Ugradnja plina, cijena, papirologija

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#1451 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by drug_profi »

Ujutro kod Darka. Subotom normalno rade.
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1452 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by muha_sa »

NediM17 wrote:Muha svaka ti cast sto covjeka rijesi muka! :thumbup: :thumbup:

A vjerovatno dizne ne zaptivaju fino, pa ono gasa sto ostane u sistemu ispljuju u usisnu granu, jer sistem iza isparivaca ostane pod nekim pritiskom cca. 1.2 bara.
:-D

cekamo da nam Naslovnica javi kako je veceras upalio
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#1453 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by Naslovnica »

muha_sa wrote:
NediM17 wrote:Muha svaka ti cast sto covjeka rijesi muka! :thumbup: :thumbup:

A vjerovatno dizne ne zaptivaju fino, pa ono gasa sto ostane u sistemu ispljuju u usisnu granu, jer sistem iza isparivaca ostane pod nekim pritiskom cca. 1.2 bara.
:-D

cekamo da nam Naslovnica javi kako je veceras upalio
Eeee, dobra večer dobri ljudi.
Upalio iz prve iako je plin bio odvrnut. :?
Vidjećemo ujutro. Kako god, najavio sam se u Darkom, pa neka pretrkeljaju.
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1454 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by muha_sa »

Naslovnica wrote:
muha_sa wrote:
NediM17 wrote:Muha svaka ti cast sto covjeka rijesi muka! :thumbup: :thumbup:

A vjerovatno dizne ne zaptivaju fino, pa ono gasa sto ostane u sistemu ispljuju u usisnu granu, jer sistem iza isparivaca ostane pod nekim pritiskom cca. 1.2 bara.
:-D

cekamo da nam Naslovnica javi kako je veceras upalio
Eeee, dobra večer dobri ljudi.
Upalio iz prve iako je plin bio odvrnut. :?
Vidjećemo ujutro. Kako god, najavio sam se u Darkom, pa neka pretrkeljaju.
:thumbup:

super :-

sad bih reko da su šejtanska posla :lol:
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#1455 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by Naslovnica »

Nema šta drugo bit'...
8-)
gasket
Posts: 28
Joined: 30/03/2017 14:40

#1456 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by gasket »

Naslovnica wrote:Ali mi nije jasno ako je popustila membrana, kako prođe kroz plinsku diznu?!
I ona popustila?!
Ili sam ja ono, baš, duduk za te stvari!?
Ne prodje kroz diznu, ima tanko crijevo sa isparivaca sto ide na usisnu granu, ko neki iberlauf slici, e na njega pusts u usisnu granu...
Daj boze da ti je to do membrane isparivaca, koje marke je ako mozes reci i koliko je stara oprema,koliko si presao, vidim da kazes da je pod garancijom, malo.mi uranilo,ali sta ces....
I ja imam isti problem, jedva upali hladan, moram dva puta duze zaverglat, i tad jedva uhvati da tako kazem.Kad vozim na benzin nikakvih problema, cim na plin i ostane 4 sata i duze ni da cuje, samo kod mene ne pusta plin, vozio u Darkom, kaze nista, sve ok s tip a sto zeua,nesto mi smandrljo, po obicaju preopterecen, vidim nema kad da se zeza,haj zdravo....
Pregledao ja poslije jos jednom,.ne pusta isparivac, ni na filteru prema injektorima ni na ovom iberlaufu. Ja mislim da me zeza plinski kompjuter, jer kad izvadim ujtro osigurac od plina, tj iskljucen iz struje, pali na po zuba, isto kad sam raspojio one dole kablove iz kompjutera(dva dzeka i struju)pa ponovo vratio, dal se resetovao ili sta, tri dana radio i palio super a onda opet po starom, isto.kad sam skidao klemu da resetujem komp od auta...za sad ga varam sa tim vadjenjem osiguraca, plinski komp poskup a opet nisam ziher da je do njega...inace oprema stara 6 god,presao s njom 100k...
Eto pa javi sta bi kod tebe,pozzz
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#1457 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by NediM17 »

@gasket

Bravo, majstore, na to sam skroz zaboravio! To je to, to tanko crijevo koje povezuje isparivac i usisnu granu ti je MAP signal, tj. vakuum, koji otvara membranu na isparivacu, zavisno od potpritiska usisne grane. ;-)

Kroz njega sigurno moze prolaziti plin od isparivaca do usisne grane, dovoljno da je nafiluje i da pravi probleme na prvom paljenju, jer je usisna grana puna goriva, i cilindri su dakle previse "zaljeveni", i dok to motor ne izvrti, sastaviti nece.

A tebi moguce da ECU brljavi, pa stalno pusta neki napon na dizne (skini dzek sa dizni kada je sve ugaseno, i vidi hoce li multimetar pokazati ikakav napon), i drzi ih blago otvorenim, i plin ulazi u usisnu kroz dizne, iako je sve "ugaseno".
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#1458 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by Naslovnica »

Ugrađena oprema nekada u oktobru 2016, prešao oko 25 tisuća do sada.
gasket
Posts: 28
Joined: 30/03/2017 14:40

#1459 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by gasket »

NediM17 wrote:
A tebi moguce da ECU brljavi, pa stalno pusta neki napon na dizne (skini dzek sa dizni kada je sve ugaseno, i vidi hoce li multimetar pokazati ikakav napon), i drzi ih blago otvorenim, i plin ulazi u usisnu kroz dizne, iako je sve "ugaseno".
pa i ja mislim da plinski ecu pokusava prvo na plin upali iako je auto hladno i nema plina,pa u neka doba kad skonta da nema plina, aktivira benzinske dizne i upali. Haj probat cu danas izmjerit napon na djeku plinskih injektora,.mada bih volio da mi neko ko ima zavoli ecu kaze da li kad da kontakt hladnom autu, upale se lampice na prekidacu od plina, jer kod mene nista, tek kad zaverglam.pale se lampice, ovo znaci kad je hladno auto, kad je toplo, cim dam kontakt pale se lampice. Na drugom autu imam tatarini plin i kod njega na hladnom autu cim dam kontakt lampice prekidaca svijetle,.pa ako neko ima Zavoli nek zrakne kad da kontakt hladnom autu da li mu se pale lampice na prekidacu....hvala
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#1460 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by NediM17 »

Kod mene je Zavoli, i koliko me sjecanje sluzi, vec na kontaktu imam lampice, zapravo siguran sam 100%.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#1461 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by Naslovnica »

Bio danas u Darkomu, bio problem u diznama, sve 4 puštale plin, malo ali dovoljno.
Zamijenili, stavili nove, nadam se da je to-to.
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1462 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by muha_sa »

NediM17 wrote:Kod mene je Zavoli, i koliko me sjecanje sluzi, vec na kontaktu imam lampice, zapravo siguran sam 100%.
:thumbup:

sve lampice gore a treperi ona G --dok ne prebaci na gas :)
Naslovnica wrote:Bio danas u Darkomu, bio problem u diznama, sve 4 puštale plin, malo ali dovoljno.
Zamijenili, stavili nove, nadam se da je to-to.
:thumbup:

to je to
gasket
Posts: 28
Joined: 30/03/2017 14:40

#1463 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by gasket »

Znaci, hladan auto,das kontakt, bez verglanja,svijetle odmah lampice...ok,hvala,mada danas skidao crijevo s filtera sto ide na plinske injektore i lagano duva baloncice....nestigoh pogledat dali pustaju injektori, motao.ici, sutra,cu gledat na njima kakva je situaciha,al sad kontam.moglo bi biti da jedan bar pusts, mada kad sam gledao prije mjesec, nije,al nije ni na ovom crihevu prema njima, ali evo danas pravi baloncice
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#1464 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by NediM17 »

Naslovnica wrote:Bio danas u Darkomu, bio problem u diznama, sve 4 puštale plin, malo ali dovoljno.
Zamijenili, stavili nove, nadam se da je to-to.
Koji su injektori i koliko su presli?
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#1465 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote:
Naslovnica wrote:Bio danas u Darkomu, bio problem u diznama, sve 4 puštale plin, malo ali dovoljno.
Zamijenili, stavili nove, nadam se da joe to-to.
Koji su injektori i koliko su presli?
Prešli oko 23k, ugrađeni nekada u septembru-oktobru prošle godine, ne znam koji su LPGTECH je procesor, atiker boca, pogledaću kasnije u autu. Meščini da je Dragon ili tako nešto, može li to biti?!
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#1466 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by drug_profi »

I ja sam promijenio dizne nakon 30-35K. jedna je trokirala stalno i auto je bilo odvratno za voziti. Onda mi Darko reče da je još jedna malo lošija. Da bi mogla uskoro početi zafrkavati. I ja njemu onda rekoh da mi sve 4 zamijeni da se ne zajebavam. 80 KM sa rukama. Nije to kakva cifra da se na tom štedi. Isto LPG TECH instalacija.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#1467 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by Naslovnica »

Mogu li se ugraditi neke kvalitetnije dizne tipa KEIHIN na ovaj LPGTECH sistem?!
Gledaj drame:

http://www.lpgshop.co.uk/keihin-lpg-cns ... injectors/
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#1468 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by NediM17 »

@Naslovnice, moguce da su Dragon, to su LPG Tech injektori onda. Ako su poceli pustati nakon 24 hiljade, to je razocaravajuce. Menscini sve vise da nema do Zavolija ili BRC-a, koliko god se ovi drugi gurali.

Jesi pod garanciju dobio nove? Mislim da LPG Tech ECU podrzava i Hana injektore, koji su korejski. Cuo sam x puta da su to vjerovatno najbolji injektori na svijetu.

Evo ti lista podrzanih injektora za LPG Tech ECU.
Image
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#1469 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by Naslovnica »

Turili su mi nove injektore, bez problema.
Kažu - da i to vidimo, da odu sva 4. :( :shock:
clopex
Posts: 90
Joined: 02/03/2008 10:55

#1470 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by clopex »

Pozz

dal neko ima Vialle sistem plina interesuje me dal taj sistem trosi uporedo i benzina nesto malo dok radi na plin?
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#1471 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by NediM17 »

Ako je auto sa direktnim ubrizgavanjem (benzinske dizne u glavi motora), moguce, ako je MPI ubrizgavanje (benzinske dizne u usisnoj grani), ne trosi ni kapi benzina.
guverner97
Posts: 25
Joined: 05/04/2017 22:27

#1472 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by guverner97 »

jel moguce ugraditi plin na turbo benzin, znam da nekad nije moglo?
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#1473 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by drug_profi »

guverner97 wrote:jel moguce ugraditi plin na turbo benzin, znam da nekad nije moglo?
Moras reci koji motor.


A mene zanima moze li na suzukijev VVT 1,6 88 KW plin?
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#1474 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by NediM17 »

@guverner97
Plin je moguce ugraditi na svaki motor, bez obzira, turbo ili ne. Najbolja varijanta trenutno jeste da auto ima MPI benzinsko ubrizgavanje.

@drugi profil
Naravno da moze.
Obavezno dobar sistem, dobra mapa, mazalica ventila (po mogucnosti elektronska), kontrola zazora ventila svakih 30kkm (ovaj interval je preporucen cak i na benzinu) i nemas problema.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1475 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by channel10 »

Throttle wrote:
LorusLeo wrote:Da li neko ima iskustva za ugradnjom plina u firmi Plinpromet u Zenici? Da li su pouzdani? Kakve su cijene i usluga?
Ni za zivu glavu
Meni sprzili procesor plina iako je plin bio u garanciji, uvalili mi neki isto pokvaren al radio je na benzin, 4 mjeseca ih ganjao da mi zamijene procesor koji su oni razvalili
Najtuznije je sto sam otisao da mi ponovo naprave konus na mjestu gdje crijevo iz tanka ulazi u isparivac, ja dosao, lik izvadio filtere
Hajd, uradi i servis, moglo jos par hiljada al nema veze, zavrsi i to... Spoji laptop, srusi mu se softver, resetova laptop, auto poce trokirat, gasit se na benzinu, na plinu nece ni da cuje
Pitaju mene, kako si dosao kad ti auto ovako radi?! Rekoh, biciklom dosao
5x isao da mi rijese procesor, hiljadu izgovora.. poslije skoro 5 mjeseci dobijem procesor...auto ne radi kako je radilo na plinu al ko ih j.
Ima li iko u Zenici da valja i da ugradjuje plin? Razmisljam se da ubacim u auto sa 1,6 motorom, 16v 2000 godiste (laguna 1). Kazu da ne bi trebalo biti problema kod ugradnje i rada na plin.
Post Reply