UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Moja očekivanja su:

Poll ended at 03/09/2020 21:07

Prije svega vidjeti dobru borbu, zalaganje i ideju selektora kako igra treba izgledati, bez obzira na rezultat
12
29%
Ne očekujem apsolutno ništa
17
41%
Ubićemo ih ko Kuduz Bademu, logično
12
29%
 
Total votes: 41

User avatar
luckylaka
Posts: 22560
Joined: 15/01/2010 06:28

#751 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by luckylaka »

East_side wrote: 08/09/2020 00:27 Nije problem sto je isprobao druge igrace u odnosu na Italiju ali je problem sto izgleda nemamo dostojnu zamjenu za vise od 3-4 pozicije (ako i toliko) na terenu. Ne daj Boze kakvih povreda...
Pa neka je isprobao ali ne kontam zasto utakmicu poceti sa rezervnim sastavo a onda ubacivati standardne.To tako ne funkcionise.
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#752 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by p206 »

i vi ste ovdje nerealni.. mi imamo nikad gore igrače, totalno ispod prosjeka u lijevim klubovima i sad očekivati nešto...sto se tice selektora odradio je sve kako treba nije on kriv sto smo promašili dvije prilike a Poljaci pogodili
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#753 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by 90minut »

KAKO NE KONTATE DA JE ISPROBAVAO OVE IGRACE DA VIDI NA KOGA MOZE RACUNATI U PLAY OFF-U ZAR JE MOGUCE DA NIKO NEMA 2+2 DA SHVATI OVO?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#754 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Nivelacija »

Prijateljska utakmica, covjek probao amatere vidio da ne moze racunati na njih, vracamo se na Kolasinca, Cimirota, Pjanica, Dzeku, Sunjica itd i to je je to.
User avatar
luckylaka
Posts: 22560
Joined: 15/01/2010 06:28

#755 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by luckylaka »

90minut wrote: 08/09/2020 01:06 KAKO NE KONTATE DA JE ISPROBAVAO OVE IGRACE DA VIDI NA KOGA MOZE RACUNATI U PLAY OFF-U ZAR JE MOGUCE DA NIKO NEMA 2+2 DA SHVATI OVO?
Ovo nije isprobavanje nego cirkus .Umjesto da uvodis jednog po jednog igraca kreces sa 7 novih.Kazu nebitna utakmica,Mozda,Meni licno je svaka bitna pa i prijateljska.Svaku navijam skacem nerviram se i zbog nekih igraca koji su zalutali na spisak Dule vrsi eksperiment.Valjda je naucio nesto danas
User avatar
luckylaka
Posts: 22560
Joined: 15/01/2010 06:28

#756 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by luckylaka »

Nivelacija wrote: 08/09/2020 01:10 Prijateljska utakmica, covjek probao amatere vidio da ne moze racunati na njih, vracamo se na Kolasinca, Cimirota, Pjanica, Dzeku, Sunjica itd i to je je to.
Ko je pozvao te amatere.Hoce li iko otkriti zasto Luka Menalo nije dobio sansu ni minut
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#757 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by forum_selektor »

Veceras su duge lopte prolazile, i vidi se da su igraci, ako nista precizniji u odnosu na npr. Spahica, koji nije znao poslat dugu loptu.
Glavni problem je sto ova trenutna ekipa nema tranzit lopte iz odbrane prema veznom redu i to je generalno uvijek bio problem. Kakav peh moras biti, da ti lola zabije izmedju trojice nasih igraca gol glavom? Smijesna mi je bila scena kad nakon hiljaditog vracanja lopte Begovicu, Sanicanin uzima loptu i u maniru Yaye Tourea iznosi je na sredinu :D
Mogli su koliko su mogli..
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#758 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by ljevoruki »

Zar nije bilo bolje igrati sa ovim danasnjim sastavom protiv Italije a onda sa najjacim protiv Poljske?
Imali bi tri bobe, ovako imamo jednu i ispadamo u grupu B. :-)
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#759 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Dado dijasporitus »

Kad smo Talijanima uzeli bod napalili smo se da preko Poljske zauzmemo prvo mjesto u ovoj grupi i zavaramo se da imamo ekipu za budućnost. Kad nam je Poljska podijelila dvije kvalitetne cvoke onda je to kao nebitna prijateljska tekma. Fol isprobavali smo igrače pred baraz. Kad zijanimo u barazu sa A timom biće da kombinacija igrača nije dovoljno uhodana jer nisu imali dovoljno utakmica da se uhodaju.

Čemu ovo zavaravanje? Niko neće da prizna činjenicu da su nam ostala tek dva ili možda tri igrača svjetske kvalitete. Kad se penzionisu, a dan nije tako daleko, bicemo u rangu Litvanije.

Ništa protiv Bajevica, ali nije čarobnjak i nemoze čovjek pitu od ghovana praviti. Uživajmo u igrama Dzeke i Pjanica dok još mozemo jer nam poslije toga slijedi mračno doba fudbala.
Dead Man Walking
Posts: 6385
Joined: 28/05/2004 21:49

#760 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Dead Man Walking »

Ko se napalio da ce uzeti prvo mjesto, vjerovatno takvi kao ti koji sad pljuju a u fudbal se razumiju ko Mara u “herav” q. I ko je taj “niko” sto nece da prizna tu cinjenicu da nemamo fond kvalitetnih igraca? Ja koliko vidim svi smo barem toga svjesni. I upravo iz tog razloga ima smisla ovo sto je Bajevic uradio. Covjek je svjestan da nam u A diviziji nije mjesto i da nemamo igrace za to, ali daj barem da precesljamo to sto imamo i ima li tu kuveta za baraz.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#761 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by nosara »

Nemamo ni selektora.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#762 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Officer Crabtree »

Nemamo mi šta bez Pjanića ni protiv slabijih od Poljske tražiti.

Ako u baražu budu igrali Džeko i Pjanić, možemo se čemu nadati.

Hodžić na krilu je promašaj, ali promašaj je i dvije utakmice pokušavati naći rješenje na taj način.

U sredini trebaju igrati Cimirot, Pjanić i Gojak, desno boljeg od Višće nažalost nemamo... Dat više nego što ćemo primiti i to je to za sad.
Škobo Habu
Posts: 9085
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#763 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Škobo Habu »

Nakon Italije euforija, nakon Poljske rezignacija. Tipično za nas. :roll:

Kao prvo, u prvom poluvremenu smo sasvim bolje igrali formacijski protiv Poljske nego li protiv Italije. Momci su trčali, pokrivali teren, bili borbeni. Stvarali su pritisak. Penal je možda i diskutabilan, ali pravila su jasna.

Problem je u tome što su Poljaci fizički spremniji, dok su naši lipsali već u prvom poluvremenu. To nam je najveća boljka.

Druga stvar, ne znam šta je Bajević vidio na terenu, ali onoga Čivića je trebao odmah zamjeniti u drugom poluvremenu.
Momak je potpuna greška što se tiče reprezentacije, on je i na klupi beskoristan.

Uglavnom, kombinovana ekipa je pokazala svoje mogućnosti - Hajradinović je neko na koga se može računati u budućnosti, Koljić nije bio uopšte loš - konstantno je imao dvojicu oko sebe - nije klasa Džeke, niti će biti, ali je solidan napadač.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#764 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Nadzorna_ploca »

Zakljucak nakon tekme: forumasima niko ziv ne ugodi.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#765 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Tomahawk11 »

Mi smo u grupi sa Italijom, Holandijom i Poljskom.... Halo :roll:
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#766 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Romanista 101% »

Ljudi koji pljuju po reprezentaciji su 90% osobe koje gledaju fudbal samo kada igra REPREZENTACIJA BIH. Takve likove zaobilazim u sirokom luku. Sa njima covjek nema sta raspravljati.
User avatar
derion
Posts: 1113
Joined: 06/01/2008 17:08

#767 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by derion »

Škobo Habu wrote: 08/09/2020 07:13 Nakon Italije euforija, nakon Poljske rezignacija. Tipično za nas. :roll:

Kao prvo, u prvom poluvremenu smo sasvim bolje igrali formacijski protiv Poljske nego li protiv Italije. Momci su trčali, pokrivali teren, bili borbeni. Stvarali su pritisak. Penal je možda i diskutabilan, ali pravila su jasna.

Problem je u tome što su Poljaci fizički spremniji, dok su naši lipsali već u prvom poluvremenu. To nam je najveća boljka.

Druga stvar, ne znam šta je Bajević vidio na terenu, ali onoga Čivića je trebao odmah zamjeniti u drugom poluvremenu.
Momak je potpuna greška što se tiče reprezentacije, on je i na klupi beskoristan.

Uglavnom, kombinovana ekipa je pokazala svoje mogućnosti - Hajradinović je neko na koga se može računati u budućnosti, Koljić nije bio uopšte loš - konstantno je imao dvojicu oko sebe - nije klasa Džeke, niti će biti, ali je solidan napadač.
Odlična procjena, potpisujem. I slažem se, najslabija karika je bio Ćivić, koji je imao mnogo, mnogo promašenih lopti i izgubljenih duela.
Fizička izdržljivost nam je uvijek boljka, pa i sa najboljim igračima i u jeku sezone. Ne razumijem da mnogi naši igrači ne mogu trčati 90 minuta. Inače, mislim da je Bajević izvukao u ove dvije utakmice maksimum iz igrača.
Melbourne_Australia
Posts: 2582
Joined: 06/11/2012 14:20

#768 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Melbourne_Australia »

Tomahawk11 wrote: 08/09/2020 07:54 Mi smo u grupi sa Italijom, Holandijom i Poljskom.... Halo :roll:
Ja mislim da to pola ljudi ovdje ne konta...Strasno koliko mozemo srati..
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#769 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Tomahawk11 »

Melbourne_Australia wrote: 08/09/2020 08:33
Tomahawk11 wrote: 08/09/2020 07:54 Mi smo u grupi sa Italijom, Holandijom i Poljskom.... Halo :roll:
Ja mislim da to pola ljudi ovdje ne konta...Strasno koliko mozemo srati..
Znači imaš 6 odličnih utakmica da odigraš, vazda smo kukali kako igramo sa istim ekipama, pa onda neke neatraktivne, a nezgodne, ovako ne može bolje.
I drugi mixaju ekipe, treba malo misliti i na same igrače, neće ti Edin sa 35 igrati 2x90 minuta u tri dana, nema smisla.
Škobo Habu
Posts: 9085
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#770 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Škobo Habu »

derion wrote: 08/09/2020 08:25
Odlična procjena, potpisujem. I slažem se, najslabija karika je bio Ćivić, koji je imao mnogo, mnogo promašenih lopti i izgubljenih duela.
Fizička izdržljivost nam je uvijek boljka, pa i sa najboljim igračima i u jeku sezone. Ne razumijem da mnogi naši igrači ne mogu trčati 90 minuta. Inače, mislim da je Bajević izvukao u ove dvije utakmice maksimum iz igrača.
Naš mentalitet funkcioniše tako da se od drveta nikada ne vidi šuma.

Niko ne gleda cjelokupnu sliku - Bajević preuzima reprezentaciju bez iti jedne pripremne utakmici. To je činjenica.
Na osnovu čega da formira kostur ekipe? Radi to u hodu kroz kvalifikacije.

Sinoć da smo igrali u najjačoj formaciji - sigurno bi dobili Poljake. Prvo poluvrijeme smo parirali Poljacima odlično iako je ekipa sklopljena od sasvim novih igrača.

Ja mislim da Bajeviću treba dati odriješene ruke, jer već odavno nismo imali trenera koji zna izvući maksimum iz ovoga što imamo, a nemamo bog zna šta.

Sve ekipe na EURU, to je evidentno, imaju pad forme, i ovo će sigurno biti jedno od najslabijih takmičenja koja su do sada odigrana.
Last edited by Škobo Habu on 08/09/2020 08:39, edited 1 time in total.
Melbourne_Australia
Posts: 2582
Joined: 06/11/2012 14:20

#771 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Melbourne_Australia »

Tomahawk11 wrote: 08/09/2020 08:35
Melbourne_Australia wrote: 08/09/2020 08:33
Tomahawk11 wrote: 08/09/2020 07:54 Mi smo u grupi sa Italijom, Holandijom i Poljskom.... Halo :roll:
Ja mislim da to pola ljudi ovdje ne konta...Strasno koliko mozemo srati..
Znači imaš 6 odličnih utakmica da odigraš, vazda smo kukali kako igramo sa istim ekipama, pa onda neke neatraktivne, a nezgodne, ovako ne može bolje.
I drugi mixaju ekipe, treba malo misliti i na same igrače, neće ti Edin sa 35 igrati 2x90 minuta u tri dana, nema smisla.
Kao prvo mi sanse nemamo u ovoj grupi, kao drugo moras najbolje cuvati od povreda pred najvazniju tekmu i kao trece moras isprobati i ostale..A ko je mislio da mi mozemo da se borimo za prva 2 mjesta u ovoj grupi , neka pocne pratiti sah.I plus Dzeko mora malo odmoriti.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#772 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Tomahawk11 »

Melbourne_Australia wrote: 08/09/2020 08:39
Tomahawk11 wrote: 08/09/2020 08:35
Melbourne_Australia wrote: 08/09/2020 08:33

Ja mislim da to pola ljudi ovdje ne konta...Strasno koliko mozemo srati..
Znači imaš 6 odličnih utakmica da odigraš, vazda smo kukali kako igramo sa istim ekipama, pa onda neke neatraktivne, a nezgodne, ovako ne može bolje.
I drugi mixaju ekipe, treba malo misliti i na same igrače, neće ti Edin sa 35 igrati 2x90 minuta u tri dana, nema smisla.
Kao prvo mi sanse nemamo u ovoj grupi, kao drugo moras najbolje cuvati od povreda pred najvazniju tekmu i kao trece moras isprobati i ostale..A ko je mislio da mi mozemo da se borimo za prva 2 mjesta u ovoj grupi , neka pocne pratiti sah.I plus Dzeko mora malo odmoriti.
08.10. je N.Ireland, 11.10. Holandija, ja vjerujem da će Bajević staviti fokus na utakmicu sa Holandijom :mrgreen: ipak su atraktivniji :oops: :lol:

Ma ako se kojim slučajem zalomi prilika da ostanemo super, ako ne, igramo sa elitom i hajde...evropski prvaci se valjaju po C nivou, što bi nama bio problem biti opet u B.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#773 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Grean »

derion wrote: 08/09/2020 08:25
Škobo Habu wrote: 08/09/2020 07:13 Nakon Italije euforija, nakon Poljske rezignacija. Tipično za nas. :roll:

Kao prvo, u prvom poluvremenu smo sasvim bolje igrali formacijski protiv Poljske nego li protiv Italije. Momci su trčali, pokrivali teren, bili borbeni. Stvarali su pritisak. Penal je možda i diskutabilan, ali pravila su jasna.

Problem je u tome što su Poljaci fizički spremniji, dok su naši lipsali već u prvom poluvremenu. To nam je najveća boljka.

Druga stvar, ne znam šta je Bajević vidio na terenu, ali onoga Čivića je trebao odmah zamjeniti u drugom poluvremenu.
Momak je potpuna greška što se tiče reprezentacije, on je i na klupi beskoristan.

Uglavnom, kombinovana ekipa je pokazala svoje mogućnosti - Hajradinović je neko na koga se može računati u budućnosti, Koljić nije bio uopšte loš - konstantno je imao dvojicu oko sebe - nije klasa Džeke, niti će biti, ali je solidan napadač.
Odlična procjena, potpisujem. I slažem se, najslabija karika je bio Ćivić, koji je imao mnogo, mnogo promašenih lopti i izgubljenih duela.
Fizička izdržljivost nam je uvijek boljka, pa i sa najboljim igračima i u jeku sezone. Ne razumijem da mnogi naši igrači ne mogu trčati 90 minuta. Inače, mislim da je Bajević izvukao u ove dvije utakmice maksimum iz igrača.
Kod nas uvijek ista prica, nasi igraci ne mogu trcati. Je li stvarno mislimo da je svaki igrac spremniji od naseg mada igraju u istim ligama, ekipama i tako iz godine u godinu?

Juce smo imali 40 procenata posjed lopte, koliko ekstra trcanja treba da bi naganjo taj nedostatak? Bilo bi dobro da imamo statistiku koliko su nasi igraci pretracali a koliko Poljaci, vjerujem da bi se iznenadili i da bi u vodu pala prica kako su Poljaci spremni a mi nismo.

Glavna razlika je sto mi njima nismo tako lako mogli uzeti loptu jer znaju ili hoce igrati dok smo mi gubili loptu nakon maksimalno dva pasa ako pasovi nisu isli u nasu zadnju liniju.
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 1002
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#774 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Cudi me da cak i neki uvazeni forumasi ovdje toliko zamjeraju vecerasnjoj utakmici.

Veceras je bio test cime (ne) raspolazemo. Bajevicu kapa dole za ovo, stisnuo je uprkos tome sto ce ga bh polustrucnjaci popljuvati. Mnogi selektori prije prosto nisu imali m*da za ovako nesto.

Ovo sve treba gledati kao provjeru pred baraz, koji nam je jedini vazan. Ovogodisnja Liga nacija nam NE SMIJE biti vazna, iz to iz tri razloga:
* za razliku od prosle godine, ova ne vodi nigdje - ni u kakav baraz
* nama nije mjesto ovdje kvalitetom
* ako sljedece godine budemo igrali u A grupi, male su nam sanse da dohvatimo baraz. Lakse je iz B lige
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#775 Re: UEFA Nations League: Italija - BiH / BiH - Poljska (4.9. / 7.9.)

Post by Diwan »

Officer Crabtree wrote: 08/09/2020 06:53 Nemamo mi šta bez Pjanića ni protiv slabijih od Poljske tražiti.

Ako u baražu budu igrali Džeko i Pjanić, možemo se čemu nadati.

Hodžić na krilu je promašaj, ali promašaj je i dvije utakmice pokušavati naći rješenje na taj način.

U sredini trebaju igrati Cimirot, Pjanić i Gojak, desno boljeg od Višće nažalost nemamo... Dat više nego što ćemo primiti i to je to za sad.
Realno.

U redu je da Bajević eksperimentiše, ali isto tako je u redu da se nastoji izvuči povoljan rezultat. Ako je cilj da izgubiš, super, ostavi jedinog igraća koji zna igrati na klupi i sve super.

Napravio je katastrofalne izmjene. Drži Hodžica, izvodi Gojaka, na klupi mu Cimirot. Užas je napravio sa izmjenama. Ne znam šta mu znači ono sa Begovićem.
Post Reply