TXTV kablovska Tuzla, TK

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#176 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by pinkman »

boshniak wrote:Da li se plaća mjesečno korištenje opreme kod TX DUO paketa npr. ovaj od 25/2 i koliko je korištenje opreme ako je ugovor npr. na 2 god.
*** Modem se ne prodaje, a cijena se naplaćuje u slučaju oštećenja ili uništenja modema od strane korisnika
Izvor: http://txtv.ba/paketi-i-cijene
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#177 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Kiki_Musampa »

Hocel bit SK na tx-tv?
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#178 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

Nece
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#179 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by pinkman »

Kiki_Musampa wrote:Hocel bit SK na tx-tv?
I mene zanima. A nije jeftino.
MTV wrote:Nece
Unistit ce njih Telemach sve jer imaju ogromne resurse. Ljudima je malo mrsko mijenjati operatera, ali mislim da imati sve manje korisnika u godinama koje slijede.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#180 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Kiki_Musampa »

Ima resurse,ali nema interesa da pokrije naselja oko Tuzle,samo grad...kakve meni vajde od toga.Imam izbor izmedju BHT i TXTV,Telemachu sam se obraćao nekoliko puta,teško da će ikad oni u Solinu doći.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#181 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Kiki_Musampa »

Utisci nakon skoro mjesec dana:
Internet stabilan-80/4---prije 11/0,5
Telefon-ko telefon,važno da fercera:)
Po meni bolji izbor kanala,barem onih koji mene interesuju:BBC earth HD,Docubox,Viasat history i nature itd...najvažnije Arene u HDi još neki kanali.
Nadam se da će SK naći put do ovih,ima manje korisnika,pa možda i može ubaciti.
User avatar
ChandlerBing
Posts: 99
Joined: 22/05/2014 01:05

#182 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by ChandlerBing »

moze li mi neko reci jel problem do mog televizora ili do njih, naime imam sve kanale ali samo par njih ima ime, tj kad odem na sve kanale samo su brojevi, na pojedinim pise npr FTV, OBN, Face HD itd.. :roll:
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#183 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

Pratite dva nova kanala u TXtv programskoj šemi


U želji da našim korisnicima pružimo što sadržajniju ponudu, programsku šemu smo proširili sa nova dva kanala: Pink LOL i Pink HA HA.

Iako tretiraju isti žanr, kanali su tematski različiti, te je kanal neverbalnog humora, pantomime, gegova, mimičkih i smiješnih situacija “LOL” prilagođen svim uzrastima pa i najmlađim članovima porodice.

Kanal "HA HA" s druge strane predstavlja riznicu dobre verbalne komedije, od domaćih i inostranih stand up zvijezda, preko velikana glumišta poput Jelisavete Seke Sablić, Milana Laneta Gutovića i Jove Radovanovića. Kratke humorističke forme, skečevi, i sitkomi čine esenciju ovog kanala smijeha.

Programe možete naći na sljedećim frekvencijama : 458.00 MHz (Pink LOL) i 466.00 MHz (Pink HA HA) te je potrebno da izvršite programiranje vaših digitalnih prijemnika.

http://www.txtv.ba/novosti-tx/item/206- ... mskoj-semi

+TV Sarajevo
arminicos
Posts: 387
Joined: 10/09/2008 12:25

#184 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by arminicos »

Jos da nam uvedu opticki Internet u Zavidovice bilo bi extra :izet: :thumbup: :bih:
Nefs-i Mulhima
Posts: 605
Joined: 07/01/2013 23:18

#185 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Nefs-i Mulhima »

polaze se optika po dobrinji, sarajevo. Dobrinja 4 skoro sva pokrivena.
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#186 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

Nefs-i Mulhima wrote:polaze se optika po dobrinji, sarajevo. Dobrinja 4 skoro sva pokrivena.
Provlacili su kroz Otoku/Cengic Vilu2. Sve je to divno al programska shema je nula.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#187 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by zateznistub »

Image
Evo na dobrinji 2,komplet su Dobrinju izrovali, zar se ovo isplati ako im je šema i usluga slaba?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#188 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Benq »

zateznistub wrote: Evo na dobrinji 2,komplet su Dobrinju izrovali, zar se ovo isplati ako im je šema i usluga slaba?
Znas kako kazu , svaka roba ima svoju musteriju. Sa programskom shemom su tu negdje kao i MojaTV , samo sto ce ovi krenuti odmah sa optikom koliko sam mogao vidjet kad su provlacili kablove.
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#189 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by mahalik »

Bitna je konkurencija odnosno da ne budemo oovisni o telemachu
Sada imamo MTel-LOL, MojuTV, Telemach i ove
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#190 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by zateznistub »

Benq wrote:
zateznistub wrote: Evo na dobrinji 2,komplet su Dobrinju izrovali, zar se ovo isplati ako im je šema i usluga slaba?
Znas kako kazu , svaka roba ima svoju musteriju. Sa programskom shemom su tu negdje kao i MojaTV , samo sto ce ovi krenuti odmah sa optikom koliko sam mogao vidjet kad su provlacili kablove.
Jeste, polažu fiber....
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#191 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Benq »

mahalik wrote:Bitna je konkurencija odnosno da ne budemo oovisni o telemachu
Sada imamo MTel-LOL, MojuTV, Telemach i ove
Vjeruj sve i da mi dodju pred zgradu sa optikom ja je ne bih uzeo jer im je programska shema nula.
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#192 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by MTV »

Imali su oni dobru programsku shemu 2008-2009 a kasnije nula.
TXTV je tad imala FOX Life, Crime, TV 1000, MTV Adriu, Hallmark u osnovnoj analognoj ponudi dok je HS tada usmjesto toga imala Behar, Igman, Amnu. Al vrijeme prodje i TV ponudom su spali na niske grane. Opet su bolji od Moje TV jer imaju 22-23 HD kanala u osnovnoj ponudi dok kod Moje TV 10 HD kanala u doplati i to ako imas tehnicke mogucnosti...
Mike Ross
Posts: 630
Joined: 15/02/2015 22:45

#193 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Mike Ross »

TV ne gledam pa ne ne bih komentarisao programsku semu, sto se tice ostalog sve pohvale za TX, trenutno koristim paket usluga TX Trio L. Internet konekcija 80/4, fiksni telefon, besplatan bezicni aparat sam dobio, pozivi su besplatni prema svim fixnim mrezama, i kablovska TV na vise TV prijemnika, sve to za 25.95 KM prvih 6 mjeseci a poslije 51.90 KM.
Signalom i konekcijom sam prezadovoljan (jos uvijek sam na kablovskom internetu, nema jos optike njihove)

Image

Image

Image
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#194 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Kiki_Musampa »

Mike Ross wrote:TV ne gledam pa ne ne bih komentarisao programsku semu, sto se tice ostalog sve pohvale za TX, trenutno koristim paket usluga TX Trio L. Internet konekcija 80/4, fiksni telefon, besplatan bezicni aparat sam dobio, pozivi su besplatni prema svim fixnim mrezama, i kablovska TV na vise TV prijemnika, sve to za 25.95 KM prvih 6 mjeseci a poslije 51.90 KM.
Signalom i konekcijom sam prezadovoljan (jos uvijek sam na kablovskom internetu, nema jos optike njihove)

Image

Image

Image
Kako provjeravaš telefon? Imam isti paket i to bi volio znati:)
Mike Ross
Posts: 630
Joined: 15/02/2015 22:45

#195 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Mike Ross »

Kiki_Musampa wrote:
Mike Ross wrote:TV ne gledam pa ne ne bih komentarisao programsku semu, sto se tice ostalog sve pohvale za TX, trenutno koristim paket usluga TX Trio L. Internet konekcija 80/4, fiksni telefon, besplatan bezicni aparat sam dobio, pozivi su besplatni prema svim fixnim mrezama, i kablovska TV na vise TV prijemnika, sve to za 25.95 KM prvih 6 mjeseci a poslije 51.90 KM.
Signalom i konekcijom sam prezadovoljan (jos uvijek sam na kablovskom internetu, nema jos optike njihove)

Image

Image

Image
Kako provjeravaš telefon? Imam isti paket i to bi volio znati:)
http://app.voip.txtv.ba/callweb2/index. ... sted_path=

Moras kod njih da ti aktiviraju, posalju ti username i pass na email, ja sam bio licno, ne znam da li moze telefonom se to odraditi, ima raznih opcija kad se logujes...

Image

A ako imas ovaj CBN modem kao kod mene mozes i na njemu provjeravati...
arminicos
Posts: 387
Joined: 10/09/2008 12:25

#196 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by arminicos »

Moze li se na CBN modemu od TXTV rucno ubaciti DNS od Google ?
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#197 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Kiki_Musampa »

3 mjesec koristenja,niti jedan prekid,niti problem...
Minus veliki sto treba 48 KM da bi se gledali zakljucani kanali, te sto zatamnjuju RTL kad je Formula 1. Sportklub vise ne treba spominjati....
arminicos
Posts: 387
Joined: 10/09/2008 12:25

#198 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by arminicos »

Od vas koji koristite TXTV znate li jesu li vam ovi iz TXTV postavljali na splitter HPF - 85 filter. To je neki filter sto se stavlja na glavni splitter da ne dolazi do pucanja Internet konekcije > http://www.broadbandshop.com.au/hpf-85-high-pass-filter Cujem da se stavlja na svaki izlaz koji ide prema TVu.
Mike Ross
Posts: 630
Joined: 15/02/2015 22:45

#199 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by Mike Ross »

arminicos wrote:Od vas koji koristite TXTV znate li jesu li vam ovi iz TXTV postavljali na splitter HPF - 85 filter. To je neki filter sto se stavlja na glavni splitter da ne dolazi do pucanja Internet konekcije > http://www.broadbandshop.com.au/hpf-85-high-pass-filter Cujem da se stavlja na svaki izlaz koji ide prema TVu.
Kod mene toga nema, ima i 5 godina kako su oni meni to prikljucili, poslije sam ja mijenjao i dodavao splitere i instalacije po kuci, imam tri stana u objektu, 2 iznajmljujem u jednom zivim i svaki stan ima po dva prikljucka, u spavacoj i dnevnoj sobi. Mozes stavljati sta hoces niko te ne pita nista. Kada su mi postavljali ovaj CBN modem, (prije njega je bio Thomson) samo ga prijavili i aktivirali, pitaju znas li sam podesiti i to je to. Nikad ozbiljnijih problema, za tv kanale ne znam nista, ne pratim, ali konekcija i telefon sve fercera..
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#200 Re: TXTV kablovska Tuzla, TK

Post by maida95 »

arminicos wrote:Od vas koji koristite TXTV znate li jesu li vam ovi iz TXTV postavljali na splitter HPF - 85 filter. To je neki filter sto se stavlja na glavni splitter da ne dolazi do pucanja Internet konekcije > http://www.broadbandshop.com.au/hpf-85-high-pass-filter Cujem da se stavlja na svaki izlaz koji ide prema TVu.
Meni se čini da meni jesu, i to baš kad sam se žalila često da mi puca konekcija.
Post Reply