Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#101 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by suza81 »

Ima li neko iskustva sa naplatom od Camelija osig? Koliko se ceka?
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#102 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by drndalo »

Ma zavisi kako ti grah padne...
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#103 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by emko1234 »

Aethaercyn wrote:Ne znam zasto ali priznanje njihovog osiguranika nista im ne znaci. Znaci i pismeno je covjek izjavio da je kriv. Danas ga zvao te mi je ponovo rekao da ce i na sudu da potvrdi ono isto sto je napisao u izjavi.
Čuj ne znači, pa logično da im ne znači jer se tako fingiraju štete. Dvojica se dogovore da zajebu osiguranje i da naplate.
Jedini mjerodavan dokument je policijski zapisnik, uz koji se često traže slike lica mjesta ukoliko su stvari u zapisniku nelogične. Samim tim izjava o nastanku nezgode makar bila i njihovog osiguranika ne pije vode ama baš nimalo.
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#104 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by emko1234 »

emko1234 wrote:
Aethaercyn wrote:Ne znam zasto ali priznanje njihovog osiguranika nista im ne znaci. Znaci i pismeno je covjek izjavio da je kriv. Danas ga zvao te mi je ponovo rekao da ce i na sudu da potvrdi ono isto sto je napisao u izjavi.
Čuj ne znači, pa logično da im ne znači jer se tako fingiraju štete. Dvojica se dogovore da zajebu osiguranje i da naplate.
Jedini mjerodavan dokument je policijski zapisnik, uz koji se često traže slike lica mjesta ukoliko su stvari u zapisniku nelogične. Samim tim izjava o nastanku nezgode makar bila i njihovog osiguranika ne pije vode ama baš nimalo.
što se tiče EU izvještaja on je validan samo uz slike lica mjesta, poziv policiji da ih se obavijesti i ako je manja materijalna šteta u pitanju. Kad pomjeriš auto a pritom ne slikas, možeš kurcu svirat. To jasno piše i u uslovima većine osiguranja.
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#105 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

Znace li im svjedoci koji su ocevidci udesa?
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#106 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

Danas predao svu papirologiju od udesa advokatu. Nabrojao svjedoke, očevidce udesa, slike, eu izvjestaj, prigovore i njihove odgovore, predracun i novu izjavu njihovog osiguranika. Dogovorio se sa njim oko procenta i to je to. Rekao mi je da ce se ovo malo duze cekati pošto je sud u Lukavcu pretrpan. Sad treba cekati i vidjeti sta ce biti. Covjek mi je rekao da sam trebao odma nakon prvog odgovora njemu doci, jer je ocigledno bilo da ce opet poslati odbijenicu.
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#107 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by suza81 »

Bas me zanima kako se zavrsi ova prica.
User avatar
hellhammer
Posts: 513
Joined: 06/01/2015 19:24

#108 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by hellhammer »

Aethaercyn wrote:Danas predao svu papirologiju od udesa advokatu. Nabrojao svjedoke, očevidce udesa, slike, eu izvjestaj, prigovore i njihove odgovore, predracun i novu izjavu njihovog osiguranika. Dogovorio se sa njim oko procenta i to je to. Rekao mi je da ce se ovo malo duze cekati pošto je sud u Lukavcu pretrpan. Sad treba cekati i vidjeti sta ce biti. Covjek mi je rekao da sam trebao odma nakon prvog odgovora njemu doci, jer je ocigledno bilo da ce opet poslati odbijenicu.
kako se zavrsilo?
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#109 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Sodom1 »

Aethaercyn wrote:Danas predao svu papirologiju od udesa advokatu. Nabrojao svjedoke, očevidce udesa, slike, eu izvjestaj, prigovore i njihove odgovore, predracun i novu izjavu njihovog osiguranika. Dogovorio se sa njim oko procenta i to je to. Rekao mi je da ce se ovo malo duze cekati pošto je sud u Lukavcu pretrpan. Sad treba cekati i vidjeti sta ce biti. Covjek mi je rekao da sam trebao odma nakon prvog odgovora njemu doci, jer je ocigledno bilo da ce opet poslati odbijenicu.
Kako zavrsi? Koliki je procenat advokatov?
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#110 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

Nije se jos zarsilo. Kao sto sam naveo gore u tekstu, sud u Lukavcu je pretrpan. Advokat mi je rekao da ce se sacekati malo duze zbog toga. Kad ja dodjem na red mozda ce proci i godina dana. Uglavnom pisat ću ovde. A sto se tice advokata, on mi je licno rekao da ovakve predmete radi od procenta. 10-20%. I kako se dogovoriš sa njim. Meni je rekao 15% od ukupne svote novca koju izvuče.
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#111 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

Za sve one koji su cekali da nesto napisem, evo da se javim. Prije tri dana, mog advokata su zvali iz osiguranja, te ponudili dogovor. Nazvao je mene te sam ja na tu sumu novca i pristao. Medjutim, slucaj je istom dosao na sud. Sutra idme po novac. Ali ne znam kako to da te pare legnu advokatu na racun? Zar nije veca logika da meni legnu na racun pa onda da ja dajem advokatu procenat koji je dobijen!?
:? :? :? Sta trebam traziti od advokata na uvid?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#112 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by 530i »

Ako ti je rekao koju cifru nude, njemu ide od toga procenat ili koliko ste se već dogovorili. Po pretpostavkom da govori istinu.
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#113 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

Sve je to ok, ali zasto njemu na ziro racun?
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#114 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Sodom1 »

Njemu ide na racun jer ako bi legle tebi ,jednostavno odes i ne platis mu,ili mu platis kad hoces. Ovako advokat daje tebi 100 % ugovorenu cifru
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#115 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by condy »

Aethaercyn wrote:Sve je to ok, ali zasto njemu na ziro racun?
Zbog toga sto si potpisivanjem punomoci advokatu, ovlastio advokata da za tebe naplati tvoja potrazivanja prema osiguranju. Advokat je duzan tebi predociti izvod iz banke sa navedenom uplatom. Advokatu pripadaju troskovi postupka i ugovoreni procenat ako niste drugacije dogovorili, umanjeni za akontaciju ako si je dao.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#116 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by tempuser »

Meni je na vansudskoj nagodbi gdje me je zastupao advokat pisalo tacno kolika je moja odsteta, a koliko ide advokatu i tako 2 x, mislim da je bila u pitaju Uniqa i Euroherc ili tako neko.
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#117 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

Sve je uredno zavrseno. Izvod iz banke, njihova ponuda, sve uredno. Ipak, zavrsi se i ovo. Advokat mi je licno rekao da u slucaju udesa, nikad vise ne uzimam EU obrazac. Samo policija.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#118 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Sodom1 »

Et toliko o nama i Evropi i nasem putu tamo . Obrazac se ne priznaje , zvati prasinare nek kao nesto slikaju razmeravaju :izet:
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#119 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Aethaercyn »

Sodom1 wrote:Et toliko o nama i Evropi i nasem putu tamo . Obrazac se ne priznaje , zvati prasinare nek kao nesto slikaju razmeravaju :izet:
Moj advokat mi je licno pokazao jos 3 slucaja identicna mom. Svi su EU izvjestaji. Dobro si ovo rekao, toliko o nama i Evropi. Priznaje se ono obrazac samo sto osiguranje na osnovu njega moze da odugovlaci, cca 2 godine dok ne dodje do suda.

Znaci zivotno iskustvo. Samo zvati kokošare ili ti ga prašinare u slucaju neserece.
User avatar
HardCore
Posts: 2378
Joined: 17/05/2011 21:46

#120 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by HardCore »

Koliko treba otp da prodje od udesa da se dobije neka ponuda od osiguranja, ima li neki zakonski rok ili nesto?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#121 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by condy »

HardCore wrote:Koliko treba otp da prodje od udesa da se dobije neka ponuda od osiguranja, ima li neki zakonski rok ili nesto?
Ponudu od osiguranje neces dobiti. Trebas svu dokumentaciju vezanu od udesa, dostaviti osiguranju sa zahtjevom da ti naknade stetu, nakon cega ce oni razmotriti tvoj zahtjev i odgovorit ti. Savjetujem ti da obezbjedis predracun od nekog ovlastenog servisa o cijeni popravke i da im i to dostavis.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#122 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Bakir1 »

Otkada to?
Udes procjena zapisnik ponuda....
Kakvi ba zahtjevi...
Predracun moze ali i ne mora
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#123 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by condy »

Pa nije napisao da je osiguranje vrsilo procjenu stete poslije udesa.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#124 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Bakir1 »

Ne razmisljamo isto meni ne bi ni na kraj pameti bilo da neko ocekuje odstetu bez procjene....
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#125 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by condy »

Ma razmisljamo isto. Procjena stete se mora izvrsiti od osiguranja ali se osiguranje mora obavjestit o steti i udesu. Mozda je mislio da to osiguranje radi po automatizmu
Post Reply