UEFA Champions League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10176 Re: UEFA Champions League

Post by Tomahawk11 »

Dobro, sto se tice toga, jeste im povoljan zrijeb.
Hm, sa Hafna su tu negdje mislim.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#10177 Re: UEFA Champions League

Post by supercali »

cyprus wrote:
Tomahawk11 wrote:
cyprus wrote:Jesu ovi Kosovari nafakali... Trepča bi iz prve mogla drito u treće pretkolo :-) :-)
zbog radi :?
Pa prvo im dolaze Farska ostrva, a onda Islanđani... Stvarni uvid u stanje kosovskog fudbala ćemo tek sad steći, ali mislim da se mogu fajtati sa Hafnafjordom... A nama 10 godina zaredom dolaze ekipe protiv kojih imamo minorne šanse...

@supercali, OK, ali je Rijeka nosilac, pa je i bilo za očekivati da će dobiti nekog laganog...
Naravno samo govorim onako gibraltar pa onda vels
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#10178 Re: UEFA Champions League

Post by Point. »

Logovan wrote:Partizan - Budućnost :lol:
Zrinjski - Maribor. Ko kaze da nema regionalne lige? :)
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#10179 Re: UEFA Champions League

Post by perfect_guy »

supercali wrote: Naravno samo govorim onako gibraltar pa onda vels
Gibraltar ili Vels
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#10180 Re: UEFA Champions League

Post by supercali »

perfect_guy wrote:
supercali wrote: Naravno samo govorim onako gibraltar pa onda vels
Gibraltar ili Vels
Do mene mislio sam to al napisao drugacije
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#10181 Re: UEFA Champions League

Post by Logovan »

Point. wrote:
Logovan wrote:Partizan - Budućnost :lol:
Zrinjski - Maribor. Ko kaze da nema regionalne lige? :)
I Željezničar - Zeta. :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#10182 Re: UEFA Champions League

Post by cyprus »

Zar su Kosovari stvarno ovako loši? Natamburaše ih Farani :-) :-) :-)

U Europa ligi ispadoše Rendžersi od Luksemburžana :shock: :D
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#10183 Re: UEFA Champions League

Post by palermo »

cyprus wrote:Zar su Kosovari stvarno ovako loši? Natamburaše ih Farani :-) :-) :-)

U Europa ligi ispadoše Rendžersi od Luksemburžana :shock: :D
¸
de mi jedan razlog zbog čega bi očekivali da budu dobri :shock: .

A ako misliš da ih upoređuješ sa Faranima onda samo da podsjetim da su na reprezntativnom nivou Farski otoci su odavno postali i nezgodan protivnik.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#10184 Re: UEFA Champions League

Post by shake69 »

cyprus wrote:Zar su Kosovari stvarno ovako loši? Natamburaše ih Farani :-) :-) :-)

U Europa ligi ispadoše Rendžersi od Luksemburžana :shock: :D
Farani su primjer slabe ali ipak iskusne ekipe na koju su naletili balkanski levati s pricom "ta ce ribari"! Poderali novajlije koji su ih podcijenili! Doslo 18000 kapica na stadion u Mitrovici i vidjeli bruku nevidjenu! E, necemo tako u Jevropu, Kosovari! :)
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#10185 Re: UEFA Champions League

Post by Logovan »

Luksemburžani izbacili Rangers. :shock:

Videoton se namučio protiv Maltežana.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45244
Joined: 29/12/2005 01:20

#10186 Re: UEFA Champions League

Post by jeza u ledja »

Logovan wrote:Luksemburžani izbacili Rangers. :shock:

Videoton se namučio protiv Maltežana.
Koliko se ti Skoti brukaju, svake godine, cudo jedno. :-)

Prije par godina je Celtic uspio izgubiti u Gibraltaru.
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#10187 Re: UEFA Champions League

Post by Logovan »

jeza u ledja wrote:
Logovan wrote:Luksemburžani izbacili Rangers. :shock:

Videoton se namučio protiv Maltežana.
Koliko se ti Skoti brukaju, svake godine, cudo jedno. :-)

Prije par godina je Celtic uspio izgubiti u Gibraltaru.
Da, 1:0 izgubili, ali na kraju prođoše dalje. :-) A vidih ovih sada, ispadoše.

Gori su od nas. :mrgreen:
bhnapoleon1
Posts: 6501
Joined: 11/05/2014 23:47

#10188 Re: UEFA Champions League

Post by bhnapoleon1 »

jeza u ledja wrote:
Logovan wrote:Luksemburžani izbacili Rangers. :shock:

Videoton se namučio protiv Maltežana.
Koliko se ti Skoti brukaju, svake godine, cudo jedno. :-)

Prije par godina je Celtic uspio izgubiti u Gibraltaru.
Al stvar je da neki nas tim dobije Škote, odmah bi skinuli gaće i pricali kako su jaki, veliki , bla bla
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#10189 Re: UEFA Champions League

Post by cyprus »

palermo wrote:
cyprus wrote:Zar su Kosovari stvarno ovako loši? Natamburaše ih Farani :-) :-) :-)

U Europa ligi ispadoše Rendžersi od Luksemburžana :shock: :D
¸
de mi jedan razlog zbog čega bi očekivali da budu dobri :shock: .

A ako misliš da ih upoređuješ sa Faranima onda samo da podsjetim da su na reprezntativnom nivou Farski otoci su odavno postali i nezgodan protivnik.
Nisam očekivao da budu dobri, ali sam još manje očekivao da ih Farani ovako mlatnu... Ovako gledano, kosovska liga dođe negdje nivo Gibrlatara, ako i to :shock:

Al hajd, novi su, možda im treba vremena da se malo uhodaju...
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#10190 Re: UEFA Champions League

Post by Point. »

Gledo sam prvo poluvrijeme i Trepca je konstantno napadala, ribari nisu presli centra. Eh onda se desava balkan mentalita, igrac Trepce dobija preglupi crveni karton na protivnickoj polovici, bez potrebe start, nakon par minuta primaju go i to je bilo raspad sistema.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#10191 Re: UEFA Champions League

Post by Bosanski_kralj »

Za par godina prestiće nas i Kosovo.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#10192 Re: UEFA Champions League

Post by shake69 »

Bosanski_kralj wrote:Za par godina prestiće nas i Kosovo.
E, pa prije ce neki bh.klub se ubaciti u play off EL nego da se to desi. Valja Kosovarima preci dug put da nesto dostignu u Evropi.
super_bayern
Posts: 1338
Joined: 14/05/2014 12:42

#10193 Re: UEFA Champions League

Post by super_bayern »

Bosanski_kralj wrote:Za par godina prestiće nas i Kosovo.
Ja ovo potpisujem.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#10194 Re: UEFA Champions League

Post by Bosanski_kralj »

shake69 wrote:
Bosanski_kralj wrote:Za par godina prestiće nas i Kosovo.
E, pa prije ce neki bh.klub se ubaciti u play off EL nego da se to desi. Valja Kosovarima preci dug put da nesto dostignu u Evropi.
Šta smo mi to dostigli u Evropi posljednjih godina? Pa bolje smo izgledali odmah poslije rata nego sad.

Ispadanje u prvim kolima sada ja pravilo.
Last edited by Bosanski_kralj on 05/07/2017 19:30, edited 1 time in total.
User avatar
stomaklija
Posts: 81
Joined: 12/12/2013 00:25

#10195 Re: UEFA Champions League

Post by stomaklija »

User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#10196 Re: UEFA Champions League

Post by Muhamed Đakmić »

Bosanski_kralj wrote:
shake69 wrote:
Bosanski_kralj wrote:Za par godina prestiće nas i Kosovo.
E, pa prije ce neki bh.klub se ubaciti u play off EL nego da se to desi. Valja Kosovarima preci dug put da nesto dostignu u Evropi.
Šta smo mi to dostigli u Evropi posljednjih godina? Pa bolje smo izgledali odmah poslije rata nego sad.

Ispadanje u prvim kolima sada ja pravilo.
A šta je tebi/vama dostignuće? I ko iz zemalja poput BiH pravi ta dostignuća?

Ne valja ovakva priča jer je nekako selektivna i u prvi plan se guraju ispadanja, a očekuje se da vanserijski dobri rezultati u odnosu uloženog i vraćenog postanu pravilo, što nije i nikako ne može biti realno.

Izbacio je Željo 2015. godine Ferencvaros i dobro se potukao sa Standardom iz Liegea, nije ispao u prvom kolu, i nije pravilo da ispada u prvim kolima.

To je dakle njihova posljednja evropska epizoda.

Sarajevo je 2014. godine izbacilo norveški Haugesund i grčki Atromitos, ispalo od Borussije Monchengladbach. 2015. godine, posljednji put kad je bilo u Evropi, ispalo od poljskog Lecha koji je imao nekoliko reprezentativaca te zemlje u svojim redovima. Koji ima prosječnu posjetu od 20 hiljada u domaćoj ligi.

Zrinjski je prošle godine pružio jako dobar otpor varšavskoj Legiji, koja je u grupnoj fazi Lige prvaka završila na trećem mjestu, iza Dortmunda i Real Madrida, a ispred Sportinga iz Lisabona. Prezimila u Evropi.

Ovi rezultati nikako nisu ispadanje od žnj ekipa u prvim kolima i ja se pitam šta je to što ljudi očekuju i što misle da bi naši klubovi trebali raditi. Ponašate se nekad kao da je ovdje minimalan klupski budžet svakog kluba 50 miliona eura pa je tragedija kad se ispadne od ekipe koja je drastično skuplja od naših.

Te rezultate koji se očekuju nemaju ni Dinamo ni Zvezda. Od Legije bi i oni ispadali bez ikakvih problema i bez puno boljeg otpora od onog koji je recimo pružio Zrinjski.

Mislim, ok je tražiti Bayernovske rezultate, ali za takve stvari se prati Bayern, a ne Sarajevo/Željo/Zrinjski/Široki. Da bi se naš fudbal razumio do kraja, treba samo uporediti ulaganja. Ovo što je Široki napravio protiv Ordabasyja je jako dobar rezultat. Ordabasy dolazi iz lige u kojoj igraju Astana i Kairat, dva tima koja mogu kupiti Premijer ligu BiH kompletnu. Arhsavin, Cesar Arzo, Ivo Iličević, Tymoschuk, Marin Aničić, Srđan Grahovac i slični fudbaleri tamo redovno idu i igraju za velike pare.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#10197 Re: UEFA Champions League

Post by Bosanski_kralj »

Muhamed Đakmić wrote:
A šta je tebi/vama dostignuće? I ko iz zemalja poput BiH pravi ta dostignuća?

Ne valja ovakva priča jer je nekako selektivna i u prvi plan se guraju ispadanja, a očekuje se da vanserijski dobri rezultati u odnosu uloženog i vraćenog postanu pravilo, što nije i nikako ne može biti realno.

Izbacio je Željo 2015. godine Ferencvaros i dobro se potukao sa Standardom iz Liegea, nije ispao u prvom kolu, i nije pravilo da ispada u prvim kolima.

To je dakle njihova posljednja evropska epizoda.

Sarajevo je 2014. godine izbacilo norveški Haugesund i grčki Atromitos, ispalo od Borussije Monchengladbach. 2015. godine, posljednji put kad je bilo u Evropi, ispalo od poljskog Lecha koji je imao nekoliko reprezentativaca te zemlje u svojim redovima. Koji ima prosječnu posjetu od 20 hiljada u domaćoj ligi.

Zrinjski je prošle godine pružio jako dobar otpor varšavskoj Legiji, koja je u grupnoj fazi Lige prvaka završila na trećem mjestu, iza Dortmunda i Real Madrida, a ispred Sportinga iz Lisabona. Prezimila u Evropi.

Ovi rezultati nikako nisu ispadanje od žnj ekipa u prvim kolima i ja se pitam šta je to što ljudi očekuju i što misle da bi naši klubovi trebali raditi. Ponašate se nekad kao da je ovdje minimalan klupski budžet svakog kluba 50 miliona eura pa je tragedija kad se ispadne od ekipe koja je drastično skuplja od naših.

Te rezultate koji se očekuju nemaju ni Dinamo ni Zvezda. Od Legije bi i oni ispadali bez ikakvih problema i bez puno boljeg otpora od onog koji je recimo pružio Zrinjski.

Mislim, ok je tražiti Bayernovske rezultate, ali za takve stvari se prati Bayern, a ne Sarajevo/Željo/Zrinjski/Široki. Da bi se naš fudbal razumio do kraja, treba samo uporediti ulaganja. Ovo što je Široki napravio protiv Ordabasyja je jako dobar rezultat. Ordabasy dolazi iz lige u kojoj igraju Astana i Kairat, dva tima koja mogu kupiti Premijer ligu BiH kompletnu. Arhsavin, Cesar Arzo, Ivo Iličević, Tymoschuk, Marin Aničić, Srđan Grahovac i slični fudbaleri tamo redovno idu i igraju za velike pare.
Rezultat je plasman u grupnu fazu EL.

I upravo se radi o tome što se ne vidi konstantnost u rastu rezultata, desi se eksces i onda tog kluba nema nigdje 3-4 godine.

Kad će naši klubovi jasno se opredjeliti za neku filozofiju? Da li im je cilj proizvodnja vlastitih snaga, uzdati se u vlasitit podmladak ili će kao i do sad nastaviti kupovati tamo neke polovnjake bez dugoročne koristi od njih.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45244
Joined: 29/12/2005 01:20

#10198 Re: UEFA Champions League

Post by jeza u ledja »

Pa to pitaj klubove jebemu. Mi se ovdje satrasmo s pricom o omladini, ali mnogi ni na forumu to ne shvataju. :-)
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#10199 Re: UEFA Champions League

Post by Muhamed Đakmić »

A čekaj, šta znači konstantnost rezultata?

Zar je realno da recimo Sarajevo konstantno izbacuje klubove poput Atromitosa, ili Željo poput Ferencvarosa?

To upravo i jeste taj eksces koji se desi jednom u xy godina, isto kao što ti se desi ispadanje od Metalurga iz Skopja ili Kukesija/Zete.

Puno je drugačija slika evropskog fudbala danas nego prije 15 godina, mi ne možemo biti favoriti protiv skoro nijedne ekipe iz Kazahstana i Azerbejdžana. Ne samo mi, nego i puno veći klubovi. Rangers je sinoć ispao od ekipe iz Luksemburga, Rangers koji ima sigurno budžet oko 30-40 miliona funti (lupam, ali ne vjerujem da je puno manji od toga, Niko Kranjčar ne igra za jabuke).

Ti si u pravu da je dugoročnija strategija rješenje, ali onda se i svim rezultatima treba pristupiti drugačije i ne treba se ništa shvatati tragično. Da je dočekati da budemo nenosioci u apsolutno svemu, to bi bilo totalno pozitivno, jer bi se onda strategija sama nametnula, ne bi bilo nikakvog pritiska.

A evropski fudbal je vrlo jednostavan: Dođe milijarder u Bugarsku, kupi Ludogorets koji je žnj klub, upumpa u njeg desetine miliona i konačno se domogne Evrope. Ima taraba koeficijent, ali strašnu ekipu. Da su naši ispali od takvo tima, bila bi priča da ispadaju od nenosilaca, a to ne pokazuje cijelu sliku.

Ne kažem ja da bi bilo normalno i prihvatljivo da Sarajevo ispadne od Zarije, ali pare danas diktiraju sve, a Zarija finansijski (barem se meni čini) ne stoji lošije od Sarajeva. Imaju u svom kadru nekoliko reprezentativaca, uzimaju igrače Sheriffa koji je pojam za sve naše klubove.

Ne želim ja zvučati defetistički, slažem se da je stanje jako loše, ali je realno da postoji puno prostora za napredak i da nismo ni trenutno, a vjerovatno nikad nećemo ni postati, totalna kanta za iživljavanje i nabijanje gol razlike. Ovdje ipak ima jako puno talentovanih igrača, puno više nego u zemljama bez fudbalske tradicije i prije ili kasnije će to neko prepoznati i materijalizovati.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10200 Re: UEFA Champions League

Post by Tomahawk11 »

Mi smo se sa reprezentacijom, ciji je sastav Real Madrid za bilo koji klub iz BiH, jednom kvalifikovasmo na neko takmicenje.
Plasman nekog bh kluba u grupnu fazu nekog takmicenja bi bio ravan fantaziji.
Post Reply