Ujeo me rodjeni kucni ljubima!!!

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
baby_angel
Posts: 508
Joined: 01/08/2006 12:52

#26

Post by baby_angel »

Pas koji ujede vlasnika, iz bilo kojeg razloga, smatra se agresivnim, a druga stvar kinolozi se bore da se ujedljivi psi kastriraju da se ne bi razmnozavali. Bez obzira na to sto je psu 4,5 god, mislim da ga uz strucnu pomoc mozes dovesti u red.
Imala sam 2 kokera, a moja tetka ocekuje leglo od svog para.
Ja sam imala muzjaka koji je bio kritican, jer ga je moja mama razmazila upravo zbog njegove umiljate face i pogleda. Nije nikoga ujeo, ali je bio nadrkan pravo.A kad smo nabavili kuju, mami nismo dali da joj pridje, i s njom se postupalo kako treba da se postupa. Vece maze nije bilo na svijetu.
Sve je do odgoja najvise, ali kad smo iz svog legla tetki poklonili musko stene, taj koker ima iste crte i isti karakter kao babo mu. Nadrkan pravo.
Zovite me surovom, ili kako god, ali nije u redu da se agresivni psi razmnozavaju.
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#27

Post by HiBreeD »

Djecaka (4) za glavu ugrizao susjedin vucjak


Image



Dječaka (4) za glavu ugrizao susjedin vučjak
24 . 07 . 2007 | 12:19 | Piše: Maja Milas
U mjestu Biškupec Zelinski kraj Svetog Ivana Zeline četverogodišnjeg je dječaka, koji je bio kod djeda i bake, dok je obuvao cipele ugrizao susjedin njemački ovčar. Zubima mu je primio glavu, no dječakov je otac uspio istrgnuti dijete iz čeljusti psa. Zadobio je posjekotine mekog oglavka i desnog oka te su ga hitno prevezli u Dom zdravlja Sveti Ivan Zelina pa u KBC Zagreb. Pas je stavljen pod nadzor.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14819
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#28

Post by DaysleepeR »

Joj fulanja teme...

jedno je kad je pas agresivan pa ujeda sve zivo, ali ne ujeda vlasnika.

drugo je kad ujede vlasnika
User avatar
baby_angel
Posts: 508
Joined: 01/08/2006 12:52

#29

Post by baby_angel »

DaysleepeR wrote:Joj fulanja teme...

jedno je kad je pas agresivan pa ujeda sve zivo, ali ne ujeda vlasnika.

drugo je kad ujede vlasnika
Naravno, kad ujede vlasnika je jos gore...
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#30

Post by Rambo-Amadeus »

baby_angel wrote:Pas koji ujede vlasnika, iz bilo kojeg razloga, smatra se agresivnim, a druga stvar kinolozi se bore da se ujedljivi psi kastriraju da se ne bi razmnozavali. Bez obzira na to sto je psu 4,5 god, mislim da ga uz strucnu pomoc mozes dovesti u red.
Imala sam 2 kokera, a moja tetka ocekuje leglo od svog para.
Ja sam imala muzjaka koji je bio kritican, jer ga je moja mama razmazila upravo zbog njegove umiljate face i pogleda. Nije nikoga ujeo, ali je bio nadrkan pravo.A kad smo nabavili kuju, mami nismo dali da joj pridje, i s njom se postupalo kako treba da se postupa. Vece maze nije bilo na svijetu.
Sve je do odgoja najvise, ali kad smo iz svog legla tetki poklonili musko stene, taj koker ima iste crte i isti karakter kao babo mu. Nadrkan pravo.
Zovite me surovom, ili kako god, ali nije u redu da se agresivni psi razmnozavaju.
:-) :-) :shock:
ja izražavanja...
premašila si i Ramba lično i personalno...
User avatar
new_jazzWa
Posts: 930
Joined: 24/10/2006 20:28
Location: zamalo pa izgubljena

#31

Post by new_jazzWa »

:roll:
Last edited by new_jazzWa on 24/07/2007 15:56, edited 1 time in total.
User avatar
new_jazzWa
Posts: 930
Joined: 24/10/2006 20:28
Location: zamalo pa izgubljena

#32

Post by new_jazzWa »

Citam,surfam,razmisljam...I samo sam skontala da u sustini,mene Maxo nije ujeo,nego gricnuo :).Naisla sam na slucajeve gdje je vlasnici doberman "zakacio" obraz...Uglavnom,nije on toliko strasan koliko je ispalo da jeste...Ali hvala,na savjetovanje cu otici kod veterinara,uspavljivanje ne dolazi u obzir,a o svemu ostalome se moze razgovarat...Hvala i na negativnim komentarima...Bice on meni ko pishta :D
User avatar
janje_
Posts: 2255
Joined: 05/04/2007 14:05

#33

Post by janje_ »

new_jazzWa wrote:Citam,surfam,razmisljam...I samo sam skontala da u sustini,mene Maxo nije ujeo,nego gricnuo :).Naisla sam na slucajeve gdje je vlasnici doberman "zakacio" obraz...Uglavnom,nije on toliko strasan koliko je ispalo da jeste...Ali hvala,na savjetovanje cu otici kod veterinara,uspavljivanje ne dolazi u obzir,a o svemu ostalome se moze razgovarat...Hvala i na negativnim komentarima...Bice on meni ko pishta :D
ma nije te ni gricnuo, to se on samo salio.. :x :x :x

tek kad gricne necije dijete, skontaces koliko je sati..

mog djeda je njegov foxterijer jednom u zivotu ujeo..
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#34

Post by Leonid Breznjev »

_BosanaC wrote:
Arslan wrote:sta nije cudno? za svakog psa koji ugrize svog vlasnika je za mene bar cudno..

zasigurno da taj pas ne zna ko je ALFA kao sto rece sara le... i jos nesto, imas srece da nije rottweiler... :D
Ne bih se slozio s ovim predzadnjim... Taj pas ZNA ko je gazda - on.

Na mene je pas samo jednom zalajao, i vise mu nikad nije na pamet palo, a kamo li da me ugrize...

Imate na http://www.balkankinology.net dobrih tekstova o psiholoskom razvoju psa, pa procitajte... Vjerujte da vrijedi.
:D :D uredu imas pravo, on jeste gazda! od malih nogu imam pse a evo se vec koja decenija na moja ledja savila.. takodjer su ti psi inace bili malo veci znaci od njemackog ovcara pa do molosera.. nikad i nijedan nije ni zarezao na mene.. fakat je do odgoja psa!
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14819
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#35

Post by DaysleepeR »

new_jazzWa wrote:Citam,surfam,razmisljam...I samo sam skontala da u sustini,mene Maxo nije ujeo,nego gricnuo :).Naisla sam na slucajeve gdje je vlasnici doberman "zakacio" obraz...Uglavnom,nije on toliko strasan koliko je ispalo da jeste...Ali hvala,na savjetovanje cu otici kod veterinara,uspavljivanje ne dolazi u obzir,a o svemu ostalome se moze razgovarat...Hvala i na negativnim komentarima...Bice on meni ko pishta :D
Nama je nakon prvog tvog posta bilo jasno ko je tu donji.

Sa srecom, na kraju krajeva tebe ce ujedat nece nas
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#36

Post by Cober »

amrino wrote:Jebote- ne mogu da vjerujem....cijelu vjecnost pricate o pravima zivotinja...bucate se u prsa time da su zivotinje haman na istom nivou kao ljudi....a svaka stvar koju oni urade svojevoljno iz bilo kojeg razloga- nazivate CUDNOM, nenormalnom i odmah pocne prica o poduzimanju preventivnih mjera.... Covjece- pa i pas ima potrebe, osobenost, zivce, zute minute, i on ustane na lijevu nogu...zaljubi se, napali se....cuj samo jednom zalajao i nikad vise.....sta si mu uradio _BosanaC pa nikad vise nije zalajao?! Istukao ga? Patio ga gladju ili upotrijebio neku drugu "metodu"....Ispada da te jadne zivotinje nisu vasi najbolji prijatelji kako obicavate reci nego vasi robovi koji mogu samo da se ponasaju onako kako im GAZDE odnosno VI dopustite...jer ako VI ne smatrate da neka vrsta ponasanje nije UREDU to mora da je tako....jer ipak ga vi hranite....i zivi pod vasim krovom....Snjuf snjuf....smrde mi neki dvostruki (a i trostruki) arsini... :oops:
POTPISUJEM

Zapanjem sam masom nebuloznih stavova koji sam ovdje pročitao..

Očigledno je jedino da ne postoji nenormalno ponašanje pasa nego žešći problemi u glavama onih koji se ovdje smatraju njihovim (robo)vlasnicima kao i onih koji nemaju niti su imali psa a isto se smatraju vrlo pozvanima da određuju njihovo ponašanje..

Još jedan pokazatelj degradacije ljudskog uma i onih koji sami sebe postavljaju gdje i pripadaju..
User avatar
Kurt_Kombajn
Posts: 686
Joined: 13/08/2004 07:55

#37

Post by Kurt_Kombajn »

1. Ujedi i ti njega.

2. pa mu onda reci: slusaj ti Joe kokeru, ja gazda - ti cuko (praceno odsjecnim pokretima ruke). ja kad se nekome na ledja svalim, jebo je znanje.

tretman po potrebi ponavljati.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#38

Post by _BosanaC »

HiBreeD wrote:Djecaka (4) za glavu ugrizao susjedin vucjak


Image



Dječaka (4) za glavu ugrizao susjedin vučjak
24 . 07 . 2007 | 12:19 | Piše: Maja Milas
U mjestu Biškupec Zelinski kraj Svetog Ivana Zeline četverogodišnjeg je dječaka, koji je bio kod djeda i bake, dok je obuvao cipele ugrizao susjedin njemački ovčar. Zubima mu je primio glavu, no dječakov je otac uspio istrgnuti dijete iz čeljusti psa. Zadobio je posjekotine mekog oglavka i desnog oka te su ga hitno prevezli u Dom zdravlja Sveti Ivan Zelina pa u KBC Zagreb. Pas je stavljen pod nadzor.
Objavljeno prije 18 sati 50 minuta
Afganistanska vojska ubila najmanje 75 pobunjenika

Afganistanski vojnici ubili su najmanje 75 pobunjenika u tri odvojene bitke u južnom Afganistanu, dok su talibani produžili rok za pogubljenje 23 južnokorejska taoca do utorka navečer.

Južnokorejski predsjednik pozvao je na smirenost dok se rok primiče. Afganistanske starješine i imami pokušali su da pregovaraju s pobunjenicima koji drže taoce u centralnom Afganistanu, javio je AP.

U južnoj pokrajini Helmand, afganistanski vojnici napadnuti iz zasjede pozvali su zračne udare i uzvratili su vatrom iz malokalibarskog oružja i minobacača, saopćila je koalicija pod američkim vodstvom. Koalicija je javila da je najmanje 36 pobunjenika ubijeno u borbama u ponedjeljak, ali da nijedan afganistanski ni koalicijski vojnik nije povrijeđen.

U pokrajini Uruzgan, policija se tri dana sukobljavala s pobunjenicima koji su blokirali put koji vodi do pokrajine Kandahar, a u sukobima je ubijeno 26 pobunjenika i dvojica policajaca, saopćio je Wali Jan, zamjenik načelnika saobraćajne policije Uruzgana. NATO-ve i snage koalicije pod američkim vodstvom u utorak su se pridružile bici, otvarajući ponovo put za civilni saobraćaj, kazao je.

Još 13 militanata ubijeno je u pokrajini Kandahar, saopćilo je ministarstvo odbrane.

Borbe su se desile u udaljenim i opasnim područjima Afganistana pa se broj poginulih nije mogao potvrditi iz nezavisnih izvora.

Qari Yousef Ahmadi, koji tvrdi da govori u ime talibana, izjavio je da su pobunjenici produžili rok za pogubljenje otetih Južnokorejaca dan nakon što je afganistanska vlada odbila da oslobodi ijednog od 23 talibanska zatvorenika čije oslobađanje pobunjenici traže.

Južnokorejski predsjednik Roh Moo-hyun apelovao je na suzdržanost, rekavši na sastanku vlade: "Nije vrijeme da budemo preuranjeni optimisti niti preuranjeni pesimisti oko konačnog ishoda".

"Bitno je riješiti ovo u miru i hladne glave. Najvažniji cilj trenutno je njihovo izvlačenje na sigurno", kazao je.

Južnokorejsko ministarstvo odbrane saopćilo je da je zatražilo od afganistanske vojske da se suzdrži od vođenja operacija oko područja za koje se vjeruje da su u njemu taoci kako bi izbjegla provociranje otmičara.

Južnokorejski taoci, među kojima je 18 žena, oteti su u utorak dok su se vozili autobusom kroz Ghazni na autoputu Kabul-Kandahar, vodećoj afganistanskoj saobraćajnici.
I de zacataj i skreni s teme...
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#39

Post by pirmin »

User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#40

Post by Phia »

Mene je isto ujeo moj vlastiti cuko.
To se desilo jer im je bilo vrijeme parenja a Bella je raspršivala svoj opojni miris i onda su njih dvojica (trobojac i istrijaner) odlučili da to riješe 'muški' :D :-) I pošto bi se vjerovatno izujedali do smrti a niko nije bio tu da razriješi tu borbu osim mene i brata bilo sam primorana da se prihvatim posla..i onda 'mljac'!Heki me ugrizao za nogu toliko jako da i sad imam ožiljak ali sam mu oprostila kasnije jer je to učinio boreći se za ljubav. :D :-)
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#41

Post by PITARKA_SA »

ja imam kokera,i vecinu stvari koje sam ovdje procitala..na zalost mogu i potvrditi iz licnog iskustva..
kada sma ga uzimala,kao i vecina,uzela sam ga zbog njegove ljepote ..ali..
ubrzo nakon toga poceli su se pojavljivati problemi,konstantno,je pokusavao da vlada kucom(sto cini i danas),pocevsi od malih sitnica pa do krupnih stvari
sada ima 9 godina,i nista se nije promjenio,bas kao sto neko vec napisa jednostavno imaju sjeban karakter.u momentu je divan,umiljat i dok ga ceskam,mazim ,ljubim,sve je Ok i kada mu je dosta mazenja i hoce da prestanem,jednostavno pocne da rezi..
druga stvar,svaki dan je problem oko hrane,ako on smatra da niej dovoljno jeo(a mogao bi jesti 24 sata) bukvalno do 4 ujutri,cvili,laje i provodi tersaluk ...
onda recimo,ako mu nije cef(al bukvalno) da ga ja podignem,on ce opet rezati ,pa cak i uhvatiti mi ruku zubima,kao znak prijetnje..
ja ga obozavam ,bukvalno obozavam,ali iskreno,sa njima je vrlo ,vrlo tesko,ali i ja se pokusavam prilagoditi njemu,ako vidim da nije raspolozen,necu ga pipkati ni't dirkati,vec pustiti da odspava il slicno.

sve smo pokusavali,od strucne pomoci,do nekih vidova kazne,pa cak je znao i dobiti novinama po guzi..i opet nista.

tako da,apsolutno razumijem o cemu pricas,jer istog takvog,al istog ,imam u svojoj kuci.


vrlo tvrdoglav,cesto pokusava da dokaze da je on alfa muzjak u svom"coporu" pa po cijenu kada bi poginuo,ne bi odustao od svojih nekih namjera i slicno,uzimanje svega sto je pred njim od carapa do cipela i naravno ,onda ih stavi ispred sebe i laje,rezi pa ..ponekad i po tri sata..

ima toga jos ,do sutra bi mogla pisati..kokeri kao rasa sigurno nisu bas nacisto sami sa sobom :roll:
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#42

Post by poplava »

Zamisli isto to... ali sa rotvajlerom... Moj slucaj...
ramudavala
Posts: 77
Joined: 16/02/2007 12:20

#43

Post by ramudavala »

hehehehh...jel ti ga to mati rodila
no offence
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#44

Post by PITARKA_SA »

ramudavala wrote:hehehehh...jel ti ga to mati rodila
no offence
ha ha grohotom se smijem
jako duhovito
hop-cup
Posts: 54
Joined: 24/06/2007 18:15

#45 Re: Ujeo me rodjeni kucni ljubima!!!

Post by hop-cup »

new_jazzWa wrote:E da...I to se dogodilo...I ne trazim opravdanje,jasno je sve iz vremenskih prognoza.Ali nije to jedini problem.Moj Max ima 4,5 godine i testisi mu se nikad nisu spustili...Veterinari su rekli da to nije razlog da "ne postane tata",
ali ima i druga strana medalje-po onome sto znam,testisi kad su napolju,normalno se hlade,a njegova su unutra,i samo mu stvaraju jos vecu nervozu po ovim vrucinama...Da ne spominjem poddlaku...Ono sto me zanima je-koliko kosta kastracija? I koliko bi pomogla u tome da bude makar malo manje agresivan...Kad ga covjek vidi reko bi melem,a ono lav pravi...PS-kad sam nabavljala psa,jedan uzgajivac mi je reko da ne uzimam kokera jer su "neotesani,bezobrazni,previse svojeglavi",ali sta cu kad ih volim??? Hvala unaprijed...
jao... rijetki su psi koji imaju muda da ugrizu gazdu/gazdaricu a ti hoces da ga... pa nemoj tako.. :D:D:D
saga
Posts: 1177
Joined: 14/05/2007 22:23

#46

Post by saga »

ja imam kokera, i nije monstrum
znamo se izgrebat obje kad se igramo, al se zato igramo zestoko
jednom je samo malo ogrebala 'strano lice', rodicu moju koju je tek upoznala, al to je bilo jer joj je mala bukvalno otimala hranu iz usta, i ja bi ujela tada
sve u svemu... iz svih tih opisa kokera, moja je jedino tvrdoglava... al tvrdoglavija od mene nije.

i dok je ja za njene pizdarije jednostavno ignorisem, brat to rjesava na mal agresivniji nacin, tak da jednu gresku ne ponavlja... al smislja zato nove, hah
koker118
Posts: 1
Joined: 19/08/2014 16:05

#47 Re: Ujeo me rodjeni kucni ljubima!!!

Post by koker118 »

Imam kokera,muzijaka 2 godine. I pas je uzasno agresivan ujeda me samo kada treba da mu radim nesto tipa da mu stavim kremu u oci zbog konjuktivitisa,ili da mu cistim usi ... ujeda me tada i ujeda me kada ga udarim kao kaznu za nesto.
Sad ja uoste ne mislim da je problem DO MENE jer sam pre njega imala pitbulla 15 godina pas ni jedan jedini put zalajao na mene nije...mogla sam da ga koljem mislim da me nebi ujeo..a pre tog pitbulla sam imala dogo argentino 10 godina isto znaci u zivotu me nije ujeo,zalajao,zarezao al bas nista..a nasao je koker od 15 kila da me krvnicki ujeda...nije razmazen od malena je dobijao batine,dobili smo ga sa 2 meseca i tad je poceo da ispoljava agresivnost i uvek bi ga udarila i rekla mu NE ili FUJ TO ali posle svakog mog udarca bilo da je ruka ili da su novine on je rezao na mene i krenuo da me ujede jer sam ja njega udarila. I onda bi opet dobio batine jer hoce da me ujede ali me i posle toga ujede znaci to je bilo otprilike ja ga udarim ujede me,udarim ga ujede me,udarim ga ujede me i tako u nedogled...nepoverljiv je prema ljudima i hoce da napadne..i sad ima jak konjuktivitis a neda mi da mu mazem oci i sad ne znam sta cu raditi ali osecam da mi se blizi nervni slom. Imala sam pre njega 2 'opasne' rase i nikada nisu ni zarezali na mene niti me ujeli .. lepo kazu otrov se cuva u malim bocicama
A ovom mom kokeru je izgleda takva genetika,jer ovo nije normalno vise
User avatar
Picajzla
Posts: 2935
Joined: 20/01/2013 18:24
Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png

#48 Re: Ujeo me rodjeni kucni ljubima!!!

Post by Picajzla »

Povadi mu zube!

Sent from my LG-G2 using Tapatalk
User avatar
sarajlija80
Posts: 2074
Joined: 26/07/2013 10:37

#49 Re: Ujeo me rodjeni kucni ljubima!!!

Post by sarajlija80 »



dok ovoga nema dobro je :lol: ,znaci slusate jos :lol:
Post Reply