Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#51 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by zrakomlat »

semirsar wrote:Kakva je procedura u slucaju da je udes skrivio vozac kamiona s Hr registarskim tablicama?
Nakon uvidjaja policije se dobio jedan papiric sa podacima vozaca i brojem zelenog kartona, sa kojim se treba javiti u osiguranje, u ovom slucaju BSO je u pitanju. Napominjem da polisa nije na novom vlasniku vozila, odnosno istice za mjesec dana.
Koje obaveze ima BSO u ovom slucaju, i na sta vlasnik vozila mora da obrati paznju?

Zahvaljujem unaprijed na odgovoru.
Sličan slučaj, bio sam u društvu kad je policajac neki pričao.
Udario neki švabo njega, ovdje u BiH. Taj policajac imao policu Jahorina osiguranja. Urađen zapisnik, javio se u Jahorinu, oni mu preko zelenog kartona isplatili štetu u iznosu koji je procjenjen. A Jahorina se valjda namirila od tog stranog osiguranja.
Nema veze na kome je polica, pošto je osigurano određeno auto, a ne vozač.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#52 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by semirsar »

Hvala na odgovoru,
Zanima me jos kako se doslo do procjene, stetu procijenilo osiguranje ili ovlasteni?
Vozilo je staro 8 godina?
Moze li vlasnik traziti od BSO da se vozilo odradi u ovlastenom, pa nek se oni sa servisom kusuraju?
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#53 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by zrakomlat »

semirsar wrote:Hvala na odgovoru,
Zanima me jos kako se doslo do procjene, stetu procijenilo osiguranje ili ovlasteni?
Vozilo je staro 8 godina?
Moze li vlasnik traziti od BSO da se vozilo odradi u ovlastenom, pa nek se oni sa servisom kusuraju?
E taj dio ti već ne znam, drot je nastavio dalje kako misli da je osiguranje uzelo po toj šteti više para od stranog osiguranja, nego što su njemu isplatili, i kako bi najbolje bilo uzeti neku staru ladu, pa "izlećati" strancima :D i uzimat pare :lol: :lol:
Ko sve u miliciji radi...

Ima ovdje forumaša koji se malo bolje razumiju, valjda će neko od njih primjetiti temu.
Mislim da se može to tražiti u vezi ovlaštenog.
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#54 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by mahalas505 »

semirsar wrote:Hvala na odgovoru,
Zanima me jos kako se doslo do procjene, stetu procijenilo osiguranje ili ovlasteni?
Vozilo je staro 8 godina?
Moze li vlasnik traziti od BSO da se vozilo odradi u ovlastenom, pa nek se oni sa servisom kusuraju?
Ma jok, staro auto, pratis li ti diskusiji na temi?
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#55 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by semirsar »

mahalas505 wrote:
semirsar wrote:Hvala na odgovoru,
Zanima me jos kako se doslo do procjene, stetu procijenilo osiguranje ili ovlasteni?
Vozilo je staro 8 godina?
Moze li vlasnik traziti od BSO da se vozilo odradi u ovlastenom, pa nek se oni sa servisom kusuraju?
Ma jok, staro auto, pratis li ti diskusiji na temi?
Upratio ja sve, sto si jos ljut, zezala se raja, ha ja. Uvijek je tako, pita se jedno ode rasprava na nesto sedmo. :mrgreen:
Nego, ja il' sam na ignore il' fakat niko ne zna odgovor :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#56 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Bakir1 »

Auto ces odvuci u svoje osiguranje oni ce ti isplatiti stetu a refundirati ce se preko biroa ZK.
U principu niko te nece osporavati za visinu stete ne bi trebali, ali provjeri sa sektorom steta oko ovlastenog i cesije.
Sve pismeno dopisi ili email poruke ;-)
Ps zapisnik od svog osiguranja mozes dopuniti onim iz ovlastenog u slucaju skrivenih steta
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#57 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by semirsar »

Bakir1 wrote:Auto ces odvuci u svoje osiguranje oni ce ti isplatiti stetu a refundirati ce se preko biroa ZK.
U principu niko te nece osporavati za visinu stete ne bi trebali, ali provjeri sa sektorom steta oko ovlastenog i cesije.
Sve pismeno dopisi ili email poruke ;-)
Ps zapisnik od svog osiguranja mozes dopuniti onim iz ovlastenog u slucaju skrivenih steta
Zahvaljujem na odgovoru, vozilo je bilo na pregledu kod BSO, sad se ceka 10 - 15 dana da se dobije zapisnik iz policije. Zar se fakat toliko ceka zapisnik iz policije? Na spomen ovlastenog servisa momak iz BSO slozi kiselu facu k'o da je limun zagriz'o :lol: valjda imaju nekog svog kod koga rade vozila, ali ceka se zapisnik iz policije pa cemo vidjet' .
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#58 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Bakir1 »

Ceka posebno kod ino stete.
Moras biti dosadan to je put, za pocetak trazi broj stete i redovno se informisi o tome.
Niko ti ne moze osporiti predracun iz ovlastenog i nece sem pdv-a.
Stvar je sve nijeta ako ides na varijantu da muljas oduzi se to ako je to kako treba i ide kako treba.
Ja sam imao stetu skoro po zapisniku od osiguranja naplatio solidan iznos bez ovlastenog i bilo cega drugog.
Uradio procjenu poslali nazvao dva puta prvi put za broj stete i drugi put da pitam da li su primili sporazum i to je bilo sve.
Ko se konta obogatiti od toga ide u krajnosti, placa predracune po ovlastenim pravi kod lijevog majstora za polovinu iznosa i zali se na sva zvona, ne ide to tako....
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#59 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

Danas na kućnu adresu dođe notes. Osiguranje mi poslalo odbijenicu. Kao da smo to ja i ovaj što me udario "nastimali udes". Da li da odma angazujem advokata ili odradim žalbu preko osiguranja? Imam svjedoke koji su bili tu na licu mjesta kada me je ovaj udario. Činjenica jeste ta da je on mene udario i odma pomaka svoje auto na parking. Ja svoje auto nisam pomjerao dok ga nisam slikao kao i njegovo vozilo na parkingu. Ja mislim da je najbolje preko advokata. Danas sam se čuo sa likom te je on rekao da će u pola bijela dana i u pola crne noći priznati da je kriv.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#60 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by 530i »

Jeste li zvali policiju, u njihovom zapisniku sve piše...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#61 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Bakir1 »

Europski izvjestaj o nezgodi smijem se kladiti....
Vakat je za advokata i vjestaka saobracajne struke.
Taj sto ce priznati po danu i noci okaci macku o rep, svjedoci advokat vjestak i pocni
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#62 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

Da da evropski izvještaj. Policiju naknadno obavjestio. Ma nije frka sutra žalbu šaljem. Ako ništa idem do advokata, pa će vidjet kako sta. Rekao sam više nikad evropski izvještaj. Samo policija pa neka i ona radi svoj posao.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#63 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Bakir1 »

Najebati ces ali helem o tom potom.
Ako bude trebao vjestak saobracajne struke javi se na pp....
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#64 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

Sada pričao sa prijateljem koji je u saobraćajnoj policiji te mi preporuči advokata iz Lukavca. Navede mi još da nema veze što je lik pomakao vozilo ako je priznao krivicu. Jedino kaže ako nije otišao ili rekao da nije kriv za udes. Međutim prije 5 minuta na zvao lika koji je skrivio udes te mi reče da će priznati opet sve, da je kriv za udes te da je pomakao svoje vozilo.

Sutra ću sa njim u svoje osiguranje pa onda u njegovo.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#65 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by putokaz1 »

najbolje da izbjegnete udes pažljivom vožnjoma ako ipak bude greškom druge strane ili našeg sistema onda nikakav novac ne može nadoknadit ono što izgubite
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#66 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

putokaz1 wrote:najbolje da izbjegnete udes pažljivom vožnjoma ako ipak bude greškom druge strane ili našeg sistema onda nikakav novac ne može nadoknadit ono što izgubite
"Ja znam kakva je budala za volanom u mom autu ali nikad ne znaš kakva budala je za suprotnim volanom".

Da sam išao brzo,nisam. 50-55 kmh. Naseljeno područje.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#67 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by putokaz1 »

Aethaercyn wrote:Sada pričao sa prijateljem koji je u saobraćajnoj policiji te mi preporuči advokata iz Lukavca. Navede mi još da nema veze što je lik pomakao vozilo ako je priznao krivicu. Jedino kaže ako nije otišao ili rekao da nije kriv za udes. Međutim prije 5 minuta na zvao lika koji je skrivio udes te mi reče da će priznati opet sve, da je kriv za udes te da je pomakao svoje vozilo.

Sutra ću sa njim u svoje osiguranje pa onda u njegovo.
advokata iz Lukavca kojeg,da nije Nisad?
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#68 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

putokaz1 wrote:
Aethaercyn wrote:Sada pričao sa prijateljem koji je u saobraćajnoj policiji te mi preporuči advokata iz Lukavca. Navede mi još da nema veze što je lik pomakao vozilo ako je priznao krivicu. Jedino kaže ako nije otišao ili rekao da nije kriv za udes. Međutim prije 5 minuta na zvao lika koji je skrivio udes te mi reče da će priznati opet sve, da je kriv za udes te da je pomakao svoje vozilo.

Sutra ću sa njim u svoje osiguranje pa onda u njegovo.
advokata iz Lukavca kojeg,da nije Nisad?
Da. Nisad.

Image
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#69 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

Još prijete i krivično.

Svašta...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#70 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by putokaz1 »

Šta da ti kažem.
Nemogu reći da je loš,ni u kom slučaju,ali možda ste imali i boljih opcija.
Ima iskustva bio je i sudija,predsjednik suda i sl,al je ponekad malo neozbiljan.
Moji prijatelji nisu bili zadovoljni,ali moji rodjaci nisu bili zadovoljni drugima.

Mlada kolegica koja radi s njim je izuzetno lijepa.
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#71 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

Da da. Djevojka koja radi kod njega je super :) Npr. koja je bolja opcija? Može li ime? Broj mobilnom? Ako imaš to pošalji mi u PP ili ovde!?

Hvala.
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#72 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

Sorry za koje "pojedeno" slovo. Uključen mi bio autocorect na mobu.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#73 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by putokaz1 »

Aethaercyn wrote:Da da. Djevojka koja radi kod njega je super :) Npr. koja je bolja opcija? Može li ime? Broj mobilnom? Ako imaš to pošalji mi u PP ili ovde!?

Hvala.
zasad neznam, mislio sam da su dvojica bolja opcija ispali su ista ili gora.
Zavisi i od toga gdje se desila nesreća koji advokat ima štelu i sa inspektorima i sa sudijom,Nisad je dobro poznat na TK,zavisi i od mogućnosti sklapanja dogovora,i kojem sudiji dodje ako dodje do suda,da li će zakazat odmah ili za 10 godina.
Ako nesreća na TK Nisad poznaje teren da tako kažem,poznaje sudije,vještake,ponašanje Osiguranja itd.Sudija inače vole Osiguranja jer je tu sve čisto pogotov ako ima krivična ili prekšajna presuda,a iznos u pravilu odrede vještaci,jer oni kazu sta se desilo,ko je kriv,kolika je steta itd,svjedoke niko nista ne pita,zavisi i od suprotne strane(ako je neki savjetnik,ministar...) dosta od znakova na putu da li su postojali.
Dvije osobe u istoj nesreci jedan se naplatio odmah drugi za 5 godina,istina dobio kamate ali dugo čekao.
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#74 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

putokaz1 wrote:
Aethaercyn wrote:Da da. Djevojka koja radi kod njega je super :) Npr. koja je bolja opcija? Može li ime? Broj mobilnom? Ako imaš to pošalji mi u PP ili ovde!?

Hvala.
zasad neznam, mislio sam da su dvojica bolja opcija ispali su ista ili gora.
Zavisi i od toga gdje se desila nesreća koji advokat ima štelu i sa inspektorima i sa sudijom,Nisad je dobro poznat na TK,zavisi i od mogućnosti sklapanja dogovora,i kojem sudiji dodje ako dodje do suda,da li će zakazat odmah ili za 10 godina.
Ako nesreća na TK Nisad poznaje teren da tako kažem,poznaje sudije,vještake,ponašanje Osiguranja itd.Sudija inače vole Osiguranja jer je tu sve čisto pogotov ako ima krivična ili prekšajna presuda,a iznos u pravilu odrede vještaci,jer oni kazu sta se desilo,ko je kriv,kolika je steta itd,svjedoke niko nista ne pita,zavisi i od suprotne strane(ako je neki savjetnik,ministar...) dosta od znakova na putu da li su postojali.
Dvije osobe u istoj nesreci jedan se naplatio odmah drugi za 5 godina,istina dobio kamate ali dugo čekao.
Ma nema veze. Sutra ću sve da vidim kako i šta.
Što se tiče ovog dijela puta, česte su saobraćajke. Taj izvor pitke vode mnoge je koštao. Što se tiče znakova, nema nista. Samo je tu puna linija. A ovaj lik je upravo nagazio preko pune da mi se tada uključio u moju traku.
Kako i sta vidjet ćemo. Samo ako treba i do "Haga" kao sto bi naš narod rekao idem. Neću odustati, sad mi pare nisu toliko bitne nego samo da im dokažem koliko su licemjerni i bezobrazni. A u to sam se uvjerio do sada već drugi put.
Upravo sjedim sa komšijom koji je saobraćajni inspektor, te mi reče da se nesekiram. Imam evropski izvještaj, priznanje krivice od strane krivca, te njegov potpis na sve to. Nije toliko ni bitno,ajde da kazemo, što je on pomakao auto sa lica mjesta ako je priznao krivicu. Na tom dijelu kako on kaže auto se i mora sto prije pomaci jer je nepregledno i mogu se ugroziti drugi učesnici u saobraćaju. Uglavnom neka imaš kaže svjedoka (a ja imam 3-cu) ako bi se toliko zakomplikovalo ali ne bi trebalo. Reče mi da ne idem u svoje osiguranje nego odma advokata, jer i osiguranje odma drugačije gleda kada dođe do suda. A u ovoj situaciji kaže ti si čist Ko suza. Ovo je samo jedno od njihovih manipulacija i pokušaj da se sve završi kao da ništa nije bilo.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#75 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Bakir1 »

Tebi i svima ostalim naravoucenje policija i zapisnik taj izvjestaj je sranje, mada u eu policija za manje materijalne stete nece da pravi zapisnik.
Moj savjet ti je da sve sto budes pravio dokumentuj, ne diraj nista dok ne uradis procjenu sa vjestakom...
Post Reply