TV Kantona Sarajevo

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#926 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Truba »

u njih je rat od 1389.

medjutim rugala se
ruga pa postala druga
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40702
Joined: 29/06/2011 23:39

#927 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by dječak sa šibicama »

Meni RTRSov dnevnik vise lici na jugoslovenski dnevnik iz osamdeset i neke... prvo ide red priloga o fantasticnim uspjesima ministara RS vlade, prebacili normu zita, kukuruza, asfaltirali mileone kilometara lokalnih cesta, otvaraju se fabrike, rastu penzije. A onda ide red sumornih crnih priloga iz opcina u kojima vladaju SDS ili PDP, kataklizma, katastrofa, sve je lose, sve je crno "a opstinski nacelnik ne zeli govoriti pred nasim kamerama".

TVSA je takodje rezimska televizija, po ustroju, njih Kanton financira. Oni moraju titrati muda kantonalnim ministrima i stranci na vlasti, to im je skoro u opisu posla. Oni su bukvalno bilten vladajuce stranke u Kantonu, silom logike.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#928 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by sabina1 »

TVBastilja nastavlja sa trovanjem medijskog prostora ,
u nedostatku kreiranja i prikazivanja bilo kakvog smislenog da ne kazem obrazovnog ili zabavnog sadržaja u koje ne spadaju repriza Zaima Poturića i Hanke Paldum , emituje se opskurna emisija "Sarajevo nekad i sad" u kojoj se prikazuju scene rekonstrukcija puteva i izgradnje brze ceste prema Blazuju tamo negdje od 2000 godine uz zavrsetak snimka iz helikopterske vizure kojim se obuhvata nekih 100 metara autoceste i table autoputa i naplatnih kućica.
Ja rahatluka od grada , infrastrukture i ljepote od SDA vlade i televizije gdje premijer sam sebi glumi opoziciju dok su 4 kantonalna javna preduzeca duzna tricavih 250.000.000 maraka.
Zato je tvsa bez programa profitabilna jer joj je 90 prihoda s budzeta.
I zato slika iz helikoptera - nekad i sad.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#929 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by sabina1 »

Tv Bastilja nastavlja sa trovanjem medijskog prostora ,

iako je VIK "zbog sanacije" pismeno najavio da neće biti vode 08.08.2017 od 18:00 do 09.08.2017 do 20:00 , od SDA barjaktara Đipe smo eksluzivno saznali da vode neće biti od "ujutru jer počinju radovi" dakle cijeli osmi avgust odnosno više od 24 časa.
Sad se isključuju mobiteli i bježi kući....

Ali TV Bastilja je neumoljiva , čak i kod banalne informacije da će se režimski Sarajevo film festival dijelom odvijati (čak !!!) i na Ilidži , nisu bili u stanju prenijeti da je i tako banalna i trivijalna inicijativa podnesena od strane malobrojne ilidzanske opozicije (konkretno Nase stranke) a kamo li da eventualno uzmu izjavu od podnosilaca inicijative...
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#930 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by karanana »

Nesto si i ti pobrkala sa ovim vremenima.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#931 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by sabina1 »

karanana wrote:Nesto si i ti pobrkala sa ovim vremenima.
Do mene. Sparina.

Hvala.

:thumbup: :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#932 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by karanana »

Haha, jeste vidjeli/citali ludnicu i skandal oko izvlacenja dobitnika neke nagradne igre?
Tek sad citam ovo njihovo ocitovanje i priznanje prevare.
Kakav gazda (sda) takva i djeca valjda.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#933 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by bach »

karanana wrote:Haha, jeste vidjeli/citali ludnicu i skandal oko izvlacenja dobitnika neke nagradne igre?
Tek sad citam ovo njihovo ocitovanje i priznanje prevare.
Kakav gazda (sda) takva i djeca valjda.
Daj detalje...
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#934 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by karanana »

bach wrote:
karanana wrote:Haha, jeste vidjeli/citali ludnicu i skandal oko izvlacenja dobitnika neke nagradne igre?
Tek sad citam ovo njihovo ocitovanje i priznanje prevare.
Kakav gazda (sda) takva i djeca valjda.
Daj detalje...
Valjda je u emisiji sarajevsko ljeto od 14.8. bilo neko uzivo izvlacenje za putovanje u tursku. I treba, voditeljica, izvukla nekog i procitala ime kao on dobitnik. Valjda nije pokazala dopisnicu. A raja koja ima mojatv premotala nazad i uvecala sliku na detalju gdje se na papiru jasno vidi da je ime dobitnika potpuno drugacije od procitanog.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4994
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#935 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by oldtajmer »

User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#936 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Truba »

:lol: :lol: :lol: :lol: pa nije ovo 1973
kako bi kantonovci željeli
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#938 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by orinoco »

Ovo je režimska TV. Ili je ugasiti ili privatizirati.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#939 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by karanana »

Sta je epilog ove prevare gore? Je li iko dobio nogu?
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#940 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by neki »

U taj jad od režimske televizije se od osnivanja '97 do danas svake godine kršilo 5 do 10 miliona KM iz budžeta KS....da se taj novac trošio tamo gdje je trebao mi danas ne bi znali za pojam redukcije vode i vozili bi se u novim niskopodnim klimatiziranim tramvajima..
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#941 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by dobar osjecaj »

Čega se ja sve nagledam i naslušam uz TVSA za kratko vrijeme radnim danima ujutro dok se spremam da izađem iz stana. Iako mogu vidjeti trenutnu temperaturu bilo gdje, uključujući i na svom prozoru, nešto me vuče da ipak upalim tv i prebacim na TVSA i njihov jutarnji program, da vidim koliko je stepeni vani.
Ima neka Fatima što vodi jutarnji program. Ne mogu pamtiti kakve sve nebuloze sam čula da izgovori. Kao većina voditelja ide i kao reporter na ulicu ili u neke institucije pa se javlja uživo tokom emisije. Brsti Fatima, ne zaustavlja se, reklo bi se da ne diše. Svaki put i pita i odgovori u ime svog sagovornika, suviše često izgovara potpuno besmislene rečenice - ne znam da li joj ih neko diktira ali često mi bude vrlo čudno šta izgovara, bez da trepne.
I tako prošle sedmice pred početak prvog dana nastave, čeka Fatima u nekoj školi da nam u eter pruži užitak prvog školskog zvona. Javljanje počelo, Fatima skiknu da nije još spremna a kamerman nam sočno u eter reče "e jebiga".
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#942 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by walk_M-A-N »

neki wrote:U taj jad od režimske televizije se od osnivanja '97 do danas svake godine kršilo 5 do 10 miliona KM iz budžeta KS....da se taj novac trošio tamo gdje je trebao mi danas ne bi znali za pojam redukcije vode i vozili bi se u novim niskopodnim klimatiziranim tramvajima..
Kakvo subverzivno razmišljanje..:)
Da nema ove tv, ne bi znali za direktora Resića niti bi bili informisani o radu ministra Nenadića, niti bi njihov rad vidjeli u hd, niti bi se novih sedam priključilo ovoj gomili prije zaposlenih.
Pa zar nije to sve bolje od ove nekakve vode i tramvaja, ako uopće i postoje ti problemi, jer ih na tvsa ne možeš vidjeti da su uopće nešto bitni.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#943 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by MTV »

Image
Image
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#944 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by daky585 »

Kako kantonalne televizije poput TVSA i RTV USK imaju HD kanale a javni servisi nemaju? BHT ima onaj HD samo kad idu utakmice, a FTV i RTRS nemaju nikakav.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#945 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Toffee karamela »

karanana wrote: Valjda je u emisiji sarajevsko ljeto od 14.8. bilo neko uzivo izvlacenje za putovanje u tursku. I treba, voditeljica, izvukla nekog i procitala ime kao on dobitnik. Valjda nije pokazala dopisnicu. A raja koja ima mojatv premotala nazad i uvecala sliku na detalju gdje se na papiru jasno vidi da je ime dobitnika potpuno drugacije od procitanog.
:lol: :lol: :lol: :lol: pa to ti je kad misle da su svi glupi kao i njihovi glasači...mada ako nije pokazala dopisnicu kako su ovi i premotavanjem uspjeli vidjeti ovo, jesu to HD-om savili prostor i ušli u neku drugu dimenziju :shock:
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#946 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by karanana »

Toffee karamela wrote:
karanana wrote: Valjda je u emisiji sarajevsko ljeto od 14.8. bilo neko uzivo izvlacenje za putovanje u tursku. I treba, voditeljica, izvukla nekog i procitala ime kao on dobitnik. Valjda nije pokazala dopisnicu. A raja koja ima mojatv premotala nazad i uvecala sliku na detalju gdje se na papiru jasno vidi da je ime dobitnika potpuno drugacije od procitanog.
:lol: :lol: :lol: :lol: pa to ti je kad misle da su svi glupi kao i njihovi glasači...mada ako nije pokazala dopisnicu kako su ovi i premotavanjem uspjeli vidjeti ovo, jesu to HD-om savili prostor i ušli u neku drugu dimenziju :shock:
Valjda nije skroz pokazala dopisnicu ili papir ali je kamera uhvatila dovoljno u toku izvlacenja da se premitavanjem i zoomiranjem moglo vidjeti pravo ime. I naravno kao sve u drzavi, niko nece odgovarati, dobiti nogu i platiti godisnji odmor iz svog dzepa koji cemo mi iz svog dzepa platiti za nekoga.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#947 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by MTV »

daky585 wrote:Kako kantonalne televizije poput TVSA i RTV USK imaju HD kanale a javni servisi nemaju? BHT ima onaj HD samo kad idu utakmice, a FTV i RTRS nemaju nikakav.
Tesko pitanje. Kakva smo zemlja dobro da ima ista u HD. Do juce FTV i TV SA su imali groznu sliku. Nevjerovatan napredak i jednih i drugih.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#948 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by MTV »

Jos malo slika HD kanala
Image
Image
Image
Rizvan
Posts: 1278
Joined: 27/11/2013 09:25

#949 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Rizvan »

Fakat su režimska televizija. Jučer novinar na vijestima najavi da ukoliko se usvoji novi pio zakon , povećat će se penzije 10%, a nigdje ne spomenu da se to odnosi samo na one koji su otišli u penziju do 1998, a takvih u ukupnoj populaciji penzionera jedva da ima 15%
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#950 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by sabina1 »

Upravo gledam Dnevnik TV Bastilje.
Povodom Dana državnosti u Vijećnici je održana zajednička svečana sjednica gradskog i općinskih vijeća u Sarajevu.
Za govornicom - Skaka a potom izjave daju Gavrić , Koldžo i Pušina.
Prosto je nevjerovatno kako baš niko iz opozicije nije imao šta da kaže ili nikome nisu interesantni..... :(

Ovo smeće od televizije mi direktno plaćamo iz poreza....
Post Reply