U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hoglund
Posts: 5
Joined: 24/02/2014 00:21

#1 U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Hoglund »

Za početak moram reći da naš narod ima užasnu potrebu da kontrira.. kad neko pomene mekdonalds, naš narod se odmah upinje sa čuvenom rečenicom:
"Ma štaće ti to američko sranje, uzmi ti ćevapa, naše zdrave, prave hrane.."

Kako i zašto je naš narod uvjeren da su ćevapi eto zdraviji. :( Ovaj smajli to možda i najbolje opisuje. :(


Moje pitanje je: ima li iko ovdje stariji, preko 30-35 godina, da može jesti u mekdonaldsu i to baš onako da se ispoštuje da jede do iznemoglosti? Jer koga sam god pitao, i ko je bio i ko nije bio tamo kaže nije mu ukusna hrana, gumena mu hrana i slično..

Moja generacija normalno prije će izabrati jagnjeće pečenje, ali nije nam strano otići u mekdonalds. Ono je meni ukusno. I velikoj većini svijeta je ukusno.. kako to da baš našem narodu eto nije ukusno ni malo? Kao da je sramota reći da ti je ukusno..




Stiže nam KFC.. što bi moja mater rekla, isto kao mekdonalds samo sa piletinom.. planirate li ići? Jeste li već bili? Ima li koga kome je KFC ukusan? Postoje li pobogu takve osobe?
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#2 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Mustafapasa »

Jedem KFC jedanput u mjesec dana u Beogradu...probao i MD i na kraju, bez uvrede, sve postujem, ali nasa nacionalna kuhinja je ciko za sve ovo...da ne raspredamo temu dalje. Jest ce oni koji zele biti tu vidjeni i da mogu reci da su bili/jeli tu i sl., oni koji gledaju merak dok jedu nece a inace mislim da nasi cevapi imaju duzu istoriju od SAD-a uopste.
OffTheWall
Posts: 176
Joined: 01/11/2014 16:24

#3 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by OffTheWall »

Hoglund wrote:Za početak moram reći da naš narod ima užasnu potrebu da kontrira.. kad neko pomene mekdonalds, naš narod se odmah upinje sa čuvenom rečenicom:
"Ma štaće ti to američko sranje, uzmi ti ćevapa, naše zdrave, prave hrane.."

Kako i zašto je naš narod uvjeren da su ćevapi eto zdraviji. :( Ovaj smajli to možda i najbolje opisuje. :(


Moje pitanje je: ima li iko ovdje stariji, preko 30-35 godina, da može jesti u mekdonaldsu i to baš onako da se ispoštuje da jede do iznemoglosti? Jer koga sam god pitao, i ko je bio i ko nije bio tamo kaže nije mu ukusna hrana, gumena mu hrana i slično..

Moja generacija normalno prije će izabrati jagnjeće pečenje, ali nije nam strano otići u mekdonalds. Ono je meni ukusno. I velikoj većini svijeta je ukusno.. kako to da baš našem narodu eto nije ukusno ni malo? Kao da je sramota reći da ti je ukusno..




Stiže nam KFC.. što bi moja mater rekla, isto kao mekdonalds samo sa piletinom.. planirate li ići? Jeste li već bili? Ima li koga kome je KFC ukusan? Postoje li pobogu takve osobe?

Bio, jako ukusno, no preskupo za BiH djep.
Hoglund
Posts: 5
Joined: 24/02/2014 00:21

#4 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Hoglund »

Kaže mi sestrin dječak isto.. citiram:

"Meni je MCD jako ukusan, ja bi tamo mogao jesti svaki dan za doručak, ručak i večeru ali mi je ono preskupo. Moji roditelji mogu priuštiti da odemo u mcdonalds 3-4 puta mjesečno i to je za mene praznik. Na ekskurziji sam svaki dan jeo u KFC jer ga nema u sarajevu i to je meni preukusno i prosto me mami da jedem još, ali da tako radim kući preskupo je. "



PS: Nije debeo.. nije čak i ugodno popunjen.. nego prosječan dječak. Zašto je sramota ljude reći da im je mcdonalds ukusan? Ja sam uvjeren da je takvih ljudi više..
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#5 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Bodkin »

prvo: bitno je da postoji. bitno je da ima izbora i da nismo zadnja vukojebina. zato je jako bitno bilo da dodje McD. drugi poput kfc-a prate mcd kad ulaze na trziste
drugo: kfc kao i mcd je gumena piletina. dakle smece obicno. ali povremeno treba otici. nekad imam potrebnu za smecarskom hranom, a pljeskavica u onim prljavim fast food-ovima ili masni burek su podjednako losi. pored toga, kad sjedim tamo isto mi je kao kad sjetim u mcd u parizu ili madridu. nije los osjecaj
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#6 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by zrakomlat »

Hebo ga vise i McD i KFC. Nek se otvara šta god hoće, ali je meni žestoki papanluk bio prilikom otvaranja McD-a u Sarajevu. Pa više ljudi bilo nego na otvaranju SFFa- ili
OI '84, i narednih mjesec dana samo selfiji s onom colom na slamku, ko da su večerali u nekom mega elitnom restoranu.
Bodkin je to otprilike dobro napisao.
User avatar
alanx
Posts: 776
Joined: 22/04/2013 08:31

#7 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by alanx »

Ljudi dragi - mogu oni otvorit i KFC i McD i PCS i ABC...

Ovo:

Image

NE MERE IMAT KONKURENCIJU.

Ovo smo apsolvirali.
User avatar
Dino Djurbuzovic
Posts: 623
Joined: 10/03/2014 15:40

#8 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Dino Djurbuzovic »

Ma meni je ovaj KFC super, sve hvalospjevke. Jednom ja narucim onu veliku contru piletine i jedem jedem a ono ljuto, usta hoce da izgore hehe joj mali Riki Bajic me zezao mjesec dana, super je bila sala, pozdrav svima
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#9 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Point. »

KFC moze proci, al McD kurcu ne valja. Izgladnim nako 2 sata. Burger King realno bolji.
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#10 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by crnoplavo »

Mustafapasa wrote:...a inace mislim da nasi cevapi imaju duzu istoriju od SAD-a uopste.
i kakve to veze ima i sa cim, nisu cevapi svjetska sila

















































































































































































































































.
bella_ciao
Posts: 576
Joined: 16/10/2014 19:58

#11 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by bella_ciao »

U koju god zapadnu zemlju da sam otisao McDonalds se smatra hranom za siromasne, jeftin, brza i neukusna hrana za ono bas kad moras i za tinejdzere samo je kod nas to vrhunac gurmanskog dozivljaja i nenadjebiv delikates. Al hajd neka, neka i KFC-a, nisu ni cevapi nista zdraviji
User avatar
sigh
Posts: 1155
Joined: 22/08/2014 23:12

#12 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by sigh »

Meni nije jasno zasto se oko ovoga uvijek pravi big deal :-) Neki seru da ne valja nista mcd a drugi se slikaju kao da su otisli u sightseeing a ne u najobicniji fast food lanac. Glupost. Drago mi je sto stizu, ukusna je brza hrana u kfc-u ;-)
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#13 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by casanova123 »

Ja bas volim da jedem u KFC, ali su postali(ili su uvijek bili) pravo skupi... Treba ti min 6-8 eura da se najedes ko covjek..
McD zakon.. 3 cheesa, mala kola i jedan onaj schoko donut, zajedno 5 eura(ovo je uzina ono kad cekas tramvaj da dodje :D)
Cevapi: u Sarajevu.. 3,5eura najskuplji, i casa mlijeka onog 0.50 eur.. ubijes se ko stoka.. prosetas po carsiji, i kupis kukuruz ili sjednes na kafu za 1,5 - 2KM.. i eto 5eur :D
Auu, al sto je Subway skuuupp.. pa to samo budala moze tamo da jede.. lafo nesto zdrava ishrana, povrce i cicaglise.. pa kad odem u subway sa ciljem da se najedem i napijem treba mi 8-10 eur minimalno..

sve je to isto njesra.. cevapi nisu zdraviji, samo imaju vise mesa i covjek se malo vise najede.. sve lafo mcd bzvz, a onaj cheese ima 300 kalorija.. pojedes 3-4 komada, i eto pola dnevnih kalorija.. sve je to diskutabilno..
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#14 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by homega »

Hoglund wrote:...Stiže nam KFC.. što bi moja mater rekla, isto kao mekdonalds samo sa piletinom.. planirate li ići? Jeste li već bili? Ima li koga kome je KFC ukusan? Postoje li pobogu takve osobe?

Taman da dijaspora ima gdje otići kad nam donesu svoje milijarde, da se osjećaju kao u svojoj kući :zzzz:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#15 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by uglavnomja »

Sta je kfc? Vidim neka klopa, ali :?

Sto se tice mcd, ono moze ponekad, kad sam vani, nemam vremena .... Ali da je nesto ekstra :-?

Burger king za jedan nanomikron bolji :D



Bolji sendvici u karkinu :D

Cevapi van konkurencije :zzzz:
Pita, ali samo na par mjesta, :razz:
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#16 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Šveđanin »

Nikad nisam uspio skontati odakle tolika opčinjenost McDonaldsom u Bosni. Narodu doživljaj otići, uslikati se, gledam redovi ogromni bili na otvaranju... :( :roll: :-) Sve je to u glavi predstavljeno kao naj naj.. bolje nema. :lol:

A onda se sjetim Rusa 90tih kako u redu stoje samo da probaju to.. onda ipak skontam da je u pitanju neka izolacija, kako je narod samo slušao (u najboljem slučaju) a nikad nije imao priliku probati.. pa se želja vremenom povećavala..

Image

Pričao sam sa jednim kolegom iz Beograda i kod njih te euforije nema.. a pretpostavljam zato što je McDonalds u Beograd došao 1988 godine, pa narodu više nije ni zanimljivo.. danas ima preko 20 restorana u SRB.

Ali dobro, Beograđani su bili povodljiviji:
Restoran ¨Slavija¨ je svetski rekorder za 1989. godinu sa 2.046.014 usluženih gostiju.

Restoran ¨Bezistan¨ je prvi McDonald’s na svetu koji je u jednoj godini, 1990, uslužio više od 3 miliona gostiju – tačnije 3.585.554. On drži i svetski rekord sa 16.823 uslužena gosta u jednom danu – 12. marta 1991. godine. Te, 1991. godine, u Bezistanu je usluženo 2.816.206 gostiju.
Doduše on mi kaže.. Srbi trenutno sanjaju o IKEI, a prije toga su sanjali o H&M dok nije došlo.. :D

casanova123 wrote:Auu, al sto je Subway skuuupp.. pa to samo budala moze tamo da jede.. lafo nesto zdrava ishrana, povrce i cicaglise.. pa kad odem u subway sa ciljem da se najedem i napijem treba mi 8-10 eur minimalno..
E tek je Starbucks prava prevara.. :kiss:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11070
Joined: 15/01/2010 18:31

#17 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Jack Be Nimble »

Ne vjerujem takvoj hrani jer svasta rade pilicima da bi meso bilo mekano i "svjeze".

Sto se tice cevap v mcd v kfc isto sranje drugo pakovanje. Sve je to dobro jednom mozda dva puta mjesecno.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#18 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Šveđanin »

Što se KFC tiče.. osjećaj sitosti je mnogo dugotrajniji od MCD, moram se složiti sa vama.
Bio sam u KFC u više zemalja i imam osjećaj da je ukus skroz drugačiji.. a najšugaviji je u Grčkoj.. ono veze nema sa KFC, boga pitaj šta su meni strpali da jedem.. :D

Image



Ma jebo ovo.. treba biti patriota, dakle na kafu u Wayne's Coffee, na ručak u Max. :D :kiss:
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#19 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 09/10/2015 12:19, edited 1 time in total.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#20 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Tito_i_Partija »

Sve je imidz i reklama. Sto se tice hamburgera, McD je obicna karina koja moze zadovoljiti samo one koje uopste nemaju pojma sta je hamburger.

Sto se tice KFC-a, jednom prob'o i mada nije bilo grozno, nikad nisam im'o zelju da odem opet. Ali vise izbora moze biti samo bolje.
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#21 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 09/10/2015 12:19, edited 1 time in total.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#22 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by jefferson »

Ni daljinskim ne bi dirnuo McD, KFC, itd Jednom u zivotu sam pojeo KFC isto kao neka kiselina je okus piletine bio. Uzas zivi.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#23 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by walter kurtz »

Image
Bobi
Forum administrator
Posts: 32147
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#24 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Bobi »

Image
User avatar
Dino777
Posts: 846
Joined: 29/04/2014 12:49

#25 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Dino777 »

Otisao jednom u McDonalds i nikad vise,uzasna je hrana a skuplja,za KFC sam cuo da imaju najbolju piletinu na svijetu e sad koliko je tome vjerovati..otici cu pa cemo vidjeti :D
Post Reply