Ubice mog oca - ALL ABOUT

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#1 Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by brazzo19 »

Trazio sam temu za ovu seriju i nisam mogao da nadjem, vjerujem da nisam jedini koji gleda ovu seriju, pa s obzirom da se zavrsila treca sezona i da se cetvrta nece emitovati sigurno prije septembra ili oktobra da malo prokomentarisemo skupa. :D
Po meni serija je bolje da od serije "uspjeh" a nema svoju temu a vjerujem da je veliki broj ljudi prati pa bujrum .... :D
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#2 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by Better Man »

Odlična serija, ali je ne možeš porediti sa serijom Uspjeh. Osnvni razlog je taj što je serija Uspjeh serija od 6 epizoda gdje se priča završava, a Ubice mog oca je serija sa pričom bez naznake kraja.
Last edited by Better Man on 02/02/2019 22:15, edited 1 time in total.
User avatar
zomri
Posts: 12845
Joined: 03/05/2006 07:31

#3 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by zomri »

SPOILERI

Je li iko skontao šta se desilo na kraju? Nekako mi je geografija scene totalno poremećena. Je li Ruža upucala Vuka Kostića? Ako jeste, otkud ona onako blizu da mu dođe? Je li imala pomagača? Ko je upalio reflektor?
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#4 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by brazzo19 »

zomri wrote:SPOILERI

Je li iko skontao šta se desilo na kraju? Nekako mi je geografija scene totalno poremećena. Je li Ruža upucala Vuka Kostića? Ako jeste, otkud ona onako blizu da mu dođe? Je li imala pomagača? Ko je upalio reflektor?
Nju je upucao onaj snajperist sto ga je poveo marjanovic sa sobom jer se sumnjao da Aleksandar nece pucati kao sto i nije pucao, cuo se samo jedan pucanj to je snajperista nju ranio prije nego je ona upucala marjanovica, i dok je bjezala naletila je na aleksandra i njega upucala ( ma da mislim da on nije mrtav nego da je imao pancir jer se ne vidi krv nigdje kada lezi u zadnjoj sceni) i onda je otisla u stalu gdje je rokno otac od one sto je otela i tako se zavrsava sezona, bar sam ja tako vidio ...
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#5 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by Doda37 »

brazzo19 wrote:
zomri wrote:SPOILERI

Je li iko skontao šta se desilo na kraju? Nekako mi je geografija scene totalno poremećena. Je li Ruža upucala Vuka Kostića? Ako jeste, otkud ona onako blizu da mu dođe? Je li imala pomagača? Ko je upalio reflektor?
Nju je upucao onaj snajperist sto ga je poveo marjanovic sa sobom jer se sumnjao da Aleksandar nece pucati kao sto i nije pucao, cuo se samo jedan pucanj to je snajperista nju ranio prije nego je ona upucala marjanovica, i dok je bjezala naletila je na aleksandra i njega upucala ( ma da mislim da on nije mrtav nego da je imao pancir jer se ne vidi krv nigdje kada lezi u zadnjoj sceni) i onda je otisla u stalu gdje je rokno otac od one sto je otela i tako se zavrsava sezona, bar sam ja tako vidio ...
Jer serija bez Marjanovica nije zanimljiva, barem ne meni
User avatar
zomri
Posts: 12845
Joined: 03/05/2006 07:31

#6 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by zomri »

brazzo19 wrote:
zomri wrote:SPOILERI

Je li iko skontao šta se desilo na kraju? Nekako mi je geografija scene totalno poremećena. Je li Ruža upucala Vuka Kostića? Ako jeste, otkud ona onako blizu da mu dođe? Je li imala pomagača? Ko je upalio reflektor?
Nju je upucao onaj snajperist sto ga je poveo marjanovic sa sobom jer se sumnjao da Aleksandar nece pucati kao sto i nije pucao, cuo se samo jedan pucanj to je snajperista nju ranio prije nego je ona upucala marjanovica, i dok je bjezala naletila je na aleksandra i njega upucala ( ma da mislim da on nije mrtav nego da je imao pancir jer se ne vidi krv nigdje kada lezi u zadnjoj sceni) i onda je otisla u stalu gdje je rokno otac od one sto je otela i tako se zavrsava sezona, bar sam ja tako vidio ...
Dobro to je sve jasno, ono što mi nije jasno je kako je tako brzo došla do Aleksandra, dobio sam utisak da je on bio dosta dalje od mjesta susreta Ruže i Marjanovića. Da je tako blizu, ne bi mu trebao snajper. Ostaje pitanje je li imala pomagača i ko je upalio reflektor? Jedino Rončević, ali nema indicija da je on uopšte bio u blizini.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#7 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by RtrnOfSalisbury »

... ni scenaristi nisu sigurni, sad traze (najbolje) rjesenje
User avatar
Radar71
Posts: 7287
Joined: 21/07/2010 15:43

#8 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by Radar71 »

Ruža je pucala u Aleksandra, na videu se bolje vidi

Image
User avatar
zomri
Posts: 12845
Joined: 03/05/2006 07:31

#9 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by zomri »

Radar71 wrote:Ruža je pucala u Aleksandra, na videu se bolje vidi

Image
Mislim da to nije upitno samo je u postavljenoj geografiji scene nelogično totalno da mu tako brzo dođe na puškomet. Pripisaćemo to lošoj režiji.
User avatar
Radar71
Posts: 7287
Joined: 21/07/2010 15:43

#10 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by Radar71 »

zomri wrote:
Radar71 wrote:Ruža je pucala u Aleksandra, na videu se bolje vidi

Image
Mislim da to nije upitno samo je u postavljenoj geografiji scene nelogično totalno da mu tako brzo dođe na puškomet. Pripisaćemo to lošoj režiji.
:thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47233
Joined: 26/02/2004 00:00

#11 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by karanana »

Prva sezona dobra do mozda zadnje epizode dok nisu zakomplikovali.
Pogledah prvu epizodu druge sezone, i razocaran na patetiku i losu glumu. Ali nastavicu pa cemo vidjeti.
User avatar
karanana
Posts: 47233
Joined: 26/02/2004 00:00

#12 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by karanana »

nece valjda milanka zaplatiti kod onog narcosa. sumnjam, fino je to celjade da zavrsi nedje u polju.
mada bi bilo dobro da hoce prikazati akciju izmedju milanke i one ruze. ruza je ona mala iz klipa i jcps. voli ona pokazat pokatkad adute.
Ipak nagrdise milancheta.
ne mogu da skontam da li je marjanovic dobar ili kos.

nakon 8 odgledanih, mogu reci da nisam zadovoljan drugom sezonom. Ubacuju neke nove karaktere i slojeve price tako da vise ne znam ni ko je ko. komplikuju i nekako se vrte u krug a u isto vrijeme sire pricu i odmici senod dobre i fokusirane prve sezone.
User avatar
karanana
Posts: 47233
Joined: 26/02/2004 00:00

#13 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by karanana »

Evo svrsih drugu sezonu.
Kad na kraju saban pjeva. Da se najezis.

Inace nisam zadovoljan. Prekomplikovali su, zamrsili pricu, ubacili sve i svasta, svakakve karaktere i price i podprice.
Ima tu i rupa, kao na primjer laganini izrucenje dva drzavljana bih srbijanskoj policiji na rachi.

Al eto, idemo dalje na trecu.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#14 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

1. sezona je bila dobra, a 2. i 3. su lose.

prica je prezamrsena, likovi se ne uklapaju u svoje karaktere, gluma losa, neke scene odradjene amaterski.

ali sto jes jes, da se gledat.
User avatar
karanana
Posts: 47233
Joined: 26/02/2004 00:00

#15 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by karanana »

Auh koke u epizodi 3, trece sezone. Vau, sta je ono nako dobro jarane. Kako se zove u pravom zivotu? Ne znam ni kako se u seriji zove. Ona je kao neka asistentica tuzitelja ili tako nesto. Kakva macka
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#16 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

s vremena na vrijeme ulete tako neke koke, odigraju kratku ulogu i ne pojavljuju se vise. vjerovatno se na neki nacin oduze reziseru ili scenaristi da bi dobili svoj trenutak slave. :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47233
Joined: 26/02/2004 00:00

#17 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by karanana »

da.
e o ovoj pricam. do sad najjaca bez daljnjeg. kako se zove da idem u begesh da je trazim.
Image
Image
Image
User avatar
karanana
Posts: 47233
Joined: 26/02/2004 00:00

#18 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by karanana »

Evo svrsih.
Cekaj, otkud vam to da je marjanovic upucan? Cuo se samo jedan pucanj a tim pucnjem je upucana ruza. Ne mislim da je marjanovic upucan.

Inace kvalitet serije nakon prve sezone opada. Petljavine nekakve a u prvoj je serija fino isla i neutralizirala je losu glumu koja se u drugoj a posebno trecoj sezoni posebno isticala jer su seriju rastezali losim i haman pa istim dijalozima. Po meni vrlo losa gluma glavnog karaktera a i nekih drugih. Ali eto....gledace se, mada ce oni ovo jos rastezat koliko god mogu. Da li je i zhikica gotov?
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#19 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

pa ni ja ne mislim da je marjanovic upucan, ali s obzirom da se cuo samo jedan pucanj, a onaj njegov snajperista je imao prigusivac, moguce i da jest.

inace, ova mala je dobra, ali u knez mihajlovoj svaki dan mozes sresti boljih riba. da ne pricam o splavovima.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#20 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by Euphoria »

Zna li neko gdje se moze naći prva sezona?
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#21 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

Miss Moonlight wrote: 04/04/2020 23:47 Zna li neko gdje se moze naći prva sezona?
Možeš skinuti na torrentima.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#22 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by Euphoria »

strucnjakdemagog wrote: 05/04/2020 01:27
Miss Moonlight wrote: 04/04/2020 23:47 Zna li neko gdje se moze naći prva sezona?
Možeš skinuti na torrentima.
Gledala sam prve 2 EP na yt. Na torentima 8 i 10 EP sam našla. Gdje imaju ostale?
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#23 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

Miss Moonlight wrote: 05/04/2020 09:37
strucnjakdemagog wrote: 05/04/2020 01:27
Miss Moonlight wrote: 04/04/2020 23:47 Zna li neko gdje se moze naći prva sezona?
Možeš skinuti na torrentima.
Gledala sam prve 2 EP na yt. Na torentima 8 i 10 EP sam našla. Gdje imaju ostale?


Image
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#24 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by TheWatcher »

odlican pocetak serije :thumbup: ali kako idu nove sezone sve mi se manje svidja :oops:
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#25 Re: Ubice mog oca - ALL ABOUT

Post by Euphoria »

strucnjakdemagog wrote: 05/04/2020 09:54
Miss Moonlight wrote: 05/04/2020 09:37
strucnjakdemagog wrote: 05/04/2020 01:27

Možeš skinuti na torrentima.
Gledala sam prve 2 EP na yt. Na torentima 8 i 10 EP sam našla. Gdje imaju ostale?


Image
Hvala, hvala :sretan: :smeker:
Post Reply