TXTV kablovska Tuzla, TK

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#76 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by The Realist »

StupskaBitanga wrote:Image
Mislim iste cijene kao kod Telemacha a njihova ponuda i Telemach nigdje veze
Jeftiniji su od Telemacha, ali ponuda kanala im je stvarno losa.

Nego, ja kad sam vidio kako sve izgleda, mislio Telemach ih preuzeo, kad sipak.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#77 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

The Realist wrote: Jeftiniji su od Telemacha, ali ponuda kanala im je stvarno losa.

Nego, ja kad sam vidio kako sve izgleda, mislio Telemach ih preuzeo, kad sipak.
Da izvines qurac od ponude TV kanala. Nema sanse da ih Telemach preuzme u skorije vrijeme jer im je vlasnik Aco Kabanica a on i telemach se nevole da mogu bombama bi se gadjali. Al vremenom mislim da bi se desilo kao i sa HSom. Udruzene kompanije jer nisu mogli kupiti Acin dio u HS-u.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#78 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by The Realist »

MTV wrote: Da izvines qurac od ponude TV kanala. Nema sanse da ih Telemach preuzme u skorije vrijeme jer im je vlasnik Aco Kabanica a on i telemach se nevole da mogu bombama bi se gadjali. Al vremenom mislim da bi se desilo kao i sa HSom. Udruzene kompanije jer nisu mogli kupiti Acin dio u HS-u.
Ma nisam htio biti prost, ali da, kada uporedim sa ovim što imam sada na Telemachu, stvarno komedija od kanala.
User avatar
Hame_
Posts: 5547
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#79 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Hame_ »

A koji će mi q telemah? Da mi iscjepka sve ovo na pakete i guli me ko raif?!

Niti bhtelekom niti telemah nisu bolja zamjena za TX.

Da im plaćam dodatno HD ili Pink, haha. Da se žalim što nemam SK, a Džeko, Pjanić, Zukanović i Ibrahimović mi na kablovskoj. Šta da žalim, Mesija i Ronalda, ili propalu Englesku ligu?

I sve to na tri televizora i jednom računaru, na dva sprata kuće, u HD-u za 14 KM.

Nema "paketa", niti postoji ta podjela. Svi gledamo sve.

Pa uho sam prislanjo na kućište da čujem modem kako se pokušava logirati a zauzeto na bh telekomu devedeset sedme. Za telefon platio 1.400 KM samo da me prime u svoju mrežu. Za mobitel karticu platio 350 KM. Ni danas dan mi nisu dali wireless modem-ruter, moro se snalazit. Izvinjavat što ih zovem, a ebe me paradigm. Na kućnom telefonu mi uzimaju 1 KM što prikažu broj koji me poziva. Haha... Nemoj da tražim slike kako su me na tavanu spojili stručno. Džabe kopali do kuće kablo, na kraju ga odgulili zubima na tavanu i zavrnuli rukama. Žalio se što mi neće 10 megabita, kažu do tebe je, moraš preći na jeftiniji paket, 5 MB.

Mobitel prebacio na dopunu, 5 KM dva mjeseca. Kontam i fiksni odjavit, 20 maraka džabe dajem, ali stid me odjavit. Malo fali da me totalno izgube. I mobitel, i fiksni i internet. Za TV mi nikad ni u mislima nisu bili.
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#80 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by maida95 »

Ja ništa telekomovo nisam imala, osim fiksnog i ovih ultra kartica. Fiksni daaavno odjavljen, čak smo tužbu protiv njih pokrenuli birvaktile, al' to je druga priča.
Od njih treba bježati kako god se može.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#81 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by The Realist »

Hame_ wrote:A koji će mi q telemah? Da mi iscjepka sve ovo na pakete i guli me ko raif?!

Niti bhtelekom niti telemah nisu bolja zamjena za TX.

Da im plaćam dodatno HD ili Pink, haha. Da se žalim što nemam SK, a Džeko, Pjanić, Zukanović i Ibrahimović mi na kablovskoj. Šta da žalim, Mesija i Ronalda, ili propalu Englesku ligu?

I sve to na tri televizora i jednom računaru, na dva sprata kuće, u HD-u za 14 KM.

Nema "paketa", niti postoji ta podjela. Svi gledamo sve.

Pa uho sam prislanjo na kućište da čujem modem kako se pokušava logirati a zauzeto na bh telekomu devedeset sedme. Za telefon platio 1.400 KM samo da me prime u svoju mrežu. Za mobitel karticu platio 350 KM. Ni danas dan mi nisu dali wireless modem-ruter, moro se snalazit. Izvinjavat što ih zovem, a ebe me paradigm. Na kućnom telefonu mi uzimaju 1 KM što prikažu broj koji me poziva. Haha... Nemoj da tražim slike kako su me na tavanu spojili stručno. Džabe kopali do kuće kablo, na kraju ga odgulili zubima na tavanu i zavrnuli rukama. Žalio se što mi neće 10 megabita, kažu do tebe je, moraš preći na jeftiniji paket, 5 MB.

Mobitel prebacio na dopunu, 5 KM dva mjeseca. Kontam i fiksni odjavit, 20 maraka džabe dajem, ali stid me odjavit. Malo fali da me totalno izgube. I mobitel, i fiksni i internet. Za TV mi nikad ni u mislima nisu bili.
Jesu jeftini, ali su jeftini sa razlogom. Ja odem svojima i prebacujem na nekih 10-15 kanala gdje bih možda mogao nešto naći, ali slabo, jer su uglavnom filmovi koje moram uhvatiti od početka, a dokumentarnih ima samo par. Pa ovdje imam više kanala za kćerku, nego što imam kod svojih ukupno koje bih možda gledao, a da ne govorim o dokumentarnim, ili serijskim/filmskim kanalima. O sportskim ne govorim, mada nije samo fudbal sport, ali hajde, druga tema. Govori se o ostalim kanalima, koji je jednostavno više kod drugih operatera.

Istina je, jesu skuplji, jer ti kanali i koštaju i to niko ne negira, ali porediti ponude TX-a i Telemacha/Telecoma jednostavno ne ide. Pa TX nema Fox-ove, što je dovoljno samo po sebi, a koliko tek dokumentarnih kanala nema, to je žalosno.
User avatar
Hame_
Posts: 5547
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#82 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Hame_ »

Kad već naglašavaš dokumentarce npr. u ponudi BH-Telecom MojaTV nema Viasat dukumentaraca Istorija i Priroda.

E to je žalosno. Gledati na Historiju u BH Telecomu skladištare i zalagaonice svaki dan pola dana i na Nacionalnoj Geografiji avionske nesreće godinama.

Hoću reći, ponuda ostalih operatera je katastrofalna, kao i ponuda TX-TV.
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#83 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by erotica »

Al stvarno bi morali poraditi malo na kako na ponudi kanala tako i na kvaliteti slike sd kanala, jer kad poredim iste kanale na txtv i total tv slika je blago rečeno užas na kablovskoj. Nadam se da će dolazak telemaha malo da ih trzne i da poprave ponudu pa ako treba neka i dignu cijenu za par markica. A neki dan u ulazu vidim telemah kutiju sad kontam jel mogu u isto vrijeme da imam i txtv i telemah.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#84 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

erotica wrote:Al stvarno bi morali poraditi malo na kako na ponudi kanala tako i na kvaliteti slike sd kanala, jer kad poredim iste kanale na txtv i total tv slika je blago rečeno užas na kablovskoj. Nadam se da će dolazak telemaha malo da ih trzne i da poprave ponudu pa ako treba neka i dignu cijenu za par markica. A neki dan u ulazu vidim telemah kutiju sad kontam jel mogu u isto vrijeme da imam i txtv i telemah.
Tehnicki mozes. Oni iz svoje kutije razvuku kabal do tvog stana i to je to
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#85 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by erotica »

MTV wrote:
erotica wrote:Al stvarno bi morali poraditi malo na kako na ponudi kanala tako i na kvaliteti slike sd kanala, jer kad poredim iste kanale na txtv i total tv slika je blago rečeno užas na kablovskoj. Nadam se da će dolazak telemaha malo da ih trzne i da poprave ponudu pa ako treba neka i dignu cijenu za par markica. A neki dan u ulazu vidim telemah kutiju sad kontam jel mogu u isto vrijeme da imam i txtv i telemah.
Tehnicki mozes. Oni iz svoje kutije razvuku kabal do tvog stana i to je to
nisam primjetio da su ikome kablove tako razvlacili jer mislim da sve ide preko unutrasnjih instalacija jer je novogradnja u pitanju, tako mi i txtv ide direktno iz zida..al nazvat cu ih pa se raspitati da uzmem test period od dva mjeseca
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#86 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by madridist »

....
User avatar
Hame_
Posts: 5547
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#87 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Hame_ »

erotica wrote:kad poredim iste kanale na txtv i total tv slika je blago rečeno užas na kablovskoj
Misliš iste analogne kanale sa TXTV i satelitske sa totaltv, jer digitalni TXTV su "mlijeko" u odnosu na satelitski totala :mrgreen:

Znači, total užas!
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#88 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by erotica »

Hame_ wrote:
erotica wrote:kad poredim iste kanale na txtv i total tv slika je blago rečeno užas na kablovskoj
Misliš iste analogne kanale sa TXTV i satelitske sa totaltv, jer digitalni TXTV su "mlijeko" u odnosu na satelitski totala :mrgreen:

Znači, total užas!
Mislim na digitalnu, eto meni opet na totalu su puno bolji, npr titlovi na txtv su zamagljeni nekako a i sama slika nije čista dok na totalu je sve čisto, možda mi je bolje jer je novi hd resiver. Najbolje se vidi razlika na discovery i history kanalu
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#89 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by erotica »

Evo kažu da će biti novi kanali u digitali

http://txtv.ba/novosti-tx/item/192-obav ... mskoj-semi
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#90 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

erotica wrote:Evo kažu da će biti novi kanali u digitali

http://txtv.ba/novosti-tx/item/192-obav ... mskoj-semi
Najvjerovatnije Discovery Turbo Xtra i nekoliko lokalaca.
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#91 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by madridist »

Najavljeni novi kanali.
Od tih najavljenih ubacen Discovery science i to je ok te smece od kanala vip hd.
A dodani su hd verzije eurosporta i animal planeta te idx-a
ali to se ne moze brojati kao novi kanal jer je sema identicna sd verzijama koje vec imaju u ponudi.
Znaci nakon svega ubacen jedan kanal da valja i jos jedno smece.
Od Fox-a , Nat.geo kanala,HBO-a ili bilo cega sto valja ni rijeci..
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#92 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

madridist wrote:Najavljeni novi kanali.
Od tih najavljenih ubacen Discovery science i to je ok te smece od kanala vip hd.
A dodani su hd verzije eurosporta i animal planeta te idx-a
ali to se ne moze brojati kao novi kanal jer je sema identicna sd verzijama koje vec imaju u ponudi.
Znaci nakon svega ubacen jedan kanal da valja i jos jedno smece.
Od Fox-a , Nat.geo kanala,HBO-a ili bilo cega sto valja ni rijeci..
HD je HD. Makar popravljaju izbor HD kanala. Mada nemaju ono osnovno FOX i Nat Geo makar u SD.
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#93 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by madridist »

Njima svaka cast na kvaliteti slike ,ne sjecam se kad je bilo problem na bilo kojem kanalu ili hd ili sd.Mogucnost spajanja do 5 televizora na jedno kablo je takode super stvar.
Isto tako internet usluga je nakon sto su novu centralu ubacili savrsena,prekid u isporuci interneta je zadnji puta bio 2014 kad su bile poplave .
Znaci na ljestvici od 1-10 sto se tice kvalitata slike i interneta bez problema dajem 9 i za klasu su bolji od moje tv koju sam imao priliku isprobati.
Za telemah ne znam jer nisam bio u prilici isprobati.
Txtv kada bi ubacio nat geo,foxove i opcionalno Hbo bi bi bez konkurencije najjaci u drzavi.
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#94 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by erotica »

Sad malo saltao tv onako dosadno mi bilo kad se ugodno iznenadi es 1 i 2 hd, discovery science hd, id extra hd onaj vip ne brojim smeće od kanala. Realno txtv sada ima bolju hd ponudu od telekoma. Još što rekoste da ubace makar fox i fox live hd bila bi top ponuda.A vjerujem da će i na tome poraditi jer konkurencija čuda čini. Mada ni histoy i H2 hd ne bi bilo loše.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#95 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

Tesko za foxove u HD jer to samo ima Telemach, za SD bi trebali vratiti jer to ima jos dosta operatera.
Sto se tice H2 HD (SD verzija nepostoji tj moze biti ako operater pretvori HD signal u SD) to za sada kao exskluzivu ima Mtel i Logosoft.

Vip HD ima dobre spotove u HD, ostalo nista.

Bojim se da neuvedu naplatu tj. kodiraju te kanale kao HS kad je uveo dosta HD kanala promotivno pa onda kodirali. Mada TXTV je svijet za sebe kod njih se nikad nista ne zna.
zlaja205
Posts: 1
Joined: 01/05/2016 14:18

#96 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by zlaja205 »

Pa na kojo su frekvenciji ti Eurosport kanali što su kažete u HD rezoluciji.Ja ne mogu nikako da nađem
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#97 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by erotica »

Rts 1 i Rts 2 su izletili iz digitale kod mene nakon zadnjeg ažuriranja kanala
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#98 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by weltschmertz »

Evo meni danas nude iz TXTV internet i tv 17,90KM prvih 6 mjeseci, a narednih 18 mjeseci 39,90KM.
Internet 25/2, a TV 60 analog. kanala, 150 digitalnih i 15HD.
Ali nemam pojma kakva im je usluga i je li mi mogu garantovano pustiti internet ove brzine.
Banovići su u pitanju, pa eto ako neko ima iskustva sa ovom paketom neka javi valja li to šta.
aladinosmic1
Posts: 277
Joined: 06/05/2015 21:20

#99 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by aladinosmic1 »

extra ponuda, isključuj sve usluge bhtelecoma prelazi na TXTV
banderinho
Posts: 1
Joined: 10/05/2016 12:04

#100 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by banderinho »

Da li neko ima ili je imao problem da se HD kanali ne mogu vidjeti? Postoje na listi kanala, ali kada otvorim, samo čujem ton, a slike nema. Sumnjam da je do TV-a jer se radi o plazmi koja sigurno podržava HD sliku.
Post Reply