Tuzla nema KINO

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Kompljikator
Posts: 180
Joined: 08/12/2004 11:00

#1 Tuzla nema KINO

Post by Kompljikator »

Apsolutno nikakvo.
Sramota me kad ljudi kazu kako je prije 30 godina bilo 2-3 kina a danas imamo povremene projekcije u BKC-u.
Jos vise me sramota kad vidim anketu na kojoj se glasa u kojem se kinu najbolje osjecam. Jos kad vidim kako oni na sva usta fale tuzlu i gradonacelnika i ljepote Tuzle, pa dajte ljudi sta to Tuzla ima pored toga sto ne postoji nocni zivot ne mozes ni u kino otici. :x :x :x
Avangardan10
Posts: 657
Joined: 06/01/2005 16:16

#2 Re: Tuzla nema KINO

Post by Avangardan10 »

Kompljikator wrote:Apsolutno nikakvo.
Sramota me kad ljudi kazu kako je prije 30 godina bilo 2-3 kina a danas imamo povremene projekcije u BKC-u.
Jos vise me sramota kad vidim anketu na kojoj se glasa u kojem se kinu najbolje osjecam. Jos kad vidim kako oni na sva usta fale tuzlu i gradonacelnika i ljepote Tuzle, pa dajte ljudi sta to Tuzla ima pored toga sto ne postoji nocni zivot ne mozes ni u kino otici. :x :x :x
Pa sta je sa kino mladost jel jos radi'?
rajvosa
Posts: 738
Joined: 06/10/2002 00:00

#3 Re: Tuzla nema KINO

Post by rajvosa »

Kompljikator wrote:Apsolutno nikakvo.
Sramota me kad ljudi kazu kako je prije 30 godina bilo 2-3 kina a danas imamo povremene projekcije u BKC-u.
Jos vise me sramota kad vidim anketu na kojoj se glasa u kojem se kinu najbolje osjecam. Jos kad vidim kako oni na sva usta fale tuzlu i gradonacelnika i ljepote Tuzle, pa dajte ljudi sta to Tuzla ima pored toga sto ne postoji nocni zivot ne mozes ni u kino otici. :x :x :x

Kompljikator,
to je dobro...Hajde da ga napravimo ...I to je posao ...
Fali kino ...znaci treba kino dvorana da se gradi ...
Kompljikator
Posts: 180
Joined: 08/12/2004 11:00

#4

Post by Kompljikator »

nadji investitore :D i gradimo
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#5

Post by violentjack »

Sramota :roll:
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#6

Post by JBT »

"Tuzla nema KINO"


-Nemoj zahebavat! :shock: :shock:
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#7

Post by sunday_morning »

pa nije bas tako..tuzla je prije rata imala 4-5 kina...nazalost devastirana su, ''Mladost'' malo radi- pa malo duze ne radi...
ali ima BKC koji opet pokusava da prati svjetske trenodve koliko moze. npr. SFF reperotar dolazi 7-10 dana po zavrsetku istog.

ima podavno kako se pricalo da se otvara Multiplex kino koje bi zaposljavalo oko 100 radnika i bilo najbolje na Balkanu. nadjen je prostor odmah do Mercatora, ali ocito nesto sa papirima nije u redu... do tada svakog petka (ili cesce) ima BKC.
Last edited by sunday_morning on 28/01/2005 18:30, edited 1 time in total.
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#8

Post by sunday_morning »

@Kompljikator,
nocni zivot nije samo kino...mislim jesi bio kad u tz? ne provaljuj se.
Kompljikator
Posts: 180
Joined: 08/12/2004 11:00

#9

Post by Kompljikator »

sunday_morning wrote:@Kompljikator,
nocni zivot nije samo kino...mislim jesi bio kad u tz? ne provaljuj se.
mislio sam ako vec nemamo nocni zivot onda bi bilo lijepo da to vrijeme tokom noci makar nekad mozemo provest u kinu jer ono sto mi zovemo nocnim zivotom u tuzli je stvarno tuga, under, dom, tenis prije HD a sutra mozda opet nesto bude na istoj lokaciji iako mi se sve gore navedeno smucilo osim mozda tenisa koji je malo noviji
Kompljikator
Posts: 180
Joined: 08/12/2004 11:00

#10

Post by Kompljikator »

a za multiplex boga molim svakog dana, al to ce bit isto ko sto je ove zime trebalo bit klizaliste... hheh pa ne bi
RPM
Posts: 1047
Joined: 11/01/2004 00:00

#11

Post by RPM »

Kompljikator, Tuzla vjerovatno kao i drugi gradovi nikad nije ni imala vise lokala za izlazak no postoji jedna druga stvar, kod nas je raja navikla izlazit svako veche, nebi bilo dovoljno ni 200 kafica i lokala da se bosnjo zabavljeno osjeca ... gdje to jos ima, nidje? ... :D

... ako volis stojati po strani svako vece kao vecina teletine i smekat raju bice ti dosadno bilo gdje, petak i subota otkacit se s rajom sasvim je ok od doma, rome, hd-a, undera, 65-ce, oscar-a, queen-a, desperados-a, tenisa ... itd

... glede kina, pitanje je koliko kina u BH je zaista komercijalno isplativo, Tuzla je na zalost ostala na jednom jer se prestalo s praksom muzenja gradjana i opstinskog budzeta ... za novo multikino blizu Mercator-a ce biti najteze naci investitora, ostaje da se vidi.
Pravda30
Posts: 519
Joined: 15/02/2004 00:00
Contact:

#12

Post by Pravda30 »

Pa kako je moguce da se to desi u gradu koji ima NAJBOLJEG gradonacelnika?(a tako je, kako kazu, vec godinama)?


Tuzlanski politicari su nesposobni.(bar ovi koji su na vlasti godinama)Kino je samo jedan primjer medu drugima.(ostali su autoput, aerodrom itd... )
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13

Post by Truba »

sarajevo ima kina ali su uvijek prazna
što se svede na isto

piraterija odrađuje svoj posao
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#14

Post by car-x »

tvrdim ovo sto i komi. kad se zabrani piratsko kopiranje dvd-ova, vhs kaseta, bice i od kina nesto.. ako hoces da pogledas neki novi film, onda MORAS ici u kino ili cekat 2 godine da se ovaj pojavi na DVD (tako je barem u austriji)..

a ne kod nas.. premijera filma bude ko danas u npr. njujorku, a kroz heftu ima dvd iznajmit u svim boljim videotekama u mahali.. i ko bi pored toga onda dao 4-5 maraka za kino, kad moze gledat kod kuce za 1 km..

da ne govorimo o ugodjaju i izgubljenoj kulturi gledanja filma u kinu. nakupi se nekih hahara, koji zvaljaju po cips, smoki, kospe ili nesto tako, po mogucnosti iz ogromne suskave vrecice, pa jos uz to glasno komentarisu svaku scenu.. ufff..

multiplex je super stvar. ali koliko je to odrzivo.. u becu ih ima par, ali samo u prvih dva-tri dana prikazivanja nekog filma, sala je recimo 80-90% ispunjena.. dok se svi ostali filmovi vrte pred oko 15% publike.. ne znam koliko je to isplativo..

bolje je napravit jednu salu i svaki dan pustat dobre filmove..
Kompljikator
Posts: 180
Joined: 08/12/2004 11:00

#15

Post by Kompljikator »

i ko bi pored toga onda dao 4-5 maraka za kino, kad moze gledat kod kuce za 1 km..
JA i mnogo vakih ko ja jer ne trpim pirate, sve novije filmove koji su bili vrijedni paznje il' sam negdje u kinu pogledo il' sam ceko pristojan snimak
a Tuzli bi jedno kino bilo sasvim dovoljno (kazu da Tuzla ima preko 120.000 stanovnika) ne bi bilo garant prazno jer ljudi 1055 sedmicu vec gledaju amidzu idriza c c c i jos ima svijeta
Kompljikator
Posts: 180
Joined: 08/12/2004 11:00

#16

Post by Kompljikator »

JA i mnogo vakih ko ja jer ne trpim pirate
mislim piratske snimke
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#17

Post by sunday_morning »

Kompljikator wrote:
i ko bi pored toga onda dao 4-5 maraka za kino, kad moze gledat kod kuce za 1 km..
JA i mnogo vakih ko ja jer ne trpim pirate, sve novije filmove koji su bili vrijedni paznje il' sam negdje u kinu pogledo il' sam ceko pristojan snimak
a Tuzli bi jedno kino bilo sasvim dovoljno (kazu da Tuzla ima preko 120.000 stanovnika) ne bi bilo garant prazno jer ljudi 1055 sedmicu vec gledaju amidzu idriza c c c i jos ima svijeta
@Kompljikator, ne bih da uvijek djelujem kao tetka..ali Tuzla ima oko 200.000 stanovnika..nije ovo '92.god.

slazem se, bolje imati jedno kino, sa event. dvije sale nego sad nesto napuhat..pa poslije da zjapi prazno i da se skuplja svakakva mraka koja ce samo gleati kako da iscupa koju stolicu, ono u cilju praznjenja i alternativne terapije.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#18

Post by Alfons Kauders »

sunday_morning wrote:
Kompljikator wrote:
i ko bi pored toga onda dao 4-5 maraka za kino, kad moze gledat kod kuce za 1 km..
JA i mnogo vakih ko ja jer ne trpim pirate, sve novije filmove koji su bili vrijedni paznje il' sam negdje u kinu pogledo il' sam ceko pristojan snimak
a Tuzli bi jedno kino bilo sasvim dovoljno (kazu da Tuzla ima preko 120.000 stanovnika) ne bi bilo garant prazno jer ljudi 1055 sedmicu vec gledaju amidzu idriza c c c i jos ima svijeta
@Kompljikator, ne bih da uvijek djelujem kao tetka..ali Tuzla ima oko 200.000 stanovnika..nije ovo '92.god.

slazem se, bolje imati jedno kino, sa event. dvije sale nego sad nesto napuhat..pa poslije da zjapi prazno i da se skuplja svakakva mraka koja ce samo gleati kako da iscupa koju stolicu, ono u cilju praznjenja i alternativne terapije.
Ma Sunday belaj je sto bi to novo kino bilo posjeceno par mjeseci (dok narod puca furka), a onda bi vjerovatno i ono palo u zaborav... Radije ce nasi hajvani pijuckat kafe, pive i uplacivat tikete nego gledat filmove, volio bi i ja da nije tako, al sta ces...
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#19

Post by nebi »

U moje vrijeme su bila tri kina:Radnik,Mladost i Centar,osim toga jos neki klubovi koji su prikazivali piratske VHS,onako ispod ruke.Doduse,tada je svaki 5 Tuzlak imao video,o DVD se onda nije pricalo ni u futuru,a bogami je raja bila potanka za izlaske,pa je najjeftinije bilo curu izvesti u kino:hem nije skupo,hem se ljudski nazvalis i nafatas.
Cinjenica je da kina danas svuda zvrje prazna i u dogledno vrijeme ce izumrijeti.Komercijalni filmovi se uglavnom kupuju ili iznajmljuju na DVD.
Alternativa bi bila (kao na cafirskom zapadu) mala kina za sladokusce gdje se prikazuju samo autorski filmovi,umjetnicka djela bez karanja i ubijanja
(osim u svrhu zapleta).Ovdje su u jednom takvom kinu vec prikazivani nicija zemlja,remake i gori vatra (ja sam fakat sve i jedan gledao prije toga - na piratskim kasetama).
Ovo dobro dodje kao povod da se malo udari na Jasmina Imamovica,jer,zaboga,kako moze biti dobar nacelnik ako nije iz ZNA SE
i ne sija tako jako :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#20

Post by Alfons Kauders »

nebi wrote:U moje vrijeme su bila tri kina:Radnik,Mladost i Centar,osim toga jos neki klubovi koji su prikazivali piratske VHS,onako ispod ruke.Doduse,tada je svaki 5 Tuzlak imao video,o DVD se onda nije pricalo ni u futuru,a bogami je raja bila potanka za izlaske,pa je najjeftinije bilo curu izvesti u kino:hem nije skupo,hem se ljudski nazvalis i nafatas.
Cinjenica je da kina danas svuda zvrje prazna i u dogledno vrijeme ce izumrijeti.Komercijalni filmovi se uglavnom kupuju ili iznajmljuju na DVD.
Alternativa bi bila (kao na cafirskom zapadu) mala kina za sladokusce gdje se prikazuju samo autorski filmovi,umjetnicka djela bez karanja i ubijanja
(osim u svrhu zapleta).Ovdje su u jednom takvom kinu vec prikazivani nicija zemlja,remake i gori vatra (ja sam fakat sve i jedan gledao prije toga - na piratskim kasetama).
Ovo dobro dodje kao povod da se malo udari na Jasmina Imamovica,jer,zaboga,kako moze biti dobar nacelnik ako nije iz ZNA SE
i ne sija tako jako :D
Radnik - gotovo, kupljeno, preuredjeno
Mladost - skoro pa gotovo, propalo skroz, zadnji put sam sjedio u minusu i nikad vise ne idem, samo BKC dolazi u obzir...
Centar - gotovo se srusilo, iz oluka raste vrba visoka cca. 2 metra...

Kina nece izumrijeti tamo gdje imas dobra kina i dobru distributersku mrezu, pa odgledas u kinu film kojeg jos nema ni na piratu. Ako misle napravit novo kino pa opet isti ciganluk furat, onda ce samo bacit pare. A na piratu je fakat grehota odgledat neki dobar film...

A na Jaska se vazda udara, al mislim da su ljudi bili objektivni, da to nema veze sa strankama... Jasmin je uradio dosta dobrih stvari, al to ga ne cini savrsenim, i treba ga prozivat kad postoji neki valjan razlog, mada ni ja ne vidim zasto je on odgovoran za belaj s kinima...
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#21

Post by nebi »

Kina su danas komercijalna stvar i nigdje ih ne finansira opstina ili drzava.
Navikani multipleksi su cudo za tri dana,kako su neki vec primjetili.
Sto se tice distribucije,u pravu si,ali kvalitetna distribucija kod nas??
Ako se nadje neko ko ima finansijski interes,pravice se,u suprotnom-
BKC i pirati.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#22

Post by Alfons Kauders »

nebi wrote:Kina su danas komercijalna stvar i nigdje ih ne finansira opstina ili drzava.
Navikani multipleksi su cudo za tri dana,kako su neki vec primjetili.
Sto se tice distribucije,u pravu si,ali kvalitetna distribucija kod nas??
Ako se nadje neko ko ima finansijski interes,pravice se,u suprotnom-
BKC i pirati.
Potpisujem...

Distribucija je kod nas samo takva, za marku i po spali ti lik divx pa gledaj... :D

A to sto ljudi kod nas ocekuju da im drzava zavrsi sve u zivotu, to je ono negativno nasljedje socijalizma - dace mi drzava obrazovanje, radno mjesto, stan, pa jos i kino, da mi sta ne zafali, e pa nece vise, sad ti drzava samo moze otet gore nabrojano... :wink:
Arrival
Posts: 127
Joined: 01/02/2005 21:26

#23

Post by Arrival »

Šta je bilo sa divxarama u starom i novom trznom centru na Slatini?

Ne radi http://www.asterix.co.ba ?!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#24

Post by Alfons Kauders »

Arrival wrote:Šta je bilo sa divxarama u starom i novom trznom centru na Slatini?

Ne radi http://www.asterix.co.ba ?!
Ma radi jasta, nego skinuli su tu stranicu, a neki dan sam prolazio pored - bussines as usual sto bi reko Englez, Svabo il Rus...

Nesto u zadnje vrijeme ganjaju pirate, slabo muzike ima...
Arrival
Posts: 127
Joined: 01/02/2005 21:26

#25

Post by Arrival »

Ma znam ali ja iz Sa narucim i u Tz preko vikenda dignem :-?
Post Reply