Ulični svirači

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

HelaS
Posts: 5691
Joined: 22/09/2018 13:21

#1 Ulični svirači

Post by HelaS »

Znam ko je Denis Barta, i razumijem potrebu za finansijama, ali ne podržavam način na koji zarađuje novac. Zapravo, ne dopada mi se muzika, pjesme koje pjeva ispred Markala, niti jačina zvuka kojom je napravio "Grand paradu" na naprometnijem sarajevskom šetalištu.

Image
Last edited by HelaS on 31/10/2022 10:29, edited 1 time in total.
User avatar
mayab
Posts: 27251
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2 Re: Ulični svirači

Post by mayab »

Jel Balta ili Barta :?:
User avatar
Truba
Posts: 81975
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Ulični svirači

Post by Truba »

Onaj ispred mekdonaldsa jasno je vidi se covjek se naspava do 12 pa izadje u pola 1 svirat :mrgreen:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#4 Re: Ulični svirači

Post by MehmedPasaMoric »

Ah te teske muske individua koje su odrasle slusajuci Sopena uz soljicu caja kraj kamina u mondenskim odmaralistima kada treba da shvate i prihvate malogradjanstinu obicnih smrtnika
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10880
Joined: 27/04/2021 22:52

#5 Re: Ulični svirači

Post by tramvajtrojka »

Black swan wrote: 30/10/2022 07:00 Onaj ispred mekdonaldsa jasno je vidi se covjek se naspava do 12 pa izadje u pola 1 svirat :mrgreen:
dotako sam dno zivota :lol: :lol: :mrgreen: ,pjeva jednu te istu pjesmu zadnje dvije godine, i ako malo primjetis skontati ces da pjeva na playback :mrgreen: :mrgreen: to se posebno primjetilo kad se turcin slepao s njim

a titova i ferhadija su postale sajam prosjaka i cudaka :run:
User avatar
Ludzak
Posts: 5526
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#6 Re: Ulični svirači

Post by Ludzak »

Jeste unosan posao. Samo treba znati kakve pjesme pjevati. Šund i kič vazda su prolazile po balkanskim 'metropolama'.
no_sikiriki
Posts: 17532
Joined: 11/12/2012 13:21

#7 Re: Ulični svirači

Post by no_sikiriki »

HelaS wrote: 30/10/2022 02:32 Znam ko je Denis Balta, i razumijem potrebu za finansijama, ali ne podržavam način na koji zarađuje novac. Zapravo, ne dopada mi se muzika, pjesme koje pjeva ispred Markala, niti jačina zvuka kojom je napravio "Grand paradu" na naprometnijem sarajevskom šetalištu.

Image
Barta.
Slažem se, nažalost.
Teška je ta priča i pozadina, ali stvarno ne mislim da mu je mjesto tamo.
Razumijem potrebu, i iako ne mislim da baš zna pjevati, mislim da bi bilo OK da to radi na nekoj drugoj, manje prometnoj lokaciji, zbog njega samog.
User avatar
sefket_ramadani
Posts: 463
Joined: 07/03/2018 18:22

#8 Re: Ulični svirači

Post by sefket_ramadani »

ljudi napravili grand paradu, uzivo :D
User avatar
Ludzak
Posts: 5526
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#9 Re: Ulični svirači

Post by Ludzak »

Ako narodu ne smeta, ne treba smetati ni vama. Voli narod Grand, i to se ne može promjeniti.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19750
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#10 Re: Ulični svirači

Post by teskeredzic_22 »

MehmedPasaMoric wrote: 30/10/2022 09:48 Ah te teske muske individua koje su odrasle slusajuci Sopena uz soljicu caja kraj kamina u mondenskim odmaralistima kada treba da shvate i prihvate malogradjanstinu obicnih smrtnika
Malograđanština je privatna stvar poput snobizma ili visokog obrazovanja.

Ako osnovne i srednje muzičke škole i muzičke akademije preferiraju klasičnu muziku vjerovatno to čine zato što je korisna i što je osnova muzičkog izričaja bez obzira na afinitet.

Ako će neko slijepo i slabovidno dijete mlatiti polupjesme kompozitora i izvođača koji na trulom kiču i neukusu zgrću preskupe stanove i automobile samo da bi preživjelo , potpuno je logično pomoći tom djetetu da pronađe bilo kakav posao od kog će moći živjeti i imati egzistenciju a ako treba i uz subvencije grada koji ima milijardu maraka budžeta.
User avatar
dulekrele
Posts: 3853
Joined: 10/04/2014 18:25

#11 Re: Ulični svirači

Post by dulekrele »

Neki dan sam prosao ispred tržnice bas mi je bilo nelagodno slusat ga. Zao mi je momka ali nije mu mjesto u samom centru.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#12 Re: Ulični svirači

Post by MehmedPasaMoric »

teskeredzic_22 wrote: 30/10/2022 20:34
MehmedPasaMoric wrote: 30/10/2022 09:48 Ah te teske muske individua koje su odrasle slusajuci Sopena uz soljicu caja kraj kamina u mondenskim odmaralistima kada treba da shvate i prihvate malogradjanstinu obicnih smrtnika
Malograđanština je privatna stvar poput snobizma ili visokog obrazovanja.

Ako osnovne i srednje muzičke škole i muzičke akademije preferiraju klasičnu muziku vjerovatno to čine zato što je korisna i što je osnova muzičkog izričaja bez obzira na afinitet.

Ako će neko slijepo i slabovidno dijete mlatiti polupjesme kompozitora i izvođača koji na trulom kiču i neukusu zgrću preskupe stanove i automobile samo da bi preživjelo , potpuno je logično pomoći tom djetetu da pronađe bilo kakav posao od kog će moći živjeti i imati egzistenciju a ako treba i uz subvencije grada koji ima milijardu maraka budžeta.
Ulicni sviraci postoje u svakom vecem svjetskom gradu, ne znam u cemu je problem :? Sarajevo ima daleko vecih problema od Denisa Balte i njegovog repertoara
citroen xm
Posts: 18231
Joined: 17/04/2012 22:57

#13 Re: Ulični svirači

Post by citroen xm »

Ovo nije ulični svirač, ovo je teferič. Zna se kako se ponašaju ulični svirači u ostalim gradovima i nemam zaista ništa protiv njih, čak to smatram i dijelom kulture.

Ovo je prošenje i tome nije mjesto ovde kao ni romima i ostalim prosjacima. Žao mi je što momak ima probleme koje ima i društvo i država bi se trebali pobrinuti da mu pomognu da obezbjedi egzistenciju. Ali ne ovako. Nisam prije čuo za njega i ukucao sam ovo ime na youtube i na društvenim mrežama i zaista je neugodno slušati.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7784
Joined: 03/06/2016 16:31

#14 Re: Ulični svirači

Post by Dope_Man »

MehmedPasaMoric wrote: 30/10/2022 20:55
teskeredzic_22 wrote: 30/10/2022 20:34

Malograđanština je privatna stvar poput snobizma ili visokog obrazovanja.

Ako osnovne i srednje muzičke škole i muzičke akademije preferiraju klasičnu muziku vjerovatno to čine zato što je korisna i što je osnova muzičkog izričaja bez obzira na afinitet.

Ako će neko slijepo i slabovidno dijete mlatiti polupjesme kompozitora i izvođača koji na trulom kiču i neukusu zgrću preskupe stanove i automobile samo da bi preživjelo , potpuno je logično pomoći tom djetetu da pronađe bilo kakav posao od kog će moći živjeti i imati egzistenciju a ako treba i uz subvencije grada koji ima milijardu maraka budžeta.
Ulicni sviraci postoje u svakom vecem svjetskom gradu, ne znam u cemu je problem :? Sarajevo ima daleko vecih problema od Denisa Balte i njegovog repertoara
Postoje, ali sviraju tise, sviraju "pitomiju" muziku itd.. i
Dosta je razlika. To sto nam je zao momka ne znaci da je isto ovo i kad neko sa akusticnom gitaricom lagano svira.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#15 Re: Ulični svirači

Post by bitanga_sa_otesa »

grad je pun nekih prosjaka i smecara ,gdje god podjes vuku za rukav ili plazaju po prozorima od auta...uvoznih maramicara je skoro nestalo,ali su zato domaci ponovo izmilili iz rupa...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#16 Re: Ulični svirači

Post by MehmedPasaMoric »

Dope_Man wrote: 30/10/2022 21:15
MehmedPasaMoric wrote: 30/10/2022 20:55

Ulicni sviraci postoje u svakom vecem svjetskom gradu, ne znam u cemu je problem :? Sarajevo ima daleko vecih problema od Denisa Balte i njegovog repertoara
Postoje, ali sviraju tise, sviraju "pitomiju" muziku itd.. i
Dosta je razlika. To sto nam je zao momka ne znaci da je isto ovo i kad neko sa akusticnom gitaricom lagano svira.
Mislis da kad neki ulicni svirac u New Yorku svira Boba Dylana ili Bruce Springsteena da neki wannabe burzuj to ne smatra kicem i sundom? Momak svira i pjeva to sto voli da svira i pjeva (a u cemu 95% ljudi u ovoj drzavi uziva). Podrska za Denisa
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17 Re: Ulični svirači

Post by bitanga_sa_otesa »

pravda za dzigerashe :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81975
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18 Re: Ulični svirači

Post by Truba »

U nas je najbitnije imati ili nemati para
Onda sve mozes nekaznjeno
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#19 Re: Ulični svirači

Post by MehmedPasaMoric »

Specijalno za burzujsku ekipicu cije su dede nosile frak i cilindar i slusale Bacha

User avatar
JohnnyS
Posts: 13748
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#20 Re: Ulični svirači

Post by JohnnyS »

Ulični svirači su dio urbanog štiha, ali po meni bi trebali biti bez pojačala i razglasa
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21 Re: Ulični svirači

Post by bitanga_sa_otesa »

Nebozemlja
Posts: 804
Joined: 04/10/2020 17:20

#22 Re: Ulični svirači

Post by Nebozemlja »

MehmedPasaMoric wrote: 30/10/2022 21:27
Dope_Man wrote: 30/10/2022 21:15

Postoje, ali sviraju tise, sviraju "pitomiju" muziku itd.. i
Dosta je razlika. To sto nam je zao momka ne znaci da je isto ovo i kad neko sa akusticnom gitaricom lagano svira.
Mislis da kad neki ulicni svirac u New Yorku svira Boba Dylana ili Bruce Springsteena da neki wannabe burzuj to ne smatra kicem i sundom? Momak svira i pjeva to sto voli da svira i pjeva (a u cemu 95% ljudi u ovoj drzavi uziva). Podrska za Denisa
Besmislena analogija, kao i čitava objava uostalom...
Zna se šta je šund i gdje mu je mjesto. Na glavnoj ulici svakako nije.
citroen xm
Posts: 18231
Joined: 17/04/2012 22:57

#23 Re: Ulični svirači

Post by citroen xm »

Jedina mana Audija jaje je ova pjesma. Njemci su računali na sve, ali ovo nisu mogli predvidjeti.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19750
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#24 Re: Ulični svirači

Post by teskeredzic_22 »

MehmedPasaMoric wrote: 30/10/2022 20:55
teskeredzic_22 wrote: 30/10/2022 20:34

Malograđanština je privatna stvar poput snobizma ili visokog obrazovanja.

Ako osnovne i srednje muzičke škole i muzičke akademije preferiraju klasičnu muziku vjerovatno to čine zato što je korisna i što je osnova muzičkog izričaja bez obzira na afinitet.

Ako će neko slijepo i slabovidno dijete mlatiti polupjesme kompozitora i izvođača koji na trulom kiču i neukusu zgrću preskupe stanove i automobile samo da bi preživjelo , potpuno je logično pomoći tom djetetu da pronađe bilo kakav posao od kog će moći živjeti i imati egzistenciju a ako treba i uz subvencije grada koji ima milijardu maraka budžeta.
Ulicni sviraci postoje u svakom vecem svjetskom gradu, ne znam u cemu je problem :? Sarajevo ima daleko vecih problema od Denisa Balte i njegovog repertoara
Ima.
Nisam rekao da je problem.
Osrvnuo sam se prvenstveno na tvoj post o malograđanštini.

Puno pametnije i zdravije po život i zdravlje tog djeteta bi bilo da pokuša uz pomoć bilo koje institucije (kojih nažalost imamo samo na papiru) raditi neki posao da sebi obezbijedi egzistenciju i koliko - toliko normalan život.

Novokomponovanu narodnu muziku prvenstveno iz Srbije i prvenstveno s Granda , Pinka i Zadruge treba na bilo koji efikasan način desetorostruko više oporezovati od svakog poreza kog imamo kod svakog izvođenja , ponavljanja , prodaje i slično i to je trebalo učiniti još 1998.

Kao što svakoj kladionici treba ostaviti 10% dobiti na kraju godine , uvijek ima jedan koji će poslovati pod tim uslovima , sve što zarade na klađenju ojađene ovisne fukare - u budžet.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6328
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#25 Re: Ulični svirači

Post by agnostic_front »

Uzalud vam trud sviraci.
Post Reply