Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#551 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by Ridjobrki »

Nego da i ovdje priupitam... koji vi akumulator preporučujete za dizelaša a da je oko 70-75 amper sati?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#552 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by SaraFina »

Moraš čekati Zviza! Evo i ja imam par pitanja o tome kako da testiram frajere u BiH.
VolU li mene ili sam im samo viza za budućnost :D
User avatar
HadiRa
Posts: 1512
Joined: 24/02/2014 19:59
Contact:

#553 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by HadiRa »

-udaja za papire- je vrlo kompleksna tema, kojoj treba senzibilnije prilaziti.

ja mislim da se niko ne udaje za papire samo zato jer nema pametnijeg posla .
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#555 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by razonoda »

sandzokan wrote:
razonoda wrote:
sandzokan wrote:Zanimljiva tema. Ima tu, prijatelji, svega. Ako ćemo da kvalificiramo te brakove onda bi, smatram, trebali da posebno razmatramo brakove gdje supružnici imaju seksualni odnos i brakove gdje nema seksa. Po mom ubjeđenju mnogo više prljavih i nečasnih stvari ima među ovom grupom brakova gdje se upražnjava seksualni odnos. Prvenstveno tu mislim na razlike u godinama među supružnicima. Kada vidim da starac od 50+ godina ima ženu od 30 muka mi bude. Žao mi je i ne mogu da razumijem te osobe koje zbog njemačke penzije i pasoša uzimaju fosile za muževe. Čuo sam i za nekoliko slučajeva gdje je dijasporac, nakon ljetne šeme, poveo svoju mladenku odavde u EU a da joj nije rekao da je već oženjen i da ima djecu u EU.
Što se tiče ovih fiktivnih brakova u kojima nema seksa i gdje supružnici u brak ulaze zbog para odnosno stalne dozvole boravka - to mi je razumljivije. Znam lično ljude koji su se ovdje prvo razveli i ostavili žene i djecu a na Zapadu se privremeno vjenčali za članove šire familije.

Svjestan sam naravno toga da se svaki slučaj treba posmatrati odvojeno i da neke osobe drugi izlaz nisu imali ili vidjeli.
:shock:
starac od 50 i fosil. :-) .Ti mislis da je vrijeme za zenjenje 15 god?
Ja mislim da je izopačeno da žena od 30 godina bude u braku sa starcem od 50+ i to samo zbog pasoša koji on ima.
:D opet TI. Osoba od 50 --nije starac ni fosil. 30/50 nije losa kombinacija ,,mada 19/29 se osjecaju razlike.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#556 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by tandmand »

Zviz wrote: Jebe se meni hocel naka sa 35 godina lizati muda mom rodjaku sa 60 godina zbog tri lista papira... mogla je i bolji nacin doci do tog famoznog zapada... eto 30 godina boravim negdje sto zovete zapada, pa jos nisam vidio da pare padaju sa neba ili sta vec bi trebalo.
Neka.. neka, imati ces i ti Zviz 60 godina. :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#557 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by KatarinaKosaca »

Nekada su se ljudi ženili i udavali radi imetka, njiva, oranica, kuća.. danas to čine ponekad radi papira. Sve dok je to dogovor dvije strane, često i za novac, ne vidim ništa spektakularno, a najmanje ku***uk. Ljudima koji su vani bez papira se čini čim ih dobiju da će odmah dobiti haman ministarski posao. A onda se, baš često desi da poslodavac preferira ilegalca jer ga manje plaća. Da nije bilo papira i statusa i mene u zemlji mog muža i njegovog u mojoj zemlji, možda se ni ja ne bih vjenčala sve dok dijete nije došlo na svijet.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#558 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by KatarinaKosaca »

Uostalom mislim da je naš @Zviz samo jako šarmantan, markantan i inteligentan, pa kao takav meta djevojačkog udvaranja, ali mu skromnost ne dozvoljava da to otvoreno prizna :D
howdy
Posts: 3554
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#559 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by howdy »

User avatar
Sephora
Posts: 9477
Joined: 01/07/2013 14:37

#560 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by Sephora »

:lol: :lol: Kad se prica ili pise o udaji - uvijek se prisjerim ovog teksta....istine u njemu puno... :lol:

-----------
Zove me drugarica skoro i onako u priči sjeti se da spomene novost: ”Udaje mi se rodica Saška.”-“Ozbiljno? Baš mi je drago, znači pomirila se sa onim svojim?” , rekoh –“Ma kakvi našla novog, vidjeli se par puta al et’ on ima njemačke papire pa hoće mala tamo, blago njoj.” “Ma nemoj…Hajd nek je sa srećom.”

Pod parolom “spašavaj se ko može“, tako se mnoge djevojke pokušavaju iščupati sa ukletih prostora BIH tražeći muža koji će ih odvesti „preko grane“ u bolje sutra.Odu malo na odmor kojekuda vani, osladi im se, vide lijepo se živi, dobra hrana, narod k'o fol opušten, zrak k'o fol bolji…Odjednom se vrate zaljubljene k'o fol, u nekog gastarbajtera sa malo većim stomakom, lošim naglaskom maternjeg jezika i nekim jedva završenim zanatom u tuđoj zemlji.On je jadnik jedva dočekao priliku da upozna neku iz Bosne samo da je „naša“, da hoće skuhat nešto na kašiku jer mu se na glavu popeo McDonald's, a starci smaraju da treba da se ženi već jednom.Ima cura i tamo, nije da nema, naših i svakakvih al’ šta će njima on kad one zarade i više od njega, oblače se po poslednjoj modi i do tridesete lumpuju po klubovima neopterećene time šta će biti sutra-obezbjedile se kurve!

A vidi ovo jarane, dovedeš sebi Bosanku, malo prvo na odmor da joj pokažeš grad, a ona k'o Alisa u zemlji čuda sve joj lijepo i bajkovito, ma k'o da će ona tebi brojat’ zube!Posle onako oduševljenu pustiš je nazad u Bosnu (taktički, na par mjeseci)da završi pedagoške studije i razmisli o tome hoćel’ sutra čuvat’ tuđu djecu za neki jad od plate il tvoju a da ništa ne radi-bar dok jezik ne savlada!Ode ona tako i razmišlja o onim silnim ljepotama što ih nema na bosanskoj mapi, a ko će još čekat’ ulazak u EU, ma bolje da se ona odma pakuje zajebi i studije i čekanje na birou!

Zove ona nakon par mjeseci, udala se za bogatog čovjeka u stranu zemlju, pokazuje bunde, nakit, a suze lije…“Šta je bona?“, pitam,-“ Pa to si htjela, šuti sad.“-“Ma nije mi lako ne mogu da se naviknem, hiljadu problema nije to ono što sam mislila da će biti, a nema mi sad nazad, ne znam šta ću!“

Al’ ne plače se dugo, par godina dok se papiri ne dobiju, onda i djeca malo odskoče, sistem nudi dobre povoljnosti za samohrane majke a švalera ionako na sve strane.Izračunala je ona dva i dva i kako god okrene ne može izgubiti, jer ona će dobiti strani pasoš i više neće nogom kročiti u Bosnu -a to život znači!Svakih sedam dana nova fotka na fejsu…Naučila Bosanka da jede sushi štapićima, išlo se na plažu, pili neki kokteli, a ulice čiste jer eto ima ko i da čisti, puno ih iz Bosne došlo, al neće to na fejs… ma kakvi.

Zove ona opet, da joj je malo u Bosnu, poželila svoje a i onaj njen joj nije drag srcu- blago rečeno, sad ga već očima ne može.Unaprijedili je na poslu, sad je šefica sobarica a i jezik je dabome usavršila, mlada je kaže promjeniće profesiju, živci popustili od stresa i puno radnih sati.Odjednom više nije lijepo k'o kad je ono prvi put na odmoru bila, da joj je da vidi našeg svijeta, pojede 10 u pola s lukom, prošeta ulicama rodnog grada u miru.Sanja kaže rodni kraj često, doće kaže, samo ne zna kada- kredit za kuću i auto je velik, mora sada da odradi i prekovremene, zdravlje popušta polako a razvodna parnica je u toku.

Jeb'la majku udade se ona u inostranstvo!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#561 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by insomnia78 »

Tekst je, malo je reci odvratan i diskriminatorski
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#562 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by _mufljuz_ »

samo da izjavim da volim mlaĐŽe minĐe....

kraj citata
User avatar
Rinzler
Posts: 151
Joined: 11/02/2015 16:19

#563 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by Rinzler »

Sephora wrote::lol: :lol: Kad se prica ili pise o udaji - uvijek se prisjerim ovog teksta....istine u njemu puno... :lol:

-----------
Zove me drugarica skoro i onako u priči sjeti se da spomene novost: ”Udaje mi se rodica Saška.”-“Ozbiljno? Baš mi je drago, znači pomirila se sa onim svojim?” , rekoh –“Ma kakvi našla novog, vidjeli se par puta al et’ on ima njemačke papire pa hoće mala tamo, blago njoj.” “Ma nemoj…Hajd nek je sa srećom.”

Pod parolom “spašavaj se ko može“, tako se mnoge djevojke pokušavaju iščupati sa ukletih prostora BIH tražeći muža koji će ih odvesti „preko grane“ u bolje sutra.Odu malo na odmor kojekuda vani, osladi im se, vide lijepo se živi, dobra hrana, narod k'o fol opušten, zrak k'o fol bolji…Odjednom se vrate zaljubljene k'o fol, u nekog gastarbajtera sa malo većim stomakom, lošim naglaskom maternjeg jezika i nekim jedva završenim zanatom u tuđoj zemlji.On je jadnik jedva dočekao priliku da upozna neku iz Bosne samo da je „naša“, da hoće skuhat nešto na kašiku jer mu se na glavu popeo McDonald's, a starci smaraju da treba da se ženi već jednom.Ima cura i tamo, nije da nema, naših i svakakvih al’ šta će njima on kad one zarade i više od njega, oblače se po poslednjoj modi i do tridesete lumpuju po klubovima neopterećene time šta će biti sutra-obezbjedile se kurve!

A vidi ovo jarane, dovedeš sebi Bosanku, malo prvo na odmor da joj pokažeš grad, a ona k'o Alisa u zemlji čuda sve joj lijepo i bajkovito, ma k'o da će ona tebi brojat’ zube!Posle onako oduševljenu pustiš je nazad u Bosnu (taktički, na par mjeseci)da završi pedagoške studije i razmisli o tome hoćel’ sutra čuvat’ tuđu djecu za neki jad od plate il tvoju a da ništa ne radi-bar dok jezik ne savlada!Ode ona tako i razmišlja o onim silnim ljepotama što ih nema na bosanskoj mapi, a ko će još čekat’ ulazak u EU, ma bolje da se ona odma pakuje zajebi i studije i čekanje na birou!

Zove ona nakon par mjeseci, udala se za bogatog čovjeka u stranu zemlju, pokazuje bunde, nakit, a suze lije…“Šta je bona?“, pitam,-“ Pa to si htjela, šuti sad.“-“Ma nije mi lako ne mogu da se naviknem, hiljadu problema nije to ono što sam mislila da će biti, a nema mi sad nazad, ne znam šta ću!“

Al’ ne plače se dugo, par godina dok se papiri ne dobiju, onda i djeca malo odskoče, sistem nudi dobre povoljnosti za samohrane majke a švalera ionako na sve strane.Izračunala je ona dva i dva i kako god okrene ne može izgubiti, jer ona će dobiti strani pasoš i više neće nogom kročiti u Bosnu -a to život znači!Svakih sedam dana nova fotka na fejsu…Naučila Bosanka da jede sushi štapićima, išlo se na plažu, pili neki kokteli, a ulice čiste jer eto ima ko i da čisti, puno ih iz Bosne došlo, al neće to na fejs… ma kakvi.

Zove ona opet, da joj je malo u Bosnu, poželila svoje a i onaj njen joj nije drag srcu- blago rečeno, sad ga već očima ne može.Unaprijedili je na poslu, sad je šefica sobarica a i jezik je dabome usavršila, mlada je kaže promjeniće profesiju, živci popustili od stresa i puno radnih sati.Odjednom više nije lijepo k'o kad je ono prvi put na odmoru bila, da joj je da vidi našeg svijeta, pojede 10 u pola s lukom, prošeta ulicama rodnog grada u miru.Sanja kaže rodni kraj često, doće kaže, samo ne zna kada- kredit za kuću i auto je velik, mora sada da odradi i prekovremene, zdravlje popušta polako a razvodna parnica je u toku.

Jeb'la majku udade se ona u inostranstvo!
:lol:
Super pricica, dosta smjesna ali i brutalno realna u nekim stvarima. Opisuje dosta state of mind insana sa ovog podneblja.
Podsjeca me na onu pricu o komunikaciji insana i boga, kad pita insan boga sta ne konta u vezi insana.
Pa mu bog kaze ukratko, ne kontam to vase trcanje za parama, prodavanje svog zivota i vremena za papire, ostavljanje zdravlja, rahata, zivaca u najljepsim godinama. Propustanje neprocjenjivih trenutaka sa bitnim osobama u zivotu zbog posla i trcanja za novcem, da bi nakon svega vecinu tog zaradjenog novca pod stare dane davali doktorima za povrat zdravlja koje si sjebao rintajuci i koje si u pocetku imao i bez dinara.
Znam da nije isto al eto mene bas podsjeti na to i nasmija me bas :)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#564 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by uglavnomja »

Jah ... Eto ces uzivati sa nekim kokuz ...
Ne moras ni jesti ni piti ni imati kucu, auto, odjecu, internet i pratece sprave ... Ono ti uzivas u druzenju i zivis od have. A tek djeca, njima ne treba nista, osim roditeljskog prisustva. :D

Mislim :-)
I zivotinje love da prezive i odhrane potomke.


Osim toga svako zivo bice stari i umire, koga ne strefi iznenadna smrt zavrsice kod doktora, bez obzira koliko se naradio ili nenaradio u zivotu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28548
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#566 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by dale cooper »

sha_ba wrote:da se tuspasim :mrgreen:
Jel' da koga usvojiš, ili da te usvoje? :mrgreen: :kiss:
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#567 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by sha_ba »

e jeste jedva docekali :mrgreen: :lol: :lol:

samo pratim, za sad :oops: :mrgreen:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#568 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by KatarinaKosaca »

uglavnomja wrote:Jah ... Eto ces uzivati sa nekim kokuz ...
A zašto se ne može uživati sa kokuzom? Zašto se ne može uživati u slabijoj hrani, slabijoj kući i li šatoru i biti sretanb? Nije sve opipljivo i materijalno. Nekome (tebi ne, očito, znamo to odavno :D ) duhovno znači puno pa čak, vjerovala ti ili ne, puni stomak na jako lijep način.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#569 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by KatarinaKosaca »

insomnia78 wrote:Tekst je, malo je reci odvratan i diskriminatorski
Fino objasnih o čemu se zapravo radi :D
KatarinaKosaca wrote:Uostalom mislim da je naš @Zviz samo jako šarmantan, markantan i inteligentan, pa kao takav meta djevojačkog udvaranja, ali mu skromnost ne dozvoljava da to otvoreno prizna :D
Last edited by KatarinaKosaca on 22/02/2015 13:42, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#570 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by insomnia78 »

Al sto citiras :D
Slazem se glede kolege @zvizgonje :lol:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#571 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by KatarinaKosaca »

insomnia78 wrote:Al sto citiras :D
Slazem se glede kolege @zvizgonje :lol:
Popravljen citat ;-)

Nego, lako ćemo za Zvizda Danca, on se ne da pa ne da, ali šta ćemo sa ovim žesnkim dijelom koji preferira bogatstvo i sa gađenjem gleda na kokuzluk (šta ćeš bogato bilo vazda), a ne može ni jezik naučiti sebi za kiflu. E, to je malo veći problem.
dudlov
Posts: 1920
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#572 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by dudlov »

Znam par slučajeva udavača koje su se udale u Dansku i čim su papire dobile, momentalno separacija. Haj se udat, ali djecu roditi sa nekim ko ti nije u prvom planu, e to nikako da shvatim. Dobro, Danska gura samohrane majke i rodit djecu, znači roditi sebi penziju.
dudlov
Posts: 1920
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#573 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by dudlov »

Da dodam, i ja sam utrpak mogao biti, ali se predomislih, jer bih pored papirašice, morao troje djece prihvatiti. Doduše, nije me muka natjerala. Radio sam, dobra plata, tako da mi to nije bilo prioritet.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#574 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by sha_ba »

dudlov wrote:Da dodam, i ja sam utrpak mogao biti, ali se predomislih, jer bih pored papirašice, morao troje djece prihvatiti. Doduše, nije me muka natjerala. Radio sam, dobra plata, tako da mi to nije bilo prioritet.
hajd priznaj da bi se razveo od papirasice ha bi zavrsio papire :mrgreen:
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#575 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by ho oponopono »

Image
Post Reply