UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Moja očekivanja su:

Poll ended at 03/09/2020 21:07

Prije svega vidjeti dobru borbu, zalaganje i ideju selektora kako igra treba izgledati, bez obzira na rezultat
12
29%
Ne očekujem apsolutno ništa
17
41%
Ubićemo ih ko Kuduz Bademu, logično
12
29%
 
Total votes: 41

User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#701 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Revolucionar ★ »

Ma ne racunam, nego kontam koji je rezon bio da se izvede ovaj sastav. Jedino ako Bajevicu ovo dodje kao generalka pred Sjevernu Irsku, a svjestan je da su u realnosti vece sanse da se desi to gore, plasman direktan te tri repke, nego da mi zavrsimo na mjestima iznad njih hahah. Onako me zanimalo
User avatar
hrasno38
Posts: 31600
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#702 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by hrasno38 »

dječak sa šibicama wrote: 07/09/2020 22:48 Dva prvoplasirana u grupi u Ligi Nacija, u sljedecim kvalifikacijama za SP upadaju u prvi pot.

Cak i nekoliko treceplasiranih.

Tako da ovo nije nimalo prijateljsko takmicenje, kad si u prvom bubnju izbjegavas one najjace reprezenzacije i imas puno vece sanse za SP.
E bravo drug neki si pojasnio pojednicima da ovo nisu prijateljske utakmice.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41463
Joined: 29/06/2011 23:39

#703 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by dječak sa šibicama »

Nisam kritikovao, utakmica ko utakmica, ali nije nebitna.

A istina je da mnogi navijaci sirom Europe LN dozivljavaju kao prijateljsko takmicenje. Tesko se na ovo takmicenje napaliti, posebno sto ide baraz pa EP, svima je to vaznije daleko.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3400
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio više nisam...

#705 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Billy The Pljuc »

Dobro, nema mjesta razočarenju, znali smo i prije utakmice da su poljaci bolji od nas a s obzirom na početne sastave i nedostatak kondicije kod naših (da ne napišem i limitiranosti pojedinaca) meni ovo nije tragično. Loši smo generalno bili ali ako ništa stručni štab je isprobao i uvidio mogućnosti pojedinih igrača tako da vjerujem da znaju šta rade i da se ovo moralo i desiti s obzirom na sve.

Ne znam da li je do terena ali reakcije naših pojedinih igrača u određenim momentima su bile onako smiješne, pogotovo u fazi napada, ostaje ipak utisak da smo mogli možda i bolje kako u smislu igre tako i rezultata.

Šta je tu je, idemo se pripremati za baraž i vjerujem da će to u baražu mnogo ozbiljnije izgledati.

Ako je za utjehu ovo večeras je bila noć gostujućih ekipa, samo su izraelci uspjeli iščupati bod, talijani dobiše holanđane, rumuni austrijance, norvežani razbiše Sjevernu Irsku i da ne nabrajam dalje, generalno noć nekih iznenađenja.
User avatar
denimb
Posts: 2622
Joined: 27/03/2009 14:33

#706 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by denimb »

Hajde ba ljudi malo ohladite, i koji vam je kuac, ne igramo C ligu Bog te, igramo A ligu sa reprezentacijama koje su 5 puta jace od nas.
Odigrali smo dvije utakmice u kojim smo dobili 2-3 igraca na koje mozemo racunati i to je extra.
Iduci mjesec ceka nas baraz za EP, koji klinac vi tripujete da smo Argentina, Brazil, Njemacka...hajmo malo na zemlju jbt, ono sto je bitno da uzmemo S. irsku u prvoj utakmici i sve se orijentisalo na to.

Druga je stvar sto bi vi voljeli da igramo leprsavo i zabijamo golove kako hocemo, mi nismo ti jbt. Na sam ovaj nastup u A ligi nacija treba da budemo ponosni.
User avatar
turbofolk
Posts: 3150
Joined: 13/05/2014 09:37

#707 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by turbofolk »

Ne zamjeram selektoru sekunde. Valjda je dovoljno pametan da uči na vlastitim greškama. Po prikazanom u ove dvije utakmice i sa kompletnom ekipom, S. Irska ne bi trebala biti problem.
1Dante1
Posts: 1213
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#708 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by 1Dante1 »

Lijepo ce to Bajevic poslozit pred baraz. Fali Pjanke dobro u sredini sa svojom kreativnoscu. Imamo pristojnije bekove od Kvrzica i Civica sreca tako da ni to nece bit problem.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#709 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Grean »

betametazon wrote: 07/09/2020 22:42
Grean wrote: 07/09/2020 22:39 Nista, dobro je. Treba raditi na ovoj ekipi i ne sanjati kule i gradove.

Prvo pod hitno vratiti 4231
U toj formaciji 5 igraca non stop mora trcati gore dole, ko ce trcat.
Kad vidim ova imena imam osjecaj da igra Stupcanica iz Olova a ne BiH, ne znam gdje nadje ove aninimuse, valjda se prvo dokazes pa onda dodjes u reprezentaciju?
A u ovoj ne trebaju trcati?

Igramo 4231 vec godinama a i sve i jedna ekipa u BiH igra 4231.

Mi u 433 ne mozemo da iznesemo loptu, ne mozemo da je zadrzimo, navikli sa plejmejkerom i jednim kreativnim zadnjim veznim, to nam fali. Nismo mogli sa loptom kod Prosineckog evo ne moze ni u ove dvije.

Safet je pokazao kako trebamo igrati na sredini.
User avatar
turbofolk
Posts: 3150
Joined: 13/05/2014 09:37

#710 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by turbofolk »

Izgubili smo jer ekipa kraj aut linije nije bila dovoljno glasna i aktivna kao u Firenci :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#711 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by channel10 »

Evo cvjek kaze da su isprobavali neke stvari i da ubuduce nece toga biti. Znaci vjerovatno test pred baraz..
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#712 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Maraschino »

Maraschino wrote: 07/09/2020 19:44 Bajevic ce proci isto kao Sliskovic sa ovim eksperimentisanjima.
!
User avatar
spree
Posts: 7978
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#713 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by spree »

denimb wrote: 07/09/2020 22:47
spree wrote: 07/09/2020 22:44 Napokon normalan selektor. Isprobava covjek igrace u prijateljskim utakmicama. Vec nakon ove dvije dobili smo par igraca :thumbup: . Najbolje iz ovih tekmi plus dodati pjanica i onog iz Milana da malo povezu na sredini. Hodzic nije krilo, valjda i tamo mozemo staviti nekoga kome je to prirodna pozicija. Igrali smo protiv top reprezentacija tako da je ovo fantasticno. Ovi su bolji od nas, ali smo i mi realno od Iraca.
Pjanic, Krunic, desno Stevanovic, lijevo Menalo...nesto kontam zasto koji klibac nije Menalo igrao ove utakmice, a Hodzic glumi krilo???
Steta vala. Bilo je savrseno vrijeme za isprobati menala. Ne moze tamo hodzic. Trudi se, bori, ali neprirodno i ne zna jbg. Sta je sa duljevicem? Stevanović svakako, jer visca je kriza. Tu je i gojak za sredinu, hajradinovic fin ostar sut/centarsut ima. Amir solidan, s obzirom da nije imao kome dati loptu naprijed, jos pijanke i krunice, pa i milosevic. Standardno 451 sa najboljim sto imamo, ne bi trebalo biti problema za proci Irce. Mozda bi se mogao i djuric zvati, cini mi se da je u solidnoj formi bio prije covida.
Dead Man Walking
Posts: 6415
Joined: 28/05/2004 21:49

#714 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Dead Man Walking »

hrasno38 wrote: 07/09/2020 22:53
dječak sa šibicama wrote: 07/09/2020 22:48 Dva prvoplasirana u grupi u Ligi Nacija, u sljedecim kvalifikacijama za SP upadaju u prvi pot.

Cak i nekoliko treceplasiranih.

Tako da ovo nije nimalo prijateljsko takmicenje, kad si u prvom bubnju izbjegavas one najjace reprezenzacije i imas puno vece sanse za SP.
E bravo drug neki si pojasnio pojednicima da ovo nisu prijateljske utakmice.
Gdje upadaju? Prvi pot cega? Ja koliko sam upratio samo dvije ekipe ukupno iz LN idu u baraz, i tek naredna LN je opet bitna (i nama je bolje da za tu budemo u grupi B svakako).
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#715 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by malakh »

kako kaže tata osim. kada igrači ne trče, tada u vodu pada i taktika i sve. dok su naši trčali i imali snage, a to je bilo prvih 40 minuta, tada smo dobri bili, ostalo kanta, dok nije ušao dzeko i primio koju finu loptu.

nije ovo loše ljudi, ne izgleda to loše. bili su desetkovani na sredini, nema pjanica, krunica, menala, besic talasika, još nije igrao ni cimirot.

dakle cipetic umjesto kvrzica, menalo umjesto hodzica, demirovic umjesto koljica, mislim na poziv.

onu dvojicu omladinaca što mijenjaju državljanstvo umjesto bičakčića i svima se redom zahvaliti.
User avatar
Logovan
Posts: 94838
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#716 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Logovan »

Hodžić ne može na krilu igrati. Frajer je napadač. Gojak isto ne može. Vratiti ga na njegovu poziciju. Večeras je samo Višća bio pravo krilo. Velika greška. Zamisli cirkusa imaš jedno krilo. :-) Koljića ne otpisivati nakon ove utakmice. Kvržić je komedija igrač, nije momak ni za klupe. Bešiću se zahvaliti na svemu i vozdra.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#717 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Korisničkoime »

Grean wrote: 07/09/2020 22:56
betametazon wrote: 07/09/2020 22:42
Grean wrote: 07/09/2020 22:39 Nista, dobro je. Treba raditi na ovoj ekipi i ne sanjati kule i gradove.

Prvo pod hitno vratiti 4231
U toj formaciji 5 igraca non stop mora trcati gore dole, ko ce trcat.
Kad vidim ova imena imam osjecaj da igra Stupcanica iz Olova a ne BiH, ne znam gdje nadje ove aninimuse, valjda se prvo dokazes pa onda dodjes u reprezentaciju?
A u ovoj ne trebaju trcati?

Igramo 4231 vec godinama a i sve i jedna ekipa u BiH igra 4231.

Mi u 433 ne mozemo da iznesemo loptu, ne mozemo da je zadrzimo, navikli sa plejmejkerom i jednim kreativnim zadnjim veznim, to nam fali. Nismo mogli sa loptom kod Prosineckog evo ne moze ni u ove dvije.

Safet je pokazao kako trebamo igrati na sredini.
A daj jbt imal tvoj post bez Safeta.
Pokazao je da trebamo igrati s 8 igraca u sredini, da nam Ibisevic treba biti desno krilo, da nam ne treba desni bek, de majke ti mani se Susica i formacija
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#718 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by bingov buraz »

Dobili smo 2-3 igrača za popuniti klupu na važnijim utakmicama.

Nekoliko ih je pokazalo da ne pripadaju ni tu,Kvržić,Čivić prvenstveno.

Not great not terrible :mrgreen:
User avatar
denimb
Posts: 2622
Joined: 27/03/2009 14:33

#719 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by denimb »

spree wrote: 07/09/2020 22:58
denimb wrote: 07/09/2020 22:47
spree wrote: 07/09/2020 22:44 Napokon normalan selektor. Isprobava covjek igrace u prijateljskim utakmicama. Vec nakon ove dvije dobili smo par igraca :thumbup: . Najbolje iz ovih tekmi plus dodati pjanica i onog iz Milana da malo povezu na sredini. Hodzic nije krilo, valjda i tamo mozemo staviti nekoga kome je to prirodna pozicija. Igrali smo protiv top reprezentacija tako da je ovo fantasticno. Ovi su bolji od nas, ali smo i mi realno od Iraca.
Pjanic, Krunic, desno Stevanovic, lijevo Menalo...nesto kontam zasto koji klibac nije Menalo igrao ove utakmice, a Hodzic glumi krilo???
Steta vala. Bilo je savrseno vrijeme za isprobati menala. Ne moze tamo hodzic. Trudi se, bori, ali neprirodno i ne zna jbg. Sta je sa duljevicem? Stevanović svakako, jer visca je kriza. Tu je i gojak za sredinu, hajradinovic fin ostar sut/centarsut ima. Amir solidan, s obzirom da nije imao kome dati loptu naprijed, jos pijanke i krunice, pa i milosevic. Standardno 451 sa najboljim sto imamo, ne bi trebalo biti problema za proci Irce. Mozda bi se mogao i djuric zvati, cini mi se da je u solidnoj formi bio prije covida.
Za Menala mi je krivo bas, koliko god Hodzic trcao i borio se vidi se da mu ne lezi to, klasican napadac.
Duljevic je nula ba, to treba zaboraviti.

Hajradinovic, Cipetic, Hadziahmetovic, Cimirot imaju kuveta i treba ih zvati, sekunde ne sumnjam u njih da mogu pomoci, plus Kolasinac kojeg pljuju mnogi veceras se vidjelo kakav je taj Civic na njegovoj poziciji.

Cilj je proci baraz, ovo veceras je bilo bukvalno to da se vidi s cim raspolazemo.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 41041
Joined: 21/05/2012 22:46

#720 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by AmiĐa_Idriz »

bingov buraz wrote: 07/09/2020 23:08
Not great not terrible :mrgreen:
Ukratko.
User avatar
spree
Posts: 7978
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#721 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by spree »

Cuj sto su se poznavaoci napalili da nisu prijateljske utakmice. Nego sta su? UEFA skontala da moze uzeti vise love pa napravila neku vrstu takmicenja umjesto prijateljskih. Ok moze se i od toga hajrovati, ali realno mi ne mozemo od grupe a. Realno nismo reprezentacija za grupu a niti se mozemo nadati nekom osvajanju te grupe. Tako da je za nas bolje da ovo koristimo kao prijateljske, jer svakako nismo uvijek igrali prijateljske kad smo mogli ili smo igrali u omanu sa prvim timom. Puno nam je vazniji baraz, a ovo je dusko top uradio.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#722 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by bingov buraz »

Melbourne_Australia wrote: 07/09/2020 22:33 Koji je Baljicu kurac? Cijelo vrijeme prica o potpunoj dominaciji poljaka i samo mu se svodi prica o nasem padu.
Utuši gore od Nale marginale.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#723 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Grean »

Korisničkoime wrote: 07/09/2020 23:03 A daj jbt imal tvoj post bez Safeta.
Pokazao je da trebamo igrati s 8 igraca u sredini, da nam Ibisevic treba biti desno krilo, da nam ne treba desni bek, de majke ti mani se Susica i formacija
Jeste.

I koji od ovih do sad pokaza igru kakvu smo tad imali? Ne mozemo da se sastavimo s loptom od kako je otiso.

Jebe mi se za Safeta ali jednostavno je funkcionisalo sa tih 8 igraca na sredini. Sad vec godinama ne funkcionise.
Ganjamo loptu ko zadnji luzeri iz utakmice u utakmicu a onda kad je dobijemo nabijamo visoke lopte i tako godinama.
Last edited by Grean on 07/09/2020 23:15, edited 1 time in total.
User avatar
House
Posts: 46988
Joined: 17/03/2010 15:36

#725 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by House »

ne možeš eksperimentisati protiv najjačeg sastava poljske (minus lewandowski)
Post Reply