Twin Peaks

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Izmedju CVile i DMalte
Posts: 951
Joined: 15/08/2005 08:23

#276 Re: Twin Peaks

Post by Izmedju CVile i DMalte »

Agent Cooper alias Douggie - Hellooooooo :izet: :izet: :izet:
Narode, ovo je Lynch na speed-u, preporucujem gledati u kasnim nocnim satima sa zvukom preko kucnog kina ili sterea sa jacim wooferom.....na radost komsinice :evil:
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#277 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

Fuck Gene Kelly, motherfucker :valjanje po podu:

Upoznali smo i Diane :kiss: :thumbup:

Novi patuljak :lol: :lol: :evil:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#278 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Albert je pravo nadrkan i savršen kao Gordonova desna ruka. :D Sad kad ovo gledam još više mi je žao zbog Miguela. :sad:

Diane! :sretan: I to je Laura Dern glumi! Savršeno! :-D Ona će sa lakoćom raskrinkati bad, bad Dejla. :mrgreen:

Ona scena sa klincom je bila uznemirujuća. :-?

Patuljak plaćeni ubica je totalno Lynchovski koncept. :lol:

I pjesma na kraju. Sharon Van Etten. :srce:
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#279 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#280 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

E pa ovo je bila baš jebeno dobra epizoda. :-D Gomila dešavanja i laganog spajanja raznih tragova
posijanih u prvih 6 epizoda. Laura Dern je bila fantastična. :D Fuck you Gordon, Albert, Tammy & FBI. :lol:
Nešto se desilo između nje i Coopera. Eh sad između pravog ili doppelgengera ostaje pitanje. :zoka: Takođe se primjetila i
nelagoda u razgovoru šerifa i doktora o noći kada je zli Cooper nestao iz Twin Peaksa. Rekoše da je prije nego što je pobjegao
posjetio intenzivnu njegu na kojoj je u tom momentu ležala Audrey Horne. Čitam i vidim da neki čak sumnjaju
u priličnu sjebanu i mračnu (ako je istinita) teoriju da ju je Cooperov doppelganger silovao. :-?
To bi možda moglo objasniti onog malog govnara Richarda Hornea. Ali ostaje pitanje šta je bilo sa Audrey?
Dougie Coop je u međuvremenu razbucao onog patuljka ubicu. :mrgreen: Kakva scena i kakvi potezi. :brusli: :D
Coop still has it baby! :D Ma fenomenalna epizoda. :-D Možda i prva koja ima feeling onog Twin Peaksa iz prve sezone.
Jebo ti sve ostalo trenutno na tv-u, ovom se jedino pravo radujem, ko' malo dijete. :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8742
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#281 Re: Twin Peaks

Post by SanskiBiser »

"Douglas Jones moved like a cobra!" :lol:

Image
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#282 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

Scena real time čišćenje poda u Roadhouse a la Bela Tarr :lol:

Ovo je odlično, a ova epizoda lagano nas vraća u svijet starog dobrog Twin Peaksa.

Nego, Dale, koja je svrha one Beverly? Nisam skontao ko je ona i u kakvoj je vezi sa Hornićima.
Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#283 Re: Twin Peaks

Post by Modest Musorgski »

jeste gledali ovo?
scena u pink svijetu sa slijepom gospojom kad kuperu gestikulise rezanja glave me odma bacilo na masakr u nju jorku.. ali da je ovliko detalja povezano .. ukljucujuci i "ššššš" momenat ... genijalno

Misha Melikov has done the lord’s work by syncing footage from Twin Peaks Parts 1, 2 & 3 of Dale Cooper leaving the Red Room, appearing in New York City and visiting a purple universe with the final moments of the Sam (Ben Rosenfield) and Tracey (Madeline Zima) storyline. By synchronizing these scenes, Misha reveals some striking similarities “between two worlds.”

Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#284 Re: Twin Peaks

Post by Modest Musorgski »

i jos jedna pikanterija :mrgreen:

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#285 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

zomri wrote:Scena real time čišćenje poda u Roadhouse a la Bela Tarr :lol:

Ovo je odlično, a ova epizoda lagano nas vraća u svijet starog dobrog Twin Peaksa.

Nego, Dale, koja je svrha one Beverly? Nisam skontao ko je ona i u kakvoj je vezi sa Hornićima.
Ta mi je scena izazvala anksioznost. :mrgreen:

Kako sam skontao u prve dvije epizode ove sezone, ona je nova zaposlenica Hornovog hotela
i jedna u nizu na koju je matori pohotljivac bacio oko. :mrgreen: Eh sad koja je njena priča u široj slici
ove sezone to tek trebamo da saznamo.
Modest Musorgski wrote:i jos jedna pikanterija :mrgreen:

Image
Da, plava ruža i major Briggs su očigledno stvari koje su povezane i bitne za ovu sezonu.
Da se podsjetimo, plava ruža je kodno ime koje je Gordon dao svim misterioznim i čudnim
slučajevima ubistava, koje uključuju Lauru Palmer i Teresu Banks. Sa druge strane major Briggs
je radio na tajnom projektu plava knjiga koji je istraživao studije o neidentifikovanim letećim
objektima i signalima koji dolaze iz dubokog svemira.
Žena koja se pojavljuje u ovoj sceni nakon što se Cooper vrati "iz svemira" je Ronette Pulaski
koja je, za razliku od Laure, preživjela Bobov napad.
Last edited by dale cooper on 20/06/2017 13:02, edited 1 time in total.
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#286 Re: Twin Peaks

Post by zomri »

Kad spomenu Briggsa, izgleda da su jedine dvije stvari koje nisu ostarile za ovih 25 godina njegovo tijelo i Madchen Amick :-)
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#287 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

zomri wrote:Kad spomenu Briggsa, izgleda da su jedine dvije stvari koje nisu ostarile za ovih 25 godina njegovo tijelo i Madchen Amick :-)
Joj Madchen je... :oops: :srce: Nije se ni Peggy Lipton puno promijenila.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#288 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Meni je major bio drag lik. :)

shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#289 Re: Twin Peaks

Post by shin »

Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#290 Re: Twin Peaks

Post by Modest Musorgski »

User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#291 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Modest Musorgski wrote:
Ja ne vidim neki poseban problem sa Annie Blackburn. Sva kontradikcija koju ovaj lik navodi u videu
postoji jedino u knjizi koju je Frost napisao. Da li tu knjigu treba smatrati oficijelnim dijelom priče?
Sa obzirom da Lynch nije bio povezan sa time, mislim da ne treba.
Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#292 Re: Twin Peaks

Post by Modest Musorgski »

Pa ne prica o kontradikcijama u smislu kritike nego u smislu "problema" i pitanja, otvaraju se razne teorije (blesavih i zanimljlivih u komentarima i na forumima koliko hoces) i sam Frost je rekao da ne zeli nista da "kvari" kad je upitan o nepodudarnosti... I Frost je autor nije samo Lynch :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#293 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Modest Musorgski wrote:Pa ne prica o kontradikcijama u smislu kritike nego u smislu "problema" i pitanja, otvaraju se razne teorije (blesavih i zanimljlivih u komentarima i na forumima koliko hoces) i sam Frost je rekao da ne zeli nista da "kvari" kad je upitan o nepodudarnosti... I Frost je autor nije samo Lynch :D
Ma nisam ni shvatio ovo kao kritiku, jednostavno ne vidim tu problem i kontradiktornost. Sve što je prikazano na ekranu
se za sada podudara. Naravno da jeste, nisam htio umanjiti Frostov doprinos. Očigledno da ni jedan od njih dvojice
nije smatrao da je Annie dovoljno bitna za treću sezonu, jer Heather Graham je bila i voljna i dostupna da nastupi.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#294 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Koji jebeni trip od epizode čovječe. :okac: Ko' Lynchova odiseja. Stvarno je čudo da nešto ovako ima priliku
da se pušta na tv mreži. Svaka čast za muda vodećim glavama Showtimea. Ne znam ni koji dio izdvojiti,
sve je jednostavno bilo :shock: Mislim da je ovo bila kao neka priča nastanka stanovnika crne kolibe. I sjebana
je na onaj divni Lynchovski način. :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#295 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Ozbiljno, ovo je bio jedan od najboljih sat vremena neke serije/filma koji sam gledao u zadnjih...i sam
ne znam koliko. Još dolazim sebi od čiste kinematične majstorije i magije koju je Lynch demonstirao
u ovoj epizodi. Gledam uporedo još neke serije, The Leftovers posebno koji je sjajan, međutim i to
mi se čini kao pičkin dim spram ovoga. Ovo je nekoliko nivoa iznad svega što se trenutno prikazuje.
MaliDuje
Posts: 355
Joined: 18/12/2016 17:56

#296 Re: Twin Peaks

Post by MaliDuje »

Svidja mi se treci serijal,ali je 8sma epizoda nesto sto nije Twin Peaks...Ocigledno je Lynch sebi dao oduska...
Meni je zivo sranje...
Pocev od vracanja u zivot zlog Kupera preko atomske bombe i ostalih sranja...
Sedma je bila vrh,nadam se da ce deveta nastaviti u tom fazonu...
Ako je neko razumeo 08 epizodu neka je alobodno prepric
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#297 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

MaliDuje wrote:Svidja mi se treci serijal,ali je 8sma epizoda nesto sto nije Twin Peaks...Ocigledno je Lynch sebi dao oduska...
Meni je zivo sranje...
Pocev od vracanja u zivot zlog Kupera preko atomske bombe i ostalih sranja...
Sedma je bila vrh,nadam se da ce deveta nastaviti u tom fazonu...
Ako je neko razumeo 08 epizodu neka je alobodno prepric
:roll:

Teško se rođenje zla može ispričati jasnom narativnom strukturom. Mora se pokazati da bi se shvatio
sav užas toga. Ako već hoćeš jednostavnije, ono što smo vidjeli je nastanak vesele družine iz crne kolibe. :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#298 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Eh da, div i ona bucka su čini mi se the good guys. Mislim da je ono mjesto gdje su njih dvoje bijela koliba.
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#299 Re: Twin Peaks

Post by racionalista »

ova osma epizoda ko da su udrobili pomalo "silent hila" i "hills have eye s". ko je gledao te filmove skontace :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#300 Re: Twin Peaks

Post by dale cooper »

Mora se spomenuti da su i muzika i score bili nevjerovatni kao i vizuelni dio. THE Nine Inch Nails :D , Pendericki
i atomska bomba, Badalamenti i muzika onog mjesta gdje div živi. I klasik Plattersa na kraju.
Post Reply