Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
noviclan
Posts: 11190
Joined: 31/10/2013 06:48

#551 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by noviclan »

preludezalude wrote: 07/05/2024 01:23
MMM1977 wrote: 07/05/2024 01:01
preludezalude wrote: 06/05/2024 17:00 Mali update mog slucaja...
Danas opet telefonski poziv i nova ponuda ... 1200 KM.
Samo sam rekao da posalju napismeno ponudu.
Savjet: Kada te idući put nazovi budi hladan i reci im da ti ponude realnu cifru ili da ćeš voziti auto u ovlašteni servis i njima poslati račun a da ćeš u slučaju problema angažirati advokata. Ono što maksimalno možeš dobiti jeste iznos koliko bi to koštalo u ovlaštenom servisu minus pdv.
Ovlasteni servis je bas BAS...
Kod njih je
Branik...2050KM
Maska... 1150KM
Boga pitaj koliko bi kostao rad, farbanje i ko zna sta bi jos pronasli.

Pretpostavljam da me nece vise zvati. Uplatit ce ponudjenu cifru a ako mislim da nije dovoljno da ih tuzim. Meni treba pismeni odgovor od njih a onda cu vidjeti sta dalje. Sav plan vec postoji u saradnji sa advokatom.
E cega su se oni dosjetili, ma moraju pismeno poslati da ih mozes najuriti kakav telefon kavi bakraci
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5719
Joined: 04/08/2020 19:22

#552 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by -Chesterfield- »

preludezalude wrote: 07/05/2024 00:44
-Chesterfield- wrote: 06/05/2024 20:01
preludezalude wrote: 30/04/2024 10:47 Nevjerovatna stvar se desila. Jutros sam dobio ponudu ...telefonski. U subotu nezgoda, u ponedjeljak slikano, u utorak ponuda. To je bilo ekspresno brzo sto je za pohvalu. Samo problem je sto je ponuda takva da tim parama ne mogu popraviti auto ni sa polovnim dijelovima. Nude 800KM.
Tako je i kod mene išlo. Telefonski poziv... prva ponuda 600 KM. Nakon par tih usmenih ponuda ja pristao na 1500 KM i oni odmah uplatili na račun.
Koje osiguranje?
Aura
User avatar
studeni76
Posts: 5466
Joined: 03/06/2009 14:12

#553 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by studeni76 »

Moje iskustvo sa Mikrofin BL je bilo skroz uredno. Predracun iz ovlastenog servisa poslao njima, oni bez puno price prebavili novac na servis i sredjeno stanje. Kostalo je par hiljada vise nego da sam radio negdje privatno al je pitanje da li bi mi dali tih 5k u ruke. Sve zsvrseno u 2 sedmice
preludezalude
Posts: 5723
Joined: 07/03/2012 00:09

#554 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by preludezalude »

Update oko merca i karambolke...
Danas naspem tekucinu za brisace kad ono negdje curi i to dobro curi. Da li je moguce da je pukla posuda od udara u karambolku...pojma nemam. Grlo za sipanje je skroz daleko od prednjeg kraja ali vidim samo grlo. Ne znam kakav je oblik ispod. Sto je najgore, kako je voda pocela curit, nakon 15 minuta auto vise nece da vergla a na displeju ispisuje gresku sa ESP i ABS-om a ventilator motora radi na max.
Throttle
Posts: 13072
Joined: 10/06/2016 12:35

#555 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Throttle »

Da nije ECU problem, previse ima desavanja da bi nesto zasebno bilo :?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11068
Joined: 10/03/2022 22:16

#556 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by ZoomZoomKiwi »

preludezalude wrote: 10/05/2024 18:47 Update oko merca i karambolke...
Danas naspem tekucinu za brisace kad ono negdje curi i to dobro curi. Da li je moguce da je pukla posuda od udara u karambolku...pojma nemam. Grlo za sipanje je skroz daleko od prednjeg kraja ali vidim samo grlo. Ne znam kakav je oblik ispod. Sto je najgore, kako je voda pocela curit, nakon 15 minuta auto vise nece da vergla a na displeju ispisuje gresku sa ESP i ABS-om a ventilator motora radi na max.
Sumnjam da je pukla od udara, jer nije naprijed nego je na boku. Al’ sve je moguće.

Image

Elektro problemi su mogući ako je voda ušla u neki konektor. ABS i ESP greška mi smrdi da ti je ta tečnost zalila kabel od senzora ABS na prednjem desnom točku.

Verglanje mi smrdi na to da ti je zalila konektor senzora bregaste, jer Merc neće nikako da upali bez njega.

Al’ svakako dijagnostiku spojiti da se vide tačne greške.
preludezalude
Posts: 5723
Joined: 07/03/2012 00:09

#557 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by preludezalude »

ZoomZoomKiwi wrote: 10/05/2024 22:13
preludezalude wrote: 10/05/2024 18:47 Update oko merca i karambolke...
Danas naspem tekucinu za brisace kad ono negdje curi i to dobro curi. Da li je moguce da je pukla posuda od udara u karambolku...pojma nemam. Grlo za sipanje je skroz daleko od prednjeg kraja ali vidim samo grlo. Ne znam kakav je oblik ispod. Sto je najgore, kako je voda pocela curit, nakon 15 minuta auto vise nece da vergla a na displeju ispisuje gresku sa ESP i ABS-om a ventilator motora radi na max.
Sumnjam da je pukla od udara, jer nije naprijed nego je na boku. Al’ sve je moguće.

Image

Elektro problemi su mogući ako je voda ušla u neki konektor. ABS i ESP greška mi smrdi da ti je ta tečnost zalila kabel od senzora ABS na prednjem desnom točku.

Verglanje mi smrdi na to da ti je zalila konektor senzora bregaste, jer Merc neće nikako da upali bez njega.

Al’ svakako dijagnostiku spojiti da se vide tačne greške.
Nece ni dijagnostika da se spoji. Nema komunikacije.
Nadjoh na netu dosta primjera kod merca da kombinaciju greske esp, greske abs, nece da vergla i nepostojanje komunikacije sa dijagnostikom uzrocnik je voda ispod tepiha naprijed koja prodre u elektronike. Vidjet cemo sutra kakvo je stanje ispod tepiha.
preludezalude
Posts: 5723
Joined: 07/03/2012 00:09

#558 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by preludezalude »

Ispd tepiha je sve suho
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11068
Joined: 10/03/2022 22:16

#559 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja bih krenuo kopati oko posude za washer fluid. Svakako ju moraš zamijeniti ako curi.

Pogledaj da nema kakav konektor ili nešto blizu nje što se moglo tako pokvasiti.


Ili to, ili da se nije neki kill-switch aktivirao od udarca. Znam da su Renaulti to imali.
noviclan
Posts: 11190
Joined: 31/10/2013 06:48

#560 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by noviclan »

preludezalude wrote: 11/05/2024 17:41 Ispd tepiha je sve suho
Jedino karambolku skinuti da nije onaj dihtung na dnu boce uletio u nju od udara
User avatar
kabal1337
Posts: 8329
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#561 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by kabal1337 »

preludezalude wrote: 11/05/2024 01:41
ZoomZoomKiwi wrote: 10/05/2024 22:13
preludezalude wrote: 10/05/2024 18:47 Update oko merca i karambolke...
Danas naspem tekucinu za brisace kad ono negdje curi i to dobro curi. Da li je moguce da je pukla posuda od udara u karambolku...pojma nemam. Grlo za sipanje je skroz daleko od prednjeg kraja ali vidim samo grlo. Ne znam kakav je oblik ispod. Sto je najgore, kako je voda pocela curit, nakon 15 minuta auto vise nece da vergla a na displeju ispisuje gresku sa ESP i ABS-om a ventilator motora radi na max.
Sumnjam da je pukla od udara, jer nije naprijed nego je na boku. Al’ sve je moguće.

Image

Elektro problemi su mogući ako je voda ušla u neki konektor. ABS i ESP greška mi smrdi da ti je ta tečnost zalila kabel od senzora ABS na prednjem desnom točku.

Verglanje mi smrdi na to da ti je zalila konektor senzora bregaste, jer Merc neće nikako da upali bez njega.

Al’ svakako dijagnostiku spojiti da se vide tačne greške.
Nece ni dijagnostika da se spoji. Nema komunikacije.
Nadjoh na netu dosta primjera kod merca da kombinaciju greske esp, greske abs, nece da vergla i nepostojanje komunikacije sa dijagnostikom uzrocnik je voda ispod tepiha naprijed koja prodre u elektronike. Vidjet cemo sutra kakvo je stanje ispod tepiha.
provjeri osigurac za obd
preludezalude
Posts: 5723
Joined: 07/03/2012 00:09

#562 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by preludezalude »

ZoomZoomKiwi wrote: 11/05/2024 17:51 Ja bih krenuo kopati oko posude za washer fluid. Svakako ju moraš zamijeniti ako curi.

Pogledaj da nema kakav konektor ili nešto blizu nje što se moglo pokvasiti.
Tako ce i biti. Samo gore mi je to ste je auto parkirano na nemjestu.
Post Reply