TV Box Android vs Google Chromecast

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#1 TV Box Android vs Google Chromecast

Post by sandra01 »

Ljudi sta mislite sta je bolje imati TV Box Android ili Google Chromecast ?

Koje su prednosti a koje mane izmedju ove dvije opcije ?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15611
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2 Re: TV Box Android vs Google Chromecast

Post by problemnatravunu »

da se i ja upišem :thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3 Re: TV Box Android vs Google Chromecast

Post by irac300 »

Prijatelj mi ima Chromecast, ja imam box. Imam nekog uvida u oba uređaja. Možda sam pristrasan, ali meni box nudi više opcija. Kod Chromecasta me da kažem, nervira, što ako ne koristiš player koji nije kompatibilan sa njim, daje ogroman lagging, tj. slika trza. Druga stvar, za cijenu Chromecasta može se uzeti box koji kao od šale učitava 4k sadržaj, dok ovaj ne može više od 1080p. Kodi media centar ne može da funkcioniše normalno na Chromecastu, zbog već prije spomenutog lagginga. Dok na boxu možeš sve živo da instaliraš, što se kaže peri deri.
Ovo je moje subjektivno mišljenje na osnovu viđenog na licu mjesta, i korištenju oba uređaja. Što ne znači da je tako, možda neko zna bolje.
User avatar
semirsar
Posts: 7552
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#4 Re: TV Box Android vs Google Chromecast

Post by semirsar »

irac300 wrote:Prijatelj mi ima Chromecast, ja imam box. Imam nekog uvida u oba uređaja. Možda sam pristrasan, ali meni box nudi više opcija. Kod Chromecasta me da kažem, nervira, što ako ne koristiš player koji nije kompatibilan sa njim, daje ogroman lagging, tj. slika trza. Druga stvar, za cijenu Chromecasta može se uzeti box koji kao od šale učitava 4k sadržaj, dok ovaj ne može više od 1080p. Kodi media centar ne može da funkcioniše normalno na Chromecastu, zbog već prije spomenutog lagginga. Dok na boxu možeš sve živo da instaliraš, što se kaže peri deri.
Ovo je moje subjektivno mišljenje na osnovu viđenog na licu mjesta, i korištenju oba uređaja. Što ne znači da je tako, možda neko zna bolje.
Sve je kako si rekao, imam chromecast, nemam box ali znam vrlo dobro kako radi. Box je daleko bolji izbor.
Post Reply