista wrote:poslednje sto je objavio koliko je meni poznato je (knjiga - dnevnik)...u Tudjem Veku... procitao sam je... Cosic se u njoj osvrce na poslednju deceniju dvadesetog vijeka...
objavio je još dvije knjige

Bosanski rat (2012) i Kosovo 1966-2013 (2013)....ova zadnja o Kosovu je posebno bolesna.
Image
Image

a ima i onaj njegov poveći esej "Na kraju veka" koji nije išao kao knjiga.

Treba svaki bosanac procitati sve knjige Ćosića, ili barem od Promena pa na ovamo - da bi shvatili srpsku petogenezu i sve njihove zločine u historiji (ne samo u prošlom ratu), treba upoznati neprijatelja.

Srbi su fascinirani Dobricom, proglasili ga Ocem nacije.... a mi ovdje infantilno proklinjemo :shock:
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#75 Re: UMRO DOBRICA ĆOSIĆ

Post by Država »

Kemal Malovčić wrote:OTIŠO SI SARMU PROBO NISI!
... I UMRO SI A NISI ZNAO DA KISI...


:lol:
Post Reply