TV Kantona Sarajevo

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#1 TV Kantona Sarajevo

Post by ilma333 »

Jedna prijateljica mi je skrenula paznju pa se vec mjesec dana kao i ona, i ja pitam sta se dogodilo sa televizijom Kantona Sarajevo koja je nekad obecavala da ce postati urbana sarajevska televizija, a zapravo je postala seljacka tv, seljackija i od Hayata, a narocito seljackija od TV Alfa od koje sam, ne znam zasto, ocekivala da ce biti seljacka. Sta se dogodilo? Ko je urednik te televizije? Ko placa onaj seljakluk? Iz postovanja prema Ramazanu nisam se htjela ranije registrovati i postaviti ovu temu, ali je na zalost program za vrijeme Ramazana bio najjeftiniji, najseljackiji i najgori. Prediftarski, iftarski i postiftarski porogram. Najsmjesnije mi je bilo kad je u prediftarskom programu gostovala djevojka koja je radila u organizaciji koncerta Iggy Popa. Novinar ju je pitao o tom covjeku, o njegovom zivotu i muzici, a onda bi se okrenuo prema kameri i rekao "malo ramazanskog marketinga pa nastavljamo sa ramazanskim programom pred iftar" ili tako nesto... :lol: :lol: :lol:

Sav program se svodi na jeftine krkanluke u studiju... jedu i pricaju u isto vrijeme... a onda malo pjevaju, oj ha.
Sve mi je to pomalo tuzno :(

Sta vi mislite?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#2 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by chuchumbamayumbe »

Ne gledam Hin i trudim se da ne mislim nista o njima, jednostavno ih ignorisem.
Bljak.
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#3 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by ilma333 »

Ja, al oni nose ime ovog grada, malo me je stid :oops: :run:
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#4 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by in33sa »

Da se radi o privatnoj tv kuci, nebi bili vrijedni komentara, ali ova parazitska tv kuca zivi od para iz budzeta :-)

Zasto su se proseljacili, mozda odgovor lezi u rukovodecem kadru, pretpostavljam da rukovodeca mjesta drze stranacki podobni kadrovi u kojima kuca "srce sarajevsko" :D :-)

A i ranije nisu bili puno bolji, prije par godina kada je u jednom momentu polovica ministarskih mjesta u vladi kantona popunjena kadrovima sa Bjelimica i Dejcica (a nije ni danas puno bolje), TV kantona je svaki drugi prilog u informativnom programu radila na obroncima Bjelasnice i Treskavice. Cisto uguzivanje sponzorima. Jos da sponzori pare daju iz svog djepa, ni to nebi bio problem, ali opet ponavljam , te pare dajemo mi gradjani Sarajeva.

Sve u svemu, tv kuca na dnu dna. Onaj Haris mi se na q popeo sa gitarom, lik u svakoj prilici dovuklja gitaru i umislja si da je muzikalan.

Jedino sto je vrijedno gledanja je Raymond i svojedobno Miroljub Petrovic.
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#5 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by ilma333 »

in33sa wrote: Onaj Haris mi se na q popeo sa gitarom, lik u svakoj prilici dovuklja gitaru i umislja si da je muzikalan.

Jedino sto je vrijedno gledanja je Raymond i svojedobno Miroljub Petrovic.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ibrahimovski
Posts: 117
Joined: 04/12/2007 23:48

#6 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Ibrahimovski »

3.000.000 KM godisnje iz budzeta Kantona Sarajevo...
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#7 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by in33sa »

Kad sam kod Harisa, kako je ofirno i ogavno neku noc nahvalio Silajdzica, Taju, premijera..

Samir, Baho i Bulend Biscevic na iftaru u studiju :-) voditelj Haris, obavezna gitara, Haris u jednom momentu pocinje hvalospjeve Silajdzicu, eto kao da nije Samira i vlade kantona Sarajevo, reprezentacija u sjedecoj odbojci nebi postojala, kamera zumira Taju, njemu je kao neugodno sto ga hvale, oborio pogled, vjeciti poltron Baho nadodaje, Bulend prisastavlja, Samir Silajdzic narodni heroj :run:

Nakon salvi hvalospjeva na racun kantonalne vlade i premijera, haman da o Majci Terezi govore, Haris se hvata gitare a ja daljinskog upravljaca.. uspio sam okrenuti prije prvog akorda.

Dno dna, zaista.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#8 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by amrica »

Direktor se zove Emir Zlatar, bivsi direktor Mezarja Kovaci, nesto ne mogu da skontam iz koje je stranke... :D :D :D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#9 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by sheilak »

in33sa wrote:Kad sam kod Harisa, kako je ofirno i ogavno neku noc nahvalio Silajdzica, Taju, premijera..

Samir, Baho i Bulend Biscevic na iftaru u studiju :-) voditelj Haris, obavezna gitara, Haris u jednom momentu pocinje hvalospjeve Silajdzicu, eto kao da nije Samira i vlade kantona Sarajevo, reprezentacija u sjedecoj odbojci nebi postojala, kamera zumira Taju, njemu je kao neugodno sto ga hvale, oborio pogled, vjeciti poltron Baho nadodaje, Bulend prisastavlja, Samir Silajdzic narodni heroj :run:

Nakon salvi hvalospjeva na racun kantonalne vlade i premijera, haman da o Majci Terezi govore, Haris se hvata gitare a ja daljinskog upravljaca.. uspio sam okrenuti prije prvog akorda.

Dno dna, zaista.
Mozda je ironicno mislio :D Valjda ne misli da su ljudi toliki debili. Ili mozda sigurno zna. :-D Barem oni koji se uzive u programski s(h)emu TVSA
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#10 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by -LIBERO- »

amrica wrote:Direktor se zove Emir Zlatar, bivsi direktor Mezarja Kovaci, nesto ne mogu da skontam iz koje je stranke... :D :D :D
upravo dolaskom tog lika televizija kantona je bukvalno postala servis oglasavanja Semihe i taje..kao i njihovih stranaka.

takvu propagandu,poltronsku i jadnu nisma nikada u zivotu vidio.

Samo je interesantno kako taj Emir Zlatar,koji je kao dao ostavku,mada je javna tajna da je dobio nogu,sa mjesta upravitelja "Mezarja Kovaci",poslije podmetnute eksplozivne naprave na mezar Alije Izetbegovica..i takav delegat poslije takvih propusta i malverzacija dobije mjesto glavnog urednika kantonalne TV :roll: :shock: :shock:
Nesto tu "smrdi" opasnoooooo

Godisnje od kantona dobiju 3.000.000KM a za uzvrat im moraju svakodnevno priustiti sto licnu sto stranacku promociju,koda su na budzetu stranke ne nas gradana...gadovi poltronski
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#11 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by amrica »

Kopirah jedan stari tekst:


______________________

Mujo Delibegović
Novinar TVSA


Otvoreno pismo medijima povodom prekida Ugovora o radu Uprave TVSA


Budući da zbog pretrpljenog šoka nisam mogao prisustvovati press-konferenciji Narodne stranke Radom za boljitak u četvrtak 14.08.08., a u povodu otkaza koji mi je poslao direktor TVSA, molim da objavite ovo moje pismo i reagovanje u potpunosti.


Istine radi, na bolovanje sam otišao 12. maja 2008. zbog konstantnog mobinga čelnika TVSA, a ni u primislima mi nije bilo stranačko angažovanje, ni kandidovanje za Opštinsko vijeće Novog Grada. Dakle, insinuacija Uprave TVSA da sam zloupotrijebio bolovanje. Uostalom, za to postoje meritorni ljekarski nalazi. Geneza mobinga seže još dok sam bio na BHT1 kada je Amir Zukić došao za odgovornog urednika IP-a. S obzirom na to da sam i ja konkurisao na to mjesto trebalo me je po svaku cijenu eliminisati s posla. I nije dugo proslo, zdravlje mi je bilo ugroženo pa sam uskoro otišao na drugu operaciju, ovaj put tumora na mozgu. Amir Zukić mi je, dok sam bio u bolnici i tako reći na operacionom stolu, smanjio platu za 200 km, a po dolasku s bolovanja svaki mjesec kao destimulaciju „uzimao” između 100 i 200 KM. Zbog toga sam bio prinuđen napustiti BHT1 i prešao sam u TVSA. No, Zukić se po stranačkoj liniji (čitaj SDA) na toj TV pojavljuje kao neprikosnoveni kandidat za izvršnog direktora programa i nastavlja moje proganjanje. U tome mu svesrdno pomažu saradnici, a posebno direktor TVSA Emir Zlatar koji je izjavio da će mi se napiti krvi. Valjda zato što sam se kao član VD Nadzornog odbora zalagao za zakonitost konkursa koji je trebao biti isključivo namješten za njega. To je naravno i urađeno. Poručeno nam je iz Kantona da su to mjesta SBIH i SDA. Od 20-tak osoba koje su konkurisale za Nadzorni odbor izabrano je pet najodanijih po principu da je konkursnoj komisiji premijer KS Samir Silajdžić donio njihova imena. Kasnije je išlo sve glatko. Dodatni moj grijeh je i što sam takođe konkurisao za izvršnog direktora programa u TVSA.
Ljudi iz NS Radom za boljitak su, cijeneći moj novinarski rejting i činjenicu da sam 1989. bio predsjednik Opštine Novi Grad, predložili me na listu za opštinskog vijećnika u Opštini Novi Grad što sam prihvatio. Znao sam da to nije u sukobu interesa s mojim novinarskim poslom, što je potvrdila i Regulatorna agencija za komunikacije kao i Centralna izborna komisija. Napominjem da stavljanje na listu kandidata za vijećnika ne znači nikakvo moje stranačko angažovanje. Naime, u NS Radom za boljitak ne obnašam nikakvu funkciju. Tvrdnja da sam napravio težu povredu radne dužnosti takođe je izmišljotina, jer prema navedenim članovima po kojima se teretim nisam ni bio u prilici da to učinim jer nisam radio, odnosno programski se iskazivao. Pominjanje kodeksa i nekih internih pravilnika koje sam navodno prekršio zaista je infantilno. Pa valjda je zakon stariji od svakog takvog pravilnika, koji bi trebalo da su usklađeni s njim, a ne obrnuto.
Laž je i da se u predviđenom roku nisam izjasnio o prijedlogu da sporazumno raskinem radni odnos ili ću dobiti otkaz. O tome postoje pisani dokazi. Da je isključivo bio cilj da mi se da otkaz i da me udalje iz TVSA pokazuje i odgovor Amira Zukića mom advokatu da ga boli neka stvar za mene i neka ih tužim, jer će sudovi svakako razvući proces a on više neće biti tu.
I u svemu ovome koje su krajnje namjere čelnika TVSA nedvosmisleno govori i činjenica da su u svom večernjem Dnevniku dana 14.08.08. nakon press-konferencije u Narodnoj stranci Radom za boljitak povodom mog slučaja, pročitali svoje saopštenje koje vrvi od laži, ali i što je najgore nisu bili na profesionalnom nivou da objave i rečeno na prijepodnevnoj press-konferenciji NS Radom za boljitak. To najbolje govori o uređivačkom pristupu TVSA koja strogo kontroliše sve informacije i objavljuje samo one od interesa užeg kruga tj. Stranke za BiH i SDA.

Na kraju želim reći da su ovim postupkom TVSA direktno ugrožena moja ljudska prava i prekršene konvencije o njima koje je potpisala i naša zemlja.

Sarajevo,15.08.2008 godine

S poštovanjem,

Mujo Delibegović
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#12 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Area_51 »

Televzija Kantona Sarajevo jeste seljacka i provincija televizija jer njom rukovode pronvincijalci, nema Sarajlije u tragovima, novinari takodjer ko zan sve odakle nisu dosli, sad jos kad su nam postavili ovoga sto dnevnik vodi sa papnskim naglaskom. Zbirno, sve ovo mi placamo kroz poreze, a seljaci caruju. Nije njima stalo do urbane televizije, nego do budzetskih sredstava. Srecom imam daljinski, jer ne postoji, ama bas ne postoji niti jedna emisija koju tamo gledam.
djoza
Posts: 16
Joined: 28/04/2008 14:38

#13 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by djoza »

Vec je bila tema o TV Kantona Sarajevo i koliko se sjecam najavljivani su i protesti zbog pristrasnog izvjestavanja u programu ove tv kuce ali na kraju nista nije bilo...oni jos uvijek rade,primaju platu i smiju nam se hvaleci i velicajuci dragu nam Semihicu...niko ne poduzima nista a njihov godisnji budzet je iznad 5 mil.KM-nasih para!!!!O voditeljima nisam u stanju ni pisati....uzassss!!!!
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Truba »

prvo ne gledam tu TV

grafika na nivou ZOI 84

drugo
u nas je na snazi komunizam u visestranacju u kojemu jedan čovjek se šalta od firme do firme i samo sjebaje firme i oni ga postavljaju na još odgovornija mjesta
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#15 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by ilma333 »

-LIBERO- wrote:
amrica wrote:Direktor se zove Emir Zlatar, bivsi direktor Mezarja Kovaci, nesto ne mogu da skontam iz koje je stranke... :D :D :D
upravo dolaskom tog lika televizija kantona je bukvalno postala servis oglasavanja Semihe i taje..kao i njihovih stranaka.

takvu propagandu,poltronsku i jadnu nisma nikada u zivotu vidio

Dno dna! Znala sam da se nesto promijenilo. Bice da je to direktor :x
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#16 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by ilma333 »

A onaj Maric..,. tek sto je on ulizica i dupelizac :shock: :shock: :shock:
Ko bi rekao da je on znao napraviti i po neki zanimljiv prilog za 60 min. Sad se stvarno do poda saginje :dance: :dance:
Prava p od covjeka.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#17 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by karanana »

nije losa TV. gledam njihove vijesti, ponekad bude pokoji ok film preko one bh veze, iako snimak i ton bude los. jedina su televizija koju hvatam koja obiljezava i obavjestava o datumima znacajnim za grad i BiH iz bliske proslosti. Cesto imaju emisije o sarajevu u ratu o bitkama o herojima i zrtvama rata.
emmasarajevo
Posts: 4
Joined: 20/02/2008 20:45
Location: Sarajevo

#18 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by emmasarajevo »

karanana wrote:nije losa TV. gledam njihove vijesti, ponekad bude pokoji ok film preko one bh veze, iako snimak i ton bude los. jedina su televizija koju hvatam koja obiljezava i obavjestava o datumima znacajnim za grad i BiH iz bliske proslosti. Cesto imaju emisije o sarajevu u ratu o bitkama o herojima i zrtvama rata.
Jesi li siguran da govoris o TV kantona Sarajevo :?

Ja ne mogu reci nista pozitivno za ovu tv kucu. Meni se povraca na njihov program koji se zasniva uglavnom na mahalskim pricama novinara koji uzivaju u krkacini u studiju, a intelekrualni nivo razgovora ravan kakvom druzenju na sijelu u ... u... u .... fakat ne znam gdje.

Sigurna sam da ce sad poslije ove peticije podrzati Semihicu i taju. Ili ce ignorisati. Sigurno se novinari (vrsni) sada muce sa pitanjem kakav stav zauzeti :lol: :lol: :lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#19 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by StupskaBitanga »

program im je pikometarski bolji kako je amir zukić došao
prije kao da sam duhove viđao

imaju serija emisija
ali mi jedino fuuuj onaj ćelo što jutarnji vodi
oni je fuul odvratan
a brankica rudan koja je lutala od pinka preko ftv bht pa sad na KS

svaka emisija im se završava sa riječima
našoj majci semihici i i taji S.S se kunemo na vjernost
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#20 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by don vito »

Ni u doba najgoreg komunistickog jednoumlja, Politickih magazina Smiljka Sagolja, Milana Zorica, Dubravke Kenjic, Nedima Loncarevica, nije postojalo takvo poltronsko novinarstvo koje gradjani Kantona Sarajevo placaju iz svog dzepa. I paradoksalno, ta grupa parazita i dupelizaca koji sebe nazivaju "novinarima" zivi bolje sto im je program losiji, gledanost manja, a prihodi od marketinga jadniji. :x
ilma333
Posts: 64
Joined: 29/09/2008 14:45

#21 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by ilma333 »

don vito wrote:Ni u doba najgoreg komunistickog jednoumlja, Politickih magazina Smiljka Sagolja, Milana Zorica, Dubravke Kenjic, Nedima Loncarevica, nije postojalo takvo poltronsko novinarstvo koje gradjani Kantona Sarajevo placaju iz svog dzepa. I paradoksalno, ta grupa parazita i dupelizaca koji sebe nazivaju "novinarima" zivi bolje sto im je program losiji, gledanost manja, a prihodi od marketinga jadniji. :x
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Pitam se koliko covjeku kriteriji moraju biti niski i koliko da nema samopostovanja da bi gledao takav program :-?
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#22 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by karanana »

jos jednom skidam kapu TVSA koja od sinoc pa evo danas cijeli dan emituje prigodne programe u povodu dana drzavnosti. jos jednom ova televizija pokazuje da je jedna od malobrojnih koja njeguje tekovine historije, kako one malo dalje pa tako i ove nedavne.

svaka cast na programu od dokumentaraca, priloga, gostiju.....svaka cast. :thumbup:
ulpinian
Posts: 482
Joined: 21/09/2007 23:45

#23 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by ulpinian »

karanana wrote:jos jednom skidam kapu TVSA koja od sinoc pa evo danas cijeli dan emituje prigodne programe u povodu dana drzavnosti. jos jednom ova televizija pokazuje da je jedna od malobrojnih koja njeguje tekovine historije, kako one malo dalje pa tako i ove nedavne.

svaka cast na programu od dokumentaraca, priloga, gostiju.....svaka cast. :thumbup:

potpis
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#24 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by -LIBERO- »

I ja zelim da naglasim da su danas na TVSA extra bili,naravno u svojim tehnickim i svim drugim kapacitetima,koliko su mogli.

Svecani program povodom dana drzavnosti BIH,svka cast :thumbup: :bih:

To sto se najcesce,skoro pa uvijek :D ,ne slazem sa njihovim urednicima,i njihovoj pristrasnosti jednoj politickoj opciji,ne mjenaj na stvari da za danasnji nacin programske seme nemaju moj duboki naklon :thumbup: :bih:
to je to
Posts: 323
Joined: 13/07/2008 00:45

#25 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by to je to »

karanana wrote:jos jednom skidam kapu TVSA koja od sinoc pa evo danas cijeli dan emituje prigodne programe u povodu dana drzavnosti. jos jednom ova televizija pokazuje da je jedna od malobrojnih koja njeguje tekovine historije, kako one malo dalje pa tako i ove nedavne.

svaka cast na programu od dokumentaraca, priloga, gostiju.....svaka cast. :thumbup:
Odličan program.

Hvala TVSA!
Post Reply