TZV. Vozila pod pratnjom????

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#301 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by goran16v »

supercali wrote:pa policijsko je vozilo ne mora pisati policija
blinkere moze imati svako rotaciju na krovu i ne moze bas
mozes imati rotaciju u autu al ajd je upali i stavi na krov
svaki ne oznaceni policijski auto ima one magnetne rotacije koje po potrebi stavlja na krov
shvatas razliku?
Osim sto za zakon NEMA razlike imedju blinkera i ritacije, primjer da moze sve je Hilux GSS-a koji ima blinkere i 2 x magnetnu rotaciju na krovu naravno bez pokrica i to sve serbez vozaju.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#302 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by supercali »

Pa to je do drzave sto ne kaznjava tj do policije
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#303 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by goran16v »

supercali wrote:ama covjece znas ih po blinkerima i po rotacijama i ima li policijsko auto u pratnji nekog sa blinkerima ili nema
bez policijskog auta oni su obicni vozaci kao ja ti kemo memo mujo dragan (da se ne uvrijede u rs-u)

Ja cu ti opet ponoviti, osim sto neki neke sticene licnosti ne koriste vozilo po pratnjom nego samo jedno pol. auto pa ti broj vozila nista ne znaci, to sto ti tvrdis da znas po zakonu ne mozes znati, sve sto mozes je predpostavljati. Vozac vozila po pratnjom bez pratnje je niko i nista, ali policajac u pol. autu sa upaljenim blinkerima je uvijek vozilo sa pravom prvenstva.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#304 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by goran16v »

supercali wrote:Pa to je do drzave sto ne kaznjava tj do policije
Tacno
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#305 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by supercali »

goran16v wrote:
supercali wrote:ama covjece znas ih po blinkerima i po rotacijama i ima li policijsko auto u pratnji nekog sa blinkerima ili nema
bez policijskog auta oni su obicni vozaci kao ja ti kemo memo mujo dragan (da se ne uvrijede u rs-u)

Ja cu ti opet ponoviti, osim sto neki neke sticene licnosti ne koriste vozilo po pratnjom nego samo jedno pol. auto pa ti broj vozila nista ne znaci, to sto ti tvrdis da znas po zakonu ne mozes znati, sve sto mozes je predpostavljati. Vozac vozila po pratnjom bez pratnje je niko i nista, ali policajac u pol. autu sa upaljenim blinkerima je uvijek vozilo sa pravom prvenstva.
to je njihov problem ne moj
sto su pustili da se ne kaznjavaju oni sto ne mogu imati upaljene blinkere rotacije sirene klince palce
zato i imas situaciju da pola ljudi nece se pomaci autu koje ima blinkere
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#306 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by goran16v »

supercali wrote:
goran16v wrote:
supercali wrote:ama covjece znas ih po blinkerima i po rotacijama i ima li policijsko auto u pratnji nekog sa blinkerima ili nema
bez policijskog auta oni su obicni vozaci kao ja ti kemo memo mujo dragan (da se ne uvrijede u rs-u)

Ja cu ti opet ponoviti, osim sto neki neke sticene licnosti ne koriste vozilo po pratnjom nego samo jedno pol. auto pa ti broj vozila nista ne znaci, to sto ti tvrdis da znas po zakonu ne mozes znati, sve sto mozes je predpostavljati. Vozac vozila po pratnjom bez pratnje je niko i nista, ali policajac u pol. autu sa upaljenim blinkerima je uvijek vozilo sa pravom prvenstva.
to je njihov problem ne moj
sto su pustili da se ne kaznjavaju oni sto ne mogu imati upaljene blinkere rotacije sirene klince palce
zato i imas situaciju da pola ljudi nece se pomaci autu koje ima blinkere
Tacno ali taj njihov problem postaje tvoj kad krenes napamet da kontas kome ces se pomaci pa se za*ebes i ne pomaknes se pogresnom.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#307 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by supercali »

pa sta se imam micati ako moze da me prestigne nek prestize ja ne mislim da sjebem sebe zato sto ovaj zuri na janje neko
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#308 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by goran16v »

supercali wrote:pa sta se imam micati ako moze da me prestigne nek prestize ja ne mislim da sjebem sebe zato sto ovaj zuri na janje neko
Naravno, neces po svaku cijenu slijetati s ceste, ali ako je iza tebe onaj pravi itekako se imas sta smicati jer si obavezan po zakonu, i to ne samo smicati nego se cak i zaustaviti bez obzira jel ovaj zuri na janje ili na stand by aranzman, a ti ne znas jel pravi ili krivi, ti samo mozes da predpostavljas.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#309 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by supercali »

on nek prestize ako moze i ako zna a ja cu normalno voziti
User avatar
jao_situacije
Posts: 17948
Joined: 29/03/2014 19:20

#310 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by jao_situacije »

Ja sam na ovom forumu bar 10 puta napisao, da u zakonu nisu definirani pojmovi svjetlosne signalizacije.
To što pojedinci misle da to mora biti okruglo valjkasto kockasto i na krovu je njihov problem kao i novinara na klixu koji bez znanja lupaju.
Zakon nije rekao da policijsko vozilo ne može biti neobilježeno, da mora imati svjetlosnu signalizaciju na krovu itd.
Za ljude koji su normalni i koji ne liječe svoju frustraciju političkom situacijom u BIH lako je uočiti da policija ima par terenaca, dosta golfova i passata koji su neobilježeni, ima i onaj jedan MB okac.
To što su kod nas ljudi neobrazovani prave se pametni, frustraciju liječe na glupostima nema uporište nigdje i na svakom sudu bi eventualna tužba protiv auta sa "blinkerom" (ustvari svjetlosnom signalizacijom) pala vrlo lako. :roll:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#311 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by goran16v »

supercali wrote:on nek prestize ako moze i ako zna a ja cu normalno voziti
Da ti ponovim, ako je u pitanju legitimno vozilo pod pratnjom ili policijski auto (koje ima pravo prvenstva), a ti ne znas je li ili nije, ti po zakonu ne smijes voziti normalno nego si se duzan skloniti pa cak i zaustaviti i propustiti ta vozila. Ti naravno mozes da vozis kako hoces, smao da ne bude nisam znao...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#312 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by goran16v »

jao_situacije wrote:Ja sam na ovom forumu bar 10 puta napisao, da u zakonu nisu definirani pojmovi svjetlosne signalizacije.
To što pojedinci misle da to mora biti okruglo valjkasto kockasto i na krovu je njihov problem kao i novinara na klixu koji bez znanja lupaju.
Zakon nije rekao da policijsko vozilo ne može biti neobilježeno, da mora imati svjetlosnu signalizaciju na krovu itd.
Za ljude koji su normalni i koji ne liječe svoju frustraciju političkom situacijom u BIH lako je uočiti da policija ima par terenaca, dosta golfova i passata koji su neobilježeni, ima i onaj jedan MB okac.
To što su kod nas ljudi neobrazovani prave se pametni, frustraciju liječe na glupostima nema uporište nigdje i na svakom sudu bi eventualna tužba protiv auta sa "blinkerom" (ustvari svjetlosnom signalizacijom) pala vrlo lako. :roll:
Problem je sto su novinari napisali samo 1/2 price, tj samo onaj dio kako se blinkeri nelegalno koriste i kako se tim autima vozaci ne moraju sklanjati sto je apsolutno tacno i sto su forumski i ini strucnjaci jedva docekali da protumace tipa, aha ako nema unformisanog auta ili ako je jedno vozilo ko ga *ebe, ali novinari niti bilo ko od ovih satro eksperata nije pomenuo drugih 1/2 price, da osim vozila pod pratnjom sa blinkerima mogu biti civ. vozila policije koja imaju pravo prvenstva, da vozaci ne mogu identikovati legalne od nelegalnih i sta u tom slucaju da rade.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17948
Joined: 29/03/2014 19:20

#313 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by jao_situacije »

goran16v wrote:
jao_situacije wrote:Ja sam na ovom forumu bar 10 puta napisao, da u zakonu nisu definirani pojmovi svjetlosne signalizacije.
To što pojedinci misle da to mora biti okruglo valjkasto kockasto i na krovu je njihov problem kao i novinara na klixu koji bez znanja lupaju.
Zakon nije rekao da policijsko vozilo ne može biti neobilježeno, da mora imati svjetlosnu signalizaciju na krovu itd.
Za ljude koji su normalni i koji ne liječe svoju frustraciju političkom situacijom u BIH lako je uočiti da policija ima par terenaca, dosta golfova i passata koji su neobilježeni, ima i onaj jedan MB okac.
To što su kod nas ljudi neobrazovani prave se pametni, frustraciju liječe na glupostima nema uporište nigdje i na svakom sudu bi eventualna tužba protiv auta sa "blinkerom" (ustvari svjetlosnom signalizacijom) pala vrlo lako. :roll:
Problem je sto su novinari napisali samo 1/2 price, tj samo onaj dio kako se blinkeri nelegalno koriste i kako se tim autima vozaci ne moraju sklanjati sto je apsolutno tacno i sto su forumski i ini strucnjaci jedva docekali da protumace tipa, aha ako nema unformisanog auta ili ako je jedno vozilo ko ga *ebe, ali novinari niti bilo ko od ovih satro eksperata nije pomenuo drugih 1/2 price, da osim vozila pod pratnjom sa blinkerima mogu biti civ. vozila policije koja imaju pravo prvenstva, da vozaci ne mogu identikovati legalne od nelegalnih i sta u tom slucaju da rade.
Tipični BH "novinari" samo nek se napiše, nek je senzacionalno i nek nahuška ljude da se to čita. Šta će poslije biti nikoga ne zanima.. Ali ne možeš ti njima objasniti, ja na temi o tome pisao ljudi to je direkcija za koordinaciju, passati su njihovi unutra su policajci u civilu, citirao im zakon, ma niko ni da se počeše, i dalje po svom "blinker blinker blinker mater ja njemu on je pokrao državu".. I ja se ostavim ćorava posla.. :roll: :-)
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#314 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by goran16v »

Broj blinkerasa jeste postao iritantan i dobro je da je neko potegnuo to pitanje, ali je smijesno kako su novinari obradili samo dio teme koji im odgovara cime su vozacima samo napravili medvjedju uslugu jer ih time navode na pogresan zakljucak.
Meni ne pada napamet da nekog ubjedjujem da vozi drugacije, sta me briga nek se sebi stvaraju probleme i nek se vucaraju po sudu ako su sigurni u sebe, ali sam ja reagovao kad se pocelo izmisljati sta pise po zakonu, definicije, pravila, da se nesto podrazumjeva iako ne pise itd itd kako prepoznati ko je legalni, a ko ne i kome se ne treba sklanjati.
Last edited by goran16v on 18/01/2015 21:37, edited 1 time in total.
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#315 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by sparky »

U zakonu pise da vozila pod pratnjom imaju prvenstvo prolaza dok daju zvucne i svjetlosne signale. Isto kao i za vozila sa prvenstvom prolaza.
Kako ce neko znati da se treba skloniti ili u raskrsnici propustiti takvo vozilo ako ne vidi neki signal.
Zbog toga je i nastala citava zbrka oko toga. U svakom slucaju, zakon nikog ne tjera da ugrozi sebe ili druge da bi se sklonio takvom vozilu. Citiran je taj clan jedno devet puta na ovoj temi.
Rasprava je otisla po starom principu u pogresnom smijeru.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#316 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by goran16v »

sparky wrote:U zakonu pise da vozila pod pratnjom imaju prvenstvo prolaza dok daju zvucne i svjetlosne signale. Isto kao i za vozila sa prvenstvom prolaza.
Kako ce neko znati da se treba skloniti ili u raskrsnici propustiti takvo vozilo ako ne vidi neki signal.
Zbog toga je i nastala citava zbrka oko toga. U svakom slucaju, zakon nikog ne tjera da ugrozi sebe ili druge da bi se sklonio takvom vozilu. Citiran je taj clan jedno devet puta na ovoj temi.
Rasprava je otisla po starom principu u pogresnom smijeru.
Pa niko ovdje ne pise da se sklanjas vozilima bez signala, nego da se po opremi za te signale moze prepoznati da li je vozilo pod pratnjom, policijsko vozilo ili divljak. Sto se zv. signala tice svi ga izbjegavaju koliko mogu jer to njima dreci vise nego tebi.
Naravno da zakon nikog ne tjera ikoga da ugrozi, ja samo ne znam odakle motiv za rezon "ja vozim svoju voznju a on nek me obidje ako moze" cak i po cijenu da krsi zakon?!
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#317 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by supercali »

onda ne valja zakon jer je nedorecen

a fino pise u zakonu taj i taj je vozilo pod pratnjom
ako nabacim blinkere hocu li i ja biti vozilo pod pratnjom i koliko bi recimo mogao to koristiti (u slucaju da vozim passata audija ili sl jer cisto sumnjam da ima neki opel pezo reno fiat sa blinkerima)
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#318 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by goran16v »

supercali wrote:onda ne valja zakon jer je nedorecen

a fino pise u zakonu taj i taj je vozilo pod pratnjom
ako nabacim blinkere hocu li i ja biti vozilo pod pratnjom i koliko bi recimo mogao to koristiti (u slucaju da vozim passata audija ili sl jer cisto sumnjam da ima neki opel pezo reno fiat sa blinkerima)

Valja zakon, sve sto treba pise, samo je problem sto ne znaju svi da ga tumace i sto nema drzave da kaznjava one koji ga krse bilo da nelegalno koriste blinkere, bilo da guraju ljude s ceste ili bilo sto rezonuju ja vozim svoju voznju, a on nek me obidje ako moze.
Ti ako nabacis blinkere neces biti nista, a pogotovo ne vozilo pod pratnjom jer nemas vozilo policije (civilno ili uniformisano - svejedno) koje te prati, ali je problem sto ja ne mogu znati da li si ti niko i nista ili civ. policijski auto kojeg ja takodjer moram propustiti.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#319 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by supercali »

vrtimo se u krug
znaci opet nije do mene jer drzava prva mora to rijesiti pa tek onda kaznjavati ostale vozace za nepostivanje

a ovo drugo nisam ni mislio da sam vozilo pod pratnjom kad sam to rekao bukvalac
nego sam za ostale moguce vozilo pod pratnjom cim imam blinkere
i ja sjednem i vozim koku negdje upalim blinkere a ti gorane jebi se izbjegavaj sudare peto deseto jer se meni digo


ps. a ti si kao sudski tumac pa znas tumaciti zakone :-)
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#320 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by goran16v »

supercali wrote:vrtimo se u krug
znaci opet nije do mene jer drzava prva mora to rijesiti pa tek onda kaznjavati ostale vozace za nepostivanje

a ovo drugo nisam ni mislio da sam vozilo pod pratnjom kad sam to rekao bukvalac
nego sam za ostale moguce vozilo pod pratnjom cim imam blinkere
i ja sjednem i vozim koku negdje upalim blinkere a ti gorane jebi se izbjegavaj sudare peto deseto jer se meni digo


ps. a ti si kao sudski tumac pa znas tumaciti zakone :-)
Ne vrtimo se u krug i jeste do tebe jer od price nek drzava prvo kazne ove pa onda mene nema nista.
Prije nego nekoga prozoves da je bukvalac ti za pocetak pokusaj da shvatis razliku izmedju vozila pod pratnjom sa pravom prvenstva prolaza i vozila policije sa pravom prvenstva prolaza i zasto jedan auto ne moze biti vozilo pod pratnjom sve da sam Bakir, a ne ti, sjedi u njemu.
Jeste, ako imas muda i adekvatan auto ti namontiraj blinkere a ja cu ti se, postujuci zakon, pomaknuti s ceste, jer ja necu znati da li si ti mangup ili civilni auto policije.

p.s. Da ne ulazimo znas li sta je sudski tumac, za tebe sam ocigledno Kasim Trnka.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#321 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by supercali »

goran16v wrote:
supercali wrote:vrtimo se u krug
znaci opet nije do mene jer drzava prva mora to rijesiti pa tek onda kaznjavati ostale vozace za nepostivanje

a ovo drugo nisam ni mislio da sam vozilo pod pratnjom kad sam to rekao bukvalac
nego sam za ostale moguce vozilo pod pratnjom cim imam blinkere
i ja sjednem i vozim koku negdje upalim blinkere a ti gorane jebi se izbjegavaj sudare peto deseto jer se meni digo


ps. a ti si kao sudski tumac pa znas tumaciti zakone :-)
Ne vrtimo se u krug i jeste do tebe jer od price nek drzava prvo kazne ove pa onda mene nema nista.
Prije nego nekoga prozoves da je bukvalac ti za pocetak moras pokusati da shvatis razliku izmedju vozila pod pratnjom sa pravom prvenstva prolaza i vozila policije sa pravom prvenstva prolaza i zasto jedan auto ne moze biti vozilo pod pratnjom sve da sam Bakir sjedi u njemu.
Jeste, ako imas muda i adekvatan auto ti namontiraj blinkere a ja cu ti se, postujuci zakon, pomaknuti s ceste, jer ja necu znati da li si ti mangup ili civilni auto policije.

p.s. Da ne ulazimo znas li sta je sudski tumac, za tebe sam ocigledno Kasim Trnka.
pa valjda se prvo krece od drzavnih sluzbi pa onda gradjane kaznjavati al cim nema nista (mada sam to znao i bez tebe) cemo biti ovdje gdje i jesmo na dnu svih lista koje su pozitivne
pa kad si bukvalac sta ja mogu
znam ja dobro razliku al mi se ne da s tobom temu rastavljati na atome

znam ja sta je sudski tumac al kao sto rekoh gore da ti ne crtam svaku moju misao lakse cu ovako pa da i ti imas materijala da se pravis pametan
al eto drago mi je zbog tebe kad se uporedjujes sa trnkom
nisi mogao naci idealniju osobu za usporedbu
kad se budes uporedjivao sa politicarima predlazem ti da to bude radeljas isti je to nivo
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#322 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by goran16v »

Ne da se valjda ne krece od drzavnih sluzbi nego se sigurno ne krece, zakon istovremeno i jednako vazi za sve, nema prvo - drugo.
Sa kilometar se vidi da li znas ko je ispao bukvalac, razliku izmedju vozila pod pratnjom i vozila policije, od cega zakon krece, sta je sudski tumac i za sta je Trnka sinonim jer da znas ne bi postavljao besmislena pitanja i davao iste takve komentare, a onda se sitnim ujedanjem vadio iz toga.

p.s. Poradi bar na sintaksi, ne moras na gramatici, da te covjek razumije sta pises...
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#323 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by sparky »

goran16v wrote:
sparky wrote:U zakonu pise da vozila pod pratnjom imaju prvenstvo prolaza dok daju zvucne i svjetlosne signale. Isto kao i za vozila sa prvenstvom prolaza.
Kako ce neko znati da se treba skloniti ili u raskrsnici propustiti takvo vozilo ako ne vidi neki signal.
Zbog toga je i nastala citava zbrka oko toga. U svakom slucaju, zakon nikog ne tjera da ugrozi sebe ili druge da bi se sklonio takvom vozilu. Citiran je taj clan jedno devet puta na ovoj temi.
Rasprava je otisla po starom principu u pogresnom smijeru.
Pa niko ovdje ne pise da se sklanjas vozilima bez signala, nego da se po opremi za te signale moze prepoznati da li je vozilo pod pratnjom, policijsko vozilo ili divljak. Sto se zv. signala tice svi ga izbjegavaju koliko mogu jer to njima dreci vise nego tebi.
Naravno da zakon nikog ne tjera ikoga da ugrozi, ja samo ne znam odakle motiv za rezon "ja vozim svoju voznju a on nek me obidje ako moze" cak i po cijenu da krsi zakon?!
niko ne trazi da sirena radi stalno, ali kada ti prilazi, trebao bi signalizirati.
ja govorim iz svog licnog iskustva. vozilima sa prvenstvom prolaza se sklanjam po cijenu da ostetim svoj auto (sto sam jednom i uradio). vozilima pod pratnjom se ne sklanjam sve dok ne ispune uslove da im se ja sklonim. dakle, zvucni i svjetlosni signal. na nekim dionicama ni tada, zavisi gdje me stignu. vodim se racunicom da je mala mogucnost da me stigne neki od privilegovanih, jer znamo da ih ima samo 30ak, a takvi mi uredno daju i zvucni i svjetlosni signal. do sad tri puta. jednom od ta tri puta je cika policajac i razglasom upozorio. valjda sto se nisam pomjerio iste sekunde kad su naisli nego tek nekih dva-tri kilometra poslije (relacija Tuzla-Bijeljina, prije Priboja). :bih:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#324 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by goran16v »

sparky wrote: niko ne trazi da sirena radi stalno, ali kada ti prilazi, trebao bi signalizirati.
ja govorim iz svog licnog iskustva. vozilima sa prvenstvom prolaza se sklanjam po cijenu da ostetim svoj auto (sto sam jednom i uradio). vozilima pod pratnjom se ne sklanjam sve dok ne ispune uslove da im se ja sklonim. dakle, zvucni i svjetlosni signal. na nekim dionicama ni tada, zavisi gdje me stignu. vodim se racunicom da je mala mogucnost da me stigne neki od privilegovanih, jer znamo da ih ima samo 30ak, a takvi mi uredno daju i zvucni i svjetlosni signal. do sad tri puta. jednom od ta tri puta je cika policajac i razglasom upozorio. valjda sto se nisam pomjerio iste sekunde kad su naisli nego tek nekih dva-tri kilometra poslije (relacija Tuzla-Bijeljina, prije Priboja). :bih:
Boldirano je bit svega i to je ono sto krasi nas narod, daje sebi za pravo da vodi nekim racunicama bez obzira sto svjesno krsi zakon, a ja tu ti jos jednom ponoviti, ti ne mozes znati da li je privilegovani ili nije, mimo tih 30 zvanicnih na koje racunas imas jos x drugih civ. vozila policije kojima se pod blinkerima takodjer moras pomaci, a ti ih ne mozes razlikovati...
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#325 Re: TZV. Vozila pod pratnjom????

Post by sparky »

goran16v wrote:
sparky wrote: niko ne trazi da sirena radi stalno, ali kada ti prilazi, trebao bi signalizirati.
ja govorim iz svog licnog iskustva. vozilima sa prvenstvom prolaza se sklanjam po cijenu da ostetim svoj auto (sto sam jednom i uradio). vozilima pod pratnjom se ne sklanjam sve dok ne ispune uslove da im se ja sklonim. dakle, zvucni i svjetlosni signal. na nekim dionicama ni tada, zavisi gdje me stignu. vodim se racunicom da je mala mogucnost da me stigne neki od privilegovanih, jer znamo da ih ima samo 30ak, a takvi mi uredno daju i zvucni i svjetlosni signal. do sad tri puta. jednom od ta tri puta je cika policajac i razglasom upozorio. valjda sto se nisam pomjerio iste sekunde kad su naisli nego tek nekih dva-tri kilometra poslije (relacija Tuzla-Bijeljina, prije Priboja). :bih:
Boldirano je bit svega i to je ono sto krasi nas narod, daje sebi za pravo da vodi nekim racunicama bez obzira sto svjesno krsi zakon, a ja tu ti jos jednom ponoviti, ti ne mozes znati da li je privilegovani ili nije, mimo tih 30 zvanicnih na koje racunas imas jos x drugih civ. vozila policije kojima se pod blinkerima takodjer moras pomaci, a ti ih ne mozes razlikovati...
Vrlo lako ih mogu razlikovati. Ako cujem ono tiruriru makar i kratko, ja cu se na prvom pogodnom mjestu pomjeriti da prodje ili cu usporiti. Rekao sam "na nekim dionicama", to je gdje je usko, nepregledno (npr Stupari-Đurdjevik ili onaj dio od Drivuse prema Vitezu...).
Post Reply