Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#1 Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by Zviz »

Nebitno jel rijec o muskarcu ili zeni. Jednako gledan na oba spola.

Evo poceti cu od vlastite rodbine. Imam rodicu koja je u BiH imala brak, preko kojeg je i dosla do neko, hajmo reci, poprilicno dobrog posla ako gledamo na situaciju u BiH. Iz, meni nepoznatog razloga, je zijanila brak, ostala sa djetetom i tako izgubila posao. Potom su straci njeni cinili mnogo sta da je pripoje sa bilo kime samo nek je vodi van BiH, i to se desi, udala se sa nekim sto zivi vani, a istog nije mozda vidila ni 5x cestito. Sjedi na socijali od nekih 500-600€ i gotovo nista ne radi a tek ima 34 godine. Dobro njoj je lakse metar u dupe nego cenat u glavi, i ako mi je rodica, treba biti realan - ali opet....

Isto tako imam daljneg rodjaka, ili on ti dodje mom starom rodjak ali nebitno. Vec drugu zenu dovoi inace imao je davno nekad brak i djecu a sad po starije dane dovodi djevojke manje vise kojima moze i otac da bude. Prva je cak imala i djete ali nesto nije islo sta vec i raskinu brak ona kartu nazad u BiH. Sad je sa nekom novom, ja iskreno receno pomislio, da je otvorio kupleraj sva se utegla i ono prava ona nocna dama faca i ako doticnoj je oko 33-35 godina i bez djece je.

No poznam jos par slucaja. Gdje cak su muskarci napustili i zenu, posao i djecu u BiH u potrazi za novom ljubavi van BiH. :-)


Meni bas to i ne ide u glavu. Iskreno receno kad sam god bio u Sarajevu, nisam imao nikakvih poteskoca da imam oko sebe nepoznato zensko drustvo. Moram piznati, djevojke su savsim izgledale normalno, sto cak bolje vecina je ili skolovana bila ili se skoluje na visem nivou. Na prvi pogled vecina nije ni nalik jednoj sponzorusi, niti tvrdim da su. Obicno je isao komentar prijatelja ovo mi je stari prijatelj iz Danske i sl. i tako bi nadalje islo, pa cak moram priznati meni je malo i ne obicno bilo recimo, da u toj kolicini se zele dopisivati i biti u kontaktu i ako je rijec o osobama oko 30 ili nad.

Moram priznati, da tako nesto nisam ni dozivio ni u Parizu, ni Kopenhagenu ni nigdje osim u Sarajevu.

Da li sve vise postaje normalnije u drustvu nebitno zena i muskaraca, da se igra i na kardu udaja / zenidba da izadjem iz BiH?

Mislim, da taj rodjo koji im moze biti otac, u neku ruku ima avanturnij ljubavni zivot od mene :D gledajuci sta sve zeni, bar iz ta dva primjera, a ima skor pljunutu pojavu Dimitrija Pantica - ja jednostavno osanem bez teksta.

Sta vi mislite...?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by uglavnomja »

Ja mislim da je vrijeme da se i ti objesis :D






Nego ta tvoja prva i socijala - to je nemoguce u norveskoj. Ona osoba koja dovofi nekoga mora imati dovoljno love za dvoje. A ta osoba nema nikakva prava tipa kurs, praksis plas bla bla .... Socijala ni pod razno.
Ako pukne brak prije dobijanja stalne dozvole - farvel. A to je min 5 godina.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73190
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#3 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by Velkoski »

nek' radi ko šta hoće :oops:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#4 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by Zviz »

uglavnomja wrote:Ja mislim da je vrijeme da se i ti objesis :D






Nego ta tvoja prva i socijala - to je nemoguce u norveskoj. Ona osoba koja dovofi nekoga mora imati dovoljno love za dvoje. A ta osoba nema nikakva prava tipa kurs, praksis plas bla bla .... Socijala ni pod razno.
Ako pukne brak prije dobijanja stalne dozvole - farvel. A to je min 5 godina.
A je ti komentara... :lol: Nije rijec o Norveskoj, rodica je odnosno roditelji su njoj nasli muza u Njemackoj, nekog preko nekih prijatelja ma komi tragicno, on glupan pristo da izdraje tudje djete, a otac istoh nece ni da zuje za djete, nego taslaci vamo neku po BiH, a dobro on je bio ono babin sin, babo ima fin posao itd.

Znam da je u Norveskoj kao i u Danskoj treba imati love da polozi u kesu, dobar posao ondonso primanja i stad da odgovara njima i sl. Tu su Norveska i Danska u pet deka. Ovdje su izmjenili jedino ono potpisivanje sa svake godine na svake dvije. No opet poneko i dovede. No Rodjak nije ovdje on je u Beneluxu :D Tamo izgleda je znatno lakse, jer imam jednog poznanika iz SA nedavno je isto sebi nasao neku negdje u SA i eno vec se zeni i sl.


Nek radi ko sta hoce ali mi malo ispada smijesno da svak se drzi do neke linije, ja nisam takav vakav nakav a kad dodje svak bi se hebo za 5 feninga samo da mu bude malo bolje ili sta vec.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#5 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by Zviz »

Velkoski wrote:nek' radi ko šta hoće :oops:
Ja ali niej rijec o tome jel ok ili ne, nek radi sta ko hoce, nego sta povlaci za sobom ako kroz par godina se bude gledalo na ovo kao nesto sasvim normalnim i uobicajenim pa cak ako postane must u neku ruku...

Image

Ja ovdje vidim savsim jedan veci problem, tj. iskoristavanje, ono udaja godian dvije, prekid braka hajd ti nazad u BiH on/ona staje gore a on/ona druga strana mora nazad. Vidim iskoristavanje. Igranje sa emocijama ljudi i sl.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73190
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#6 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by Velkoski »

Pa niko nije primoran..

Inače, bolje bit' gladan u Sarajevu nego bogat po Skandinaviji i Germaniji. Lijepi sarajevski beton. :srce:

User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#7 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by ćiribiribela »

Ne kontam sta je poenta teme.

"Udaja za papire" nije nista novo ni za muskarce ni za zene, ako ljudi u Bosni vide izlaz u tome go for it, kakvo igranje sa emocijama, cijim?
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#8 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by razonoda »

ćiribiribela wrote:Ne kontam sta je poenta teme.

"Udaja za papire" nije nista novo ni za muskarce ni za zene, ako ljudi u Bosni vide izlaz u tome go for it, kakvo igranje sa emocijama, cijim?
:-) Igranje sa NJEGOVIM emocijama. On to ne odobrava, kako ja ovo sve vidim -on je na dobrom putu , da predje na ''onu drugu stranu''. u Danskoj je to pa OK.
User avatar
muha_sa
Posts: 128786
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by muha_sa »

Zviz wrote:Nebitno jel rijec o muskarcu ili zeni. Jednako gledan na oba spola.

Evo poceti cu od vlastite rodbine. Imam rodicu koja je u BiH imala brak, preko kojeg je i dosla do neko, hajmo reci, poprilicno dobrog posla ako gledamo na situaciju u BiH. Iz, meni nepoznatog razloga, je zijanila brak, ostala sa djetetom i tako izgubila posao. Potom su straci njeni cinili mnogo sta da je pripoje sa bilo kime samo nek je vodi van BiH, i to se desi, udala se sa nekim sto zivi vani, a istog nije mozda vidila ni 5x cestito. Sjedi na socijali od nekih 500-600€ i gotovo nista ne radi a tek ima 34 godine. Dobro njoj je lakse metar u dupe nego cenat u glavi, i ako mi je rodica, treba biti realan - ali opet....

Isto tako imam daljneg rodjaka, ili on ti dodje mom starom rodjak ali nebitno. Vec drugu zenu dovoi inace imao je davno nekad brak i djecu a sad po starije dane dovodi djevojke manje vise kojima moze i otac da bude. Prva je cak imala i djete ali nesto nije islo sta vec i raskinu brak ona kartu nazad u BiH. Sad je sa nekom novom, ja iskreno receno pomislio, da je otvorio kupleraj sva se utegla i ono prava ona nocna dama faca i ako doticnoj je oko 33-35 godina i bez djece je.

No poznam jos par slucaja. Gdje cak su muskarci napustili i zenu, posao i djecu u BiH u potrazi za novom ljubavi van BiH. :-)


Meni bas to i ne ide u glavu. Iskreno receno kad sam god bio u Sarajevu, nisam imao nikakvih poteskoca da imam oko sebe nepoznato zensko drustvo. Moram piznati, djevojke su savsim izgledale normalno, sto cak bolje vecina je ili skolovana bila ili se skoluje na visem nivou. Na prvi pogled vecina nije ni nalik jednoj sponzorusi, niti tvrdim da su. Obicno je isao komentar prijatelja ovo mi je stari prijatelj iz Danske i sl. i tako bi nadalje islo, pa cak moram priznati meni je malo i ne obicno bilo recimo, da u toj kolicini se zele dopisivati i biti u kontaktu i ako je rijec o osobama oko 30 ili nad.

Moram priznati, da tako nesto nisam ni dozivio ni u Parizu, ni Kopenhagenu ni nigdje osim u Sarajevu.

Da li sve vise postaje normalnije u drustvu nebitno zena i muskaraca, da se igra i na kardu udaja / zenidba da izadjem iz BiH?

Mislim, da taj rodjo koji im moze biti otac, u neku ruku ima avanturnij ljubavni zivot od mene :D gledajuci sta sve zeni, bar iz ta dva primjera, a ima skor pljunutu pojavu Dimitrija Pantica - ja jednostavno osanem bez teksta.

Sta vi mislite...?

http://forum.klix.ba/hocel-ko-da-seispa ... 74828.html
ZenaZbrkovima
Posts: 1890
Joined: 06/01/2015 21:32

#10 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by ZenaZbrkovima »

Zviz wrote:
Isto tako imam daljneg rodjaka, ili on ti dodje mom starom rodjak ali nebitno. Vec drugu zenu dovoi inace imao je davno nekad brak i djecu a sad po starije dane dovodi djevojke manje vise kojima moze i otac da bude. Prva je cak imala i djete ali nesto nije islo sta vec i raskinu brak ona kartu nazad u BiH. Sad je sa nekom novom, ja iskreno receno pomislio, da je otvorio kupleraj sva se utegla i ono prava ona nocna dama faca i ako doticnoj je oko 33-35 godina i bez djece je.
Da nije ovo onaj sto mu pozajmljujes profil? :D
Cisto da znamo, zlu ne trebalo.. :oops:
User avatar
muha_sa
Posts: 128786
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#11 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by muha_sa »

ZenaZbrkovima wrote:
Zviz wrote:
Isto tako imam daljneg rodjaka, ili on ti dodje mom starom rodjak ali nebitno. Vec drugu zenu dovoi inace imao je davno nekad brak i djecu a sad po starije dane dovodi djevojke manje vise kojima moze i otac da bude. Prva je cak imala i djete ali nesto nije islo sta vec i raskinu brak ona kartu nazad u BiH. Sad je sa nekom novom, ja iskreno receno pomislio, da je otvorio kupleraj sva se utegla i ono prava ona nocna dama faca i ako doticnoj je oko 33-35 godina i bez djece je.
Da nije ovo onaj sto mu pozajmljujes profil? :D
Cisto da znamo, zlu ne trebalo.. :oops:
to je naš pravi Zviz :D
howdy
Posts: 3554
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#12 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by howdy »

jel opet rodjo na profilu?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#13 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by Drinski »

Velkoski wrote:nek' radi ko šta hoće :oops:
A ko nece, nek se ne nemeće...
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#14 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by Matijevic_Vlado »

"Moj stari prijatelj iz Danske" i ona vec pala :D . e jadne su i ove nase cure :oops:
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#15 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by Towelie »

:lol: Zviz cini forumsku svakodnevnicu lepsom. Inace, razonoda prekucao temu izjavom da zenidba za papire smeta Zvizovim osecanjima.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#16 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by SaraFina »

Ja sam obrnut slučaj Zviz. Pika li se to?
Udala bi se za nekog do 30 na budzetliju i vrnula u Sarajevo.

U Danaku, Norvešku ili Švedsku ne bi za milion :D

A tebi je druze Zviz i pored danskih papira i beneficija poput socijale teško parirati tako da...
Mislim da si koliko toliko bezbijedan od sarajevskih treba :))
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#17 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by al_akhisari »

...udati se ili "udati se" vani, često znači "srce moje za papire tvoje" :D naravno, nisu svi brakovi na relaciji bih-dijaspora, lišeni i operisani emocija, baš naprotiv, ali da ih ima...ima; kad govorimo o ovima zasnovanim na traženju karte za otići van, lično mislim da se radi o pitanju želudca; poznajem više osoba koje su to napravile (muški), zbog navedenog razloga, i svi su morali gutati knedlu dulje vrijeme...više ih je iz toga razloga odlučilo na razvod...da l to neko hoće, želi il može podnositi, stvar je želudca (da ne bude da samo muški u ovakvim brakovima i vani, moraju gutati knedlu, ima toga i ovdje); pretpostavljam da je slično i sa ženama u takvim brakovima; na kraju, imao sam i sam priliku otići na takav način, ali sam bio uvjeren kako to nije ono što mogu i želim...valjda želudac, šta li
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66987
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by _BataZiv_0809 »

SaraFina wrote:Ja sam obrnut slučaj Zviz. Pika li se to?
Udala bi se za nekog do 30 na budzetliju i vrnula u Sarajevo.

U Danaku, Norvešku ili Švedsku ne bi za milion :D

A tebi je druze Zviz i pored danskih papira i beneficija poput socijale teško parirati tako da...
Mislim da si koliko toliko bezbijedan od sarajevskih treba :))
:kiss:

Zviz se boji da uskoro nece biti jedini koji nam palamudi kako je njemu dobro i da ga boli briga za BiH, a sve to viseci na bh forumu i dan i noc.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#20 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by SaraFina »

al_akhisari wrote:...udati se ili "udati se" vani, često znači "srce moje za papire tvoje" :D naravno, nisu svi brakovi na relaciji bih-dijaspora, lišeni i operisani emocija, baš naprotiv, ali da ih ima...ima; kad govorimo o ovima zasnovanim na traženju karte za otići van, lično mislim da se radi o pitanju želudca; poznajem više osoba koje su to napravile (muški), zbog navedenog razloga, i svi su morali gutati knedlu dulje vrijeme...više ih je iz toga razloga odlučilo na razvod...da l to neko hoće, želi il može podnositi, stvar je želudca (da ne bude da samo muški u ovakvim brakovima i vani, moraju gutati knedlu, ima toga i ovdje); pretpostavljam da je slično i sa ženama u takvim brakovima; na kraju, imao sam i sam priliku otići na takav način, ali sam bio uvjeren kako to nije ono što mogu i želim...valjda želudac, šta li
Imaš ti opciju i " čist račun duga ljubav" ako ti je već do izlaska vani putem braka.
Dakle uz dogovor i plaćanje.
Medjutim sad su te opcije isfurane ljudi iz BiH ili se snalaze radeci na crno jer su granice otvorene ili odlaze regularno uz foru " deficitarna zanimanja"
Mladji dolaze na studij, postdiplomski i sl.
User avatar
muha_sa
Posts: 128786
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#21 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by muha_sa »

insomnia78 wrote:Ma Zvizgonja je kralj :D
:thumbup:

izgleda da je usamljen :-)

mogo bih mu poslat jednu, ne zanimaju je papiri--vjeruje u ljubav na prvi pogled.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#22 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by SaraFina »

_BataZiv_0809 wrote:
SaraFina wrote:Ja sam obrnut slučaj Zviz. Pika li se to?
Udala bi se za nekog do 30 na budzetliju i vrnula u Sarajevo.

U Danaku, Norvešku ili Švedsku ne bi za milion :D

A tebi je druze Zviz i pored danskih papira i beneficija poput socijale teško parirati tako da...
Mislim da si koliko toliko bezbijedan od sarajevskih treba :))
:kiss:

Zviz se boji da uskoro nece biti jedini koji nam palamudi kako je njemu dobro i da ga boli briga za BiH, a sve to viseci na bh forumu i dan i noc.

Evo meni Bato pik! Viza za povratak :D

:kiss:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by insomnia78 »

Mogu l' penzioneri?
I oni dodju ko budzetlije :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#25 Re: Udaja za papire - opsti kur***uk, prvi korak prema boljem ili sta vec...?

Post by SaraFina »

insomnia78 wrote:Mogu l' penzioneri?
I oni dodju ko budzetlije :D
Pomakni se smjesta!
Post Reply