Turistička agencija KONTIKI Banja Luka- UPOZORENJE

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#1 Turistička agencija KONTIKI Banja Luka- UPOZORENJE

Post by kuli1961 »

Htio bih obavijestiti upozoriti moje sugradjane na ponudu ljetovanja u Grčkoj, koju je nudio i nudi Kontiki Travel Banja Luka.
Riječ je o mjestu Loutraki, hotel MANTAS.
Na web stranici Kontiki Banja Luka, i Kontiki Beograd, ovaj hotel je i dalje u ponidu i klasifikovan je kao da ima 4 zvjezdice.
Istine radi- banjalučki sajt sada nudi samo polazak iz Beograda, ali je ljetos bila ponuda i sa letom iz BL na 6 noćenja/7 dana.
Takodje, istine radi, ja sam odabrao let iz Beograda- na 10 noćenja/11 dana, opcija- HB- polupansion.
Dakle, razlika izmedju BL i BG ponude je broj noćenja i polazno dolazni aerodrom, ništa više(naravno, u skladu sa tim i cijena).
Kontiki BG je tačno znao u kaovcm je stanju taj hotel- opšte smeće od hotela (nešto detlajniji opis, naknadno),ali ga je ipak klasifikovao kao 4 zvjezdice, a vjerujem da Kontiki BL NEMA POJMA kakav je hotel, smao su preuzeli opis iz BG i riješili prevoz iz/u BL.
Kratkji opis:
hotel je zaista smeće- u našim sobama (3 sobe, 2. i 4. sprat), odmah po ulasku osjeti se intenzivni smrad memle, budji. Namještaj u sobi- izlgeda da je kupovan na buvljoj pijaci. 2 stola u restoranu su neki polovni okrugli kockarski stolovi- povišeni rub i stara izlizana zelena šoha na ploiči stola, vrlo nezgodno za obrok. Taj hotel slući i večeru za obližnji hotel Mantas Sea SIde, pa je guzva u vrijeme večere- pravilo.
Kupatilo- plač majke božje- stara emajlirana kada sa protukliznom plastičnom prostirkom vrlo sumnjive čistoće; poklopac WC školjke/daska prilično pomjeren u stranu, pa je moja intervencija bila trenutno neophodna. Klima uredja udara direktno na krevet, vanjka jedinica, nije na zidu, vec na podu balkona, pa vreli zrak iz nje vad direkno udara, ako sjedite na balkonu.
Obroci. doručak- svih 10 dana- klasika- neku zuti sir, dječiji slatki program, šunakrica, jaja- kuhana, na oko, tu i tamo neko lisnato tijesto- pecivo- ili kao neka uljevusa od jaja i komadica povrca, jako loša filter kava, mora se poraviti mlijekom, kojeg je na svu srecu bilo.
Doručak- ajd, ok, neka prolazna ocjena 2/3.
Vecera- svih 10 dana- mesni program- ili fasirana ćufta ili mesna štruca, jednom pohovana piletina i 2-3 puta neka junetina sa teznjoj da se nazove teletina. Variva/prilozi uz glavno jelo-tjestenina (kao za gulaš), neka boranija/mahuna (dugačka tanka- prilično kiselkasta i krompir, krompir, krompir...nema ribe, kao da je sva izumrla u Jonskom moru, a Norveska obustavila izvoz svoh morskog programa. Salata- sjeckani kupus i neka salata(paradajz/krastavac) koja bi htjela da se zove grcka, ali joj fali barem jos 5-6 sastojaka...
Desert- zelena(nezrela) dinja, i neki kolac- zvali smo ga drhtulja, zuta ili crvena, nema lubenice,niti bilo kakvog drugog voća.
Na balkonu moje sobe, odvod u podu je zacepljen, pa se kondenz iz komsijske AC vanjske jednice tu skupljao i stvarao poveliku baru. Ni nakon moje dvije intervencije, nisu odčepili odvod, vec samo jednom pokupili vodu..
Osoblje,- ljubazno, mada su neki poprilino namršteni, ručnike mijenjaju svaki dan.. Espreso- odličan!
I to je to.
Premda nisam zahtjevan gost, ovakvo smece od hotela mi se u zadnjih 25 godina nije desilo- da hotel ima jednu povisoku kategorizaciju, a ustvarnosti, čak i kada sam najraspoloženiji, teško da može dobiti 2.
Moja je greška sto nisam pažljivo citao recenzije gostiju na Triadvisor, Booking itd...
Zato, ako razmišljate da negdje putujete u organizaciji Kontiki BL/BG, prethodno se dooobro raspitajte o hotelu, ocito je da KONTIKI BG (pa i BL) jednostavno LAZU!
Za sve opisano, imam obimnu fotodokumentaciju, slijedi oštro pismo Kontiki BG sa zahtjevom za smanjenje cijene (od cega vec sad znam da nece biti nista, ali nema veze), te nista drugo do ocrnjivanje/pluvanje Kontiki-ja na svim mogucim društvenim mrezama.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#2 Re: Turistička agencija KONTIKI Banja Luka- UPOZORENJE

Post by banjaluka078 »

@kuli1961 , žao mi je za loše iskustvo koje si imao. Sigurna sam da cijena nije bila mala, a da si dobio horor.
Malo forumaša zalazi na ovaj podforum, pa te molim da svoje iskustvo kopiraš na ove dvije, mnogo posjećenije, teme zbog veće vidljivosti:

gdje-putujete-kako-vam-je-bilo-t83571.html?start=4975
gdje-na-more-2018-2019-2020-2021-2022-2 ... tart=14850

Hvala na obavještenju, u svakom slučaju.
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#3 Re: Turistička agencija KONTIKI Banja Luka- UPOZORENJE

Post by kuli1961 »

banjaluka078 wrote: 30/08/2023 10:48 @kuli1961 , žao mi je za loše iskustvo koje si imao. Sigurna sam da cijena nije bila mala, a da si dobio horor.
Malo forumaša zalazi na ovaj podforum, pa te molim da svoje iskustvo kopiraš na ove dvije, mnogo posjećenije, teme zbog veće vidljivosti:

gdje-putujete-kako-vam-je-bilo-t83571.html?start=4975
gdje-na-more-2018-2019-2020-2021-2022-2 ... tart=14850

Hvala na obavještenju, u svakom slučaju.
Hvala i tebi na javljanju.
Prebacicu, mada sam post stavio u ovaj pf iz razloga sto se odnosi na TA koja djeluje u BL i u BG, a preko te BG agencije malo forumasa, koji su, kako mi se cini, uglavnom iz Sa regije, vrlo malo putuje. No, mozda ce biti od koristi.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#4 Re: Turistička agencija KONTIKI Banja Luka- UPOZORENJE

Post by banjaluka078 »

kuli1961 wrote: 30/08/2023 20:58
Hvala i tebi na javljanju.
Prebacicu, mada sam post stavio u ovaj pf iz razloga sto se odnosi na TA koja djeluje u BL i u BG, a preko te BG agencije malo forumasa, koji su, kako mi se cini, uglavnom iz Sa regije, vrlo malo putuje. No, mozda ce biti od koristi.
Neka teme i ovdje, naravno, ne smeta. Na jednoj od dvije koje sam predložila je bilo raje koja se početkom ljeta raspitivala za Kontiki aranžmane iz BL i BG, zato mi je palo na um da kopiraš tekst i tamo, da nekog možda spasimo neugodnog iskustva.
Post Reply