Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
TrgSolidarnosti
Posts: 81
Joined: 01/03/2013 23:54
Location: ajicakoL

#376 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by TrgSolidarnosti »

Čuo si za jedan slučaj od nekoliko hiljada ukradenih mobova hehe :lol:

Dina, are you feeling lucky? :-)
User avatar
>Dina<
Posts: 23
Joined: 14/07/2010 02:40

#377 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by >Dina< »

Gledala sam na Piku, al nema nijedan kao što je bio moj. Pogledaću i na marketu.
Da je u pitanju neki obični telefon, ne toliko skup ne bih se toliko opterećivala i lakše bih se pomirila s tim, a ovako... :sad:
Ovo sad mi je jedna važna lekcija.
User avatar
>Dina<
Posts: 23
Joined: 14/07/2010 02:40

#378 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by >Dina< »

Žena u Bh telecomu mi je rekla da su nedavno djevojci, kojoj su isto tako ukrali mobitel, policija uspjela locirati i naći mobitel, međutim da je taj kreten koji ga je ukrao polio mobitel solnom kiselinom :shock: i da od mobitela nema ništa... A šta njima neće pasti na pamet.. :?
User avatar
TrgSolidarnosti
Posts: 81
Joined: 01/03/2013 23:54
Location: ajicakoL

#379 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by TrgSolidarnosti »

A taj kradljivac što ga spominješ, svidja li ti se :D nekako ga opisuješ tam kao da ti upao u oči na onaj način, ćuj svijetle oči, visok mršav ovo ono :lol:
Last edited by TrgSolidarnosti on 02/03/2013 01:19, edited 1 time in total.
User avatar
dakine
Posts: 691
Joined: 09/01/2013 13:26
Location: strogi centar

#380 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by dakine »

Uprati ga kad ga vidis, gdje zivi, i otidji sa bratom, rodjakom, nek ga nalupaju ako ce ti olaksati :) Mada od telefona nema nista 99% :(
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#381 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by Nisrin »

Dina, nadji STELU u policiji, tj. MUPu...samo tako ce ti locirati mobitel, sitnoj buraniji ne zele...a ko zna, ne bi me vise cudilo ni da su te lopovcine u talu sa policijom :(

S obzirom kako su danas skupi mobiteli, ne bi me cudilo da se uvede "osiguranje mobitela", sto i ne bi bilo lose, da se ovim kriminalcima stane u kraj...

Doslo je vrijeme da ne smijemo nositi zlato na sebi, ne smijemo nositi skupe mobitele, skupe torbe, ocekujem da ce nas poceti i skidati uskoro kako bi nam ukrali i to sto nosimo ...katastrofa!
Last edited by Nisrin on 02/03/2013 16:11, edited 1 time in total.
User avatar
TrgSolidarnosti
Posts: 81
Joined: 01/03/2013 23:54
Location: ajicakoL

#382 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by TrgSolidarnosti »

e jess pa da rodjak popusi nož metak nedaj bože

Ja samo znam da bi ga pravno gonio, objasnio mu neke stvari kroz razgovor a onda ako niko ne gleda (in balkan way) :evil:
User avatar
>Dina<
Posts: 23
Joined: 14/07/2010 02:40

#383 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by >Dina< »

TrgSolidarnosti wrote:A taj kradljivac što ga spominješ, svidja li ti se :D nekako ga opisuješ tam kao da ti upao u oči na onaj način, ćuj svijetle oči, visok mršav ovo ono :lol:
Ne pristaj mi na muku, molim te... :sad:

Ne znam kako si ga ti doživio ovim mojim opisom al nije ništa posebno lijep.

E, da mi se svidio pa da sam barem koju progovorila s njim, možda bi i saznala neku bitnu informaciju, a ovako...
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#384 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by I am Happy »

DIno, pozdravi se sa mobitelom i preboli ga. Kupi drugi i ovaj put ga cuvaj.
To ti je odgovor ako mislis i ocekujes da ce ti policija pomoci.

Druga opcija je da malo istrazujes, pronadjes lika i nekome kazes TO JE TAJ, to ti je ustvari jedini nacin da dodjes do telefona.. mada sumnjam da ga on vec nije prodao.

U svakom slucaju sretno, toga ce ti trebati ;-)
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#385 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by shiljak »

>Dina< wrote:Prije 7 dana mi je ukraden mobitel. Kupila ga u Bh telecomu i koristila punih 10 dana :sad:
Prijavila sam policiji. U Bh telecomu se ograđuju od toga i kažu sad je sve na policiji. A ja lično ne znam ni jedan slučaj da je policija vratila nekome ukradeni mobitel...
Znam kako izgleda momak koji ga je ukrao al mu ne znam ime tako da sam nemoćna... :sad: :sad: :sad:
kako ti je ukraden mobitel? Uglavnom sve zavisi od tog da li će ti tražiti ili ne. Ako budu tražili sigurno će ga naći, ako ne budu onda neće..

Recimo jednog što znam je bilo obijanje stana pa su mobitel našli kor 2-3 sedmice.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#386 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by and »

TrgSolidarnosti wrote:Čuo si za jedan slučaj od nekoliko hiljada ukradenih mobova hehe :lol:

Dina, are you feeling lucky? :-)
ja sam čuo za taj jedan slučaj i baš se iznenadio,jer sam doživio da me čovjek na parkingu udari i pobjegne.momak što naplaćuje parking sve vidio,zapisao tablice i pozvao policiju.vjerovao ili ne policija 3 godine nikad nije uspjela riješiti ovaj slučaj koji je bio jako težak i komplikovan(radi se o PU STARI GRAD),pa se iznenadih da lociraju ukradeni mobitel i zovu da se vrati.
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#387 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by I am Happy »

Pa znas da nece traziti osim ako joj je babo mocan covjek sa vezama ili inspektor.

Mojoj tetki su obili stan prije dvije godine, pa nikad nista, niti ce ikada biti.
Kada su popisali sta fali za "inspekotora" je to bio zavrsen slucaj....
User avatar
>Dina<
Posts: 23
Joined: 14/07/2010 02:40

#388 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by >Dina< »

Otići ću slijedeće sedmice do policije, barem da upitam rade li na tome i znaju li išta novo.
A ja ću nastaviti da pratim i ispitujem pa možda nekad nešto i saznam.

Hvala vama na savjetima i ako bude kakvih dobrih vijesti javit ću vam.

Vjerujem da ćete se obradovati isto kao i ja :)
User avatar
dakine
Posts: 691
Joined: 09/01/2013 13:26
Location: strogi centar

#389 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by dakine »

TrgSolidarnosti wrote:e jess pa da rodjak popusi nož metak nedaj bože

Ja samo znam da bi ga pravno gonio, objasnio mu neke stvari kroz razgovor a onda ako niko ne gleda (in balkan way) :evil:
carapa na glavu i u haustor xD
User avatar
TrgSolidarnosti
Posts: 81
Joined: 01/03/2013 23:54
Location: ajicakoL

#390 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by TrgSolidarnosti »

dakine wrote:
TrgSolidarnosti wrote:e jess pa da rodjak popusi nož metak nedaj bože

Ja samo znam da bi ga pravno gonio, objasnio mu neke stvari kroz razgovor a onda ako niko ne gleda (in balkan way) :evil:
carapa na glavu i u haustor xD
ee lako je tako razmišljat :lol:
ja čuo za jedan slučaj kad je onaj kome je ukradeno tu istu stvar vratio na isti način tj. kradjom od lopova koji mu je ukrao i na kraju završio na sudu zbog korištenja tzv. "samopomoći". Fasovo je krivičnu prijavu a izbjegao kratku kaznu zatvora jer je platio kauciju.. Ehh taj čudesni pravni sistem i tužioci kojima se samo igra :D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#391 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by I am Happy »

Covjek dolazi kuci i zatice lopova u stanu, naravno uzme toljagu i ubije Boga u njemu.Na kraju ga je lopov tuzio i dobio odstetu.
Tu sam pricu cuo, ne mogu potvrditi je li istina, ali osoba koja mi je prenijela nije imala razlog da laze...
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#392 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by Djubre_ »

Da mi je znati po kojem to zakonu sud donese presudu u korist LOPOVA!

Sent from my GT-i9001
User avatar
TrgSolidarnosti
Posts: 81
Joined: 01/03/2013 23:54
Location: ajicakoL

#393 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by TrgSolidarnosti »

Po samopomoći, možda u ovom gornjem postu je previse ozlijedio lopova itd. itd.
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#394 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by Djubre_ »

Pa trebao ga je ubit! Sto krade ha ja.. bolje da ja njega ozlijedim nego on mene.. sta je trebao, otvoriti vrata lopovu i reci mu, hajde napusti kucu.. i nemoj vise nikada doci.. haha.. u privatnom posjedu mozes ga i upucat!

Sent from my GT-i9001
User avatar
TrgSolidarnosti
Posts: 81
Joined: 01/03/2013 23:54
Location: ajicakoL

#395 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by TrgSolidarnosti »

Mozda u Americi u nekim dijelovima drzave a ovdje ces fasovat krivicnu ako je lopov snalažljiv zajedno sa odvjetnikom ;-)
AeGon099
Posts: 1
Joined: 06/03/2013 10:04

#396 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by AeGon099 »

Pozdrav. Novi sam ovdje pa da vam prenesem svoje iskustvo. Svaki mobitel kupljen u telecomu ima kod, tzv. IMEI. Jedino ako je telefon isključen ili u dijelovima, onda se ne može upratiti. :)
Last edited by AeGon099 on 07/03/2013 00:36, edited 1 time in total.
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#397 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by mahalas505 »

Yahel wrote:Covjek dolazi kuci i zatice lopova u stanu, naravno uzme toljagu i ubije Boga u njemu.Na kraju ga je lopov tuzio i dobio odstetu.
Tu sam pricu cuo, ne mogu potvrditi je li istina, ali osoba koja mi je prenijela nije imala razlog da laze...
Jednostavno sila kod samoodbrane/samopomoci je bila nesrazmjena onoj od strane provalnika, i tako da lopov moze dobiti privatnu parnicu, a i javni tuzilac moze se odluciti i za krivicno gonjenje :thumbup: :bih: . Ali kao sto kazu pravnici, mi imamo dobre zakone, malkice je izgleda problem realizacija :D .
bosnian1873
Posts: 241
Joined: 18/08/2012 11:23

#398 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by bosnian1873 »

jebem mater tim sto kradu djeci mobitele,smiju djeci,hajde nekom starijem probaj ukrasti,ne smije kurva.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#399 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by Eborg »

AeGon099 wrote:Pozdrav. Novi sam ovdje pa da vam prenesem svoje iskustvo. Svaki mobitel kupljen u telecomu ima kod, tzv. IMEI. Jedino ako je telefon isključen ili u dijelovima, onda se ne može upratiti. :)
Policija ništa ne radi po tom pitanju.
User avatar
kosina
Posts: 27
Joined: 30/07/2007 18:11

#400 Re: Ukraden mobitel, tražim ga ne odustajem!

Post by kosina »

Imali negdje neka lista serijskih ili IMEI brojeva koji su ukradeni. Lijepo da se može pogledati.
Ako nema možemo ovdje ako ništa pokušati.
poz
Post Reply