Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#326 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by klixo »

VladaFBiH wrote:jedno svježe iskustvo sa ASA osiguranjem.

Na osnovu predračuna isplaćena puna cifra umanjena za PDV. Zahtjev predao u ponedjeljak a novac bio u srijedu na računu...
Ja isto imam pozitivna iskustva(3x) sa njima.
Popravim auto u ASA servisu(danas porsche) , odnesem racun i u roku od 48 sati pare legnu na racun.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#327 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Bakir1 »

mahalas505 wrote:
Bakir1 wrote:kako osiguranje moze platiti servisu opravku vozila koje je na tvoje ime? osiguranje bi trebalo dati narudzbenicu a odmah i cesiju a osnov za sve to je slama prazno nista...
Nisam te bas upratio ovdje, posebno ovo osnov za cesiju je "nista". Valjda mora biti tu negdje i to udareno auto. Ovlasteni servisi bi ipak trebali bi se drzati nekih procedura kod otklanjanja kvara, i osiguranje ne bi trebalo da ima imalo sumnje oko cjene popravka. Ako nisam kriv za udes, ne zelim da vidim nikakve pare ili da idu preko mog racuna, servis i osiguranje se dogovore oko popravka i placanja i to je to. Zar je tesko realizovati u praksi?
Drzis ti piljaru, raja kupuje normalno trak roba trak para i dolazim ti Ja.
Trazim predracun za dvije kile limuna, ti me blijedo gledas al hajde de evo ti.
Opet ja telefonom e mozel te dvije kile limuna al da ti goran plati meni je on ostao duzan.
Ti u dilemi koji goran kakav goran likvidan postojil uopste.
S druge strane ja goranu kazem uzeo sam dvije kile limuna pa ti njemu plati. Goranova dilema jesam li ja uzeo dvije kile limuna jesi li ti meni dao taj limun hocu li ja opet traziti pare sto mi je duzan...
Jebem li ga u Vas sve idilicno u zivotu...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#328 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by tempuser »

E jbg ti ga bas banalizova ko da je bronzno doba...
Osim sto vjerovatno ne postoji ovlasteni servis koji nije radio sa svim osig. kucama bar 10 x i da ne postoje uhodane relacije pa i ugovori, stvar je vrlo lako rjesiva, nakon sto osiguranje pristane da direkt plati uslugu servisu dovoljno je da kontaktira servis i zatrazi ponudu na svoje ime, posalju narudbenicu itd. Osim toga nema nikakvog placanja dok servis ne popravi auto i izda racun. Ja sam 3-4 x popravljao auto tako sto je osiguranje direktno placalo, ja sam samo potpisao dokument da se osiguranje u moje ime naplati. 3 x Toyotu kod Afe, 1 ili 2 x Skodu u Speedu.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#329 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Bakir1 »

Pa nego, moze ali ne bajkovito ja necu da imam ista sa tim ostavi auto uzmi auto...
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#330 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by mahalas505 »

Bakir1 wrote:Pa nego, moze ali ne bajkovito ja necu da imam ista sa tim ostavi auto uzmi auto...
Opet te Bakire nisam skontao, u cemu se moje rezenovanje razlikuje u ovome sto je Goran naveo dole sto sam citirao? Nije valjda ovo da se treba potpisati papir. A ovaj primjer gore sto si naveo sa piljarom ipak ne docarava ispravno obligacione odnose koji se mogu naci izmedju osiguranja-osiguranika-servisa.
tempuser wrote:Ja sam 3-4 x popravljao auto tako sto je osiguranje direktno placalo, ja sam samo potpisao dokument da se osiguranje u moje ime naplati. 3 x Toyotu kod Afe, 1 ili 2 x Skodu u Speedu.
Last edited by mahalas505 on 26/10/2016 23:06, edited 1 time in total.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#331 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by tempuser »

Bakir1 wrote:Pa nego, moze ali ne bajkovito ja necu da imam ista sa tim ostavi auto uzmi auto...
Pa nije bas tako prosto i sazeto, potpise se tu pokoji papir sa osiguranjem i servisom ali nije neka misterija i komplikacija.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#332 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Bakir1 »

Moj mahalasu, Ja sam ti naveo primjer kao krajnost u koju se moze ici kada se prica o tome da si iskljuciv osiguranje svako te moze glat odbiti apsolutno nije duzno prihvatiti cesiju ,osnov si ti i tvoja odsteta, pruzena usluga nije za njih obavezujuca a posebno ako se uvlacimo u zamku zvanu amortizacija vozila tj umanjena vrijednost sto si ti posmatrao kao "prevaru".
Goranov primjer i svi ostali kao takvi su za mlada vozila i recimo stete kod kojih iznos amortizacije ne umanjuje u znacajnoj mjeri iznos opravke.
U tom kontekstu se pojavljuje i famozni pojam totalne stete kada opravka vozila nije ekonomski isplativa.
Isto tako poprilicno je jasno da ti nisi do te mjere glup da zahtjevas obrazlaganje na proste faktore nego se samo malo pravis mutav da napravis novi prostor za diskusiju.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#333 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by 530i »

Da, sigurno u osiguranjima nikad nisu čuli za Porsche Sarajevo, Bunju, Gumu M i ostale firme koje se bave prodajom i servisiranjem auta...how yes no. Bagra samo gleda da zavrne...nastupate tu sa pričom da su osiguranja humanitarne organizacije, da, eto, osiguravaju samo zato što moraju, ne bi oni inače...a ljudi se bave tim biznisom jer donosi ubjedljivo najveću zaradu koja je pri tom još i legalna.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#334 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Tomahawk11 »

Imao udes, nisam se htio nista peglati, dosao covjek, odvukao auto, naplatio, nisam nista imao s tim.
Dobio nazad auto.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#335 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by tempuser »

Bakir1 wrote:Moj mahalasu, Ja sam ti naveo primjer kao krajnost u koju se moze ici kada se prica o tome da si iskljuciv osiguranje svako te moze glat odbiti apsolutno nije duzno prihvatiti cesiju ,osnov si ti i tvoja odsteta, pruzena usluga nije za njih obavezujuca a posebno ako se uvlacimo u zamku zvanu amortizacija vozila tj umanjena vrijednost sto si ti posmatrao kao "prevaru".
Goranov primjer i svi ostali kao takvi su za mlada vozila i recimo stete kod kojih iznos amortizacije ne umanjuje u znacajnoj mjeri iznos opravke.
U tom kontekstu se pojavljuje i famozni pojam totalne stete kada opravka vozila nije ekonomski isplativa.
Isto tako poprilicno je jasno da ti nisi do te mjere glup da zahtjevas obrazlaganje na proste faktore nego se samo malo pravis mutav da napravis novi prostor za diskusiju.
Mislim da mislite na dvije razlicite stvari.
Bakir, koji je vrlo blizak materiji, misli da ne postoji automatizam, dovedi auto u osiguranje/servis ostavi kljuceve, dodji po auto bez obzira na stanje, starost auta i razmjer stete i tu je upravu. Da je to tako uloga procjenitelja ne bi imala smisla, bsve bi se zavrsavalo na admin. i fin. dokumentaciji. Upravo je svrha procjenitelja da ne dozvoli apsurd tipa popravak Golfova 2 koji trzisno i u papirima vrijede 2000 KM u ovlastenim servisima za 7000 KM.
Mahals misli na to, kad osiguranje prizna da podmiri racun popravka da nije velika komplikacija da direktno servisu plati.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#336 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by tempuser »

530i wrote:Da, sigurno u osiguranjima nikad nisu čuli za Porsche Sarajevo, Bunju, Gumu M i ostale firme koje se bave prodajom i servisiranjem auta...how yes no. Bagra samo gleda da zavrne...nastupate tu sa pričom da su osiguranja humanitarne organizacije, da, eto, osiguravaju samo zato što moraju, ne bi oni inače...a ljudi se bave tim biznisom jer donosi ubjedljivo najveću zaradu koja je pri tom još i legalna.
Svi koji zaradjuju su automatski bagra, a to sto bi ti prvi, kao i vecina, ustinuo stoju-dvije na osiguranju nema veze...
Nije se rodio taj koji bi isfrustriranom i ogorcenom Bosnji ugodio!
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#337 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Bakir1 »

u principu, ja sam davno zavrsio sa davanjem savjeta na tu temu, oni koji me znaju do te mjere mogu racunati na pomoc, za ostale postoje agencije koje zive od toga ;-)
gora budala sto se upustam u diskusije...
svi lopovi, svi banditi, mafija, bosnjo sve prokljuvio, amortizacija izmisljena i ine pausalne izjave koje su se mogle citati..
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#338 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by 530i »

tempuser wrote:
530i wrote:Da, sigurno u osiguranjima nikad nisu čuli za Porsche Sarajevo, Bunju, Gumu M i ostale firme koje se bave prodajom i servisiranjem auta...how yes no. Bagra samo gleda da zavrne...nastupate tu sa pričom da su osiguranja humanitarne organizacije, da, eto, osiguravaju samo zato što moraju, ne bi oni inače...a ljudi se bave tim biznisom jer donosi ubjedljivo najveću zaradu koja je pri tom još i legalna.
Svi koji zaradjuju su automatski bagra, a to sto bi ti prvi, kao i vecina, ustinuo stoju-dvije na osiguranju nema veze...
Nije se rodio taj koji bi isfrustriranom i ogorcenom Bosnji ugodio!
Gdje sam ja napisao da bih prevario neko osiguranje? Navedi primjer... Nisam ja "tempuser" da mi osiguranja farbaju ranije oštećene karambolke...optužuješ druge za ono što ti radiš, opisuješ druge svojim karakteristikama, ali to je već nešto na šta smo navikli ovdje.

Ako ništa drago mi je da moje pisanje uzrokuje ovakvu reakciju od ljudi koji čine tu mafijašku spregu...samo potvrđuju da sam u pravu. Eto, kao, bez njihove gratis pomoći po forumima svijet bi stao...how yes no :sax: :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#339 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Bakir1 »

ma ja ti to sve argumentovano, kao i za tehnicke ono podastres dokaze i sve ispravno diskreditujes sugovornike :lol:
ko maksim po diviziji lupas standardno, i vjerovao ili ne ja nemam veze sa osiguranjima ali znam citav proces od do i nisam jednoj osobi ovdje pomogao nego ima ih barem par.
a ti ono babske price, lopovi, kriminalci, ha hu to je od pomoci pravo
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#340 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by condy »

On misli, da vi mislite, dvije različite stvari, a šta vi mislite da on misli :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#341 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by condy »

530i wrote: how yes no :sax: :lol:

как да не :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#342 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by tempuser »

530i wrote:
Gdje sam ja napisao da bih prevario neko osiguranje? Navedi primjer... Nisam ja "tempuser" da mi osiguranja farbaju ranije oštećene karambolke...optužuješ druge za ono što ti radiš, opisuješ druge svojim karakteristikama, ali to je već nešto na šta smo navikli ovdje.

Ako ništa drago mi je da moje pisanje uzrokuje ovakvu reakciju od ljudi koji čine tu mafijašku spregu...samo potvrđuju da sam u pravu. Eto, kao, bez njihove gratis pomoći po forumima svijet bi stao...how yes no :sax: :lol:
Ti nekad fakat imas problema sa percepcijom i kontrolisanjem niskih strasti... Vidis 2% cijele slike i donosis zakljucke, etiketiras ljude!
Prvo, nece se osigurane obogatiti sto te tebe, mene 5-10. zavrnuti 50-100 KM na odsteti za auto. Prava zarada lezi na nerealizovanim policama osiguranja objekata, zaposlenih, putnika, poslovnih projekata, transporta, pa onda tek nerealizovanim AO policama.
Drugo, bagra su sto zaradjuju i sto se natezu oko isplate, a ne javljas se kad ti prilagode cijenu poilce prema standardu zivota iako skoro nista sto utice na troskove prilikom obestecenja nije u skladu s tim standardom.
I na kraju, nema potrebe da pises, na forumu kao i u stvarnom svijetu, svi fini - posteni, niko nikad nije ustinuo na osiguranju kad je bio u prilici, a kriminal nacionalna privredna grana, niko ne krsi propise, mrtvih na sve strane, kukamo na vlast, poslije izbora niko nije glasao za njih, a oni uredno pobjedjuju. Nase licemjerstvo je neprevazidjeno... Kad me vec prozivas, bez ikakve stele i protekcije, predracuna, zalbi itd za 10 god star auto mi osiguranje isplate 250 KM za farbanje branika, nakon GO odem da ga ofarbam, kad je sve bilo gotovo cijena 150 KM, platio u gotovini, nema racuna, nema PDVa-a.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#343 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by 530i »

tempuser wrote: etiketiras ljude!
:lol: :lol: :lol:

Da li si razmišljao o karijeri humoriste, jer pravo ti dobro ide. Sipaš svoje frustracije na forumu (ne samo sada, nego stalno i uvijek) i glumiš nešto...kome? Ljudi te preziru i zaobilaze čovječe.

A o osiguranjima je sve manje-više napisano.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#344 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by 530i »

Bakir1 wrote:ma ja ti to sve argumentovano, kao i za tehnicke ono podastres dokaze i sve ispravno diskreditujes sugovornike :lol:
ko maksim po diviziji lupas standardno, i vjerovao ili ne ja nemam veze sa osiguranjima ali znam citav proces od do i nisam jednoj osobi ovdje pomogao nego ima ih barem par.
a ti ono babske price, lopovi, kriminalci, ha hu to je od pomoci pravo
Je'l moj posao da prijavljujem i tehničke preglede i osiguranja koja posluju mimo zakona? Normalno da nije...znam tehničke preglede gdje konj prolazi, a kakvu sliku šalju to samo Bog zna. Uostalom, zašto da i pišem kad ti znaš bolje od mene i za t.preglede i za osiguranja, samo se ne trebaš praviti blesav i tvrditi da je sve i svugdje po zakonu i regularno. Takvi i jesu kriminalci, mafijaši, bagra, kako drugačije da ih čovjek nazove.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#345 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Bakir1 »

nije, ali mlatiti praznu slamu je najbolje, a ti u tome pretjerujes zaista, ali evo u duhu foruma i bez spustanja na licni nivo, jer stvarno za time nema potrebe, ja se slazem sve sa tobom, raskrinkao si svu mafiju, tehnickih, osiguranja, evo i mene licno, pravim se budala, posebna sam budala sto se objasnjavam.
tako da tako je, sve je tako sve si ti pogodio ;-)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#346 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by tempuser »

530i wrote:
tempuser wrote: etiketiras ljude!
:lol: :lol: :lol:

Da li si razmišljao o karijeri humoriste, jer pravo ti dobro ide. Sipaš svoje frustracije na forumu (ne samo sada, nego stalno i uvijek) i glumiš nešto...kome? Ljudi te preziru i zaobilaze čovječe.

A o osiguranjima je sve manje-više napisano.
Barga, lopovi, mafija, ustase, poznato?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#347 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by 530i »

Mrsko mi je da tražim sva tvoja izdrkavanja po forumu, a evo najnovije je da braniš osiguranja, ali, eto, uspiješ da ih uvijek prevariš za koju stoju.
Valjda ćeš biti sretan tek kad tvoj izbor bude aposlutna vlast ovdje...a do tad frustracije. :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#348 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by tempuser »

Sto se izdrkavanja tice, kad smo vec kod humora, ne znam kao si uspio povezati etiketiranje sa odbranom osiguranja, a kamo li izjednacit?!
Ustvari znam, kao i obicno, iz nekog svog zapecka vidis 2% cijele slike, ali ti to ne smeta pretresas globalna pitanja, donosis zakljucke svjetkih razmjera, kad ti ne odgovara da izbjegavas odgovore i glumis moralna vertikalu!
@bakir te je vrlo dobro opisao
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#349 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by tempuser »

tempuser wrote:Sto se izdrkavanja tice, kad smo vec kod humora, ne znam kao si uspio povezati etiketiranje sa odbranom osiguranja, a kamo li izjednacit?!
Ustvari znam, kao i obicno, iz nekog svog zapecka vidis 2% cijele slike, ali ti to ne smeta pretresas globalna pitanja, donosis zakljucke svjetkih razmjera, kad ti ne odgovara da izbjegavas odgovore i glumis moralna vertikalu!
@bakir te je vrlo dobro opisao
EDIT: ja ne branim osiguranja, ja sam komentarisem tradicionalnu dvolicnost iz perpektive uskokutnih pogleda. S jedne strane su bagra i mafija zato sto zaradjuju i zatezu na isplatama, a dsruge strabe kad ti prilagode AO policu da ne moras kredit dizat' svake godine da reg. auto onda nista!
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#350 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by 530i »

Sve bljuvotine koje ti rigaš po forumu, a tiču se istjeravanja činjenice da si samo i isključivo ti u pravu, a niko drugi nije, proizlaze iz ogromne razlike između onoga što ti o sebi misliš i realnosti. Tako da, s tim u vezi, ideš na ovu block listu.
Post Reply