Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post Reply
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#1 Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by dustaban »

Predlažem da ovdje skupimo ovo priču koja je trenutno najaktuelnija a rasplinula se po raznim drugim temama-

Dakle Hrvati, dakle njihova ugroženost odnosno "ugroženost".

Moj stav o ovome je veoma jasan - radi se o poptpunoj zamjeni teza, taj narod je PRIVILEGOVAN u sredini gdje smo svi ugroženi. Ali, jebiga, imaju dobre argumente i dobro su uvezani & organizirani kad ih (zlo)upotrebljavaju. Naravno pri tome im obilato idu na ruku nepromisljeni potezi druge strane.
I naravno najjaci argument - Zeljko Komsic. Fakat se tu nema sta novo dodati sve je nazalost onako kako HDZ komandosi kmeche.
E sad... jebemliga, umjesto da se ta situacija nekako prevazidje konkretnim kontraaregumentima, ZK&Co maltene uzivaju u hajcanju atmosfere i dodavanju ulja na vatru. Sto puta sam rekao i ponovicu - neko ko se smatra "predsjednikom svih gradjana BiH" treba da kaze - ono predsjednistvo mi se gadi, treba ga srusit ili makar ignorisati, a ne trpat se u njeg!
I ta prica "da su prosli Covic i Dodik to bi bio kraj drzave..." pa jebemumisa ko kaze da nisu prosli?! I ko to kaze da do sad nisu upravljali svime? I upravljace i dalje. Jeblo vas Predsjednistvo pogledajte njihovu REALNU SNAGU...

Aj sad za uvod dosta...
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by BHCluster »

Javni TV kanal na hrvatskom jeziku

- Za potrebe javnog informisanja Hrvati su dobili Hercegovačku radio-televiziju.
- Zaposlenici u štrajku gotovo tri i pol godine.
- Gasenje signala 2011.
- Odgovorni Covic i Ljubic.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Maraschino »

Zavodi za zaposljavanje to najbolje pokazuju.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#4 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by dustaban »

Ja predlazem da navodimo primjere potpune zamjene teza - tamo gdje ih nema JER NE ZELE, ali to prikazuju kao da im se ne da...
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#5 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by hizo ramidovic »

definicija ugrozenosti:
kad u drzavi cinis 1/7 ukupnog stanovnistva a imas 1/3 vlasti...
kad u entitetu cinis 1/5 ukupnog stanovnistva a imas 1/2 vlasti..
i kad pri tome imas sve instrumente da blokiras rad kompletne drzave...
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#6 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by decembar2017 »

dustaban wrote:Predlažem da ovdje skupimo ovo priču koja je trenutno najaktuelnija a rasplinula se po raznim drugim temama-

Dakle Hrvati, dakle njihova ugroženost odnosno "ugroženost".

Moj stav o ovome je veoma jasan - radi se o poptpunoj zamjeni teza, taj narod je PRIVILEGOVAN u sredini gdje smo svi ugroženi. Ali, jebiga, imaju dobre argumente i dobro su uvezani & organizirani kad ih (zlo)upotrebljavaju. Naravno pri tome im obilato idu na ruku nepromisljeni potezi druge strane.
I naravno najjaci argument - Zeljko Komsic. Fakat se tu nema sta novo dodati sve je nazalost onako kako HDZ komandosi kmeche.
E sad... jebemliga, umjesto da se ta situacija nekako prevazidje konkretnim kontraaregumentima, ZK&Co maltene uzivaju u hajcanju atmosfere i dodavanju ulja na vatru. Sto puta sam rekao i ponovicu - neko ko se smatra "predsjednikom svih gradjana BiH" treba da kaze - ono predsjednistvo mi se gadi, treba ga srusit ili makar ignorisati, a ne trpat se u njeg!
I ta prica "da su prosli Covic i Dodik to bi bio kraj drzave..." pa jebemumisa ko kaze da nisu prosli?! I ko to kaze da do sad nisu upravljali svime? I upravljace i dalje. Jeblo vas Predsjednistvo pogledajte njihovu REALNU SNAGU...

Aj sad za uvod dosta...

zbog cega je istina to sto kra-de-ze tvrdi ? da je ovo 20o6-2013 pa mogu da razumijem da se njihova propaganda i mogla teoretski da prihvati ali sada kada smo svi vidjeli na djelu , da covic i hdz , i pored toga sto im je taj argument bio izbijen iz ruke ,od 2014-2018 , ne samo da nisu prestali vec su pojacali svoju politiku rusenja drzave, jer im je ta funckcija dala samo jos vise legitimiteta. I po cemu su onda u pravu ?

da im smeta to sto drugi glasaju za hrvate ? Pa za covica su glasali i srbi iz federacije a nisam cuo da se tome bune. Za hrvata su Bosnjaci glasali npr u Varesu pa nisam cuo da se za to bune. hrvate u genocidnoj stvorevini su izglasali srbi pa nisam cuo da se za to hdz buni. U cemu su onda u pravu ?

Ili nisu u pravu da je Komsic hrvat jer to samo moze da jugosloven covic da odluci ?


I zbog cega su onda upravu kada sam ja iskoristio svoje Ustavom dato pravo da mogu da glasam za onoga koga ja zelim a ne onog koga bi hdz-e zelio da glasam ?

U cemu su to upravu ?
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40543
Joined: 21/05/2012 22:46

#7 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by AmiĐa_Idriz »

Nije Željko rvat zato što živi i stanuje u Teheranu.

Rvati su na potezu Ljubuški - Lištica, svakako veći i od onih u Zagrebu.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#8 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by BHCluster »

Izbori

- Goran Opsenica izjasnjava se kao Hrvat u CIK-u proglasili Srbinom. Opsenica, koji se kao Hrvat pojavio za govornicim Skupštine HNK u dresu fudbalske reprezentacije BIH, zanoćio je kao pripadnik hrvatskog, a probudio se kao pripadnik srpskog naroda. Da apsurd bude veći, upravo je HDZ najglasniji protivnik ovakve prakse. Tako će u Parlament “legitimni Srbin” iz HNK gdje Srbi po Ustavu nisu ni konstitutivni upravo zahvaljujući HDZ-u.

- Zdravko Marošević načelnika Vareša, Hrvat za kojeg glasaju Bošnjaci. Bivši pripadnik Hrvatskog vijeća obrane (HVO), zapovjednik jedne bojne i član Hrvatske demokratske zajednice (HDZ BiH)

- U Narodnoj skupštini tzv "rs-a" interese Hrvata će zastupati kandidati iz Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorada Dodika, Socijalističke partije RS (SP) i iz Srpske demokratske stranke (SDS).
ernestalic
Posts: 228
Joined: 30/09/2010 10:45

#9 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by ernestalic »

Postojanje Repubile Srpske izaziva ogromne frustracije kod zapadnih Hercegovaca. Gotovo 24 sata dnevno, oni sebi postavljaju pitanje: Zašto i mi ne možemo imati HRHB kao što Srbi imaju RS? Duboko su svjesni da bi formiranje trećeg entiteta značilo kraj BiH, a to i jeste pravi cilj i zapadno hercegovačkih nacionalista. Mene fascinira količina mržnje prema BiH i količina lešinarskog ponašanja i sa zapada i sa istoka.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#10 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by dustaban »

Ama znam pobogu da je izbor ZK pravno udure. Ali samo ono cirkus-predsjednistvo podrazumjeva da tamo MORAJU SJEDIT ONI KOJI SU RATOVALI U NACIONALNIM VOJSKAMA, a ne ovi "izrodi" ;-)
Ja bi ondje smjestio Reisa, Kardinala i Vladiku ionako je sve ovo od njih poteklo...
User avatar
malakh
Posts: 7112
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#11 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by malakh »

struktura federalnih javnih institucija, prvenstveno inspekcija, fondova i agencija je najbolji dokaz nečije (ne)ugroženosti.
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#12 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by fakat »

hizo ramidovic wrote:definicija ugrozenosti:
kad u drzavi cinis 1/7 ukupnog stanovnistva a imas 1/3 vlasti...
kad u entitetu cinis 1/5 ukupnog stanovnistva a imas 1/2 vlasti..
i kad pri tome imas sve instrumente da blokiras rad kompletne drzave...
upravo tako, evo jedan lijep primjer kako ta ugrozenost izgleda u zivotu jednog hdz politicara:
tandmand wrote:Željana Zovko

veleposlanica Bosne i Hercegovine u Francuskoj od 2004. do 2008.
veleposlanica Bosne i Hercegovine u Španjolskoj od 2008. do 2011.
savjetnica za vanjske poslove predsjedniku Vijeća ministara Bosne i Hercegovine od 2012. do 2015.
veleposlanica Bosne i Hercegovine u Italiji dd svibnja 2015. do listopada 2016.

Bome je fino ona živjela na račun države Bosne i Hercegovine, na račun građana od kojih su većina Bošnjaci ili kako ona voli reći muslimani.

Željana, izdrži!
Pomozimo Željani!
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40543
Joined: 21/05/2012 22:46

#13 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by AmiĐa_Idriz »

Pravda za Premier
ernestalic
Posts: 228
Joined: 30/09/2010 10:45

#14 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by ernestalic »

Budućim generacijama će ostati na raspolaganju na stotine novinskih vijesti i tekstova koji svjedoče o bezrazložnoj, iracionalnoj mržnji zapadno hercegovačkih primitivnih nacionalista prema BiH i Bošnjacima. Iako se na "Poskoku.info" često objavljuju tekstovi bez potpisa, zna se tko piše te gadosti! Ne postoji mjesto na svijetu gdje će im savjest biti mirna! Jer to su zločinci koje treba razotkriti do gole kože i pokazati da je ustvari jedini njihov stvarni motiv bio lična korist. Kao što hijene skoro nikad ne napadaju plijen nego čekaju druge predatore da to učine, tako i zapadni Hercegovci čekaju da Dodik odradi posao. Zato na "Poskoku.info" veličaju negove izjave i govore, zato hvale Katalonce i sve ostale separatističke pokrete itd.
Zapadne Hercegovce bi najlakše bilo razotkriti sa jednim pitanjem: Da li pristajete da se prije formiranja trećeg tj. hrvatskog entiteta, zamijenite sa Bošnjacima za teritoriju? Da pojednostavim pitanje: Da li pristajete da se Bošnjaci presele u Hercegovinu, Neum i dijelove srednje Bosne, a vi da se preselite u Sarajevo, Tuzlu i Zenicu? I da nakon preseljenja u navedene gradove formirate slobodno treći entitet?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#15 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Hafis »

Još jedna tema o BiH Hrvatima. Čestitam :thumbup:

Imam zamjerku na nacionalnu strukturu polemićara na ovoj temi. Isuviše nacionalno homogena, što predstavlja veliki problem za objektivnost i potiče aktere na međusobno natjecanje...hoću reći samo istresaju svoje prikrivene nacionalističke strasti bez pokušaja da uđu u samu srž teme i njenog naslova.

To bi isto bilo kako kad bi ja, moj kum Rafo i rođo Bruno raspravljali o značaju i ulozi nargila barova u današnjom modernoj subukturi bošnjačke mladeži, s osvrtom da istih barova nema u mjestima bez značajnije bošnjačke populacije.
To bi nas, ovako neuke i neupućene u taj novi narastajući sociološko-kulturološki trend ,navelo na kriv zaključak da to nešto ima s Turskom i njenom kulturološkom ostavštinom koja pomalo zaživljava u mlađoj populaciji ....a opet, gdje je Turska, a gdje smo mi.

Hoću reći, bolje vam se prebaciti na Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima ili Krecu opstrukcije HDZ-a ili Sprema ili HDZ u FBiH (uz podršku SNSD-a i CIK-a) i prećutnu podršku SDA, teren za uvodjenje aparheid-a? ili tako neku sličnu temu, zbog uštede na prostoru a i lakše je adminima.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#16 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Hafis »

Ali, evo da vas navedem na pravi smjer, da ne bi došli do Eugena Savojskog kako ste krenuli.
Daklem:
1. Komšić
2. Izborni zakon
3. Edim Fejzić.

To su trenutno tri najeklatantnija primjera hrvatske ugroženosti.
A to smo već milijun puta raspravili i ostali podijeljeni u stavovima, ovisno o etičkoj pripadnosti.
Znači na iste probleme ne gledamo jednako.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40543
Joined: 21/05/2012 22:46

#17 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by AmiĐa_Idriz »

Puno si se zadao po ovim smiješnim temama koje te ne tangiraju, šta je za reć.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#18 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Hafis »

AmiĐa_Idriz wrote:Puno si se zadao po ovim smiješnim temama koje te ne tangiraju, šta je za reć.
Amidža, osoba koja jedan narod, u cilju pokazivanja svoje nesnošljivosti prema njemu naziva Rvatima nema što tražiti na ovoj temi.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40543
Joined: 21/05/2012 22:46

#19 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by AmiĐa_Idriz »

Hafis wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Puno si se zadao po ovim smiješnim temama koje te ne tangiraju, šta je za reć.
Amidža, osoba koja jedan narod, u cilju pokazivanja svoje nesnošljivosti prema njemu naziva Rvatima nema što tražiti na ovoj temi.
Uzročno posljedična reakcija izazvana od strane navedenih svakako produkuje i stvara nesnošljivost i animozitet.
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#20 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Point. »

E moj Hafise, umjesto glupih poskočica i neuspjelih pokušaja humora, bolje bi ti bilo da napišeš gdje i kako si konkretno majoriziran i ugrožen. Primjerima, pajdo, primjerima. Može i @Novak, nije problem.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#21 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Capsicum »

Goran Opsenica je bio ugrožen pa je morao da se izjasni kao Srbin.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#22 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by bingov buraz »

Zabluda
Hrvati financiraju bošnjačke kantone i Bošnjake općenito izvor mladi Knezović kod Gatala u emisiji "Srbovanje" ili kako već

Fakt
10 najvećih izvoznika iz Federacije BiH u prošloj godini

ArcelorMittal Zenica – 350,4 miliona KM
PREVENT, Sarajevo – 350,1 milion KM
Aluminij Mostar – 335,3 miliona KM
Global Ispat Koksna industrija – Lukavac – 254,8 mil KM
SISECAM SODA LUKAVAC – Lukavac – 201,3 mil KM
CIMOS TMD Gradačac – 112,4 mil KM
Bosnalijek Sarajevo – 107,0 mil KM,
PD IGMAN Konjic – 104,2 mil KM
NATRON-HAYAT Maglaj – 100,2 mil KM
PREVENT LEATHER Visoko – 73,8 mil KM
oglasi

Moćni Alumunij opstaje zahvaljujući opet jeftinoj "Bošnjačkoj" struji :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#23 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Maraschino »

Hafis wrote: Daklem:
1. Komšić - Hrvat izabran raznim a ne iskljucivo hrvatskim glasovima.
2. Izborni zakon - zato sto to Covic ne zeli ili zeli ali 100% po svome
3. Edim Fejzić - covjek se izjasnjava kao Hrvat isto kao i babina kcerka Elvira a takvih je desetine tisuca

o hvatskim predstavnicima u VN u brlogu necemo ovaj put.
.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#24 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by BHCluster »

Hafis wrote:Ali, evo da vas navedem na pravi smjer, da ne bi došli do Eugena Savojskog kako ste krenuli.
Daklem:
1. Komšić
2. Izborni zakon
3. Edim Fejzić.

To su trenutno tri najeklatantnija primjera hrvatske ugroženosti.
A to smo već milijun puta raspravili i ostali podijeljeni u stavovima, ovisno o etičkoj pripadnosti.
Znači na iste probleme ne gledamo jednako.
1. Izabran prema zakonu.
2. HDZ odbio.
3. Goran Opsenica
Daklem neJma ugrozenosti.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#25 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by cyprus »

Kolektivno gledano, Hrvate u Bosni i Hercegovini je ponajviše ugrozilo dodjeljivanje domovnica i putovnica Republike Hrvatske samo na osnovu etničke pripadnosti... Zbog toga će kroz narednih par decenija Hrvati u Bosni i Hercegovini pasti na par procenata... Pored tog službenog čina, do ugroženosti hrvatskog naroda je dovelo i njihovo emotivno i psihološko udaljavanje od ove, a vezivanje uz susjednu državu...

Dakle, to je osnovni razlog zbog kojeg će Hrvati imati sve slabiju političku poziciju u Bosni i Hercegovini u vremenu koje dolazi... HDZ se na Komšićevom talasu pokušava održati, i uspijevat će vjerovatno još neko vrijeme... Ali dugoročno gledano, bosanskohercegovački Hrvati idu prema tome da njihov značaj u ovoj državi postane samo simbolički...
Last edited by cyprus on 27/11/2018 13:30, edited 1 time in total.
Post Reply