ubistvo 27g u GZ

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#26 Re: ubistvo 27g u GZ

Post by sodom »

Topla voda wrote:sodome,sto si se nameracio barbi na kosti?

covjek je extra fer moderator i kad nesto pise kao forumas,uopste ne nastupa kao moderator i mozes mu svasta reci...a tome je svjedocanstvo tvoj post i njegov odgovor gore.

nemoj biti nefer

a istina je da sam se nameračio ali sam isprovociran od njega pravo sto cu ti objasniti posle!
on kao moderator je super i istina je da je jako tolerantan i meni podosta dopusta nekad (ne mislim na prethodni post) i za to mu svaka cast. imam cak osjecaj da je i "dobra" osoba- mada ga ne poznajem pa otom potom...

a nameracio sam se zato sto odavno za ovo znam, govorim otvoreno o svim lošim stvarima u gorazdu za koje znam, a sigurno sam prvi o ovome govorio bez pristrasnosti, objektivno i bio u vecini slucajeva ismijan i izvrijeđan (jer sam govorio istinu) kao neko ko mrzi gorazde i slicne gluposti!!!
posebno mi moderator oponira sto je pozitivno ali ako znas da nisi u pravu onda je to vec bezobrazluk sto on cesto radi!
i prethodni post nisu moje riječi-ponavljam ono sto je on mene i sve nas ostale ubjeđivao do par mjeseci.

samo zelim dokazat da sam upravu sto svi mi kao ucesnici diskusija na forumu želimo.

nemam nista licno protiv njega i mozda jednom popijemo i kafu u gz ali previse je pristrasan i slijep pored ociju...


barba ja se nikad ne k... niti napadam ,,,

pozzz
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#27 Re: ubistvo 27g u GZ

Post by sodom »

chicha-glisha wrote:Kad si ga vec vidio "nadrogiranog"... zasto nisi, kao savjestan gradjanin, otisao u policiju i prijavio kako ulicom seta nadrogiran tip? :thumbup:

griješiš!

policija pa cak ni milicija nije smjela da hapsi drogirane ljude koji se setaju ulicom, cak je duznost drota da te čuva dok si takav( bar je bilo u prosloj drzavi tako)

policija te ima pravo kazniti samo ako posjedujes ili na neki nacin ucestvujes u trgovini opojnih sredstava, a ako si se vec negdje pukao prije nemogu ti nista- isto kao i sa cugom u sarajevu je (u nekim opstinama) kazna za cugu 200KM ako pijes na javnom mjestu, ali ako te sretnu pijanog nemaju te pravo kazniti...

e tu ima jedna pravo glupa stvar : recimo u baščama je dozvoljeno opijanje a na klupi 1m od bašče je kažnjivo- opet udara zakon po sirotinji i studentima jer oni vecinom nemaju para za kafanu pa cugaju po parkovima.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63412
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#28 Re: ubistvo 27g u GZ

Post by BarbaDue »

sodom, istina je da si tada govorio neke stvari o kojima ja sada govorim, ali na potpuno drugaciji nacin.
sta hocu da kazem, tvoji postovi su tada bili toliko teski, puni negativne energije i usmjereni na grad gorazde.
bio sam jedan koji to nije tako lako dozvoljavao, mogao si pisati kritikovati ljude za to ti nebi pola rijeci rekao
ali tvoji postovi su bili u cilju "sto bolje ocrni grad gorazde"...zato si nisi moga pisati a da ti ja ne odgovorim i
kazem da grad nije kriv sto su ljudi pokvareni. ako se malo vratis naci ces sigurno takve postove, ali nema potrebe
nije ni bitno. bitno je da sam jedan od onih koji ce uvjek pokusati uticati na ljude koji idu iz krajnosti u krajnost.
teze nekim ekstrmnim/radikalnim nacinom rijesiti stvar.
nadam se da me razumijes.
chicha-glisha wrote:Kad si ga vec vidio "nadrogiranog"... zasto nisi, kao savjestan gradjanin, otisao u policiju i prijavio kako ulicom seta nadrogiran tip? :thumbup:


druze, zar mislis da sam toliki majmun, da idem cinkariti nekog narkomana...na takav nacin necu da pomazem ljudima tog kova.
pomogao bih mu na neki drugi nacin, recimo razgovorom ali sa takvim ljudima nema razgovora.
svi mi setamo gradom i svi mi srecemo te mladice ali nece niko da ih prijavljuje...i ne treba imaju ljudi koji su placeni za taj posao.
chicha-glisha
Posts: 48
Joined: 21/05/2009 10:30

#29 Re: ubistvo 27g u GZ

Post by chicha-glisha »

Prema tome... i kad bi vidio da neko nekoga tuce... zasto bih mu pomogao? :run: Pa imaju ljudi zaduzeni za javni red i mir...

Jel neko cuo za gradjansku odgovornost?

ili da i dalje zadrzimo pogled do nosa, nista dalje?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63412
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#30 Re: ubistvo 27g u GZ

Post by BarbaDue »

gdje ces to dvoje porediti,
napusiti se, nadrogirati jos uvjek svako ima pravo...i to mu ne mozes zabraniti sve dok to ne radi na javnom mjestu.
ako taj isti u takvom stanju maltretira ljude oko sebe tek tu pocinje građanska duznost da to sprijeci.
ne znam sta jos treba da shvatis.
chicha-glisha
Posts: 48
Joined: 21/05/2009 10:30

#31 Re: ubistvo 27g u GZ

Post by chicha-glisha »

Koliko znam koristenje narkotika nije dozvoljeno ni na javnim mjestima, a ni u budzacima, cak mislim da nije dozvojeno 'nako da ih drziis u dzepovima... tako da je prethodno poredjenje na mjestu...
Opet... mozda cu bolje shvatiti ako nacrtas... :thumbup:
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#32 Re: ubistvo 27g u GZ

Post by sodom »

ma tu ima jedna rupa u zakonu koliko sma ja skontao!
zabranjeno je posjedovanje i dilanje narkotika te se s tim pretpostavlja ako nemas da neces moci da se drogiras!
e sad kad se pukne covjek ako ovi nemaju dokaze da je posjedovao ne mogu mu nista ili nest na taj fazon ide.

ma isto kao i sa cugom- kaznjivo na javnom mjestu, al da budes pijan na javnom mjestu uopste nije kaznjivo!!!

kao da je neko ovo namjerno napravio.
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#33 Re: ubistvo 27g u GZ

Post by idealnaM »

Joj...čovjek ubijen...a vidi koja rasprava se povela...nevjerovatno. :skoljka:
Post Reply