TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#1 TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by enes59 »

E moji TUZLACI postavio bi prvo pitanje ko je TUZLAK, onaj što stanuje u stanu ili onaj u kuci.Žao mi
je što nemamo usvojene standarde ponašanja za sticanje građanstva, jer vecina misli da pored stana ako još
ima dobru garderobu, dobro auto, još ako je završio neki fakultet on je građanin No1.Ja bih na to dodao gdje
je kultura, KORAKA, POZDRAVLJANJA, OBLAČENJA, OSTAVLJANJA SMECA,VEŠA PO BALKONIMA te najvažnija
KULTURA HRANE.Primer ja bih onu ašcinicu kod cesme najradije ljeti MINIRO kad u prolazu cujete ona srkanja,
capcanja,a da ne navodim korištenje pribora za jelo.Pitam se tko dozvoli da se kuhana jela služe na onom ja-
vnom mjestu.Na ovo dodajem još jedan vic u pogledu držanja caša.Poznato vam je da su dobro stojeci Srbi
poslije Isvj.rata masovno išli u Francusku kupovali kulturu te tako jedan bracni par upozna Francuski bracni
par i pozove ih da dođu u Beograd.Došli Francuzi u Beograd te naši balkanci uz kucnu gostoljubljivost odvedu
ih u hotel na muziku.Međutim ubrzo Francuzi poceše se miškoljiti i podsmjehivati se.Na to domacini pitaju ih
što je, što im je neprijatno ? Na to Francuz odgovara: U Njemačkoj lake žene nosaju ili vode pudlice sa so-
bom, kod nas iste te u kafanama,hotelima kada piju iz caše drže uspravno mali(peti)prst, dragi prijatelju mi
to ovdje sve vidimo te nam recite jeli ovo hotel ili javna kuca.Ja cu dodati za moj grad jeli ovo palanka
SREBRENIK;KALESIJA;TEOCAK;ŠIBOŠNICA;CELIC ili mjesta što ne navedo uz Tuzlu samo što rijec od tri slova
GRA.. nema značenje. Jer gra je onomatopeja gavrana te ta ptica nemože biti PJEVICA.
TUZLA IDE NAPRIJED
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#2 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by Ivo Lola »

jebi me druze ako ja kontam svrhu ovih tvojih eseja
al haj kad vec hoces, ko je tuzlak ?
hoces rec da kad bi ovaj grad naseljavali iskljucivo ljudi kojima minimalno tri generacije unazad zive ovde (dakle pravi tuzlaci) onda nebi bilo ni vesa po balkonima, ni srkanja u restoranima, ni smeca po gradu... ?

ako se moja i tvoja definicija tuzlaka ne poklapaju ispravi me
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#3 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by udrch »

tuzla je bila palanka kada su u njoj po tvojim mjerilima živjeli samo tuzlaci..danas je već grad, zanimljiv, dinamičan..ne bih rekao da su "došlje" donijele samo nekulturu koju ti spominješ, donijeli su vjerovatno i neke vrijednosti..
i ne kontam ove tvoje teme..mislim da si ovo mogao uraditi jednostavnije..zaletiš se u neki zid frontalno..
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#4 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by irac300 »

@enes59

Po načinu pisanja, ja za tebe nikada ne bih rekao da si neka obrazovana gradska osoba. Šta sad??? Trebam li pljuvati po tebi??? Kada čovjek želi nekoga ili nešto da kritikuje, onda valjda treba on sam da bude primjer ponašanja koje želi da vidi na drugima.
A što se posta tiče, ja mislim da ni ti sam ne znaš šta si htio napisati.
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#5 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by Frutek »

Tema je malo nejasna al u neku ruku i kontam šta je htio da kaže. Samo bih dodao da to nije samo sindrom Tuzle nego bilo koje poslijeratne drzave ili države u kojoj se samo jača centar (u našem slučaju Sarajevo) a sve ostalo je prepušteno samo sebi (slučaj sa Rusijom i ex ruskim republikama). Ruralni dijelovi su opustošeni, bez perspektive (nisu ni gradovi ništa bolji) ali dolazi do tog egzodusa sa sela u gradove u nadi za nečim boljim. Šalju djecu i u srednju školu u Tuzlu, a o fakultetima je suvišno komentarisat, prodaju zemlju na selima i kupuju se stanovi u gradu. Šta ćeš, tako ti je...realnost...

Nedavno sam čuo podatak (sad koliko je tačan, ne znam) da navodno trenutno u Tuzli živi 170.000 stanovnika, a popodne kad se pola kantona sruči u grad ima cca 210-220.000. Logike ima, nije daleko od istine. Grad je toliko zagušen da ti na autu ne treba 5 brzina, 3 su ti i više nego dovoljne. Neki dan sam na relaciji 2 km, 3x stao na crveno svjetlo i pazi sad ovo, još 5x skroz zaustavio vozilo izmedju tih semafora!

I samo da se osvrnem na komentar korisnika "udrch". Zašto je to Tuzla dinamičniji grad sada? Mozda po ovoj gužvi od koje ne možeš živ ostat ili zgradama koje niču kao gljive. Pa sve te zgrade nisu napravljene da bi se stvorila ljepša, moćnija panorama grada nego je mnogo ljudi našlo debeo interes za to. Skoro da 2m zelene površine nigdje više nije ostalo. Banja jedna jedina gdje mozes otići na neki dzoging ili šetnji (tu je oduvijek, dakle ništa novo). Nikakav novi park, biciklistička staza, a konkurs za radno mjesto je rijetko kao oni meteori što padaju po Uralu. Pola pomenutih stanova su kupili ljudi koji su radili u Iraku ili Afganistanu, a dobar dio dijasporaši koji ni ne žive u tim stanovima. Ostatak otpada na sve ostale slučajeve. Noćni život nije nikad gori bio unazad 15 godina i žao mi je ove djece jer bukavalno nemaju gdje sa sobom osim 2,3 kafića, 1 diskoteka i to je to. Ima još tu puno da se piše, al dosta zasad :thumbup:
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#6 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by enes59 »

Ivo Lola wrote:jebi me druze ako ja kontam svrhu ovih tvojih eseja
al haj kad vec hoces, ko je tuzlak ?
hoces rec da kad bi ovaj grad naseljavali iskljucivo ljudi kojima minimalno tri generacije unazad zive ovde (dakle pravi tuzlaci) onda nebi bilo ni vesa po balkonima, ni srkanja u restoranima, ni smeca po gradu... ?

ako se moja i tvoja definicija tuzlaka ne poklapaju ispravi me
Žao mi je prijatelju što si tako shvatio.Slažeš se da u svakom gradu u svijetu postoje neka pravila kulturnog
ponašanja tako i našem gradu.To je mali dio što meni smeta u Tuzli jer se svako ponaša kako je kod kuce
vaspitan.Ali prijatelju u današnjim situacijama dođu strucnjaci na položaje te po našoj Tuzli pocnu praviti spo-
menike ili davati dozvole koji prave nakaradu od Tuzle.Sada cu te pitati možel ovo obrazovan covjek uraditi:
1. Dati rješenje za baštu restorana sa kuhnim jelima na glavnom šetalištu grada ?
2. Neolitso naselje- NEOLIT= KAMEN 8 000-2 000 g pne sada te pitam može li biti klini,šerafi,slama,
bondruk u neolitu i sve ostalo ha,ha ,ha.
3. Vidjel igdje u svijetu spomenik vladara u fotelji?
4. Vidjel igdje u svijetu most na suhom,sada ga zovu nadvožnjak ko daje garancije.i td,td.
Sve ove budalaštinje koštaju sve nas po đepu,vjerovatno i tebe. Pored ovog kreni jedno jutro u 7 h s jedne
strane grada na drugi,uporedi sa Mostarom,Banja lukom ,necemo prebacivati preko granice jer bi nam ti gradovi
trebali biti pandam, volio bi cuti komentar.
E prijatelju ja sebe sa ovakvim hajvanima ne mogu vidjet, možeš li ti.
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#7 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by enes59 »

Ivo Lola wrote:jebi me druze ako ja kontam svrhu ovih tvojih eseja
al haj kad vec hoces, ko je tuzlak ?
hoces rec da kad bi ovaj grad naseljavali iskljucivo ljudi kojima minimalno tri generacije unazad zive ovde (dakle pravi tuzlaci) onda nebi bilo ni vesa po balkonima, ni srkanja u restoranima, ni smeca po gradu... ?

ako se moja i tvoja definicija tuzlaka ne poklapaju ispravi me
Žao mi je prijatelju što si tako shvatio.Slažeš se da u svakom gradu u svijetu postoje neka pravila kulturnog
ponašanja tako i našem gradu.To je mali dio što meni smeta u Tuzli jer se svako ponaša kako je kod kuce
vaspitan.Ali prijatelju u današnjim situacijama dođu strucnjaci na položaje te po našoj Tuzli pocnu praviti spo-
menike ili davati dozvole koji prave nakaradu od Tuzle.Sada cu te pitati možel ovo obrazovan covjek uraditi:
1. Dati rješenje za baštu restorana sa kuhnim jelima na glavnom šetalištu grada ?
2. Neolitso naselje- NEOLIT= KAMEN 8 000-2 000 g pne sada te pitam može li biti klini,šerafi,slama,
bondruk u neolitu i sve ostalo ha,ha ,ha.
3. Vidjel igdje u svijetu spomenik vladara u fotelji?
4. Vidjel igdje u svijetu most na suhom,sada ga zovu nadvožnjak ko daje garancije.i td,td.
Sve ove budalaštinje koštaju sve nas po đepu,vjerovatno i tebe. Pored ovog kreni jedno jutro u 7 h s jedne
strane grada na drugi,uporedi sa Mostarom,Banja lukom ,necemo prebacivati preko granice jer bi nam ti gradovi
trebali biti pandam, volio bi cuti komentar.
E prijatelju ja sebe sa ovakvim hajvanima ne mogu vidjet, možeš li ti.
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#8 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by enes59 »

udrch wrote:tuzla je bila palanka kada su u njoj po tvojim mjerilima živjeli samo tuzlaci..danas je već grad, zanimljiv, dinamičan..ne bih rekao da su "došlje" donijele samo nekulturu koju ti spominješ, donijeli su vjerovatno i neke vrijednosti..
i ne kontam ove tvoje teme..mislim da si ovo mogao uraditi jednostavnije..zaletiš se u neki zid frontalno..
Žao mi je prijatelju što si tako shvatio.Slažeš se da u svakom gradu u svijetu postoje neka pravila kulturnog
ponašanja tako i našem gradu.To je mali dio što meni smeta u Tuzli jer se svako ponaša kako je kod kuce
vaspitan.Ali prijatelju u današnjim situacijama dođu strucnjaci na položaje te po našoj Tuzli pocnu praviti spo-
menike ili davati dozvole koji prave nakaradu od Tuzle.Sada cu te pitati možel ovo obrazovan covjek uraditi:
1. Dati rješenje za baštu restorana sa kuhnim jelima na glavnom šetalištu grada ?
2. Neolitso naselje- NEOLIT= KAMEN 8 000-2 000 g pne sada te pitam može li biti klini,šerafi,slama,
bondruk u neolitu i sve ostalo ha,ha ,ha.
3. Vidjel igdje u svijetu spomenik vladara u fotelji?
4. Vidjel igdje u svijetu most na suhom,sada ga zovu nadvožnjak ko daje garancije.i td,td.
Sve ove budalaštinje koštaju sve nas po đepu,vjerovatno i tebe. Pored ovog kreni jedno jutro u 7 h s jedne
strane grada na drugi,uporedi sa Mostarom,Banja lukom ,necemo prebacivati preko granice jer bi nam ti gradovi
trebali biti pandam, volio bi cuti komentar.
E prijatelju ja sebe sa ovakvim hajvanima ne mogu vidjet, možeš li ti.
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#9 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by enes59 »

irac300 wrote:@enes59

Po načinu pisanja, ja za tebe nikada ne bih rekao da si neka obrazovana gradska osoba. Šta sad??? Trebam li pljuvati po tebi??? Kada čovjek želi nekoga ili nešto da kritikuje, onda valjda treba on sam da bude primjer ponašanja koje želi da vidi na drugima.
A što se posta tiče, ja mislim da ni ti sam ne znaš šta si htio napisati.
Žao mi je prijatelju što si tako shvatio.Slažeš se da u svakom gradu u svijetu postoje neka pravila kulturnog
ponašanja tako i našem gradu.To je mali dio što meni smeta u Tuzli jer se svako ponaša kako je kod kuce
vaspitan.Ali prijatelju u današnjim situacijama dođu strucnjaci na položaje te po našoj Tuzli pocnu praviti spo-
menike ili davati dozvole koji prave nakaradu od Tuzle.Sada cu te pitati možel ovo obrazovan covjek uraditi:
1. Dati rješenje za baštu restorana sa kuhnim jelima na glavnom šetalištu grada ?
2. Neolitso naselje- NEOLIT= KAMEN 8 000-2 000 g pne sada te pitam može li biti klini,šerafi,slama,
bondruk u neolitu i sve ostalo ha,ha ,ha.
3. Vidjel igdje u svijetu spomenik vladara u fotelji?
4. Vidjel igdje u svijetu most na suhom,sada ga zovu nadvožnjak ko daje garancije.i td,td.
Sve ove budalaštinje koštaju sve nas po đepu,vjerovatno i tebe. Pored ovog kreni jedno jutro u 7 h s jedne
strane grada na drugi,uporedi sa Mostarom,Banja lukom ,necemo prebacivati preko granice jer bi nam ti gradovi
trebali biti pandam, volio bi cuti komentar.
E prijatelju ja sebe sa ovakvim hajvanima ne mogu vidjet, možeš li ti.
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#10 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by enes59 »

Frutek wrote:Tema je malo nejasna al u neku ruku i kontam šta je htio da kaže. Samo bih dodao da to nije samo sindrom Tuzle nego bilo koje poslijeratne drzave ili države u kojoj se samo jača centar (u našem slučaju Sarajevo) a sve ostalo je prepušteno samo sebi (slučaj sa Rusijom i ex ruskim republikama). Ruralni dijelovi su opustošeni, bez perspektive (nisu ni gradovi ništa bolji) ali dolazi do tog egzodusa sa sela u gradove u nadi za nečim boljim. Šalju djecu i u srednju školu u Tuzlu, a o fakultetima je suvišno komentarisat, prodaju zemlju na selima i kupuju se stanovi u gradu. Šta ćeš, tako ti je...realnost...

Nedavno sam čuo podatak (sad koliko je tačan, ne znam) da navodno trenutno u Tuzli živi 170.000 stanovnika, a popodne kad se pola kantona sruči u grad ima cca 210-220.000. Logike ima, nije daleko od istine. Grad je toliko zagušen da ti na autu ne treba 5 brzina, 3 su ti i više nego dovoljne. Neki dan sam na relaciji 2 km, 3x stao na crveno svjetlo i pazi sad ovo, još 5x skroz zaustavio vozilo izmedju tih semafora!

I samo da se osvrnem na komentar korisnika "udrch". Zašto je to Tuzla dinamičniji grad sada? Mozda po ovoj gužvi od koje ne možeš živ ostat ili zgradama koje niču kao gljive. Pa sve te zgrade nisu napravljene da bi se stvorila ljepša, moćnija panorama grada nego je mnogo ljudi našlo debeo interes za to. Skoro da 2m zelene površine nigdje više nije ostalo. Banja jedna jedina gdje mozes otići na neki dzoging ili šetnji (tu je oduvijek, dakle ništa novo). Nikakav novi park, biciklistička staza, a konkurs za radno mjesto je rijetko kao oni meteori što padaju po Uralu. Pola pomenutih stanova su kupili ljudi koji su radili u Iraku ili Afganistanu, a dobar dio dijasporaši koji ni ne žive u tim stanovima. Ostatak otpada na sve ostale slučajeve. Noćni život nije nikad gori bio unazad 15 godina i žao mi je ove djece jer bukavalno nemaju gdje sa sobom osim 2,3 kafića, 1 diskoteka i to je to. Ima još tu puno da se piše, al dosta zasad :thumbup:
Prijatelju sreca pa se razumijemo!
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#11 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by Arteta »

Sta je svrha ove teme?
Da pokaze kako su doseljenici krivi i da bi bez njih Tuzla bila kao Frankfurt?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#12 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by irac300 »

Arteta wrote:Sta je svrha ove teme?
Da pokaze kako su doseljenici krivi i da bi bez njih Tuzla bila kao Frankfurt?
Ma običan troll polupismeni.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by spreca »

enese enese :-) ....pa napisi bolan sta si htio reci........nemoj da te zavist muci :-) .............a ovo ti je bilo vrh :mrgreen: ......"gdje si vidio most na suhom"......ma zovi to kako hoces ba .....i ti vala nemas sta da radis .....otidji malo na prirodu .....u Kalesiju,Zivinice .dubrave ,tojsice,Majevicu itd :D
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#14 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by Slo Burner »

spreca wrote:enese enese :-) ....pa napisi bolan sta si htio reci........nemoj da te zavist muci :-) .............a ovo ti je bilo vrh :mrgreen: ......"gdje si vidio most na suhom"......ma zovi to kako hoces ba .....i ti vala nemas sta da radis .....otidji malo na prirodu .....u Kalesiju,Zivinice .dubrave ,tojsice,Majevicu itd :D
To to malo u zavicaj kod nene :D
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#15 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by enes59 »

Slo Burner wrote:
spreca wrote:enese enese :-) ....pa napisi bolan sta si htio reci........nemoj da te zavist muci :-) .............a ovo ti je bilo vrh :mrgreen: ......"gdje si vidio most na suhom"......ma zovi to kako hoces ba .....i ti vala nemas sta da radis .....otidji malo na prirodu .....u Kalesiju,Zivinice .dubrave ,tojsice,Majevicu itd :D
To to malo u zavicaj kod nene :D
Prijatelju Kada Turci izgubiše Peštu tada došlo do seobe naroda.Tako je sa Gradovrha (ako poznaješ TUzlu
znaš gdje se nalazi) citavo naselje odselilo u Mađarsku, a iz Mađarske su došli poturčeni mađari na ove pro-
store, tako da i moja familija potece od tih došla.Moji nisu bili od neki javni imena,al sam se potrudio da
saznam svoje korijene, iz jednog osnovnog razloga što sam ja u neznanju poceo se zabavljati sa rodicom iz
nazovimo treceg koljena. E sada možeš zamisliti kad ti kaže tetka da ti je rodica.Isto i tebi bi savjetovao
da saznaš svoje porijeklo jer kad se rodi debiil ili LICEMJER jeli to isto?
enes59
Posts: 51
Joined: 15/01/2013 15:30

#16 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by enes59 »

spreca wrote:enese enese :-) ....pa napisi bolan sta si htio reci........nemoj da te zavist muci :-) .............a ovo ti je bilo vrh :mrgreen: ......"gdje si vidio most na suhom"......ma zovi to kako hoces ba .....i ti vala nemas sta da radis .....otidji malo na prirodu .....u Kalesiju,Zivinice .dubrave ,tojsice,Majevicu itd :D
Prijatelju Kada Turci izgubiše Peštu tada došlo do seobe naroda.Tako je sa Gradovrha (ako poznaješ TUzlu
znaš gdje se nalazi) citavo naselje odselilo u Mađarsku, a iz Mađarske su došli poturčeni mađari na ove pro-
store, tako da i moja familija potece od tih došla.Moji nisu bili od neki javni imena,al sam se potrudio da
saznam svoje korijene, iz jednog osnovnog razloga što sam ja u neznanju poceo se zabavljati sa rodicom iz
nazovimo treceg koljena. E sada možeš zamisliti kad ti kaže tetka da ti je rodica.Isto i tebi bi savjetovao
da saznaš svoje porijeklo jer kad se rodi debiil ili LICEMJER jeli to isto?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#17 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by spreca »

enes59 wrote:
spreca wrote:enese enese :-) ....pa napisi bolan sta si htio reci........nemoj da te zavist muci :-) .............a ovo ti je bilo vrh :mrgreen: ......"gdje si vidio most na suhom"......ma zovi to kako hoces ba .....i ti vala nemas sta da radis .....otidji malo na prirodu .....u Kalesiju,Zivinice .dubrave ,tojsice,Majevicu itd :D
Prijatelju Kada Turci izgubiše Peštu tada došlo do seobe naroda.Tako je sa Gradovrha (ako poznaješ TUzlu
znaš gdje se nalazi) citavo naselje odselilo u Mađarsku, a iz Mađarske su došli poturčeni mađari na ove pro-
store, tako da i moja familija potece od tih došla.Moji nisu bili od neki javni imena,al sam se potrudio da
saznam svoje korijene, iz jednog osnovnog razloga što sam ja u neznanju poceo se zabavljati sa rodicom iz
nazovimo treceg koljena. E sada možeš zamisliti kad ti kaže tetka da ti je rodica.Isto i tebi bi savjetovao
da saznaš svoje porijeklo jer kad se rodi debiil ili LICEMJER jeli to isto?
Hajde ti @enese fino napisi kakvi su to problemi koji tebe muce u Tuzli?...........sve po redu..........ostavi sad Pestu i korijene .
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#18 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by madFlava »

Tema je komedija ziva. :lol: Urnebesno. :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by spreca »

tema ima kapacitet :mrgreen:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#20 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by Arteta »

enes59 wrote:
spreca wrote:enese enese :-) ....pa napisi bolan sta si htio reci........nemoj da te zavist muci :-) .............a ovo ti je bilo vrh :mrgreen: ......"gdje si vidio most na suhom"......ma zovi to kako hoces ba .....i ti vala nemas sta da radis .....otidji malo na prirodu .....u Kalesiju,Zivinice .dubrave ,tojsice,Majevicu itd :D
Prijatelju Kada Turci izgubiše Peštu tada došlo do seobe naroda.Tako je sa Gradovrha (ako poznaješ TUzlu
znaš gdje se nalazi) citavo naselje odselilo u Mađarsku, a iz Mađarske su došli poturčeni mađari na ove pro-
store, tako da i moja familija potece od tih došla.Moji nisu bili od neki javni imena,al sam se potrudio da
saznam svoje korijene, iz jednog osnovnog razloga što sam ja u neznanju poceo se zabavljati sa rodicom iz
nazovimo treceg koljena. E sada možeš zamisliti kad ti kaže tetka da ti je rodica.Isto i tebi bi savjetovao
da saznaš svoje porijeklo jer kad se rodi debiil ili LICEMJER jeli to isto?
:lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#21 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by spreca »

Nema @enesa............da nije otiso u pestu po rodni list :lol:
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#22 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by bosan »

spreca wrote:Nema @enesa............da nije otiso u pestu po rodni list :lol:
:D ili priprema 5-i dio : Zasto tone Tuzla a ne Kalesija :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by insomnia78 »

Fuj

s' moje sokocalo
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#24 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by spreca »

bosan wrote:
spreca wrote:Nema @enesa............da nije otiso u pestu po rodni list :lol:
:D ili priprema 5-i dio : Zasto tone Tuzla a ne Kalesija :D
Kalesiju nediraj :twisted: :lol: :lol:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#25 Re: TUZLA-TUZLACIMA -3dio

Post by Slo Burner »

bosan wrote:
spreca wrote:Nema @enesa............da nije otiso u pestu po rodni list :lol:
:D ili priprema 5-i dio : Zasto tone Tuzla a ne Kalesija :D
Da ovi iz Kalesije nisu doselili ne bi ona ni tonula :D

Salu na stranu ali ja zaista ne kontam ove kompleksase. Moj drug iz Tuzle (da ne kazem iz Moluha naljutice se) cesto kaze ovi seljaci iz Lukavca, Teočaka, vražje matere, pa jebote covjece ne zivis u Beogradu, Pragu ili nedo bog Londonu, zivis u Tuzli, gradu koji nema normalnog kina, gdje Sinan Sakić puni dubke Mjedan, ono nije velegrad , kontas. Nikad nije ni bio. A jos si u Moluhama , komsija ti ima ovcu, vidio ja ljeots kad sam dolazio. Ali ne vrijeđam, don't get me wrong, samo brate cemu ta svijest da ste vrijedniji od ovih komsija...
Post Reply