TXTV internet

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Dante27
Posts: 163
Joined: 24/11/2015 16:10

#1 TXTV internet

Post by Dante27 »

Vozdra svima, prosle sedmice sam uzeo txtv fastnet 10 paket od 1o Mbit i u pocetku kolega koji mi je sve to spojio je rekao da ce biti prekida naredna 2-3 dana zbog nadprovajdera, medjutim, ja imam probleme jos uvijek, 2h net radi i onda pukne konekcija na par minuta a ponekad i duze, imam ruter wlan i wifi u jednom, sa mobom mogu koristiti net koliko toliko. Prije txtva sam imao adsl i on je stekao i iz cista mira izgubi konekciju ali opet nekad je radio po par dana bez prekida medjutim ovaj txtv net me vec pocinje nervirati. evo dok sam otvorio klix vec sam se iznervirao, na mob otvori od prve dok na pc sam morao pokusavati cijelih 10 minuta. Ne bih bijesnio da je sistem ili comp star 2-3 godine pa ajd vec sam sistem mijenjao pred ili iza nove godine tako nesto i kao sto pomenuh adsl mi je radio sa istim ovim sistemom.

Nije mi jasno, pokusao sam sve sto mi je palo na pamet ali ne vrijedi, jednostavno kao da ruter pusti net u pc kad mu se digne dok mob radi bez problema, onda jos jedna cudna stvar, download bilo u browseru ili na torrentu ide na max, samo jesam li pauzirao i pokusao posjetiti neki sajt (google, FB, YT i sl) nece da ga jebem, ponovo pustim download i iste sekunde zakuca na max brzinu..nista mi nije jasno, doliko sam iznerviran da ako nastavi glavom cu da razbijem ovaj ruter jebo mater svoju. takodje sam provjeravao na ruteru da nije slucajno blokirana konekcija za pc ali sve je uredno, pa sam provjerio firewall i tu sam sredio sve..fakat vise ne znam sta da pokusam, znam samo da cu nesto uskoro da razbijem...

ako neko ima korisnih prijedloga neka se javi, zahvaljujem.
User avatar
Dante27
Posts: 163
Joined: 24/11/2015 16:10

#2 Re: TXTV internet

Post by Dante27 »

net trenutno radi..polovicno..neke sajtove otvori a neke nece jebo mater svoju, ili ako ih i otvori moram refresovat jedno 10x
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#3 Re: TXTV internet

Post by MTV »

Sestra mi koristi neki stari internet paket koji je prije bio 1 Mbps sad je "povecan" na 2 Mbps. Bilo je dana kad radi kao beton a bilo je dana Boze sacuvaj. To podrazumijeva bolje sve iskljuciti i dzabe se ne nervirati.
Bilo bi bolje da se sto prije prodaju Telemachu jer bi to rijesilo probleme presporog i nikakvog interneta kao i bolje programske sheme a do tad ko ziv ko mrtav.
User avatar
Dante27
Posts: 163
Joined: 24/11/2015 16:10

#4 Re: TXTV internet

Post by Dante27 »

Eto do sad sam popusio i "dns server not responding" dok za divno cudo net na mobu i dalje fercera. Stvarno ne mogu da skuzim u cemu je problem, ima li ovde iko dovoljno pametan da predlozi nesto korisno?
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#5 Re: TXTV internet

Post by MTV »

Dante27 wrote:Eto do sad sam popusio i "dns server not responding" dok za divno cudo net na mobu i dalje fercera. Stvarno ne mogu da skuzim u cemu je problem, ima li ovde iko dovoljno pametan da predlozi nesto korisno?
Njoj se to nije desilo barem koliko mi je pricala, a meni na Logosoftu u Sarajevu se zna desiti internet putem wifia na mobitelu pici a na kompjuteru zna do jutra vrtiti ucitavanje google.ba i onda stranica nije dostupna. U mom slucaju pripisujem starom kompu jer prilikom resetiranja kompa proradi normalno.

Cudne su ove tehnologije.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#6 Re: TXTV internet

Post by nightvision »

Dante27 wrote:Eto do sad sam popusio i "dns server not responding" dok za divno cudo net na mobu i dalje fercera. Stvarno ne mogu da skuzim u cemu je problem, ima li ovde iko dovoljno pametan da predlozi nesto korisno?
jesi li pokusavao rucno postavljati adresu dns servera?
http://www.techfor.us/2015/09/dns-serve ... esponding/
User avatar
Dante27
Posts: 163
Joined: 24/11/2015 16:10

#7 Re: TXTV internet

Post by Dante27 »

nightvision wrote:
Dante27 wrote:Eto do sad sam popusio i "dns server not responding" dok za divno cudo net na mobu i dalje fercera. Stvarno ne mogu da skuzim u cemu je problem, ima li ovde iko dovoljno pametan da predlozi nesto korisno?
jesi li pokusavao rucno postavljati adresu dns servera?
http://www.techfor.us/2015/09/dns-serve ... esponding/
Ma nema sta nisam probao, reinstall drajvere jedno 3x, resetovao lan adapter, uradio ioconfig renew, flush dns i slicna sranja, cak sam resetovao i firewall postavke i windows servise na fabricko i opet ne hebe ni strucno. Probao sam ruter na jednom laptopu i isto pravi probleme, google otvori dok yt ili fb nece i sl. Jos su gospoda iz podrske navodno resetovali ruter ali opet nista. Dvoumim se da oborim os mada sam ubijedjen da njemu nista ne fali.. Fakat mi je doslo da ruter opucam od zid..
User avatar
Dante27
Posts: 163
Joined: 24/11/2015 16:10

#8 Re: TXTV internet

Post by Dante27 »

MTV wrote:
Dante27 wrote:Eto do sad sam popusio i "dns server not responding" dok za divno cudo net na mobu i dalje fercera. Stvarno ne mogu da skuzim u cemu je problem, ima li ovde iko dovoljno pametan da predlozi nesto korisno?
Njoj se to nije desilo barem koliko mi je pricala, a meni na Logosoftu u Sarajevu se zna desiti internet putem wifia na mobitelu pici a na kompjuteru zna do jutra vrtiti ucitavanje google.ba i onda stranica nije dostupna. U mom slucaju pripisujem starom kompu jer prilikom resetiranja kompa proradi normalno.

Cudne su ove tehnologije.
Pc mi je star svega godinu i po i placen je papreno, komponente su pazljivo odabrane, tako da ne vjerujem da je do njeg.
User avatar
Dante27
Posts: 163
Joined: 24/11/2015 16:10

#9 Re: TXTV internet

Post by Dante27 »

Btw ruter je tzv netgear, prvi put ga imam.
User avatar
Dante27
Posts: 163
Joined: 24/11/2015 16:10

#10 Re: TXTV internet

Post by Dante27 »

ovaj forum je beskoristan, ali za znatizeljne, nije do PC-a vec do rutera, isto sranje i na laptopu na kom sam probao a isto tako sam probao drugi ruter i sve fercera bez ikakvih problema..
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#11 Re: TXTV internet

Post by madridist »

Dante27 wrote:ovaj forum je beskoristan, ali za znatizeljne, nije do PC-a vec do rutera, isto sranje i na laptopu na kom sam probao a isto tako sam probao drugi ruter i sve fercera bez ikakvih problema..
Apsolutno se slazem da je rasprava o txtv ovdje nemoguca. Pisao sam o ukidanju foxova pa onda i natgeo kanala ili ovdje slabo postaju raja iz Tk ili su ljudi zadovoljni sa masom pinkturbofolkfarma kanala u ponudi...
Last edited by madridist on 21/01/2016 17:30, edited 1 time in total.
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#12 Re: TXTV internet

Post by maida95 »

Slabo ovdje ima raje iz TK.
Žao mi je što nisam vidjela prije ovu temu :-)
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#13 Re: TXTV internet

Post by MTV »

madridist wrote:
Dante27 wrote:ovaj forum je beskoristan, ali za znatizeljne, nije do PC-a vec do rutera, isto sranje i na laptopu na kom sam probao a isto tako sam probao drugi ruter i sve fercera bez ikakvih problema..
Apsolutno se slazem da je rasprava o txtv ovdje nemoguca. Pisao sam o ukidanju foxova pa onda i natgeo kanala ili ovdje slabo postaju raja iz Tk ili su ljudi zadovoljni sa punqrac pinkturbofolkfarma kanala u ponudi...
Da ja dodam, sestra mi je bila tuzna ukidanjem Foxova, tacnije Fox Life i Crime, a za Nat geo nije ni primijetila.
Po ponudi kanala ne znam jel gora analogna ponuda ili digitalna.
Da hoce Telemach pustit kabl gdje je TXTV ili je kupit. To bi popravilo ponudu kanala a i ubrzala internet.
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#14 Re: TXTV internet

Post by maida95 »

Bilo bi odlično kada bi Telemach kupio TXTV. Imaju super izbor kanala, za razliku od ovih. Internet im je odličan i plus ne bih morala plaćati ponovo priključak :mrgreen:
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#15 Re: TXTV internet

Post by madridist »

Apsolutno se slazem.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#16 Re: TXTV internet

Post by escobar__ »

madridist wrote:
Dante27 wrote:ovaj forum je beskoristan, ali za znatizeljne, nije do PC-a vec do rutera, isto sranje i na laptopu na kom sam probao a isto tako sam probao drugi ruter i sve fercera bez ikakvih problema..
Apsolutno se slazem da je rasprava o txtv ovdje nemoguca. Pisao sam o ukidanju foxova pa onda i natgeo kanala ili ovdje slabo postaju raja iz Tk ili su ljudi zadovoljni sa masom pinkturbofolkfarma kanala u ponudi...
Ili ne koristimo TXTV već Moja TV...
User avatar
Dante27
Posts: 163
Joined: 24/11/2015 16:10

#17 Re: TXTV internet

Post by Dante27 »

Danas kad sam poslao sms onom čiki sto mi je prikljucio sve to, u poruci mu jasno i glasno naglasio da ako docekam sledecu sedmicu bez neta moze doci po opremu. dok sam tipkao sms net je koliko toliko radio i opet odjednom je sve zatajilo, da vidite tu politiku, iste sekunde kad je on mene nazvao net je poceo da radi i to punom parom i vec zaredom jedno 4-5 sati nije ni trznuo, svaki sajt koji pokusam otvori ga od prve. Navodno mi rece da ce donijeti novi ruter pa da probamo i tako, ali sad za sad radi samo vidjecemo dokle.

U svakom slucaju hvala onima koji su izdvojili malo vremena pa da nasvrljaju i ovo malo sto su :D
User avatar
Izmedju CVile i DMalte
Posts: 951
Joined: 15/08/2005 08:23

#18 Re: TXTV internet

Post by Izmedju CVile i DMalte »

Kupio sam TxTv internet paket od 10 Mbs i siguran sam da radi losije od H Telecoma koji sam ranije imao....izmjerim Speed Test-om i sve je divno i krasno, al sajtovi se ucitavaju kao da koristim dial-up....Isto radi sa svim browserina, isto radi sa Macbook Pro i sa Asus lapom, isto radi sa Galaxy Note i sa IPhone.....u cemu je caka, zasto nista sto kupim u ovoj drzavi ne radi kako je deklarisano i koliko placam ? Ping je 11 ms, download je 10 Mbs a upload ide do 1,5 Mbs......ako sa ovom brzinom ne mozes otvoriti najobicniji sajt dok si reko keks onda nek sve ide u persun! Telemach kao opcija ne dolazi u obzir jer je jedan od suvlasnika kriminalac i dubre od covjeka Drago Juric.
benjen
Posts: 940
Joined: 17/07/2016 12:05

#19 Re: TXTV internet

Post by benjen »

Nazovi i nek ti neko provjeri.
Ja isti paket imam i radi perfektno.
Hd stream , online sa prevodom hd ili bilo sta otvara i ucitava trenutno.
Sve fudbala sto gledam ide preko streama i nema nikakvih problema...
061013013 ti je broj za internet servisera...
Post Reply