TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#26 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by spreca »

Slo Burner wrote:
bosan wrote:
spreca wrote:Nema @enesa............da nije otiso u pestu po rodni list :lol:
:D ili priprema 5-i dio : Zasto tone Tuzla a ne Kalesija :D
Da ovi iz Kalesije nisu doselili ne bi ona ni tonula :D

Salu na stranu ali ja zaista ne kontam ove kompleksase. Moj drug iz Tuzle (da ne kazem iz Moluha naljutice se) cesto kaze ovi seljaci iz Lukavca, Teočaka, vražje matere, pa jebote covjece ne zivis u Beogradu, Pragu ili nedo bog Londonu, zivis u Tuzli, gradu koji nema normalnog kina, gdje Sinan Sakić puni dubke Mjedan, ono nije velegrad , kontas. Nikad nije ni bio. A jos si u Moluhama , komsija ti ima ovcu, vidio ja ljeots kad sam dolazio. Ali ne vrijeđam, don't get me wrong, samo brate cemu ta svijest da ste vrijedniji od ovih komsija...
:lol: :lol: :lol: :lol: jes,jes...najtezi su oni iz Kalesije :lol: :lol: ............ma cudan smo mi narod.......znam ja jedan slucaj na selu.........jedan ima 5 sinova i hvala bogu svi su napravili kuce i sve sto treba za normalan zivot...........ali njeihov komsija kaze........."vidis ti to, 5 kuca napravise ,jos malo pa se nece moci disati"..........kao prenaseljenost........ali to je samo zavist i nista drugo........@enes gore u jednom svom postu napisa da stanove po Tuzli samo kupuju oni sto su po Iraqu i Avganistanu i dijaspora.........pa nece valjda kupiti onaj ko nema...........a i prosla su ona vremena kad su se stanovi djelili dzabe ,danas zivimo u drugoj drzavi i s drugim pravilima..........jednog dana ce Tuzla doziviti kad ce stranci iz Afrike i Azije poceti kupovati nekretnine i ostalo........to je neminovnost .........stali cemo tada govoriti .Zbas onu nasu izreku "reci mu dok ti nije reko" :mrgreen: :lol: ........Tuzla je isto nekad bila selo,zahvaljujuci onima koji su se naseljavali, Tuzla je polako postala gradic pa grad.........ovi sto jadikuju nemogu zamisliti kako ce Tz npr. izgledati za 50 godina........kad bi mogli strefilo bi ih :lol:
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#27 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by enes59 »

Slo Burner wrote:
bosan wrote:
spreca wrote:Nema @enesa............da nije otiso u pestu po rodni list :lol:
:D ili priprema 5-i dio : Zasto tone Tuzla a ne Kalesija :D
Da ovi iz Kalesije nisu doselili ne bi ona ni tonula :D

Salu na stranu ali ja zaista ne kontam ove kompleksase. Moj drug iz Tuzle (da ne kazem iz Moluha naljutice se) cesto kaze ovi seljaci iz Lukavca, Teočaka, vražje matere, pa jebote covjece ne zivis u Beogradu, Pragu ili nedo bog Londonu, zivis u Tuzli, gradu koji nema normalnog kina, gdje Sinan Sakić puni dubke Mjedan, ono nije velegrad , kontas. Nikad nije ni bio. A jos si u Moluhama , komsija ti ima ovcu, vidio ja ljeots kad sam dolazio. Ali ne vrijeđam, don't get me wrong, samo brate cemu ta svijest da ste vrijedniji od ovih komsija...
Vjerovatno neceš ili malo dublje da razumisliš, a ja te pitam, zamisli nenu,ili baku /TUZLA/ u narodnoj nošnji te da
obuce kaubojske cizme i stavi šešir. E to ti je moj prijatelju KIC ,isto što oni pjevaju đigaru,a brekiraju , obuku
frakove , igraju narodno kolo ili pjevaju ILAHIJE I KASIDE prate ih el. gitare,orgulje i da ti ne nabrajam više i jš
ne pucaju sve kuce u Tuzli zbog slijeganja,a vec si zaboravio Crvene njive , kad nam pogine još koje dijete na
ovim silnim pjašakim prelazima,te kad pocnemo gaziti govna do kucnog praga vjrovatno onda cemo doci pameti
, pozdrax.
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#28 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by enes59 »

insomnia78 wrote:Fuj

s' moje sokocalo

Znaš li kako Mi u narodu zovemo one kome prijaju ispsni plinovi ???
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#29 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by insomnia78 »

enes59 wrote:
insomnia78 wrote:Fuj

s' moje sokocalo

Znaš li kako Mi u narodu zovemo one kome prijaju ispsni plinovi ???
To zavrsila terapija u Solini il si pobjego?
Moras bolan doktore slusati, redovno uzimati ljekove i niposto ne mjesaj s alkoholom

s' moje sokocalo
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#30 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by Slo Burner »

Auuu Enese gubis mi se pravo :D
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#31 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by Arteta »

Enes je zadnjih dana uz onog gore sto hoce da oporezuje kladionicare najjaci lik na forumu. :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#32 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by plain vanilla »

bosan wrote:
spreca wrote:Nema @enesa............da nije otiso u pestu po rodni list :lol:
:D ili priprema 5-i dio : Zasto tone Tuzla a ne Kalesija :D
:thumbup: :lol: :lol:
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#33 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by madFlava »

Ovo Tuzla Tuzlacima se samo moze objesit macku o rep, pa vase bake/nene se nisu naselile iz New Yorka u Tuzlu.
Malogradani. :wink:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#34 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by insomnia78 »

madFlava wrote:Ovo Tuzla Tuzlacima se samo moze objesit macku o rep, pa vase bake/nene se nisu naselile iz New Yorka u Tuzlu.
Malogradani. :wink:
Sta ima Ćaršija

s' moje sokocalo
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#35 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by madFlava »

insomnia78 wrote:
madFlava wrote:Ovo Tuzla Tuzlacima se samo moze objesit macku o rep, pa vase bake/nene se nisu naselile iz New Yorka u Tuzlu.
Malogradani. :wink:
Sta ima Ćaršija

s' moje sokocalo

O čemu ti ?
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#36 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by enes59 »

spreca wrote:
enes59 wrote:
spreca wrote:enese enese :-) ....pa napisi bolan sta si htio reci........nemoj da te zavist muci :-) .............a ovo ti je bilo vrh :mrgreen: ......"gdje si vidio most na suhom"......ma zovi to kako hoces ba .....i ti vala nemas sta da radis .....otidji malo na prirodu .....u Kalesiju,Zivinice .dubrave ,tojsice,Majevicu itd :D
Prijatelju Kada Turci izgubiše Peštu tada došlo do seobe naroda.Tako je sa Gradovrha (ako poznaješ TUzlu
znaš gdje se nalazi) citavo naselje odselilo u Mađarsku, a iz Mađarske su došli poturčeni mađari na ove pro-
store, tako da i moja familija potece od tih došla.Moji nisu bili od neki javni imena,al sam se potrudio da
saznam svoje korijene, iz jednog osnovnog razloga što sam ja u neznanju poceo se zabavljati sa rodicom iz
nazovimo treceg koljena. E sada možeš zamisliti kad ti kaže tetka da ti je rodica.Isto i tebi bi savjetovao
da saznaš svoje porijeklo jer kad se rodi debiil ili LICEMJER jeli to isto?
Hajde ti @enese fino napisi kakvi su to problemi koji tebe muce u Tuzli?...........sve po redu..........ostavi sad Pestu i korijene .
Žao mi je ove djece što izlaze sa 3-5KM ili 2-3goriva, i to ce imati još dok su im živi roditelji, poslije???
E vidiš kako se naše pare troše npr. ova firma iz okoline Doboja odnijet ce 10-ak miliona iz Tuzle a
te opcina nemaju stanovnika koliko bilo koja naša MZ.Pored svega niko ne uzima ateste /VIDJEL KO IZRE-
ZANU RUPU U ASFALTU ZA UZORAK/Oni sa ovoliko para mogu i kerove hraniti teletinom , naša ce djeca jesti
slanice.kupati se, i otplacivat kredite Još cu dodati navedite bilo koju izvođacku firmu iz Tuzle da je uspjela
milion zaraditi u Doboj-jugu ili istoku,Gracanici,Srebreniku,Gradačcu,Banovicima,Kalesiji itd.
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#37 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by bosan »

Ne brini @enes evo ja preuzimam na sebe to rezanje asfalta ,samo reci koliko kocki da izvadim :D
Ma pusti ove navedene opcine od njih mozes samo koji milion krvnih zrnaca izvuc :D :D
I vidjecemo da se ove ascinice sto prije zatvore , pa jebemu stvarno je dosta vise srkanja i capcanja :D
sumirprimus
Posts: 81691
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#38 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by sumirprimus »

hm...

nedostatak jasne vizije i plana,prenatrpanost,kontrole kvaliteta,sankcija,transparentnost,standardan problem širom bih,bez obzira na rodni list... :)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#39 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by spreca »

gdje nam je ovo gospodin @enes?
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#40 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by bosan »

spreca wrote:gdje nam je ovo gospodin @enes?
Bice da ispituje kvalitetu asfalta :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#41 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by spreca »

bosan wrote:
spreca wrote:gdje nam je ovo gospodin @enes?
Bice da ispituje kvalitetu asfalta :D
Znaci doci ce sa rezultatima...tako i treba
User avatar
vejza00
Posts: 1438
Joined: 08/08/2011 11:14

#42 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by vejza00 »

samo da kazem ovom enesu da se vade uzorci asfalta, i da idu na ispitivanju. zavod za saobracaj je u zgradi u slavinovicima u naselju usce, ona zgrada poslije one u kojoj je interex. idi njima nek ti objasne kako to ide.
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#43 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by enes59 »

vejza00 wrote:samo da kazem ovom enesu da se vade uzorci asfalta, i da idu na ispitivanju. zavod za saobracaj je u zgradi u slavinovicima u naselju usce, ona zgrada poslije one u kojoj je interex. idi njima nek ti objasne kako to ide.

Moj prijatelju vjerovatno si skontao da sam građevinske struke,i to od 1978 proveo na izvođenju
raznih objekata širom bivše Juge samo da napomenem kada se uzimaju uzorci na putu ostanu rupe u
asfaltu, Isto tako dobro znam šta znaci 1cm asfalta.
PS Dođu ljudi da prave kod nas puteve,kod kuce ni klanca ne znaju napraviti zato svaka cesta jedva može
2 sezone , šahtovi 1g izdržat.A uzmi koliko samo registracija ina tokom godine.
sumirprimus
Posts: 81691
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#44 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by sumirprimus »

eh prijatelju, de onda koju konkretno,hebo rodne listove...
koliko cm mora biti debeo sloj na magistralnoj cesti,konkretno juzna magistrala?
odakle dolazi asfalt?
da li je problem do debljine sloja ili do kvaliteta???
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#45 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by enes59 »

Slo Burner wrote:
bosan wrote:
spreca wrote:Nema @enesa............da nije otiso u pestu po rodni list :lol:
:D ili priprema 5-i dio : Zasto tone Tuzla a ne Kalesija :D
Da ovi iz Kalesije nisu doselili ne bi ona ni tonula :D

Salu na stranu ali ja zaista ne kontam ove kompleksase. Moj drug iz Tuzle (da ne kazem iz Moluha naljutice se) cesto kaze ovi seljaci iz Lukavca, Teočaka, vražje matere, pa jebote covjece ne zivis u Beogradu, Pragu ili nedo bog Londonu, zivis u Tuzli, gradu koji nema normalnog kina, gdje Sinan Sakić puni dubke Mjedan, ono nije velegrad , kontas. Nikad nije ni bio. A jos si u Moluhama , komsija ti ima ovcu, vidio ja ljeots kad sam dolazio. Ali ne vrijeđam, don't get me wrong, samo brate cemu ta svijest da ste vrijedniji od ovih komsija...
Prijatelju ja nisam na koga misliš 59 moje godište ,procitaj sve postove pa ceš vidjeti što želim , nije mi cilj
poniziti nego želim da u ovoj apatiji natjeram ove mlađe da pocnu razmišljati malo duže unaprijed, i da
dosta porade na svojoj licnoj kulturi.Kada izađete vani znaj da se ovo najviše gleda, nemoj da budemo glupi
bošnjaci SLAMA-SIJENO.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58775
Joined: 03/08/2010 19:04

#46 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by kakavdanakneiskustvu »

imali gdje neko prenociste za jednu noc... kao motel.. i ako neko zna da napise ...hvala
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#47 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by spreca »

kakavdanakneiskustvu wrote:imali gdje neko prenociste za jednu noc... kao motel.. i ako neko zna da napise ...hvala
http://www.klix.ba/forum/pansioni-u-tuz ... 26890.html
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58775
Joined: 03/08/2010 19:04

#48 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by kakavdanakneiskustvu »

spreca wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:imali gdje neko prenociste za jednu noc... kao motel.. i ako neko zna da napise ...hvala
http://www.klix.ba/forum/pansioni-u-tuz ... 26890.html


hvala
Post Reply