Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

User avatar
JMGuti
Posts: 372
Joined: 26/04/2010 23:25

#199001 Re: Ukrajina

Post by JMGuti »

biglebovski wrote: 19/04/2024 15:47
Ja nisam započeo o Gruziji na temi Ukrajina, link sam dostavio da poduprem tvrdnje da se taj zakon donosi i u drugim državama. I eto, prva NGO koja se povukla iz Kirgistana baš da bude Sorošev Open Society. I čim to spomenuh, eto ti nekih uzbuđenih nikova da se svađaju. I da, Ukrajinci su trebali graditi dobrosusjedske odnose kako unutar Ukrajine tako i sa susjedima, pa i sa Rusima. Sudeći po odazivu spremnih za odbranu im zemlje, vjerujem da velika većina Ukrajinaca, i ne samo njih, nego i Evropljana i Amerikanaca, o ostatku svijeta da ne pričam, dijeli moje mišljenje.
Ma samo nam objasni kako se grade dobri odnosi s nekim ko ti je prije 10 godina anektirao dio države, a prije dvije izvršio punu invaziju na tebe. Ili su Ukrajinci krivi zbog svega toga? Nasjeli na nečiju priču?
User avatar
Hame_
Posts: 5561
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#199002 Re: Ukrajina

Post by Hame_ »

lajkujMe wrote: 18/04/2024 22:01[...] Razlika izmedju Zapadne i Ruske avijacije i PVO je ko razlika izmedju Indijanaca i prvih bijelaca s brodovima puskama i topovima. [...]
Eh sad, mislim da nije dobro poređenje ali da bi ih istabanali, bi, i to sada čitav Svijet vidi (i Kina gleda hehe) :izet:
Bernardinac
Posts: 986
Joined: 19/08/2008 02:14

#199003 Re: Ukrajina

Post by Bernardinac »

biglebovski wrote: 19/04/2024 14:04
Bernardinac wrote: 19/04/2024 11:49
biglebovski wrote: 19/04/2024 11:05

Ma nemoj me zajebavat, mene našo pitat jesam li plaćen da pišem po forumu? :lol: :lol: :lol: Ja ne duvam u ničiju frulu, burazeru, a činjenice su činjenice. Nisam ja taj koji se uzbudio što soroševci u Kirgistanu ostadoše bez posla, a Gruzijcima, Ukrajincima, nama i inima malima i većima na granicama istoka i zapada je najbolje graditi dobrosusjedske odnose, najbolji je to put ka prosperitetu i sretnom životu, od mržnje nema ništa, samo smrt i destrukcija.
Fino to zvuči ali to je velikosrpska priča.
Ko nas bre zavadi?
Srpska politika ko fol mi smo za "nesvrstanost" i "neutralnost".
Cilj te politike je da BiH ne uđe u bilo koje zapadne integracije i od BiH napraviti despotije kao što su Bjelorusija, Srbija i sl.
Ruskim parama gurati one političare koji su spremni gurati te politike gdje će ti ruski igrači vladati desetljećima.
Uvesti totalnu vlast, uništiti opoziciju, uvesti kontrolu medija i glasača.
Osiromašiti ljude i napraviti ih ovisnima o despotu jer je zli zapad protiv njih i zbog toga su sirotinja.
Kakva srpska politika, o čemu pričaš? Poziv na građenje dobrosusjedskih odnosa je velikosrpska priča? Šta je ispravna alternativa? Smrt, destrukcija, razvaljeni gradovi, uništeni životi? Bubovi, to je to, jelde, prava alternativa, na to se demokratija svela izgleda.

Gruzija, Kirgistan, srpska politika? Šta sad radi jebenog zakona po kojem se moraju prijaviti finansijske doznake pravnih lica iz inostranstva, zakona kojeg u sličnim formama ima na svim stranama svijeta, ovdje neki navijaju za krvoproliće po Gruziji? Neka izgine pola miliona Gruzijaca, samo Rusima da napakostimo. Bravo. Neka protivnici tog zakona na sljedećim izborima pobijede i stave zakon van snage, ne vidim u čemu je problem? Nije da Gruzija nije imala pro-zapadnu vlast. Ne znam o kakvom se despotu u Gruziji radi? Znam jednog, u njihovom susjedstvu, koji osvaja po 92% i, kako veliš, uvodi totalnu vlast, uništava opoziciju i ima totalnu kontrolu medija i glasača. A opet je rado viđen gost u zapadnim metropolama, niko ga ne spominje, što li?
Znaš ti dobro da je ne mislim na te kavkaske države već o BiH i nama.
Sve ono što ti nama ovdje pokušavaš umotati u Gruziju i Kirgitan i uvaliti tu foru je veliko-rusko-srpska propaganda.
Sve to Dodik hoće uvesti a poznato je šta je njegov cilj.
Ti burazeru duvaš Dodukovu frulu.
biglebovski
Posts: 3168
Joined: 02/11/2005 16:43

#199004 Re: Ukrajina

Post by biglebovski »

JMGuti wrote: 19/04/2024 15:49
biglebovski wrote: 19/04/2024 15:47
Ja nisam započeo o Gruziji na temi Ukrajina, link sam dostavio da poduprem tvrdnje da se taj zakon donosi i u drugim državama. I eto, prva NGO koja se povukla iz Kirgistana baš da bude Sorošev Open Society. I čim to spomenuh, eto ti nekih uzbuđenih nikova da se svađaju. I da, Ukrajinci su trebali graditi dobrosusjedske odnose kako unutar Ukrajine tako i sa susjedima, pa i sa Rusima. Sudeći po odazivu spremnih za odbranu im zemlje, vjerujem da velika većina Ukrajinaca, i ne samo njih, nego i Evropljana i Amerikanaca, o ostatku svijeta da ne pričam, dijeli moje mišljenje.
Ma samo nam objasni kako se grade dobri odnosi s nekim ko ti je prije 10 godina anektirao dio države, a prije dvije izvršio punu invaziju na tebe. Ili su Ukrajinci krivi zbog svega toga? Nasjeli na nečiju priču?

Evo RAND Corporation objasnila kako. Više u linku:

https://www.rand.org/pubs/research_briefs/RB10014.html
biglebovski
Posts: 3168
Joined: 02/11/2005 16:43

#199005 Re: Ukrajina

Post by biglebovski »

Bernardinac wrote: 19/04/2024 16:19

Znaš ti dobro da je ne mislim na te kavkaske države već o BiH i nama.
Sve ono što ti nama ovdje pokušavaš umotati u Gruziju i Kirgitan i uvaliti tu foru je veliko-rusko-srpska propaganda.
Sve to Dodik hoće uvesti a poznato je šta je njegov cilj.
Ti burazeru duvaš Dodukovu frulu.
Nešto ne vidim da Dodik poziva na građenje dobrosusjedskih odnosa, al eto, ako ti to tako kažeš, onda mora da je istina. A vidjeli smo i jučer koliko Srba podržava njegovu politiku. Sedam i po hiljada ljudi, kažu stručnjaci, skupa sa autobusima punim nadničara iz Srbije.
sumirprimus
Posts: 81717
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#199006 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Uglavnom oftopici o stvarima koje nemaju veze s temom.

Vratimo se bubovima ovo je rak rana svim antiglobalistima, neutralnim i z simaptizerima.
Znam nije, al poskupice plin, ode mir i ta prica
User avatar
Čitalac
Posts: 5738
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#199007 Re: Ukrajina

Post by Čitalac »

Za pola godine kod Novomykhailivke je uništeno više od 300 komada neprijateljske tehnike, objavila je 79. brigada.


Više od 300 jedinica neprijateljske tehnike uništili su padobranci tijekom 6 mjeseci borbi u području Novomykhailivke u Donjeckoj regiji.
Padobranci podsjećaju da je žestoka bitka za malo selo u kojem je živjelo svega tisuću i pol ljudi počela krajem jeseni 2023. godine. Da bi zauzeo ovo naselje, neprijatelj je na uskom dijelu bojišnice odjednom koncentrirao 10 svojih brigada i pukovnija s ukupnim brojem do 30 tisuća vojnika. Neprijatelj svakodnevno u napad baca tenkove, borbena oklopna vozila i ne štedi pješaštvo.
Sa današnjim danom, uništeno je 314 jedinica neprijateljske tehnike i svaki pogodak je dokumentiran.
Novomykhailivka i okolica danas su jedno od najvećih grobišta neprijateljske tehnike u ovom ratu. Tisuće okupatora ovdje je stradalo sramnom smrću. Vojnici 79. zasebne zračno-jurišne brigade herojski drže liniju u uvjetima u kojima to, čini se, više nije moguće.
sumirprimus
Posts: 81717
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#199008 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Evo, ovo je bio respektabilan bub recimo
melac
Posts: 1606
Joined: 25/08/2008 19:33

#199009 Re: Ukrajina

Post by melac »

biglebovski wrote: 19/04/2024 11:05
melac wrote: 17/04/2024 19:41
biglebovski wrote: 17/04/2024 19:38 Tako to ide kad se strani agenti miješaju u unutrašnje stvari zemlje...

https://www.reuters.com/article/idUSTRE58T4MO/
Jesi ti isto strani agent i primas lovu da prodajes neciju agendu?
Ma nemoj me zajebavat, mene našo pitat jesam li plaćen da pišem po forumu? :lol: :lol: :lol: Ja ne duvam u ničiju frulu, burazeru, a činjenice su činjenice. Nisam ja taj koji se uzbudio što soroševci u Kirgistanu ostadoše bez posla, a Gruzijcima, Ukrajincima, nama i inima malima i većima na granicama istoka i zapada je najbolje graditi dobrosusjedske odnose, najbolji je to put ka prosperitetu i sretnom životu, od mržnje nema ništa, samo smrt i destrukcija.
A dobro je li tebi smetaju aktivnosti otvorenog drustva kako se moze iscitati iz tvojih postova?
Ja pak smatram da je vrijeme Nesvrstanih davno proslo vrijeme i mi nemamo taj luksuz ni mogucnost. Jer smo preslabi i nismo samodostatni ni u cemu osmi u kladarama.
Mi imamo trenutno na stolu dvije opcije. Liberalna drustva ili ne liberalna, a liberalna mislim vise u ekonomskom smislu, a i politickom.
User avatar
Peacean
Posts: 2715
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#199010 Re: Ukrajina

Post by Peacean »

User avatar
apsidejzi
Posts: 8297
Joined: 25/05/2013 23:49

#199011 Re: Ukrajina

Post by apsidejzi »

Mi cesto cujemo da ukrajinci pretjeruju sa brojem poginulih ruskih vojnika koje objavljuju, ali ja mislim da ne pretjeruju. Pogledaj samo ove ruske gubitke na jednom gradicu. Preko 300 vozila. eeeeeeeeeeeeeeee Ovo je potpuni i totalni haos

User avatar
drug_profi
Posts: 50673
Joined: 16/07/2012 16:00

#199012 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Dupli_skalp wrote: 19/04/2024 15:09
Spoiler
Show
apsidejzi wrote: 19/04/2024 04:04 Izgleda da su ukri dronirali nekakav ruski radar koji je specijalno napraljen da detektuje NATO avione i nuklearnu pretnju. Sad su haman slijepi i ne vide jel nesto ispaljeno na Moskvu. Na slici se vidi koliki je domet ovog radara.
postavlja se isti takav u kalinjingradskoj oblasti.
400 km dalje je Ukrajinska teritorija.
Ja mislim da će samo sačekati da ga rusi dovrše, pa da ga sutra roknu
Bernardinac
Posts: 986
Joined: 19/08/2008 02:14

#199013 Re: Ukrajina

Post by Bernardinac »

biglebovski wrote: 19/04/2024 16:30
Bernardinac wrote: 19/04/2024 16:19

Znaš ti dobro da je ne mislim na te kavkaske države već o BiH i nama.
Sve ono što ti nama ovdje pokušavaš umotati u Gruziju i Kirgitan i uvaliti tu foru je veliko-rusko-srpska propaganda.
Sve to Dodik hoće uvesti a poznato je šta je njegov cilj.
Ti burazeru duvaš Dodukovu frulu.
Nešto ne vidim da Dodik poziva na građenje dobrosusjedskih odnosa, al eto, ako ti to tako kažeš, onda mora da je istina. A vidjeli smo i jučer koliko Srba podržava njegovu politiku. Sedam i po hiljada ljudi, kažu stručnjaci, skupa sa autobusima punim nadničara iz Srbije.
Vi nikako da skontate da pušenjem priče o Sorošu, pušete u Putinov, Orbanov, Vučićev, Dodikov rog?

Je li Dodik hoće usvojit isti taj zakon kao što su rusi, bjelorusi, gruzija itd?

Normalno je da će tim kriminalcima biti u interesu da sve kontrolišu i da vrijeme stoji i da stanovništvo ovisi o njima. Da narod bude što zatucaniji i apatičniji.

Dokaz ti je armija ruskog topovskog mesa spremna na rat, ubijanje i biti ubijen bez postavljanja pitanja.

Šta radi taj Soroš?
zigzag
Posts: 5792
Joined: 18/04/2014 11:26

#199014 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

apsidejzi wrote: 19/04/2024 20:07 Mi cesto cujemo da ukrajinci pretjeruju sa brojem poginulih ruskih vojnika koje objavljuju, ali ja mislim da ne pretjeruju. Pogledaj samo ove ruske gubitke na jednom gradicu. Preko 300 vozila. eeeeeeeeeeeeeeee Ovo je potpuni i totalni haos

Potpisuj zelenski , rusi imaju inicijativu :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#199015 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Ilustracija moguceg krivca za Tu-22

User avatar
GandalfSivi
Posts: 18356
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#199016 Re: Ukrajina

Post by GandalfSivi »

Je li gore ako ti neprijatelj srusi avion ili ako saljes neispravan avion na ratiste pa se sam srusi?

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/ukra ... /240419171
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#199017 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Znamo da Rusi vise vole biti glupi i nesposobni i da im avioni i brodovi padaju/tonu zbog nesposobnosti, nego da su UKR sposobni da ih pogode...

Kolektivni zapad valjda i ta sranja. Ukrajinci su niza rasa i tako to...
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#199018 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Mashala, dopisnik “Izvestije” vise nikad nece izvjestavati osim o prinosima suncokreta po hektaru...

Bernardinac
Posts: 986
Joined: 19/08/2008 02:14

#199019 Re: Ukrajina

Post by Bernardinac »

Rusi pišu:
U regiji Bryansk izbio je požar u važnom objektu nakon napada dronova ukrajinskih oružanih snaga.
https://m.ura.news/news/1052758777
Energetski kompleks je u pitanju.
Onog reportera ubiše dronom, piše na istom portalu.

Još jedna vijest:
Istoimena zračna luka u Vladikavkazu (Sjeverna Osetija) zatvorena je zbog popravka nakon udara groma navečer 19. travnja. Na pisti se pojavila rupa, rekao je glasnogovornik Rosaviatsiya Artem Korenyako.

Koja je slučajnost da grom udari u pistu?
Ili je nešto drugo u pitanju? :roll:

Još jedna zanimljiva:

Dva 16-godišnja srednjoškolca pokušala su zapaliti helikopter Mi-8 na teritoriju vojnog aerodroma Krjaž u Samari. Djelovali su prema uputama SBU-a. To je najavio zamjenik Državne dume Alexander Khinshtein.
User avatar
Distortion
Posts: 2859
Joined: 08/09/2007 19:56

#199020 Re: Ukrajina

Post by Distortion »

Ukrajina je napala sinoc agresore sa 50 dronova.



User avatar
janje_
Posts: 2243
Joined: 05/04/2007 14:05

#199021 Re: Ukrajina

Post by janje_ »

Rutalji su bili kidisali na elektroenergetsku mrežu i to masivnim napadima, sad odjednom opet samo sporadično.

Oštroumni detektiv kokni kol mogo bi zaključiti, da su zalihe zbilja tanke i da se ovo radi val po val, kako uspiju proizvest.
Bossona
Posts: 5305
Joined: 21/12/2020 03:28

#199022 Re: Ukrajina

Post by Bossona »

lajkujMe
Posts: 12274
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#199023 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

User avatar
pici
Posts: 43604
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#199024 Re: Ukrajina

Post by pici »

Image
CrveniKuk
Posts: 2952
Joined: 22/04/2022 21:54

#199025 Re: Ukrajina

Post by CrveniKuk »

Koja destrukcija i uništavanje. Nekad je ovo bila šuma.
Post Reply