Twin Peaks

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58726
Joined: 03/08/2010 19:04

#301 Re: Twin Peaks

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kakva sad atomska bomba ?
User avatar
zomri
Posts: 12850
Joined: 03/05/2006 07:31

#302 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

Uf, kakva epizoda! Jedna od najboljih igdje ikad.
Upravo je takva da će raspizditi i ono malo "zalutalih" ili "fanova starog dobrog Peaksa", ali i bolje da je tako.
Lynch <3 <3 <3

ps. svi ovi što su poželjeli epizodu bez Dougieja - dobili su je :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#303 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

kakavdanakneiskustvu wrote:Kakva sad atomska bomba ?
Vidjećeš. :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#304 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Image

Ovo gore je dio originalnog scenarija i dijaloga iz Fire Walk With Me koji opisuje scenu koju je shin na prošloj
stranici postavio i koja predstavlja susret black lodge demona u "convenience store" koja je u zadnjoj
epizodi i prikazana izvana. Ovaj dijalog pokazuje vezu između eksplozije atomske bombe i njihovog nastanka.
User avatar
zomri
Posts: 12850
Joined: 03/05/2006 07:31

#305 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

Je li se skontalo ko su tinejdžeri?

Super opis epizode koji sam negdje pročitao: "Origin of species" by David Lynch :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#306 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

zomri wrote:Je li se skontalo ko su tinejdžeri?

Super opis epizode koji sam negdje pročitao: "Origin of species" by David Lynch :mrgreen:
Neko je spomenuo da bi mogli biti Richard i Linda koje je div na otvranju sezone spomenuo Cooperu.
Neko opet kaže da je cura mlada Sarah Palmer, Laurina majka.

Meni je onaj trip sa atomskom bombom svojevrsni homage Stanley Kubricku, jednom majstoru od drugog.
Ima smisla sa obzirom koliko ga Lynch cijeni. A i Eraserhead je bio jedan od omiljenih filmova Kubricka,
tako da je to obostrano.
User avatar
zomri
Posts: 12850
Joined: 03/05/2006 07:31

#307 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

dale cooper wrote:
zomri wrote:Je li se skontalo ko su tinejdžeri?

Super opis epizode koji sam negdje pročitao: "Origin of species" by David Lynch :mrgreen:
Neko je spomenuo da bi mogli biti Richard i Linda koje je div na otvranju sezone spomenuo Cooperu.
Neko opet kaže da je cura mlada Sarah Palmer, Laurina majka.

Meni je onaj trip sa atomskom bombom svojevrsni homage Stanley Kubricku, jednom majstoru od drugog.
Ima smisla sa obzirom koliko ga Lynch cijeni. A i Eraserhead je bio jedan od omiljenih filmova Kubricka,
tako da je to obostrano.
Hmm ima logike to za mladu Sarah Palmer. Jedini put kad smo je vidjeli ove sezone gledala je Opstanak :mrgreen: Ako su žohari bili onda je lako moguće da je ona :mrgreen:
Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#308 Re: Twin Peaks

Post by Modest Musorgski »

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#309 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Modest Musorgski wrote:Image
Dobar ulov. :thumbup: :)
Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#310 Re: Twin Peaks

Post by Modest Musorgski »

ako si na fejsu uclani se u grupu twin peaks 2017 odlicna administracija i postovi... tamo kupim vecinu pikanterija :mrgreen:

https://www.facebook.com/groups/twinpeaks2017/
Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#311 Re: Twin Peaks

Post by Modest Musorgski »

https://www.nytimes.com/2017/06/26/arts ... recap.html

Koga je dojmila 8 epizoda a i uopste ta vizuelna umjetnicka strana Lyncha u ovom clanku su pomenti autori koji su uticali na njega u tom smislu...Maya Deren, Stan Brakhage...
User avatar
vejza00
Posts: 1438
Joined: 08/08/2011 11:14

#312 Re: Twin Peaks

Post by vejza00 »

ja thrash-a od serije, zadnju epizodu sam odgledo za 15min, i cak mi je to bilo predugo gledajuci one gluposti.....steta sto ne znam prestat gledat seriju kad pocnem, vec je moram dok kraja zavrsit, al stvarno ne znam kako cu uspijet
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#313 Re: Twin Peaks

Post by irac300 »

vejza00 wrote:ja thrash-a od serije, zadnju epizodu sam odgledo za 15min, i cak mi je to bilo predugo gledajuci one gluposti.....steta sto ne znam prestat gledat seriju kad pocnem, vec je moram dok kraja zavrsit, al stvarno ne znam kako cu uspijet
Ti si dobar, ja sam uspio za 5 minuta prevrtit', palac na daljinskom je radio k'o singer mašina. :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24818
Joined: 08/09/2005 20:08

#314 Re: Twin Peaks

Post by Haris.ba »

Dobar tvin piks. Može se pogledati serija za 5 minuta. Efikasno.
MaliDuje
Posts: 355
Joined: 18/12/2016 17:56

#315 Re: Twin Peaks

Post by MaliDuje »

U sezoni 2 Pomocnik Serifa Trumana prica o Beloj i Crnoj kolibi koje postoje vekovima...
Sada ispada da je Crna Koliba nastala 1945...
Svidja.mi se season 3 kao sto sam rekao ali u ovoj 8oj epizodi jedino vredi NIN
User avatar
Point.
Posts: 27784
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#316 Re: Twin Peaks

Post by Point. »

vejza00 wrote:ja thrash-a od serije, zadnju epizodu sam odgledo za 15min, i cak mi je to bilo predugo gledajuci one gluposti.....steta sto ne znam prestat gledat seriju kad pocnem, vec je moram dok kraja zavrsit, al stvarno ne znam kako cu uspijet
Isti sam. Vecu hrpu gluposti odavno nisam pogledo. Samo ne znam sta je tu genijalno? Isto da si dao pubertetliji na gljivama da se igra sa kamerom.
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#317 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

MaliDuje wrote:U sezoni 2 Pomocnik Serifa Trumana prica o Beloj i Crnoj kolibi koje postoje vekovima...
Sada ispada da je Crna Koliba nastala 1945...
Svidja.mi se season 3 kao sto sam rekao ali u ovoj 8oj epizodi jedino vredi NIN
Ako uzmemo da su crna i bijela koliba svojevrsna metafora za dobro i zlo, onda one zaista postoje od postanka
čovječanstva, odnosno postoji taj ljudski koncept. Atomska bomba nije stvorila crnu kolibu nego je
napravila procjep između dva svijeta. Što i demoni crne kolibe jasno govore u onoj sceni iz Fire Walks With Me.
Intercourse between two worlds.
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#318 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Modest Musorgski wrote:ako si na fejsu uclani se u grupu twin peaks 2017 odlicna administracija i postovi... tamo kupim vecinu pikanterija :mrgreen:

https://www.facebook.com/groups/twinpeaks2017/
Hvala druže. :thumbup:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#319 Re: Twin Peaks

Post by seln »

Point. wrote:
vejza00 wrote:ja thrash-a od serije, zadnju epizodu sam odgledo za 15min, i cak mi je to bilo predugo gledajuci one gluposti.....steta sto ne znam prestat gledat seriju kad pocnem, vec je moram dok kraja zavrsit, al stvarno ne znam kako cu uspijet
Isti sam. Vecu hrpu gluposti odavno nisam pogledo. Samo ne znam sta je tu genijalno? Isto da si dao pubertetliji na gljivama da se igra sa kamerom.
Meni je vise zabremedet sto nasi forumasi pokusavaju da iscijede okean iz mokre krpe, pa sve traze neka skrivena znacenja, simbole, geocaching...
sva radnja dosadasnjih epizoda je mogla stati u jednu.
User avatar
zomri
Posts: 12850
Joined: 03/05/2006 07:31

#320 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

dale cooper wrote:
MaliDuje wrote:U sezoni 2 Pomocnik Serifa Trumana prica o Beloj i Crnoj kolibi koje postoje vekovima...
Sada ispada da je Crna Koliba nastala 1945...
Svidja.mi se season 3 kao sto sam rekao ali u ovoj 8oj epizodi jedino vredi NIN
Ako uzmemo da su crna i bijela koliba svojevrsna metafora za dobro i zlo, onda one zaista postoje od postanka
čovječanstva, odnosno postoji taj ljudski koncept. Atomska bomba nije stvorila crnu kolibu nego je
napravila procjep između dva svijeta. Što i demoni crne kolibe jasno govore u onoj sceni iz Fire Walks With Me.
Intercourse between two worlds.
:thumbup:

Ova epizoda govori o postanku Boba (i Laure Palmer), bijela i crna loža postoje oduvijek samo su tada ušle u naš fizički svijet.
User avatar
vejza00
Posts: 1438
Joined: 08/08/2011 11:14

#321 Re: Twin Peaks

Post by vejza00 »

seln wrote:sva radnja dosadasnjih epizoda je mogla stati u jednu.
najbolje se vidi to u onim scenama kad prikazuje neku scenu po 30sec u a nigdje nikog u kadru, ili recimo pprikazuju citavu pjesmu u onom klubu/kafani :lol: ....iskreno lynch je zreo za penzije (mozda cak i invalidske :mrgreen: )
User avatar
zomri
Posts: 12850
Joined: 03/05/2006 07:31

#322 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

Pa valjda i jeste umjetnost sa tako malo dijaloga ispričati jako puno.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#323 Re: Twin Peaks

Post by shin »

Puna je televizija lako probavljivih serija, kome se ne gleda, vjerujem da ima nešta drugo što će ga držati zakucanim.
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#324 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Image

:mrgreen:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#325 Re: Twin Peaks

Post by seln »

shin wrote:Puna je televizija lako probavljivih serija, kome se ne gleda, vjerujem da ima nešta drugo što će ga držati zakucanim.
Takodje je puna tesko probavljivih serija koje su interesantne. Twin kix je tesko probavljiva i nije interesantna, a zivi samo od sjecanja na prve dvije sezone.
Sad, to sto neki sebi laskaju kako su ekstra pametni, jer samo oni primjecuju neke isarete...
Post Reply