Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#151 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

pošto nam se javilo par zainteresovanih za volontiranje, obavještavam Vas da će se slijedeći sastanak Komšiluka održati posljednji petak u mjesecu (sada u petak), 30.08.

Tačno vrijeme i lokaciju javiću čim dogovorimo :)

Hvala i vidimo se :D
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#152 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

petak, 20:00 sati, kafic peoples - pored doma pisaca :D
vidimo se !
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#153 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by Afanasi_94 »

Tek sada sam vidjela ovu temu pa ako bude nekih akcija humanitarnog karaktera u narednom periodu obavijestite me i pomognem vam svakako. :D
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#154 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

@afanasi , akcije su konstantno u toku, na koji način zelite pomoci?

volontiranjem / obilazenjem porodica ili donacijama ili samostalnim obilazenjem porodica?

paket hrane je uvijek dobrodosao, a skolarci se obraduju svemu :)

takodjer,i fizicka ispomoc je dobrodosla narocito ako imate auto - za posjecivanje udaljenih porodica
Last edited by zvrk on 16/09/2013 10:02, edited 1 time in total.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#155 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

imamo novosti :)

posjetili smo samohranu majku na kosevskom brdu:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 115&type=1

a gospodin N. je sa prijateljima uručio nove školske torbe i pribor za naše školarce:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

potrebujemo računar za djevojku iz porodice Kurtić, ona je drugi razred srednje tehničke škole i neophodan joj je za crtanje.

Hvala dobri ljudi, hvala N :)
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#157 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by Innovation »

Zokipfc2 wrote:E ljudi, da vas pohvalim za sve sta radite, svaka vam cast! :thumbup:
http://www.klix.ba/magazin/zanimljivost ... /130915015

Dobro se dobrim vraca. :thumbup:
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#158 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by bizet »

primate li odjecu za novorodjencad?
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#159 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

bizet wrote:primate li odjecu za novorodjencad?
odjecu mozemo primiti i cuvati je kod sebe negdje u kucama, jer trenutno nemamo novorodjencadi u porodicama koje pomazemo.

pa kako god zelite

hvala

:thumbup:
User avatar
Balea275
Posts: 71
Joined: 19/02/2013 10:47

#160 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by Balea275 »

http://www.klix.ba/magazin/zanimljivost ... /130915015

Rasplakala si me :roll:

Ali zbog ovakvih priča mi ne smeta da se rasplačem :)
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#161 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

i ja pogledah, Balein post me "natjera", iako tugu izbjegavam, ako ne mogu pomoci...
odlican video...

a svaka pomoc koju nekome udijelimo sutra moze biti: ne znam kakva me sadaka spasila...
User avatar
Balea275
Posts: 71
Joined: 19/02/2013 10:47

#162 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by Balea275 »

zvrk wrote:i ja pogledah, Balein post me "natjera", iako tugu izbjegavam, ako ne mogu pomoci...
odlican video...

a svaka pomoc koju nekome udijelimo sutra moze biti: ne znam kakva me sadaka spasila...
Iako je reklama upitanju, mislim da baš vjerodostojno prikazuje stvarnost :)

Ja sam oduševljena, iako me rasplače svaki put 8)
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#163 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by Sunculish »

Pozdrav svima,
nisam gledala predhodne postove jer nemam baš puno vremena ali bih molila broj ž rn. da uplatimo povremeno koliko možemo. Isto tako, da li primate donacije u vidu hrane i gdje se dostavljaju??
Hvala puno i l.p.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#164 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

Pozdrav,
ovo je nasa fb stranica
https://www.facebook.com/UdruzenjeKomsiluk

na njoj je i broj racuna a i mozete nas kontaktirati radi eventualne donacije.
Hranu primamo, kao i higijenska sredstva i u mjesecnim posjetama porodicama proslijedimo uručenu pomoć

hvala :)
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#165 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

HITNO POTREBAN FRIŽIDER I VEŠ MAŠINA!

U prošloj godini smo stipendirali učenika osnovne škole - H.E. On ima jos brata i dvije sestre skolskog uzrasta, a otac je nezaposlen i jako rijetko im pomaže. Do sada je o njima brinula majka, a korisnici su i javne kuhinje.

Situacija se pogoršala naglo. Samohrana majka je bolesna i na aparatima a ne može osigurati zdravstveno osiguranje jer je polovina stana u kojem žive njeno vlasništvo.

Higijena je jako loša, a oni hitno potrebuju frižider i veš mašinu.

Molimo Vas javite se ako ste u prilici donirati ijedno od ovo dvoje ili higijenska sredstva i hranu.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#166 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

Nazalost, majka ove djece je umrla.
nabavljen im je frizider i masina, nadajmo se da ce ih koristiti.
povremeno ih posjeti otac i to je to sto za sada znamo.

Iako su nam volonteri pred porodom, u novim zaposlenjima, ili jednostavno na poslu, nastojimo raditi i koordinirati koliko mozemo. Dobri ljudi su kupili Havi Čavrk dva metra drva i uplacivace joj stipendiju za djevojčicu od 50 KM preko naseg racuna i za ovo polugodiste. havi se pokvario stari frižider i javio se gospodin koji će uplatiti 400 KM da kupimo stvari koje su joj potrebne, ako ostane sta novca od kupovine frižidera.

Karamujici su u nekoj stagnaciji, racun za struju im je platilo HU Miris, mi pokusavamo prijaviti oca i sve njih na zdravstveno, sto je otezano nerazumijevanjem uposlenih na birou i nasim radnim vremenom.

Porodicu Dizdarevic posljednji put je posjetio gospodin koji je uručivao pakete školske opreme za djecu, mi nažalost ne možemo u ovom trenutku više učiniti za njih. Pokušali smo majci ponuditi posao, ona je odbila i tu je nekako priča stala.

Samohranog oca u Hrasnom tek trebamo posjetiti.

Samohranoj majci Belmi na Kosevskom je jako teško.

Nani na faletićima moramo nekako srediti lične dokumente i vodu (za troškove su se javili ljudi, ali najveći je problem radno vrijeme).

Porodici Kurtić trebamo prebaciti Tv jer im je njihov pokvaren...

Potrebni su nam zaista volonteri koji imaju automobil i spremni su odvojiti barem jedan dan u mjesecu za posjete porodicama.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#167 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

Danas smo bili vrijedni.
Zahvaljujuci Vama, kupili smo nesto bogatije pakete hrane za dvije porodice i obisli ih.
Obzirom da su nam najavljene neke uplate, nani i dedi cemo vjerovatno kupiti pet metara drva

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 115&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 115&type=3

Hvala dobri ljudi

I dalje je pomoc dobrodosla u bilo kojem pogledu - volontiranje, novcana pomoc preko racuna, samostalna posjeta porodicama, kako god, samo da ovi ljudi znaju da nisu sami.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#168 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

POTREBNI volonteri za slaganje drva !
dedi i nani Kerla u nedjelju oko podne. Tacno vrijeme ne znamo, ali smo im narucili pet metara drva pa cemo Vas blagovremeno obavijestiti. Obzirom da su dedo i nana sami i da nemaju djece i drva trebamo složiti odmah. Javite se ljudi!
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#169 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

samohranoj majci Havi Cavrk kupili smo frizidetr zahvaljujuci donaciji dobrog gospodina iz Tuzlanskog kantona. frizider ce biti isporucen sutra ili u iduci petak a mi cemo ga uslikati u posjeti. ostatak donacije od 100 km iskoristicemo za drva dedi i nani. hvala dobri gospodine, hvala dobri ljudi

https://www.facebook.com/media/set/?set ... b4d5b4bdba

I dalje trebamo volontere da slozimo narucenih pet metara drva za dedu i nanu, nas ce biti dvoje, kasnije ce doci jos dvoje, ostali su na porodiljskom :D
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#170 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

Danas smo isporučili i prebacili na suho pet metara drva za nanu i dedu Kerla. Hvala dobri ljudi, jer bez vas ne bismo mogli. Na nas apel za slaganje drva, odazvalo se jako mnogo ljudi, zahvaljujemo obojici :) I trima osobama koje su zeljele doci popodne ako bude jos radova. Imali smo pomoc iz komsiluka, a svim koji su na bilo koji način doprinijeli ovom ogadjaju, zelimo samo da se ostvari ono sto su nana i dedo pozeljeli svojim donatorima. Hvala jos jednom i u ime Komšiluka. Danas smo bili pravi Komšiluk.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 5115&type=

Havi Cavrk sinoc je isporucen frizider :)

Porodici Kurtic isporucilismo donirani tv, zahvaljujemo porodici H na donaciji TV prijemnika :)
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#171 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

Mi ne mirujemo, a nas racun ima toliko novca da mozemo jos jedan mjesec kupiti osnovne namirnice porodicama.
Za prvog dana, tacnije noci, Kurban bajrama, podijelili smo kurbane porodicama, a sinoc smo obisli i nanu Adilu.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 115&type=1

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 115&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 115&type=1
MVeis
Posts: 196
Joined: 03/04/2013 09:26

#172 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by MVeis »

svaka vam cast!
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#173 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

da neko ne bi pomislio da nismo objavili donacije, uplate koje su posljednja tri mjeseca uplacene na nas paypal, zbog zauzetosti jednog od clanova ( i nezhgodnog radnog vremena banke za pravna lica) te gubitka kartice i dokumenata drugog clana - jos nismo prebacili na nas racun.
izvinjavamo se donatoru kojem smo obecali poslati uplatnicu
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#174 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by zvrk »

Kao volonter humanitarnog Udruženja koje je osnovano sa ciljem prikupljanja i pružanja humanitarne pomoći komšijama, građanima Bosne i Hercegovine, koji trenutno ili trajno nisu u mogućnosti obezbijediti život dostojan čovjeka, prinuđen sam izraziti veliko nezadovoljstvo u pogledu postojeće zakonske regulative, odnosno prakse špeditera i prevoznika u Bosni i Hercegovini. Još uvijek ne postoji zemlja na svijetu u kojoj je pljačka legalizovana, ali je Bosna i Hercegovina na dobrom putu da bude prva u tome.

Naime, za pomoć porodicama koje nas zaista trebaju i od kojih su svi digli ruke, javljaju se dobri ljudi iz svih krajeva Bosne i Hercegovine, a i dijaspore. Svi su oni ujedinjeni u jednom cilju, a to je pomoć onome kome je to najpotrebnije, bez obzira odakle dolazi i kako se zove.

Prateći izvještaje koje redovno objavljujemo na društvenim mrežama, javila nam se gospođa iz Škotske, koja je izrazila veliku želju da pomogne u skladu sa svojim mogućnostima, te je odlučila da pošalje paket odjeće za bebe. Konkretno, u pitanju je korištena odjeća za djevojčicu do jedne godine starosti, ukupno 60 odjevnih predmeta (bodići, majice, haljinice, dva zimska skafandera za novorođenče). S obzirom na veliki broj porodica koje imaju privremene ili trajne poteškoće u podmirivanju egzistencijalnih potreba, a koje nadležne institucije nisu adekvatno zbrinule, ova donacija bi bila od velike pomoći i sigurno bi olakšala svakodnevnicu našoj maloj raji.

Kako na humanitarnom paketu polovne odjeće, koji skoro da nema nikakvu komercijalnu vrijednost, zaraditi više od 170 konvertibilnih maraka?

Evo i odgovora...

Paket je bio poslan kompanijom TNT iz Škotske, te je pošiljaoc uredno platio troškove transporta. Kada je paket stigao u Bosnu i Hercegovinu, ista kompanija nas je kontaktirala sa ciljem dogovora oko procedure carinjenja. S obzirom da je naš rad zasnovan na volonterskoj osnovi, bez ikakve nadoknade ili provizije za rad, te kako troškove koji proizilaze iz svakodnevnih aktivnosti snosimo sami – iz vlastitog džepa, nismo u mogućnosti platiti visoke troškove carinjenja, niti za to imamo sredstva.

Ali, ono što je obračunato kao iznos koji je potrebno platiti, prevazilazi granice zdravog razuma:

1. Špediterske usluge (u koje su uključeni troškovi angažovanja inspektora): 35,00 KM

2. Skladište: 20,00 KM

3. Nalaz sanitarnog inspektora: 20,00 KM

4. Nalaz tržnog inspektora: 30,00 + PDV

5. Plaćena carina i PDV: 22,00 KM

6. Administrativna taksa: 20,00 KM + 20,00 KM

7. Troškovi bankarske provizije: 1,75 KM

8. Troškovi virmana: 0,50 + PDV KM



Ukupan iznos je: 174, 43 KM!!





Dakle, na humanitarni paket polovne odjeće potrebno je platiti preko 170 konvertibilnih maraka dažbina i taksi. Toliko, barem u ovom slučaju, košta želja i spremnost da nekome pomognemo. Ne znam koliko bi se novca od ovog iznosa izdvojilo za socijalno ugrožene kategorije, ali sam siguran da bi većina otišla na troškove reprezentacije funkcionera, te njihova službena vozila.

Dok nam građani umiru, a oni „sretniji“ samo gladuju, mi gledamo i šutimo. Tako nam i treba.
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#175 Re: Udruzenje "Komsiluk" - Forumasi u akciji!

Post by una_bo »

imam jednu dilemu

neki dan se žena onesvijestila na Grbavici, igrom slučaja ja sam se našla tu, izašli su ljudi iz auta koji su to vidjeli, dali smo joj vode, čokoladicu, gospođa je počela plakati.
rekla je da je iz Hadžića i da je došla ovdje na Grbavicu kod neke žene da se dogovore da joj čisti stan. i da se švercala iz Hadžića jer nema novca za kartu. Da joj se kćerka operisala prije 20 dana, ugradili joj 2 stenta, a ima 20tak godina. Da je muž napustio, i da su njih dvije bile u logoru u ratu, 2 mjeseca. Ta gospođa joj je dala 7 KM, i svoje namirnice koje je kupila (mlijeko, hljeb, mislim neki jogurt)
Ja sam uzela broj od te gospođe Admire iz Hadžića, podijelila priču sa svojim najbližim prijateljima da joj pomognemo i onda sam dobila 2 poruke koje glase da je ta gospođa već na glasu kao neko ko vara narod. ona je samo ponavljala, ja ne želim da budem na TV-u.

ja bih voljela da to nije istina, jer sam joj već obezbijedila preko jednog drugog udruženja namirnice, a htjela sam i kćerci da kupim zalihu vitamina za imunitet, jer joj je dr rekao da mora da pije vitamine.

Jeste li vi čuli ovu priču već? Šta da radim?
Post Reply