Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#201 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

Drage Komšije,
obavještavamo Vas da ovog mjeseca sastanak Komšiluka održavamo nešto ranije od zadnjeg petka u mjesecu

Sastanak je u petak, 17.1.2014.godine u 19:00 sati. Ukoliko želite volontirati, biti dio dobre priče bez ikakve materijalne naknade - javite nam se u pp.
Vidimo se u petak!
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#202 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

Izgleda da nazalost postoji jako puno porodica koje bi i imale pravo na penzije, invalidnine i slicna stalna primanja od drzave, samo da mogu sebi priustiti placanje komisije za procjenu.
Još jednu komisiju smo uplatili i nadamo se najboljem ishodu, jer otac zaista ima tezak oblik PTSP.a i povredu kičme koja ga onemogućava da se normalno kreće.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Šetoclanoj porodici urucili smo paket hrane, tesko je biti podstanar sa cetvero djece:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 115&type=1

Ujedno smo posjetili i ovu porodicu pa Vas molimo za pomoc:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 115&type=1


takodjer, imamo i jednu obavijest za sve:
Drage naše komšije, zahvaljujući Vama u proteklom periodu smo pomagali samohranu majku B.H sa Kosevskog brda. Kako Komšiluku nije cilj, niti ima sredstva da izdržava porodice bez promjene stanja, nažalost, obzirom da je svaki naš prijedlog za samopomoć Belma odbila, mi smo odlučili da prestanemo sa pružanjem pomoći jer ima porodica kojima pomoć mijenja stanje na bolje trajno. Ukoliko Vi želite samoinicijativno da pomognete B.H. rado ćemo Vam proslijediti njen kontakt telefon.
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#203 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by Googlerica »

pratim i ucestvujem
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#204 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

hvala @Googlerica :thumbup:

javlja nam se sve vise porodica, na svu srecu dobili smo zadnjih mjeseci i pojacanje u volonterima :)
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#205 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

Drage naše Komšije,

obraćamo Vam se molbom za pomoć. Ljetos smo prije upisa na fakultete dobili molbu maturanta iz Prozora, koji je želio studirati u Mostaru, ali porodične prilike to nisu dozvoljavale. Nezaposleni roditelji, braća i sestre školarci... Mi smo između sebe sakupili novac i uplatili upis i naš L.D je upisao prvu godinu fakulteta u Mostaru. Sada počinju ispiti, a on ima još briga osim toga. Potrebno je 200,00 KM da uplati drugi semestar. Molimo Vas da nas kontaktirate ukoliko ste u prilici da pomognete da se ovaj iznos uplati. Uplatnicu ćemo objaviti anonimiziranu, alu u pp možemo poslati i bez toga osobama koje daju doprinos. Mi smo imali i imamo vjeru da će LD uspješno položiti ispite i da nas neće razočarati. Pomozite da mu omogućimo studije.

Hvala unaprijed
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#206 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

Odmah nam se javila gospođa koja će platiti cijeli iznos upisnine. Hvala svima!
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#207 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

Komsiluk hrabro gazi u drugu godinu svog postojanja. Zadovoljni smo da smo u prvoj godini uspjeli nekima pomoci trajno, nekima kratkorocno. Prezadovoljni smo da nismo niciji apel odbili i da smo svakoga posjetili barem jednom sa paketom hrane.

Finansijski izvjestaj smo predali i uskoro ce biti objavljen.
Ponosni smo da niti jedna KM iz doniranih sredstava nije potrosena za nas rad. Svojim novcem smo placali gorivo, telefone... Svojim srcem smo darovali vrijeme i trud.

Zahvaljujuci dobrim ljudima pomogli smo preko 20 porodica. Nadamo se da ce se Vasa podrska i u narednom periodu nastaviti i da cemo zajedno odrzati najljepše značenje bosanskog komsiluka.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 115&type=1
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#208 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

Zadovoljstvo nam je objaviti da smo, zahvaljujući Vama i uplati Komisija za procjenu zdravstvenog stanja za očeve u porodicama Kajanija i Begić, izborili rješenja o penzijama u iznosima od preko 200 KM mjesečno. Sada ove porodice imaju stalna primanja, koliko god ona mala bila.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#209 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by CaneBos »

zvrk wrote:Zadovoljstvo nam je objaviti da smo, zahvaljujući Vama i uplati Komisija za procjenu zdravstvenog stanja za očeve u porodicama Kajanija i Begić, izborili rješenja o penzijama u iznosima od preko 200 KM mjesečno. Sada ove porodice imaju stalna primanja, koliko god ona mala bila.
:thumbup:
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#210 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

kako smo i obecali:
finansijski izvjestaj:

https://www.facebook.com/media/set/?set ... uploaded=2
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#211 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by staradis »

Ljudi moji, mjesecima vidjam zenu koja je beskucnik u Ferhadiji. Obicno kruzi oko ekonomskog fakulteta ili sjedi negdje na ulici. Da li neko zna nesto o njoj.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#212 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by CaneBos »

Za Udruzenje: Ako imate u nekoj akciji porodicu sa bebom ili manjim djetetom, imam nov Zaharex madrac za krevetic, posteljinu,jorgane, sve novo ili skoro novo.
Javite mi na pp ako vam bude trebalo, pozz
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#213 Re: Udruzenje

Post by zvrk »

staradis wrote:Ljudi moji, mjesecima vidjam zenu koja je beskucnik u Ferhadiji. Obicno kruzi oko ekonomskog fakulteta ili sjedi negdje na ulici. Da li neko zna nesto o njoj.
nazalost ne znamo o kome se radi


@CaneBos, hvala puno. Za sada nemamo porodicu sa bebom kojoj pomažemo, ako nesto iskrsne, svakako cemo se javiti :thumbup:
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#215 Re: Udruzenje

Post by zvrk »

staradis wrote::(
slobodno pridjite, popricajte sa zenom, upitajte je za ime i prezime, koga ima

pa ako mozemo pomoci - da pomognemo
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#216 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by staradis »

Nekad joj ostavim para. Mjesecima sjedi tu. Kao prodaje stvari nece da prosi.
User avatar
kinzekonze
Posts: 845
Joined: 05/02/2013 23:23
Location: MOJ GRAD MOJ KLUB

#218 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by kinzekonze »

http://www.klix.ba/vijesti/humanitarne- ... 40318047#7

:( :( :(
Tuga brate dragi. Hoće li se šta organizovati?
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#219 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

Obzirom da smo mi dosta malo udruženje, nazalost nismo u prilici raditi velike akcije, a isto tako, obzirom da su nasi drugari iz Udruzenja Pomozi uzeli "stvar u svoje ruke", ne sumnjamo da će zahvaljujući dobrim ljudima i njima maleni uskoro biti u mnogo boljim životnim uslovima.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#221 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

Imali smo jednokratnu akciju za brata i sestru koji su izgubili roditelje u ratu i tako ostali sami na ovom svijetu.

https://www.facebook.com/UdruzenjeKomsi ... eam_ref=10
sopran
Posts: 70
Joined: 09/05/2005 00:46

#222 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by sopran »

Znate li nekoga kome treba odlicno ocuvan radni (kompjuterski) sto? Najradije bih da posluzi nekom djetetu skolskog uzrasta ili studentu.
Materijal: impregnirana iverica (18mm)
Boja: bukva
dimenzije (cm): cca 120 X 60 X 75
Praktičan kompjuter/radni sto sa policom za tastaturu koja se izvlaci i ladicom koja je smjestena u donjem desnom dijelu stola. Nisam sada u prilici postavljati fotografije, a da ne upucuju na Fb ili PIK, pa iste mogu poslati preko PP-a.
Sto se do sutra popodne nalazi u Paromlinskoj i potrebno ga je do tada preuzeti. Selim posao na drugu lokaciju, pa mi je taj sto visak, a u skroz je dobrom stanju i steta ga je baciti ili strpati u podrum, ako nekom djetetu koje pise zadacu na trpezarijskom stolu, umjesto na svom radnom, moze biti od koristi :)
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#223 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

draga/i sopran, hvala puno, upitat cemo ujutro porodicu Begic da li im je potreban sto za racunar, ostale porodice nisu u potrebi za stolom za racunar.

hvala puno :thumbup:
sopran
Posts: 70
Joined: 09/05/2005 00:46

#224 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by sopran »

Jutros mi se javila porodica sa cetvero djece skolskog i predskolskog uzrasta i upravo dolaze po sto. Moja mama bi poklonila ispravan PC, jer je nabavila laptop, pa kad vidim stanje i situaciju s tim compom, javim se jos.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#225 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

hvala u svakom slucaju,
nije kome je namijenjeno nego kome je sudjeno
:thumbup:
Post Reply