Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Locked
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#326 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by kozolec »

Paukova mreža britansko američkih perfidnih imperijalista i Njihovih NGO's, pored političara, ekonomista, intelektualaca, novinara, aktivista i humanista, također je umrežila i bih pretsavnike vjerskih institucija. Naravno, govorim o Međureligijskom vijeću BiH.

Ko je zapravo aminovao osnivanje ove NVO za »zaštitu« vjerskih i religioznih prava na području BiH, odnosno ko finansira isto Vijeće koje služi kao katalizator inostranih interesa, i ne istinskih interesa vjerskih BiH poglavara???

Image

William F. Vendley stoji iza američke organizacije World Conference for Religions for Peace, internacionalne koalicije svjetskih vjerskih poglavara, koja koordinira ( manipulira) rad više sličnih međunarodnih vijeća (poput našeg) u svijetu ili ti u 72 zemlje…Kao NGO nastala 1970g.

Vođa ove “respektabilne” NVO je također I član čuvenog I nadasve svjetski omraženog CFR – Council on Foreign Relations ( američkog Vijeća za inostrane odnose, koji je također “neprofitan”) te onda nije slučajno da su I naši vjerski poglavari u matrixu zajedno sa nabrojanim: političarima, ekonomistima, akademicima I inim….Govoriti o CFR je ekvivalentno šupljoj priči o UN, EU, NATO-u, Bilderberškoj grupi, Trilateralnoj komisiji…I glavi općeg svjetskog konstrukta Komiteta 300.

Međureligijsko vijeće BiH “promoviše” vjerski suživot građana BiH. 4 vjerska poglavara, koji mijenjaju tron iz jedne u drugu godinu, misleći pri tome da odrađuju vjersku misiju, a u biti nisu ni svjesni krajnje umazne I podle pozadine za koju rade već više od 15 godina svog postojanja. Pred njihovim očima je privid učinjenog “dobrog djela” finansiranog I podržanog od strane američkog nazovimo demokratskog totalitarizma….Ma kako sam samo zaboravio na USAID?
USAID Bosne I Hercegovine je povezan međusobnom saradnjom sa Međureligijskim vijećem BiH kroz dokument (raport) Contract #: 168-G-00-04-00101-00.

Zaista, čovjeku dođe zlo kada čita ovakve dokumente…
http://pdf.usaid.gov/pdf_docs/pdacd982.pdf

Obzirom da samujem na ovoj temi, mislim da je vrijeme da se malo umaknem…
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#327 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by kozolec »

Momci, stvarno mi vas je žao. Na pogrešnoj ste strani sa svojim projektima plaćenih od NED-a i Britanske ambasade, kao npr. "Popismonitor" vrijedan 50.000 KM... Pa dajte malo googlat'

Image

....samo za informaciju.... NVO "Zašto ne" je pored ove love, dobilo u 2013 g. od NED-a 75 tisuća dolara za već svima nama jako poznati "Istinomjer".... kontra tome, pitam se... šta li je, i koja je Istina o njima, njihovom obstoju i radu na tlu BiH????
Why Not?
Accountability
$75,000
Promoting the Accountability of Elected Officials Using New Technologies
To continue operating the Istinomjer (http://www.istinomjer.ba), a groundbreaking website that serves as an interactive political fact-checking database. The website will provide comprehensive, nonpartisan information on the truthfulness and implementation of public officials' statements and promises made during the last local and general elections. Why Not will also continue to promote the use of new technologies in fostering activism, transparency and accountability in Southeastern Europe. Its annual POINT conference will connect leading watchdog organizations and highlight innovative accountability initiatives using new technologies in the Balkans and around the world.
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#328 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by kozolec »

Od 26 donatora Centra za promociju Civilnog društva, Sarajevo u nastavku posredujem samo cifre od tri Kontrolora BiH društva...

Image

Proces demokratije (demonizacije) BiH društva pokrenut je i temelji isključivo na novcu inostranih Kontrolora BiH društva.
Namjera inostranih NVO je oblikovanje demokratije (ukoliko ona uopšte i postoji) u BiH, koja je usmjerena interesima zapadnih imperijalističkih sila....Naši političarima i kao predstavnicima civilnog društva se peru moždane polutke u ovakvim i sličnim "institucijama" nevladinog sektora...

Umjesto da se pokrenu promjene u smislu radikalizacije pravilnika i zakona na području ustanove NVO u BiH, i time revizija njihovog rada, naše društvo slijepo gleda u nevladin sektor, koji po Financijerima ili Kontrolorima treba biti "promotor demokratije".... Po ovom receptu, naši zakoni kao temelj (Njihove) demokratije, nisu ništa drugo nego sredstvo i oruđe za provođenjej Njihovih interesa, i ne građana BiH.

Centar za promociju civilnog društva....prostor bihevioralnih studija....pa bujrum svima. Uključit se u proces "demokratijzacije"...
rokibilb
Posts: 3
Joined: 22/04/2014 12:39

#329 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by rokibilb »

Nebitan32 wrote:

To za "zlatne kasike" orginalno je parola komunista ilegalaca prije i u toku WW2.

A odakle ta provala Brkanu to da je Alija to rekao? Sa ove stranice i ovog foruma. Budimo iskreni, taj NVO sljam je podrzavan od ove stranice i ovdje je njihovo leglo godinama bilo. Vjerovatno se i ova stranica na slican nacin finansira. Nemaju tri reklame, a imaju hrpu zaposlenih, sto znaci, neko ih finansira. Neko iz Sarajeva sigurno ne. Medjutim Darkama Brkanima sljamu to nije bitno, bitno je slagati narod i sto vise obmanuti Bosnjake. Te NVO su bile prvo pratilje SDP-a, pa se Zlaja ogradio od njih kad je sutnuo Komsica, pa sad su pratilje NS-a i DF-a. Cilj im je iskljucivo zavesti Bosnjake, pogotovo u Sarajevu, zato im polje djelovanja i jeste iskljucivo Sarajevo. Sjetimo se samo popisa i sve je jasno.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#330 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by Chmoljo »

rokibilb wrote: To za "zlatne kasike" orginalno je parola komunista ilegalaca prije i u toku WW2.

A odakle ta provala Brkanu to da je Alija to rekao? Sa ove stranice i ovog foruma. Budimo iskreni, taj NVO sljam je podrzavan od ove stranice i ovdje je njihovo leglo godinama bilo. Vjerovatno se i ova stranica na slican nacin finansira. Nemaju tri reklame, a imaju hrpu zaposlenih, sto znaci, neko ih finansira. Neko iz Sarajeva sigurno ne. Medjutim Darkama Brkanima sljamu to nije bitno, bitno je slagati narod i sto vise obmanuti Bosnjake. Te NVO su bile prvo pratilje SDP-a, pa se Zlaja ogradio od njih kad je sutnuo Komsica, pa sad su pratilje NS-a i DF-a. Cilj im je iskljucivo zavesti Bosnjake, pogotovo u Sarajevu, zato im polje djelovanja i jeste iskljucivo Sarajevo. Sjetimo se samo popisa i sve je jasno.
Hehe, Chmoljo je tu, brise jaran 24/24, jebo je mater databazi od brisanja, prepravljanja i baniranja. Medjutim, kakva moze biti diskusija nakon sto modovi brisu civilizirane i kulturne komentare jer im se politicki ne svidjaju? Sigurno ne kao na pocetku. Sami su krivi, otvore forum za diskusiju, pa onda baniraju i brisu sve sto im se politicki ne svidja i sve sto nema patolosku mrznju prema Bosnjacima. Evo neka Chmoljo kaze da se vise ne registriram, necu. Medjutim to njima odgovora zbog laznjaka statistike. Ali eto, neka kaze da se vise ne registriram, ja se necu vise registrirati.
imaš li toliko obraza da ispoštuješ vlastitu riječ? mislim, znam da nećeš, samo da ljudi vide da se ne tebaju ubjeđivati sa onima koji ni sebe ne slušaju.
rokibilb
Posts: 3
Joined: 22/04/2014 12:39

#331 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by rokibilb »

Chmoljo wrote:
rokibilb wrote: To za "zlatne kasike" orginalno je parola komunista ilegalaca prije i u toku WW2.

A odakle ta provala Brkanu to da je Alija to rekao? Sa ove stranice i ovog foruma. Budimo iskreni, taj NVO sljam je podrzavan od ove stranice i ovdje je njihovo leglo godinama bilo. Vjerovatno se i ova stranica na slican nacin finansira. Nemaju tri reklame, a imaju hrpu zaposlenih, sto znaci, neko ih finansira. Neko iz Sarajeva sigurno ne. Medjutim Darkama Brkanima sljamu to nije bitno, bitno je slagati narod i sto vise obmanuti Bosnjake. Te NVO su bile prvo pratilje SDP-a, pa se Zlaja ogradio od njih kad je sutnuo Komsica, pa sad su pratilje NS-a i DF-a. Cilj im je iskljucivo zavesti Bosnjake, pogotovo u Sarajevu, zato im polje djelovanja i jeste iskljucivo Sarajevo. Sjetimo se samo popisa i sve je jasno.
Hehe, Chmoljo je tu, brise jaran 24/24, jebo je mater databazi od brisanja, prepravljanja i baniranja. Medjutim, kakva moze biti diskusija nakon sto modovi brisu civilizirane i kulturne komentare jer im se politicki ne svidjaju? Sigurno ne kao na pocetku. Sami su krivi, otvore forum za diskusiju, pa onda baniraju i brisu sve sto im se politicki ne svidja i sve sto nema patolosku mrznju prema Bosnjacima. Evo neka Chmoljo kaze da se vise ne registriram, necu. Medjutim to njima odgovora zbog laznjaka statistike. Ali eto, neka kaze da se vise ne registriram, ja se necu vise registrirati.
imaš li toliko obraza da ispoštuješ vlastitu riječ? mislim, znam da nećeš, samo da ljudi vide da se ne tebaju ubjeđivati sa onima koji ni sebe ne slušaju.
Pa napisi napokon "nemoj se registrirati" vise i necu. Moze i preko PP. Iskljuciv razlog zasto to i radim jer cenzuriras bez ikakve kontrole.
Dovoljno je samo da napises tri rijeci, "nemoj se registrirati", neces me vise vidjeti ovdje.

Sto se mene tice, bilo kakva neozbiljna politicka rasprava nije pozeljna, ja i pisem u propagandne svrhe, prema tome, ovo je sve bilo jako neozbiljno iskljucivo iz razloga sto si veliki cenzor, ima nekih situacija gdje brises s pravom, ali ima puno situacija gdje si prevrsio svaku mjeru tolerancije sa cenzuriranjem. Vas problem je sto ne zivite od prometa i klikova na reklame, nego kao i NVO, neko vas izvan BiH finansira, pa onda se ovdje izivljavate i furate politicke opcije koje odgovaraju finansijerima i naravno da ne mozete biti neutralni.
Last edited by rokibilb on 22/04/2014 13:35, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#332 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by Chmoljo »

rokibilb wrote: Pa napisi napokon "nemoj se registrirati" vise i necu. Moze i preko PP. Iskljuciv razlog zasto to i radim jer cenzuriras bez ikakve kontrole.
Dovoljno je samo da napises tri rijeci, "nemoj se registrirati", neces me vise vidjeti ovdje.

Sto se mene tice, bilo kakva neozbiljna politicka rasprava nije pozeljna, ja i pisem u propagandne svrhe, prema tome, ovo je sve bilo jako neozbiljno iskljucivo iz razloga sto si veliki cenzor, ima nekih situacija gdje brises s pravom, ali ima puno situacija gdje si prevrsio svaku mjeru tolerancije sa cenzuriranjem. Ali kako sam ti napisao, dovoljno je samo tri napisane rijeci i ja sam historija ovdje.
umislio si lafe da si bitan. bio si pušten NEKOLIKO puta. ali si dosadan i bezobrazan. pogotovo bezobrazan. ne želim te više na forumu. ikada. i tebe i svakog paćenika koji se po hiljadu puta registruje.

zato vas i banujem. kontaš? jer ovaj forum nije za vas.

dovoljno jasno?
rokibilb
Posts: 3
Joined: 22/04/2014 12:39

#333 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by rokibilb »

Chmoljo wrote:
umislio si lafe da si bitan. bio si pušten NEKOLIKO puta. ali si dosadan i bezobrazan. pogotovo bezobrazan. ne želim te više na forumu. ikada. i tebe i svakog paćenika koji se po hiljadu puta registruje.

zato vas i banujem. kontaš? jer ovaj forum nije za vas.

dovoljno jasno?
OK, postujem, vise se necu registrovati. Medjutim vi kao vlasnici foruma za diskusiju, pravednog, nepristrasnog, demokratskog foruma ne mozete na osnovu necije nacionalnosti ili politickog misljenja zeljeti ili ne nekog na forumu. Ja sam ovdje od samog pocetka na ovom forumu, zapravo ja sam vas docekao na netu, ja sam podrzao ovu stranicu u pocetku rada, pa i onda kad ste kukali da nemate sredstava nastaviti dalje, medjutim odmah nakon toga, vjerovatno ste nasli finansijere i ovdje pocinje crni period. Pa ste politicki podrzavali SDP I FTV koji je tad pljuvao po Bosnjacima iz sve snage, pa kad je doslo do rastave U SDP-a i Komsica, onda ste prebacili podrsku na NS i DF, medjutim samo u pocetku ste bili nezavisni, svo ostalo vrijeme vi ovisite financijski o nekom i onda se to oslikavalo na ovaj forum. I naravno kad dodju oni kao ja i kad to skontaju, pa budu banirani zbog politickog misljenja, onda im bas nije drago.

Ali dobro, vi znate svoje. Medjutim sto se tice foruma, cini mi se da ste pogrijesili biznis. Ispostovati cu tvoju volju, necu se vise registrovati, a ovaj nick mozes komotno banirati.

P.S. Imas hrpu mojih tema koje si i ti zalijepio ovdje i sirom foruma.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#334 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by Chmoljo »

rokibilb wrote:
P.S. Imas hrpu mojih tema koje si i ti zalijepio ovdje i sirom foruma.
što će reći da nisam zlopamtilo, niti osvetnički natrojen. svakom na njegov obraz.

zbogom.
flexibila
Posts: 847
Joined: 20/10/2013 03:05

#335 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by flexibila »

rokibilb wrote:
Nebitan32 wrote:

To za "zlatne kasike" orginalno je parola komunista ilegalaca prije i u toku WW2.

A odakle ta provala Brkanu to da je Alija to rekao? Sa ove stranice i ovog foruma. Budimo iskreni, taj NVO sljam je podrzavan od ove stranice i ovdje je njihovo leglo godinama bilo. Vjerovatno se i ova stranica na slican nacin finansira. Nemaju tri reklame, a imaju hrpu zaposlenih, sto znaci, neko ih finansira. Neko iz Sarajeva sigurno ne. Medjutim Darkama Brkanima sljamu to nije bitno, bitno je slagati narod i sto vise obmanuti Bosnjake. Te NVO su bile prvo pratilje SDP-a, pa se Zlaja ogradio od njih kad je sutnuo Komsica, pa sad su pratilje NS-a i DF-a. Cilj im je iskljucivo zavesti Bosnjake, pogotovo u Sarajevu, zato im polje djelovanja i jeste iskljucivo Sarajevo. Sjetimo se samo popisa i sve je jasno.
:thumbup:
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#336 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by kozolec »

flexibila wrote:
rokibilb wrote:
Nebitan32 wrote:

To za "zlatne kasike" orginalno je parola komunista ilegalaca prije i u toku WW2.
Nadovezao bi se na ovaj video prilog...
Moram priznati da ovi Istinomjeri, Monitorinzi i ostali projekti poput kašika su fakat bili skupi...Nisam našao službeni podatak o ovih 50.000KM od Britanske ambasade...To bi trebao znati Klix
u grafu manjka Sorošov grant 17.244KM

Image
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#337 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by kozolec »

Da li bi trebalo i u Sarajevu započeti nešto slično?
Do novca samo kroz projekte
20.12.2013 14:56 | Vesna Popović

Banjaluka - Za udruženja građana od iduće godine biće uveden novi način finansiranja, koji predviđa raspodjelu budžetskih sredstava samo na osnovu dostavljenih projekata, umjesto fiksnih iznosa novca, koje je do sada dobijao nevladin sektor. Ovo je potvrdio "Glasu Srpske" načelnik Odjeljenja za društvene djelatnosti grada Radenko Đurica i dodao da će početkom iduće godine biti objavljen javni konkurs za utvrđivanje statusa udruženja od interesa za grad za period od 2014. do 2016. godine.
- Konkurs označava promjenu politike grada u odnosu na način finansiranja ili sufinansiranja ovog sektora u sljedećih nekoliko godina, ali i reviziju njihovih aktivnosti - objasnio je Đurica.Istakao je da će ovaj konkurs pokazati stvarno stanje i koje to nevladine organizacije i udruženja ozbiljno pristupaju razvoju Banjaluke.- Veliki broj njih nema nikakvu komunikaciju sa gradskom administracijom, kao da i ne postoje. Na ovaj način ćemo razdvojiti one koji rade od onih koji ne rade - naveo je Đurica i dodao da će se revizija odnositi i na 47 udruženja od interesa za Banjaluku.

Naglasio je da većina udruženja koristi prostorije grada bez naknade, a pri tom gomilaju dugove za PDV i režije, iako je njihova obaveza da to plaćaju.

- Zbog njihove neodgovornosti, grad je po osnovu ovih dugovanja u minusu od 500.000 KM i već su poslate opomene. Tempo, kojim budu izmirivali obaveze, pokazaće ko je za saradnju i ko će moći da koristi gradske prostorije, a oni koji ne budu izmirivali svoje obaveze, neće više dobijati sredstva grada - precizirao je Đurica.
http://www.glassrpske.com/banjaluka/gra ... 42155.html
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#338 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by kozolec »

Siguran sam da je ovo mali,mali dio sustava zvanog "nezavisno novinarstvo", čime Manipulatori ili Financijeri prže javnost manipulacijom, novinarskim istražnim radom... Silne fondacije jednostavno ne mogu prepustiti slučaju, da tobože Neko drugi kreira medijski matrix, i time programiranje javnosti... Rockefeller, Soroš, Mott, NED...nisu li ovo institucije savremene i perfidne američke kolonizacije ??? Pa eto, bude li ko čuo za cijenjeni BIRN, samo da zna, da novinari zaposleni tamo će dugo vremena primati redovnu platu za svoja...ah,ah...istražna djela.

Image
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#339 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by KatarinaKosaca »

Svetlana Broz vješto manipulirajući prezimenom i ponekim filmom koji se snimi 1x godišnje i zataška norveškom pomoći, vegetira na SDP budžetu i njihov je poslušnik, PR, i fb agitator.
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#340 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by akcid »

KatarinaKosaca wrote:Svetlana Broz vješto manipulirajući prezimenom i ponekim filmom koji se snimi 1x godišnje i zataška norveškom pomoći, vegetira na SDP budžetu i njihov je poslušnik, PR, i fb agitator.
Imaš neke konkretne informacije o "SDP budžetskom vegetiranju", ili izmišljaš?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#341 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by VjecitiStudent »

kozolec wrote:Da li bi trebalo i u Sarajevu započeti nešto slično?

http://www.glassrpske.com/banjaluka/gra ... 42155.html
Ko bi rekao da će metode Glasa srpske jednog dana biti dobrodošle i u Sarajevu.
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#342 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by kozolec »

Udruženje medijske (mesne op.a) industrije, i Marketinška agencija "Fabrika" su oruđe medijskog klanja BiH javnosti od strane USAID-a i FOD-a (Soroša). Kontrololiranjem tzv. neovisnim medijima, NVO-i finansirani inostranim novcem svojim kampanjama stvaraju imaginaciju BiH kako tobože doživljavamo renensansu u svakom pogledu....znamo svi da je realnost mnogo gora.

Poveznica ova dva subjekta je g. Senad Zaimović. Ne osuđujem ovog gospodina niti omaložavam njegov rad...ono što nije ok, da se nalazi na pogrešnoj strani, u službi Programera ljudskog uma kroz medijsko iživljavanje.... "promoviranja stabilne Bosne....".....aferim!

Image
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#343 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by VjecitiStudent »

Svjedočimo dvoboju američke i ruske agencije za razvoj :D
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#344 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by kozolec »

evo i malo "istraživačkog" novinarstva TV1, prilog objavljen u julu 2013
..... USAID, NED, NDI....

User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#345 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by zambaklija »

:-) eto pare će im pasti sa neba da bi mogli provoditi svoje akcije :-)
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#346 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by kozolec »

Koalicija Jednakost.... katalizator interesa...u zadnjem obraćanju javnosti izgledaju zabrinuti zbog Ostalih....
Koalicija “Jednakost” želi da izrazi svoju duboku zabrinutost još jednom presudom Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu u slučaju „Zornić protiv BiH“, koju je Bosna i Hercegovina dočekala sa nepromijenjenim ustavnim sistemom, koji i dalje diskriminira sve građane i građanke koji/e ne pripadaju konstitutivnim narodima.
Uhljebi žive od sljedećih financijera / kontrolora BiH društva..... i naravno pričaju priče o demokratiji, pravima u društvu....smiješno, ali dejton napisaše zapadne sile i ne mi...

Image
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#347 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by kozolec »

Predgovor iz knjige Johna Perkinsa - Confessions of an Economic Hit Man (Ispovijest ekonomskog ubice)...
Ekonomske ubice su izuzetno dobro plaćeni profesionalci koji zemljama širom planete otimaju hiljade milijardi dolara. Oni usmeravaju pare iz Svetske Banke (the World Bank), USAID (the U.S. Agency for International Development - USAID) i drugih stranih organizacija za „pomoć“ u novčanike velikih američkih „internacionalnih“ korporacija i džepove članova nekoliko bogatih familija koje kontrolišu planetarne prirodne resurse.
...aferim!
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#348 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by kozolec »

Sarajmen wrote:@kozolec , ako mogu da ti ponudim besplatan savjet :) ...ne gubi vrijeme i mentalno zdravlje na ovaj način. Osmisli projekat od kojeg će društvo imati koristi i kreni da tražiš podršku za njegovu implementaciju tj realizaciju u praksi. Samo na taj način ćeš moći postati relevantan sagovornik po pitanju ovih stvari, suštini teme. I naravno, ovaj ti savjet dajem uslovno, pod pretpostavkom da si pozitivna ličnost. Ovih negativnih mi je odavno ...hmm. :wink:
hvala na savjetu. mislim, da si ne narušavam mentalno zdravlje. Projekat? Obzirom, da nijedan projekat nije moguć bez učešća sredstava, najmanje na što ću pomisliti je to, da ću za figurativno rečeno moj projekat, tražiti sredstva od inostranih NGO. Svako dobro!
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#349 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by belfy »

ti bi fakat trebao otvoriti blog, jer ova tema izgleda upravo tako. sto se tice ovog zdravlja - ne mozes biti malo trudan. ili si zdrav (na bilo koji nacin) ili nisi.

nadalje, jako je interesantno da i sam kazes kako za svaki projekat trebaju sredstva. tako da ce neko stan kupiti tako sto digne kredit, a neko tako sto ce isti kupiti "po zakonu" za 900 KM. e tu je problem koji ti fulas cijelo vrijeme. dakle, sredstva koji neke NVO uzmu treba odvagati, pa odvaditi kukolj od zita. a ti to ne radis kriticki, niti istrazivacki. ti samo kopiras ono sto mozes naci po netu, a brdo toga nije nista manje bolesno od samog NVO sektora.

kreni od velikih NVO i vidi kako rade. recimo Crveni Krst. pa onda zavrsis sa onim malim - recimo Savez Izvidjaca. onda pocnes praviti poredjenja sa NVO koje su ti sumnjive. koliko para uzmu i sta za te pare naprave. onda je lako reci da li je neko stan kupio kreditom koji valja krvavo otplacivati desetljeca ili je isti uzeo za jednu mjesecnu platu.

sve dok ovakvo nesto od tebe ne potakne si obican bloger-diletant koji svojim postovima doprinosi tacno toliko koliko i NVO-i koje proziva, a to je nista. nadam se da sam dao konstruktivan doprinos ovoj tvojoj temi/blogu.
The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#350 Re: Tzv. NVO - Ko stoji iza i s kojim namjerama

Post by The BEN10 »

Šta ste se okomili na čovjeka - nek piše po forumu. Pa sijaset je tema koje liče na blogove pojedinaca, pa šta?
Ako vam se ne sviđa šta tip piše imate opciju ignore, koju sam ja iskoristio za par forumaša na nekim temama, i mirna Bosna.
Locked