U tuđoj državi...

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
BlackCaviar
Posts: 952
Joined: 05/06/2010 16:36

#1 U tuđoj državi...

Post by BlackCaviar »

Vozdra.

Htio bih da pitam svekoliko pučanstvo, da li je neko zaradio neku kaznu u drugoj državi, tipa blic radara ili nešto drugo? Je li vam kazna stigla na kućnu adresu, jesu li vam išta po izlasku iz države rekli tipa "imate kaznu za to i to" pa da ste informirani? Šta se desilo pri narednom ulasku u istu državu?

Prije 3 i po godine sam vozio po Hrvatskoj. Trudim se da uvijek pazim na ograničenja, parking itd., ali ko zna, možda sam negdje i uslikan. Kada sam izlazio iz države, nisu mi ništa govorili, a i za ove 3 i po godine nije ništa stizalo, pa zaključujem da nema ničega. Al' kod mene uvijek postoji doza sumnje :D
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#2 Re: U tuđoj državi...

Post by Matijevic_Vlado »

Hrvatska salje kazne tek nakon 4 godine. Nadaj se
Leon16v
Posts: 5716
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#3 Re: U tuđoj državi...

Post by Leon16v »

:lol: :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4 Re: U tuđoj državi...

Post by tempuser »

Meni su nedavno zakacili u Makarskoj 130 KN jer nisam produzio parking i rok za uplatu ili zalbu 8 dana. Kako je bila subota kazna placena u ponedjeljak, a ja sam u nedjelju bez problema izasao iz HR. Ne znam koliko je problem izaci iz HR jer u gro slucajeva na izlasku ne traze saobr. dozvolu, ali meni vec dosta vremena na Doljanima traze saobr. pri ulazu. Bas da testiram uvijek dam samo pasose i cekam hoce li mi traziti saobracajnu i traze. Mozda prilikom ilaza gledaju registar kazni?
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5 Re: U tuđoj državi...

Post by KB9 »

Matijevic_Vlado wrote:Hrvatska salje kazne tek nakon 4 godine. Nadaj se
:lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6 Re: U tuđoj državi...

Post by Logovan »

BlackCaviar wrote:Vozdra.

Htio bih da pitam svekoliko pučanstvo, da li je neko zaradio neku kaznu u drugoj državi, tipa blic radara ili nešto drugo? Je li vam kazna stigla na kućnu adresu, jesu li vam išta po izlasku iz države rekli tipa "imate kaznu za to i to" pa da ste informirani? Šta se desilo pri narednom ulasku u istu državu?

Prije 3 i po godine sam vozio po Hrvatskoj. Trudim se da uvijek pazim na ograničenja, parking itd., ali ko zna, možda sam negdje i uslikan. Kada sam izlazio iz države, nisu mi ništa govorili, a i za ove 3 i po godine nije ništa stizalo, pa zaključujem da nema ničega. Al' kod mene uvijek postoji doza sumnje :D
Ti ćeš i nakon 10 godina živjeti u sumnji da li si kažnjen ili ne. :D
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#7 Re: U tuđoj državi...

Post by johntra »

Pika li se ako ti pauk digne auto? :D
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8 Re: U tuđoj državi...

Post by Logovan »

johntra wrote:Pika li se ako ti pauk digne auto? :D
Pika.
User avatar
BlackCaviar
Posts: 952
Joined: 05/06/2010 16:36

#9 Re: U tuđoj državi...

Post by BlackCaviar »

Hoću :lol: :lol:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#10 Re: U tuđoj državi...

Post by Dope_Man »

Hajde da si prosli vikend, pa cak i prije par mjeseci napravio.. ali tri i po godine i ti pitas? :-)
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#11 Re: U tuđoj državi...

Post by boshniak »

Jel ovo neka zahebancija.
User avatar
BlackCaviar
Posts: 952
Joined: 05/06/2010 16:36

#12 Re: U tuđoj državi...

Post by BlackCaviar »

Nije, pitanje normalno postavljeno. A jeste uštogljeni :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13 Re: U tuđoj državi...

Post by spreca »

BlackCaviar wrote:Nije, pitanje normalno postavljeno. A jeste uštogljeni :D
Obicno posle 2 g odine ide zastara ako se ne varam
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#14 Re: U tuđoj državi...

Post by TDK-90 »

BlackCaviar wrote:Vozdra.

Htio bih da pitam svekoliko pučanstvo, da li je neko zaradio neku kaznu u drugoj državi, tipa blic radara ili nešto drugo? Je li vam kazna stigla na kućnu adresu, jesu li vam išta po izlasku iz države rekli tipa "imate kaznu za to i to" pa da ste informirani? Šta se desilo pri narednom ulasku u istu državu?

Prije 3 i po godine sam vozio po Hrvatskoj. Trudim se da uvijek pazim na ograničenja, parking itd., ali ko zna, možda sam negdje i uslikan. Kada sam izlazio iz države, nisu mi ništa govorili, a i za ove 3 i po godine nije ništa stizalo, pa zaključujem da nema ničega. Al' kod mene uvijek postoji doza sumnje :D
Nekad, mislim da je bila 2005 godina , u Sloveniji radar na policijskom autu ja vozio 75 bilo ogranicenje 50 , znaci 25 preko u naseljenom mjestu 23:00 sata bila.
Kazna bila cca 50 maraka a posto nisam imao njihove tolare eskortirali su me do prve pumpe 10 km i tamo po pumpaskom kursu mijenjao marke za tolare i platio kaznu.

Drugi slucaj, 2001 u Minhenu vozio od Nijemca auto prosao kroz crveno i uslikalo me, ja ostavio podatke ako dodje kazna da ja to regulisem i vratim se u BiH.
Poslije mjesec dva dodjem ponovo u Njemacku poslovno , a vlasnik auta kaze bila policija trazila preksrioca a kada su saznali da nemam prebivaliste u Njemackoj sliku i prijavu su bacili u smece, jer tada nisu prosljedjivali kazne onima iz BiH , Hrvatske , Srbije itd
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#15 Re: U tuđoj državi...

Post by nedims »

BlackCaviar wrote:Nije, pitanje normalno postavljeno. A jeste uštogljeni :D
Po meni ... tvoje pitanje je korektno i zasluzuje pravilan odgovor. Ja ne znam odgovor ali sam imao vrlo kvalitetan razgovor sa jednim likom koji radi na jednom granicnom prelazu sa BiH. Dakle, razgovor vodjen na Jadranskoj plazi na kojoj se nas dvojica, ja Bosanac a on Hrvat,godinama susrecemo i kupamo.Nismo prijatelji niti smo zajedno kafu ili pice popili...
Izmedju ostalog, lik me je upozorio da ce se ubrzo na granicnim prelazima prebrojavati dani mog boravka u Hrvatskoj. Ja imam tamo kucu i boravim skoro 4 mjeseca u Hrvatskoj, a zakon mi omogucava boravak do 90 dana. Jos to ne rade ali svaki dolazak tj. izlazak iz Hrvatske mi izaziva nelagodu.
Upozorio me je da ce se traziti dokaz o placenoj boravisnoj taksi. Ja je nisam nikada platio pa mi i to izaziva nelagodu.
Ima tu jos kojesta...ali...sustina je da ce se svi granicni prelazi informaticki povezati sa svim bazama podataka bitnim za ulaske, izlaske i boravak u Hrvatske...kao napr.policija, turisticke zajednice i sl. To povezivanje je zapocelo u djelu prijavljivanja boravka ali nije dobro funkcioniralo ove godine. Ali, ocito je da rade na tom planu ...
Prema svemu sto sam saznao...sigurno ce na granicnom prelazu imati informaciju o prekrsaju i neplacenoj kazni u narednom bliskom periodu...i to istog trenutka kada se kazna evidentira u PU mjesta gdje je prekrsaj napravljen.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#16 Re: U tuđoj državi...

Post by 530i »

Pa i sad skeniraju pasoše i gledaju pečate, ne vidim u čemu je problem. Kao turista imaš pravo 90 dana u pola godine i to je to...nema filozofije.
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#17 Re: U tuđoj državi...

Post by nedims »

530i wrote:Pa i sad skeniraju pasoše i gledaju pečate, ne vidim u čemu je problem. Kao turista imaš pravo 90 dana u pola godine i to je to...nema filozofije.
Problem je da ja ostajem u Hrvatskoj skoro 120 dana. Problem je sto ce ubrzo znati da ja ne placam boravisnu taksu ... kao i svi oni koji budu u posjeti kod prijatelja ili rodbine. Problem je sto ce te na granici cekati kazna za bilo koji prekrsaj...itd.
A to sto skeniraju pasose za sada je najmanji problem jer ce u nekom narednom periodu skeniranje pasosa izbaciti mnogo toga sto bas nece biti ugodno mnogima, a narocito ovakvim kao ja. To ce mi jako poskupiti boravak u Hrvatskoj jer, naravno, moracu se ponasati po propisima. Mislim da je to cijena ulaska u Sengen. Inace, kada Hrvatska udje u Sengen za Bosance ce mnogo toga biti drugacije i strozije u odnosu na sadasnji nacin prelaska granice.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#18 Re: U tuđoj državi...

Post by spreca »

Sta vas cudi sto skeniraju pasose......pa to je uvijek bilo i prije 30godina....samo sto su bili drugi metodi...nije bilo skenera ali je bila knjiga sa svim osobama koje se traze po raznim djelima......pa sta onaj na granici zna ko si ako ti samo vidi sliku i ostale podatke a da ne pogleda citabe...ranije je ila kniga trazenih pa posle racunalnik pa te ukuca a sad je skener i neka rade svoj posao...svako ko krsi neka pravila neka se obro zamisli prije nego sta uradi......evo konkretno u rusiji....nemozes izaci iz drzave ako imas neolacenu kaznu pa makar ona bila 1 marku...vrate te sa aerodoma a avion ode ne ceka...tako treba i kod nas uvesti za sve
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19 Re: U tuđoj državi...

Post by spreca »

nedims wrote:
530i wrote:Pa i sad skeniraju pasoše i gledaju pečate, ne vidim u čemu je problem. Kao turista imaš pravo 90 dana u pola godine i to je to...nema filozofije.
Problem je da ja ostajem u Hrvatskoj skoro 120 dana. Problem je sto ce ubrzo znati da ja ne placam boravisnu taksu ... kao i svi oni koji budu u posjeti kod prijatelja ili rodbine. Problem je sto ce te na granici cekati kazna za bilo koji prekrsaj...itd.
A to sto skeniraju pasose za sada je najmanji problem jer ce u nekom narednom periodu skeniranje pasosa izbaciti mnogo toga sto bas nece biti ugodno mnogima, a narocito ovakvim kao ja. To ce mi jako poskupiti boravak u Hrvatskoj jer, naravno, moracu se ponasati po propisima. Mislim da je to cijena ulaska u Sengen. Inace, kada Hrvatska udje u Sengen za Bosance ce mnogo toga biti drugacije i strozije u odnosu na sadasnji nacin prelaska granice.
pa i sada prelazis granicu po Sengenskim propisima
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#20 Re: U tuđoj državi...

Post by 530i »

nedims wrote:
530i wrote:Pa i sad skeniraju pasoše i gledaju pečate, ne vidim u čemu je problem. Kao turista imaš pravo 90 dana u pola godine i to je to...nema filozofije.
Problem je da ja ostajem u Hrvatskoj skoro 120 dana. Problem je sto ce ubrzo znati da ja ne placam boravisnu taksu ... kao i svi oni koji budu u posjeti kod prijatelja ili rodbine. Problem je sto ce te na granici cekati kazna za bilo koji prekrsaj...itd.
A to sto skeniraju pasose za sada je najmanji problem jer ce u nekom narednom periodu skeniranje pasosa izbaciti mnogo toga sto bas nece biti ugodno mnogima, a narocito ovakvim kao ja. To ce mi jako poskupiti boravak u Hrvatskoj jer, naravno, moracu se ponasati po propisima. Mislim da je to cijena ulaska u Sengen. Inace, kada Hrvatska udje u Sengen za Bosance ce mnogo toga biti drugacije i strozije u odnosu na sadasnji nacin prelaska granice.
Pošto sam x puta ulazio i u zemlje Šengena i u Hrvatsku, a i u druge zemlje koje nisu ni EU ni Šengen, šta će to biti drugačije?

Svaka zemlja, ili skupina zemalja ima svoja pravila koja se moraju poštovati. Počevši od BiH pa nadalje...
I sada si bez odgovarajuće vize u prekršaju, i sada moraš plaćati boravišnu taksu i biti prijavljen, nije to nikakva novost.
Postupajući mimo pravila jedino možeš zaraditi kaznu, i to ne malu, zabranu ulaska u Šengen ili EU i slično.

Znam neke ljudi koji rade u Hrvatskoj sezonski i uredno imaju odgovarajuću radnu vizu, kao i ljudi koji rade u Sloveniji i drugim državama.
User avatar
BlackCaviar
Posts: 952
Joined: 05/06/2010 16:36

#21 Re: U tuđoj državi...

Post by BlackCaviar »

Pridržavam se ja pravila, ali slabo vozim van svog mjesta, te se lahko može desiti da nešto ne primijetim na vrijeme. Zato sam i pitao za vaša iskustva, ako imam nešto, volio bih da to riješim a ne da se pomisli da bježim od nečega :D

U Sarajevo kad dolazim, pa zrt mi bude svaki put... U Zenici sam "pupa hava" za volanom.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#22 Re: U tuđoj državi...

Post by Danguba »

BlackCaviar wrote:Pridržavam se ja pravila, ali slabo vozim van svog mjesta, te se lahko može desiti da nešto ne primijetim na vrijeme. Zato sam i pitao za vaša iskustva, ako imam nešto, volio bih da to riješim a ne da se pomisli da bježim od nečega :D

U Sarajevo kad dolazim, pa zrt mi bude svaki put... U Zenici sam "pupa hava" za volanom.
Ja da na to razmisljam nikada ne bi vozio auto. Da bih dosao od kuce do kuce prodjem sest drzava i mozes zamisliti koliko kamera, presretaca, kontrola(koje ne vidim) prodjem.

Opusti se. Ako te i nadju, platis(nisam znao) i ides dalje.

Za petnaest godina(cetiri puta godisnje idem) dva puta u Sloveniji platio(jednom na licu mjesta drugi put nalog za placanje), jednom ''na kafu'' hrvatskim policajcima(50 preko ogranicenja, jedna kazna dosla na kucu iz Austrije i to je to.

:autic:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#23 Re: U tuđoj državi...

Post by tempuser »

nedims wrote:
Po meni ... tvoje pitanje je korektno i zasluzuje pravilan odgovor. Ja ne znam odgovor ali sam imao vrlo kvalitetan razgovor sa jednim likom koji radi na jednom granicnom prelazu sa BiH. Dakle, razgovor vodjen na Jadranskoj plazi na kojoj se nas dvojica, ja Bosanac a on Hrvat,godinama susrecemo i kupamo.Nismo prijatelji niti smo zajedno kafu ili pice popili...
Izmedju ostalog, lik me je upozorio da ce se ubrzo na granicnim prelazima prebrojavati dani mog boravka u Hrvatskoj. Ja imam tamo kucu i boravim skoro 4 mjeseca u Hrvatskoj, a zakon mi omogucava boravak do 90 dana. Jos to ne rade ali svaki dolazak tj. izlazak iz Hrvatske mi izaziva nelagodu.
Upozorio me je da ce se traziti dokaz o placenoj boravisnoj taksi. Ja je nisam nikada platio pa mi i to izaziva nelagodu.
Ima tu jos kojesta...ali...sustina je da ce se svi granicni prelazi informaticki povezati sa svim bazama podataka bitnim za ulaske, izlaske i boravak u Hrvatske...kao napr.policija, turisticke zajednice i sl. To povezivanje je zapocelo u djelu prijavljivanja boravka ali nije dobro funkcioniralo ove godine. Ali, ocito je da rade na tom planu ...
Prema svemu sto sam saznao...sigurno ce na granicnom prelazu imati informaciju o prekrsaju i neplacenoj kazni u narednom bliskom periodu...i to istog trenutka kada se kazna evidentira u PU mjesta gdje je prekrsaj napravljen.
Sve je tacno sto ti je rekao, osim da se prijmenjuje od kad je HR usla u EU. Moja mater s tim muku muci jer je u HR preko 6 mj godisnje, a nema drzavljanstvo i redovno nesto racuna po kalendaru, od kad se racuna 6 mjeseci, kad treba da izadje na par dana da joj se resetuje tih 6 mjeseci. Jednom se tako za*ebala u 5 dana, dosli na adresu, nisu pisali novcanu kaznu ali je dobila izgon na 30 dana (ili 3 mjeseca ne sjecam se). Strani drzavljanin je duzan da se prijavi, odnosno njegov domacin da ga prijavi MUP-u (van sezone) ili TZ (u toku sezone) u roku od 48 h (za sve krace ne traba). Van sezone se ne placa nista, u sezoni 6 KN/dan.
Nece ti nikad traziti dokaz o placenoj bor. taksi. MUP-u je bitno da si prijavljen, a taksa se placa tur. zajednici i to samo u toku sezone. Sve je sad uvezano i vidljivo u sistemu na gr. prelazu, kad prijavljujes boravak MUP-u TZ-u ili putem e-vizitora. Drot lako vidi da li si se zadrao duze od 48h, ako jesi gdje si bio prijavljen , ako nisi ide kazna
Dok se prijavljivalo na fiksni datum izlaska (na papirnom obrascu) moj prijatelj prijavi boravak do nedjelje, skonda da je guzva, krene u ponedjeljak i tup, kazna 1000 KN i 30 dana izgon. Sad je malo drugacije sad putem e vizitora prijavljujes tacan datum uslaska, priblizan datum izlaska, a odjavljujes se tek nakon izlaska i placa dana koliko si bio.
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#24 Re: U tuđoj državi...

Post by nedims »

tempuser wrote:
nedims wrote:
Po meni ... tvoje pitanje je korektno i zasluzuje pravilan odgovor. Ja ne znam odgovor ali sam imao vrlo kvalitetan razgovor sa jednim likom koji radi na jednom granicnom prelazu sa BiH. Dakle, razgovor vodjen na Jadranskoj plazi na kojoj se nas dvojica, ja Bosanac a on Hrvat,godinama susrecemo i kupamo.Nismo prijatelji niti smo zajedno kafu ili pice popili...
Izmedju ostalog, lik me je upozorio da ce se ubrzo na granicnim prelazima prebrojavati dani mog boravka u Hrvatskoj. Ja imam tamo kucu i boravim skoro 4 mjeseca u Hrvatskoj, a zakon mi omogucava boravak do 90 dana. Jos to ne rade ali svaki dolazak tj. izlazak iz Hrvatske mi izaziva nelagodu.
Upozorio me je da ce se traziti dokaz o placenoj boravisnoj taksi. Ja je nisam nikada platio pa mi i to izaziva nelagodu.
Ima tu jos kojesta...ali...sustina je da ce se svi granicni prelazi informaticki povezati sa svim bazama podataka bitnim za ulaske, izlaske i boravak u Hrvatske...kao napr.policija, turisticke zajednice i sl. To povezivanje je zapocelo u djelu prijavljivanja boravka ali nije dobro funkcioniralo ove godine. Ali, ocito je da rade na tom planu ...
Prema svemu sto sam saznao...sigurno ce na granicnom prelazu imati informaciju o prekrsaju i neplacenoj kazni u narednom bliskom periodu...i to istog trenutka kada se kazna evidentira u PU mjesta gdje je prekrsaj napravljen.
Sve je tacno sto ti je rekao, osim da se prijmenjuje od kad je HR usla u EU. Moja mater s tim muku muci jer je u HR preko 6 mj godisnje, a nema drzavljanstvo i redovno nesto racuna po kalendaru, od kad se racuna 6 mjeseci, kad treba da izadje na par dana da joj se resetuje tih 6 mjeseci. Jednom se tako za*ebala u 5 dana, dosli na adresu, nisu pisali novcanu kaznu ali je dobila izgon na 30 dana (ili 3 mjeseca ne sjecam se). Strani drzavljanin je duzan da se prijavi, odnosno njegov domacin da ga prijavi MUP-u (van sezone) ili TZ (u toku sezone) u roku od 48 h (za sve krace ne traba). Van sezone se ne placa nista, u sezoni 6 KN/dan.
Nece ti nikad traziti dokaz o placenoj bor. taksi. MUP-u je bitno da si prijavljen, a taksa se placa tur. zajednici i to samo u toku sezone. Sve je sad uvezano i vidljivo u sistemu na gr. prelazu, kad prijavljujes boravak MUP-u TZ-u ili putem e-vizitora. Drot lako vidi da li si se zadrao duze od 48h, ako jesi gdje si bio prijavljen , ako nisi ide kazna
Dok se prijavljivalo na fiksni datum izlaska (na papirnom obrascu) moj prijatelj prijavi boravak do nedjelje, skonda da je guzva, krene u ponedjeljak i tup, kazna 1000 KN i 30 dana izgon. Sad je malo drugacije sad putem e vizitora prijavljujes tacan datum uslaska, priblizan datum izlaska, a odjavljujes se tek nakon izlaska i placa dana koliko si bio.
Izgleda da ja imam vise srece nego pameti...
Ja svake godine provodim skoro 4 mjeseca u HR...niti se prijavljujem policiji niti TZ. Na granici mi opale muhur u pasos i kulturno mi zazele sretan put. S vremena na vrijeme, mozda poslije dva mjeseca, kako kad, dodjem u Sarajevo na nekoliko dana. Mozda time resetujem broj dana boravka.
sitna.buranija
Posts: 503
Joined: 09/01/2009 00:00

#25 Re: U tuđoj državi...

Post by sitna.buranija »

Malo dizem staru temu, ali nisam nasao nista novije da se dotice relevantne problematike.

Helem, prosle godine, bio u Splitu, parkirao, nije bilo nikakve kazne. Jucer stize kazna/opomena pred tuzbu, 13 mjeseci poslije, putem advokatskog ureda koji zastupa JP u cijem su vlasnistvu parkinzi.

Slika ispod. Svake godine idem 3-4 puta u Hrvatsku vikendom. Auto koje sam tad vozio je bilo na punicino ime, i sada nekad znamo otici do mora istim autom. Imaju li mehanizam naplate ovog potrazivanja, ili da se napravim lud poznavajuci neefikasnost saradnje naseg pravosudja i cinjenicu da nismo u EU?

Image Image

Prije dvije godine - dobio kaznu na licu mjesta (u iznosu dnevne karte) u Makarskoj, bila nedjelja, otisao u postu da platim - rekao mi lik sto radi u posti - ako ste iz Bosne, ne placajte ovo, otidjite na veceru za te pare i uzivajte :mrgreen: I stvarno ta nikada nije ni dosla.

Kroz maglu se sjecam da sam sa nekim pricao i da mi je rekao da imaju mehanizam da te advokati ganjaju ako si u EU, ali nas bh. drzavljane ne mogu ganjati za ove parking kazne (javni parkinzi su obicno u vlasnistvu opcine, prekrsaj koji ne registruje policija da me na granici trkeljaju zbog toga).

E sad, u pricu je usla advokatska kuca koja zeli i svoj profit u svemu tome - da li mogu ocekivati dalje procesuiranje s njihove strane ili je ovo po principu "ako uplati, uplati"? Ne placa mi se fakat 100€ za parking od prosle godine, i to bilo na dan Sv. Dujeta (Dan sveca zastitnika Splita)... Necu im vise otic :skoljka:
Post Reply