Ugrožena nezavisnost medija u Srbiji

Post Reply
Aulus Agerius
Posts: 70
Joined: 07/08/2005 01:24

#1 Ugrožena nezavisnost medija u Srbiji

Post by Aulus Agerius »

Ugrožena nezavisnost medija u Srbiji

Reporteri bez granica saopštavaju da su zabrinuti zbog predloga Vlade Srbije za izmene i dopune Zakona o radiodifuziji, jer bi posledica mogla biti odlaganje reformi u radiodifuznom sektoru, što može dovesti u pitanje nezavisnost medija.

"Ako predložene izmene budu usvojene, elektronski mediji će biti ostavljeni na milost i nemilost lokalnim moćnicima praktično sve do narednih lokalnih izbora, 2008. Zabrinjava činjenica da je Vlada sve to predstavila kao gotovu stvar bez prethodne konsultacije sa medijskim kućama, koje će prve osetiti posledice ovih izmena", saopštava RSF.

Skupština treba da se izjasni o ovim izmenama 22. avgusta 2005.

Asocijacija nezavisnih elektronskih medija, Nezavisno udruženje novinara Srbije i Granski sindikat medija Nezavisnost 3. avgusta su pozvali Vladu da povuče predložene amandmane.

Izvor: B92
da pamtis
Posts: 1514
Joined: 16/07/2005 14:10

#2 Re: Ugrožena nezavisnost medija u Srbiji

Post by da pamtis »

Aulus Agerius wrote:Ugrožena nezavisnost medija u Srbiji
Izvor: B92
Nepise vam se dobro,sve je to zbog one bombe u b92
Aulus Agerius
Posts: 70
Joined: 07/08/2005 01:24

#3

Post by Aulus Agerius »

Boga mi, ja mislim da ovakva velikosrpska politika ovih baraba nece moci da prodje. Ima da pada vlada! Sto se B92 tice, to je najbolja TV stanica u Srbiji!

pozdrav
da pamtis
Posts: 1514
Joined: 16/07/2005 14:10

#4

Post by da pamtis »

Aulus Agerius wrote:Boga mi, ja mislim da ovakva velikosrpska politika ovih baraba nece moci da prodje. Ima da pada vlada! Sto se B92 tice, to je najbolja TV stanica u Srbiji!

pozdrav
Vlada, nebi reko................b92 upravu si zato im postavljaju bombe........... :(
Aulus Agerius
Posts: 70
Joined: 07/08/2005 01:24

#5

Post by Aulus Agerius »

Pazi, nije ceo narod ovde bez veze izasao na ulice i zapalio skupstinu! To je narod uradio da bi srusio Slobu i njegovu politiku. A sada Sloba kao da pocinje da vlada iz Haga. Mislim da to nece proci!
Post Reply