Twin Peaks

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#451 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Gledam ponovo ove scene iz restorana iz zadnje epizode. Koje majstorstvo jebote.
Dovodi me na rub suza. :cry:
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#452 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

Image

:lol: :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#453 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

:lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#454 Re: Twin Peaks

Post by Bloo »

Donnie Smith wrote:Iako je serija snimljena prije skoro tri desetljeća, ne morate je baš prepričati. Ja je naime, tek gledam. :D Završen šesti nastavak prve sezone. Možda će mi se Audrica svidjeti naknadno, ali u prvom sučeljavanju, kad one Norvežane ili ko su već, otjera od biznisa pričom o ubistvu, reko', vidi kučke :D
:lol: :lol: :lol:
kako bona tek sad

mada TP se ne može prepričati :D
isto kao ni npr lost highway ili jos bolje mullholand drive :D ili erasewrhead
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#455 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
Donnie Smith wrote:Iako je serija snimljena prije skoro tri desetljeća, ne morate je baš prepričati. Ja je naime, tek gledam. :D Završen šesti nastavak prve sezone. Možda će mi se Audrica svidjeti naknadno, ali u prvom sučeljavanju, kad one Norvežane ili ko su već, otjera od biznisa pričom o ubistvu, reko', vidi kučke :D
:lol: :lol: :lol:
kako bona tek sad

mada TP se ne može prepričati :D
isto kao ni npr lost highway ili jos bolje mullholand drive :D ili erasewrhead
Ja joj zavidim. Otkrivati po prvi put svijet Twin Peaksa...neprocjenjivo. :-D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#456 Re: Twin Peaks

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:
Donnie Smith wrote:Iako je serija snimljena prije skoro tri desetljeća, ne morate je baš prepričati. Ja je naime, tek gledam. :D Završen šesti nastavak prve sezone. Možda će mi se Audrica svidjeti naknadno, ali u prvom sučeljavanju, kad one Norvežane ili ko su već, otjera od biznisa pričom o ubistvu, reko', vidi kučke :D
:lol: :lol: :lol:
kako bona tek sad

mada TP se ne može prepričati :D
isto kao ni npr lost highway ili jos bolje mullholand drive :D ili erasewrhead
Ja joj zavidim. Otkrivati po prvi put svijet Twin Peaksa...neprocjenjivo. :-D
kad odgleda, trebamo je pitati da preprica :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#457 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »



:mrgreen:
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#458 Re: Twin Peaks

Post by Donnie Smith »

Bloo wrote:
Donnie Smith wrote:Iako je serija snimljena prije skoro tri desetljeća, ne morate je baš prepričati. Ja je naime, tek gledam. :D Završen šesti nastavak prve sezone. Možda će mi se Audrica svidjeti naknadno, ali u prvom sučeljavanju, kad one Norvežane ili ko su već, otjera od biznisa pričom o ubistvu, reko', vidi kučke :D
:lol: :lol: :lol:
kako bona tek sad

mada TP se ne može prepričati :D
Generacijski jaz. :oops:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#459 Re: Twin Peaks

Post by Bloo »

Donnie Smith wrote:
Generacijski jaz. :oops:
buuuuuuuuuuuuuuuuuuurn :cry:
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#460 Re: Twin Peaks

Post by Fajcion »

dale cooper wrote:Gledam ponovo ove scene iz restorana iz zadnje epizode. Koje majstorstvo jebote.
Dovodi me na rub suza. :cry:
Upravo donekle i čitava epizoda ali komplet set sa Dougiem i braćom Mitchum rastura. Kako odmiče ovaj Twin Peaks
tačno se vidi i osjeti genijalnost Lyncha uz svo njegovo seruckanje i oslobađanje blentavih fantazija.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#461 Re: Twin Peaks

Post by irac300 »

Evo je čitava. :D
Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#462 Re: Twin Peaks

Post by Modest Musorgski »

User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#463 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Fajcion wrote:
dale cooper wrote:Gledam ponovo ove scene iz restorana iz zadnje epizode. Koje majstorstvo jebote.
Dovodi me na rub suza. :cry:
Upravo donekle i čitava epizoda ali komplet set sa Dougiem i braćom Mitchum rastura. Kako odmiče ovaj Twin Peaks
tačno se vidi i osjeti genijalnost Lyncha uz svo njegovo seruckanje i oslobađanje blentavih fantazija.
Nema više ovakvih likova u svijetu filma, Lynch je jedan od zadnjih genijalnih režisera stare garde.

I iznimno smo sretni što možemo ovo gledati, jer ništa ovako slično nije bilo na tv-u ni prije, a teško
da će biti i kada se Twin Peaks završi. Meni sve ostalo što pogledam djeluje blijedo nakon epizode TP-a.
Zato upijam i uživam u svakom preostalom momentu.
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#464 Re: Twin Peaks

Post by Fajcion »

Ne znam kakve su šanse za još kakav nastavak nakon što ovo završi?
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#465 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

Ovim tempom finale će biti Dale kako se vraća u Twin Peaks. Tagline sezone je "Daleova Odiseja na povratku u TP". Je li moguće da će iduća sezona biti Daleov obračun sa Bobom i kompanijom?
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#466 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Pa Lynch nije apsolutno isključio mogućnost nastavka. Ali nije samo do njega.
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#467 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

zomri wrote:Ovim tempom finale će biti Dale kako se vraća u Twin Peaks. Tagline sezone je "Daleova Odiseja na povratku u TP". Je li moguće da će iduća sezona biti Daleov obračun sa Bobom i kompanijom?
Imam osjećaj da ovdje ima više strana od Dejla i Boba. Recimo Mike iz crvene sobe je do sada pomagao Dougiju kada
se nađe u neprilici. Doppelganger je čini mi se u sukobu sa svima, uključujući i dio ovih iz crne kolibe. Jedini koji
mu aktivno pomažu od tog društva su ove drvosječe.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#468 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

dale cooper wrote:
zomri wrote:Ovim tempom finale će biti Dale kako se vraća u Twin Peaks. Tagline sezone je "Daleova Odiseja na povratku u TP". Je li moguće da će iduća sezona biti Daleov obračun sa Bobom i kompanijom?
Imam osjećaj da ovdje ima više strana od Dejla i Boba. Recimo Mike iz crvene sobe je do sada pomagao Dougiju kada
se nađe u neprilici. Doppelganger je čini mi se u sukobu sa svima, uključujući i dio ovih iz crne kolibe. Jedini koji
mu aktivno pomažu od tog društva su ove drvosječe.
U to nema sumnje. Giant i ostatak iz Bijele lože su na Daleovoj strani. Mike barem povremeno jest, ali nisam siguran je li to zato što voli Dalea ili što mrzi Boba.
Dale kao glavni protagonista ide u obračun protiv zla zajedno sa pomagačima. Seems legit.

Ne vidim kako bi se konačni obračun mogao odviti u narednih 6-7 epizoda koliko je ostalo do kraja.
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#469 Re: Twin Peaks

Post by Donnie Smith »

Juče završila prvu sezonu. Nego, kad je Leo krenuo u pohod da likvidira ptičurinu, znači, tu mi je kraj bio. :lol:
S bismilom krećem i ja u pohod na drugu. A samo ih 22 :-D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#470 Re: Twin Peaks

Post by Bloo »

Donnie Smith wrote:Juče završila prvu sezonu. Nego, kad je Leo krenuo u pohod da likvidira ptičurinu, znači, tu mi je kraj bio. :lol:
S bismilom krećem i ja u pohod na drugu. A samo ih 22 :-D
you can do it!

čekam te hrabro da završiš, pa da krenemo u nove radne pobjede
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#471 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

zomri wrote:
U to nema sumnje. Giant i ostatak iz Bijele lože su na Daleovoj strani. Mike barem povremeno jest, ali nisam siguran je li to zato što voli Dalea ili što mrzi Boba.
Dale kao glavni protagonista ide u obračun protiv zla zajedno sa pomagačima. Seems legit.

Ne vidim kako bi se konačni obračun mogao odviti u narednih 6-7 epizoda koliko je ostalo do kraja.
Ne znam da li bih rekao da ide prema obračunu, stvari nikada nisu tako jednostavne kod Lyncha.
Ali zasigurno da ide ka nekom klimaksu i vjerovatno nekoj vrsti konfrontacije. Eh sad koji
će konačni rezultat toga biti ne mogu ni da pogodim. Ono što je sigurno da će završetak vjerovatno
biti otvorenog tipa i da se neće sve kockice uredno složiti niti potpuni odgovori dobiti. Ali to je ok,
to niti ne očekujem.

Inače, i ova nova epizoda je još jedan korak na tom putu. Na samom početku imamo odličnu scenu
sa Albertom, Tammy i Gordonom (u Gordonovoj rezidenciji koja neodoljivo podsjeća na crvenu sobu :D )
gdje dobijamo nedvojbene odgovore o povezanosti projekta plava knjiga i plava ruža slučajeva.
Saznali smo da su Dale, Albert, Philip i Chester svi bili dio tog odjela FBI koji je odgovarao direktno
Gordonu. I svi su agenti nestali osim Alberta.

Super je i ona scena sa Gordonom i onom finom damom koju je priveo stari mačak. :oops: :D Albertova
reakcija na cijelu onu situaciju je bila neprocjenjiva. :lol: I dirljiv je onaj momenat kada mu Gordon
kaže da je ponekad jako zabrinut za njega. Pogled koji mu je u tom momentu uputio je bio
pun simpatije i suosjećanja i ne mogu da ne pomislim da je Lynch ovdje propustio dio svojih
ličnih emocija u vezi sa cijelom zdravstvenom situacijom kroz koju je prolazio Miguel Ferrer
tokom snimanja. :cry:

Diane je skontala da one koordinate vode ka Twin Peaksu. I pretpostavljam na isto mjesto
na koje će se uputiti Hawk, šerif i Bobby, odnosno Jack Rabbit's Palace. Gordon i Cole
su takođe saznali da je Las Vegas povezan na neki način iz Dianinih poruka. Ovo bi ih moglo
dovesti prema Dejlu/Dagiju. Što bi bilo sjajno jer se Dogiju ne piše dobro. Doppelgangerovi hitmani
upravo kreću na njega.. Shit's about to get real. :mrgreen:

Oh, yeah...and Audrey's back. :mrgreen: Matora škorpija. :evil: :D
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#472 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

Audrey loše ostarila pravo :(

Art uticaji na Lyncha i ovu sezonu Twin Peaksa

User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#473 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

zomri wrote:Audrey loše ostarila pravo :(

Art uticaji na Lyncha i ovu sezonu Twin Peaksa

Jel' se tebi učinilo da u onoj sceni nešto nije ok, kao da nešto ne štima? I onaj frajer
što joj je muž, više izgleda kao da je psihić ili nešto tako.

Ovo je super za vidjeti. :thumbup: Lynchovi filmovi imaju taj slikarski feel.
MaliDuje
Posts: 355
Joined: 18/12/2016 17:56

#474 Re: Twin Peaks

Post by MaliDuje »

Lynch ce biti omrazen kod fanova ako se Dale Cooper ne vrati...Mislim da ce se vratiti,jer u trejleru imamo scenu gde vozi auto..Cooper kao Dagi to nije u stanju da radi...
Po meni je prva epizoda prve sezone nesto najbolje sto je Televizija uradila...
Kako se zahuktava serija tako nas vise uvlaci u svet Twin Piksa...
Mislim da novog serijala nece biti,cak je i Lynch rekao da je sve hteo zavrsiti u 10ak epizoda ali da je Showtime insistirao na 18...
Neprocenjivo je pojavljivanje Sare Palmer...Ocigledno je da je odlepila nacisto...
Mislim da ce Hawk biti taj koji ce naci Kupera,a to je i bila Kuperova zelja iz druge sezone...
Da li neko zna,da li se na nekom od jugoslovenskih jezika pojavila knjiga Marka Frosta "Tajni svet Tvin Piksa"?
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#475 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

MaliDuje wrote:Lynch ce biti omrazen kod fanova ako se Dale Cooper ne vrati...Mislim da ce se vratiti,jer u trejleru imamo scenu gde vozi auto..Cooper kao Dagi to nije u stanju da radi...
Po meni je prva epizoda prve sezone nesto najbolje sto je Televizija uradila...
Kako se zahuktava serija tako nas vise uvlaci u svet Twin Piksa...
Mislim da novog serijala nece biti,cak je i Lynch rekao da je sve hteo zavrsiti u 10ak epizoda ali da je Showtime insistirao na 18...
Neprocenjivo je pojavljivanje Sare Palmer...Ocigledno je da je odlepila nacisto...
Mislim da ce Hawk biti taj koji ce naci Kupera,a to je i bila Kuperova zelja iz druge sezone...
Da li neko zna,da li se na nekom od jugoslovenskih jezika pojavila knjiga Marka Frosta "Tajni svet Tvin Piksa"?
Da, ta scena još nije bila. A ima i ona druga gdje je Dale ispred neke kuće (Laurine?) i na odijelu mu je
značka FBI. I vidi se po izrazu lica da nije Dougie. Eh sad, teoretski bi mogao biti doppelganger. Ali
i on ima specifičan izraz lica i oči koji ga odaju. Jedno je sigurno...svi putevi vode nazad u Twin Peaks. :D
Post Reply