Tv1

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#151 Re: Tv1

Post by StupskaBitanga »

Ridjobrki wrote:
StupskaBitanga wrote:ko bi se potpisao na nešto što objave mislim treba ovo pratiti jer je ovo izgleda prelaz ili jedne u drugu eru dok se naviknu na novog finansijera
Zvaničnog ili nezvaničnog?
već godinu dana se sa turcima ganjaju oko sudske odluke o procentu udjela koliko ko je uložio
Hercegovačka posla šta da ti kažem
daky585 wrote:Sad se sjetih da su se oni u početku emitovanja, čini mi se 2010. predstavili kao prva domaća news televizija sa vijestima na svakih sat vremena. Šta su sad postali . :-)
Bila je to totalna Harisova ofanziva a danas jad i čemer u odnosu na tada
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#152 Re: Tv1

Post by Ridjobrki »

daky585 wrote:Sad se sjetih da su se oni u početku emitovanja, čini mi se 2010. predstavili kao prva domaća news televizija sa vijestima na svakih sat vremena. Šta su sad postali . :-)
Mislim da se u literaturi taj proces naziva "padanje kurcu za uši."
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#153 Re: Tv1

Post by Nero Histrion »

StupskaBitanga wrote:Ovo sa Tv1 poprima stvarno zanimljive dimenzije
Naime, evidentno je da se tu nesto dešava jer recimo ilustrativan primjer je da je Ernad Metaj potpisnik 3 priloga u Dnevniku. Google kaze da je to prije 10 godina istaknuti SDA kadar u Gorazdu i tada direktor tv Gorazde koji je zbog Elme Kazagic i afere seksualnog uznemiravanja poznatije kao oci more jadransko OD strane Salke Obgidzaca,ovaj podnio ostavku na mjesto direktora a Elma došla prvo na Hayat a sada je na FTV
Na portalu Analiziraj.ba tematiziran je nedavni prilog dotičnog novinara u slučaju Smaje C. http://analiziraj.ba/2015/06/29/tv1-i-h ... g-djecaka/
Zanimljiva dešavanja na tv1
@Stupska, zna li se na cijem su sada platnom spisku? Bili su nekada gorljivi zagovaraci Silajdziceve SBiH, rijetko koji dnevnik da je prosao bez nekog afirmativnog iskaza, :roll: cak i kad su ih se svi prosli nakon sto su dozivjeli totalni debakl na izborima.

Ah, to neovisno novinarstvo ... k'o da vise, njegova je i djevojka :izet:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#154 Re: Tv1

Post by StupskaBitanga »

SDA HDZ udarno nema sumnje
Pogledajte samo da su JEDINI objavili vijest o knjizi SEBI-JA i predstavili je kao VRHUNSKOG naučnika ili akademika ali poenta je jasna
Dragan Čović ne silazi iz gostiju i ne znam gdje je više prisutan kod njih ili u ATT
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#155 Re: Tv1

Post by StupskaBitanga »

Stvarno ovi sa TV1 kao da sami sebi žele nadmašiti u nevjerovatnim izdanjima dnevnika
Za urednika večerašnjeg Dnevnika protest u Bihaću nije se desio. Jednostavno ni slova o njemu dok su tu bili hvalospjevi na račun Dine Konakovića i Vlade KS a situacija u GRAS se od strane novinara (nepotpisanog) glasa Vedrana Drljevića iz sportske redakcije okarakterisao kao pozitivnim i da su tu bolji dani :shock: :shock:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#156 Re: Tv1

Post by uglavnomja »

samo da im se ponjamke na prenos skokoova sa starog mosta i kamermana koji nije uspio snimiti ni jedan uklazak u vodu jer je bio u publici, necije glavuse u krupnom planu :roll:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#157 Re: Tv1

Post by StupskaBitanga »

ja ne kontam pored opreme koju imaju da nisu to emitovali uzivo a to je valjda prednost televizije a to je brzina i dostupnost a pritom ova televizija je i nastala u Mostaru
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#158 Re: Tv1

Post by Nuken »

Organizator ne dozovljava prijenos uzivo.Treba namaketi para od gledatelja
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#159 Re: Tv1

Post by Better Man »

Nuken wrote:Organizator ne dozovljava prijenos uzivo.Treba namaketi para od gledatelja
Organizatori su onda žešći debili. Treba znati da nisu svi u mogučnosti da budu dole i gledaju uživo. Koji će nam vrag snimak kad ćemo znati rezultate.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24862
Joined: 08/09/2005 20:08

#160 Re: Tv1

Post by Haris.ba »

Better Man wrote:
Nuken wrote:Organizator ne dozovljava prijenos uzivo.Treba namaketi para od gledatelja
Organizatori su onda žešći debili. Treba znati da nisu svi u mogučnosti da budu dole i gledaju uživo. Koji će nam vrag snimak kad ćemo znati rezultate.
Pa skokovi se baš i ne gledaju zbog rezultata. Barem to nije slučaj kod ljudi koje ja znam. Iako sumnjam da onaj ko je htio doći u Mostar da bi ga spriječilo to što ima prenos uživo. Odluka organizatora je takva. Iako početak prenosa u 20h meni zvuči bolje kao termin nego u 16h.
Imaju ponovo skokovi za 15 dana. Te bi trebalo prenositi uživo, to se slažem.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#161 Re: Tv1

Post by uglavnomja »

uzivo ili snimak, nekome odgovara ovako, nekome onako ... ali samo snimanje je katastrofa, najvazniji trenutak skoka je ulazak u vodu, a kod njih necije glavuse u krupnom planu ispred kamere ... neprofesionalno, diletantski ... su kompolimenti za njihovog kamermana.
svako dijete sa moibuïtelom bi kvalutetnije snimilo.
ovi kao da su zabetonirali kameru i otisli na kafu ... pa sta se snimi.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#162 Re: Tv1

Post by MTV »

Prekopirali su opet Pro7. Sigurno ce i Prva. Uvijek su imali slican izgled.
https://youtu.be/UMsC9gf7tlc
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#163 Re: Tv1

Post by daky585 »

Loše, loše...
Kad su već kupili vizuelni identitet od Pro7 mogli su to u potpunosti "iskopirati", a ne ovako kako su uradili. Ovako bi trebalo da izgleda:

StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#164 Re: Tv1

Post by StupskaBitanga »

Odavno je ovo sa tv1 postalo odron
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#165 Re: Tv1

Post by daky585 »

Što se tiče programa nisu posebno dobri, ali kakvi su ostali TV1 nije loša televizija. Prije svega mislim na večernje filmove u 22:40 i one iza ponoći. Informativni progam je posebna priča i tu bi se moglo diskutovati.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#166 Re: Tv1

Post by MTV »

User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#167 Re: Tv1

Post by navedeni »

Mix od Pro7 i starog dizajna i necega svog, ali odlicno izgleda. Sve bi nase stanice trebale malo poraditi na brendingu.
Sad ce i Prva TV uraditi isto sto i TV1, garantirano. Fali im malo reality show neki,da prestanu biti ozbiljna televizija i krenu malo nas zabavljati, mi forumasi volimo to gledati :-)
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#168 Re: Tv1

Post by daky585 »

navedeni wrote: Fali im malo reality show neki,da prestanu biti ozbiljna televizija i krenu malo nas zabavljati, mi forumasi volimo to gledati :-)
Neka hvala. :D Neka bar jedna televizija ne prikazuje reality kad ih već ima na svim ostalim. Ne kažem da gledam reality jer gledam povremeno ali neka bar neka televizija bude koliko-toliko drugačija u moru istih. :D A vizuelni identitet nije loš, ali je mogao biti i bolji.

A što se tiče vizuelnog identiteta, mislim da Hayat i dalje ima najbolji, ne u BiH nego i u regionu. Uvijek se trude oko vizuelnog identiteta i to se vidi. A sad je druga priča to što im je program treš. :D
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#169 Re: Tv1

Post by MTV »

daky585 wrote:
navedeni wrote: Fali im malo reality show neki,da prestanu biti ozbiljna televizija i krenu malo nas zabavljati, mi forumasi volimo to gledati :-)
Neka hvala. :D Neka bar jedna televizija ne prikazuje reality kad ih već ima na svim ostalim. Ne kažem da gledam reality jer gledam povremeno ali neka bar neka televizija bude koliko-toliko drugačija u moru istih. :D A vizuelni identitet nije loš, ali je mogao biti i bolji.

A što se tiče vizuelnog identiteta, mislim da Hayat i dalje ima najbolji, ne u BiH nego i u regionu. Uvijek se trude oko vizuelnog identiteta i to se vidi. A sad je druga priča to što im je program treš. :D
Dobro je ispalo kako je moglo biti.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#170 Re: Tv1

Post by StupskaBitanga »

Bruka i sramota za večerašnji Dnevnik
Fuj
zaluzinna
Posts: 222
Joined: 07/07/2011 08:48

#171 Re: Tv1

Post by zaluzinna »

:? sta se desilo?
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#172 Re: Tv1

Post by afannedim »

Haj ba stupska bitanga ne seri i ne pljuj više po TV1, što je onda gledaš stalno kad su odron.
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#173 Re: Tv1

Post by navedeni »

afannedim wrote:Haj ba stupska bitanga ne seri i ne pljuj više po TV1, što je onda gledaš stalno kad su odron.
Groupie 5 godina :lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#174 Re: Tv1

Post by StupskaBitanga »

afannedim wrote:Haj ba stupska bitanga ne seri i ne pljuj više po TV1, što je onda gledaš stalno kad su odron.
Pa ne moraš gledati
Vidis online
U dnevniku su vijest o rudarima stavili u sredinu bez priloga i samo je Ogi pročitao tu vijest
Stvarno sramotno
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#175 Re: Tv1

Post by mayab »

StupskaBitanga wrote:
afannedim wrote:Haj ba stupska bitanga ne seri i ne pljuj više po TV1, što je onda gledaš stalno kad su odron.
Pa ne moraš gledati
Vidis online
U dnevniku su vijest o rudarima stavili u sredinu bez priloga i samo je Ogi pročitao tu vijest
Stvarno sramotno
Sori za of, ali....
... kolike su te plate rudarske, ima li iko tacne podatke za iznos koji dobije-zaradi fizikaner-rudar bez puno skole, ono nase bosanskohercegovacko :plata plus topli plus prevoz :?:
Post Reply