TURBINA ! HITNO !

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by tempuser »

HAVANA wrote:Dobro ba jarane meni dodje da ovu svoju skinem i zamijenim kolko si navro. :lol:
Ja kontam da stavim turbinu, pa da je skinem da mi je uradi!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#27 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by tempuser »

bitanga_sa_otesa wrote:kakav glupan ....de otvori jos 6 tema i digni jos 5 iz mrtvih....koga boli qrac za tvoj servis u bijeljini kad ima 3 servisa za turbine oko sarajeva
I da pored ta 3 servisa opet gro ljudi ide u Uzice ili kako to majstor kaze Uzica...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#28 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by bitanga_sa_otesa »

kad mi kaze ili napise uzica dobijem proljev odmah ...kao da ima 15 titovih uzica ,a ne jedno....
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#29 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by drndalo »

Bitango, ajde da i tebe pošaljemo kod međeda na obuku, da i ti znaš da nam praviš turbine, da ne moramo do raznih Užica na remont...? A možda bi i ovom "majstoru" bio bliži od Bijeljine, pa bi možda i tebe reklamirao uspješno nakon 100-tinjak turbina...? :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#30 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by tempuser »

Eeee moj @drndalo, ne treba medjed nego medo! :D
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#31 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by shlauf »

Znam iz iskustva da je haman svaka turbina koja je reparirana kod Gabeljića za kratko vrijeme reklamirana. Vlasnik auta bez potrebe se izlagao 2x trošku. A možda se u posljednjih mjesec dana popravio. Jebo mašine ako nemaš edukovan kadar koji će raditi na njima i dobro/odlično uraditi posao.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#32 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by tempuser »

shlauf wrote:Znam iz iskustva da je haman svaka turbina koja je reparirana kod Gabeljića za kratko vrijeme reklamirana. Vlasnik auta bez potrebe se izlagao 2x trošku. A možda se u posljednjih mjesec dana popravio. Jebo mašine ako nemaš edukovan kadar koji će raditi na njima i dobro/odlično uraditi posao.
Dobar rezultat = dobre masine + znanje + iskustvo + dobra namjera. Izbaci jedan od faktura i pozdravi se sa dobrim rezultatom.
Godinama se Gabeljic, Turboservis, neki tamo po Rajlovcu, Kiseljaku itd provlace kao majstori za turbine, ali sve je to nekako kilavo uz razne price, ne rade balansiranje, samo zapakuju novi set za reparaciju i uskoro isti problem, koriste kineske setove za reparaciju, ceste reklamacije, ovo - ono dok je Uzice konstanta. Ja sam prosle godine 2 x rjesavao neke turbine, obje poslao u Uzice bez razmisljanja, sto bi neko na meni sticao iskustvo, meni je najjeftinije kad iz prve rjesim problem...
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by konektovan »

tempuser wrote:
shlauf wrote:Znam iz iskustva da je haman svaka turbina koja je reparirana kod Gabeljića za kratko vrijeme reklamirana. Vlasnik auta bez potrebe se izlagao 2x trošku. A možda se u posljednjih mjesec dana popravio. Jebo mašine ako nemaš edukovan kadar koji će raditi na njima i dobro/odlično uraditi posao.
Dobar rezultat = dobre masine + znanje + iskustvo + dobra namjera. Izbaci jedan od faktura i pozdravi se sa dobrim rezultatom.
Godinama se Gabeljic, Turboservis, neki tamo po Rajlovcu, Kiseljaku itd provlace kao majstori za turbine, ali sve je to nekako kilavo uz razne price, ne rade balansiranje, samo zapakuju novi set za reparaciju i uskoro isti problem, koriste kineske setove za reparaciju, ceste reklamacije, ovo - ono dok je Uzice konstanta. Ja sam prosle godine 2 x rjesavao neke turbine, obje poslao u Uzice bez razmisljanja, sto bi neko na meni sticao iskustvo, meni je najjeftinije kad iz prve rjesim problem...
Valjda je i gabeljic naucio posao, ne radi mjesec dana, vec par godina?! Ima najmoderniju opremu, pa je valjda i ekipa edukovana da to sve isprati?! Gabeljic radi balansiranje, za informaciju. :wink:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#34 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by muha_sa »

i ja budala pišem na ovoj temi :-)
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#35 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by konektovan »

muha_sa wrote:i ja budala pišem na ovoj temi :-)
Ma nisi, samo nastavi. :thumbup: :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#36 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by tempuser »

konektovan wrote:
Valjda je i gabeljic naucio posao, ne radi mjesec dana, vec par godina?! Ima najmoderniju opremu, pa je valjda i ekipa edukovana da to sve isprati?! Gabeljic radi balansiranje, za informaciju. :wink:
E upravo zbog tog valjda ljudi salju u Uzice... Ne ide to bas tako sa reputacijom, danas varis dur aluminij i hladnjake, sutra investiras u teniske terene, prekostra si servis za turbo punjace.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#37 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by konektovan »

tempuser wrote:
konektovan wrote:
Valjda je i gabeljic naucio posao, ne radi mjesec dana, vec par godina?! Ima najmoderniju opremu, pa je valjda i ekipa edukovana da to sve isprati?! Gabeljic radi balansiranje, za informaciju. :wink:
E upravo zbog tog valjda ljudi salju u Uzice... Ne ide to bas tako sa reputacijom, danas varis dur aluminij i hladnjake, sutra investiras u teniske terene, prekostra si servis za turbo punjace.
Nije ni prvi, nit posljednji, ne vidim nikakav problem u tome?! Bio dobar u jednom, zasto ne bi bio i u drugom????
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by muha_sa »

tempuser wrote:
konektovan wrote:
Valjda je i gabeljic naucio posao, ne radi mjesec dana, vec par godina?! Ima najmoderniju opremu, pa je valjda i ekipa edukovana da to sve isprati?! Gabeljic radi balansiranje, za informaciju. :wink:
E upravo zbog tog valjda ljudi salju u Uzice... Ne ide to bas tako sa reputacijom, danas varis dur aluminij i hladnjake, sutra investiras u teniske terene, prekostra si servis za turbo punjace.
o cemu to ti pišeš :? de me uputi molim te :-D

covjek krenUo sa hladnjacima prije 15 il 16 godina i dan danas ih radi--i jedini je na ovim prostorima koji zna to radit--kvalitetno radit :thumbup: sad što neko donese da mu se zavari alu. felga il puknuti karter zašto ne zavarit i pomoc covjeku--to zavarivanje je ono usput. Ja kod covjeka vec više od 10 godina radim (po potrebi posla, a ima posla-fala bogu) i jedini je koji mi NIKAD nije ni feninga osto dužan niti je ikom ko radi za njega--od zaposlenih do nekog ko mu radi neke usluge do taksiste koji se jagme ko ce za njega vozit.
Sad pitanje :-D jel grijeh proširit program rada :?
od ovog što si naborajo nisi pomeno teretanu--otvorio i teretanu :thumbup:
od mene ima naklon do poda :-D
pošteno odradim pošteno mi plati i vozdra :-D

što se turbina tice vec sam pisAo i ne bih da se ponavljam :-) vi nastavite slat u Užice, zašto ne--vaša lova vaša stvar kome cete je dat.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#39 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by shlauf »

konektovan wrote:
tempuser wrote:
konektovan wrote:
Valjda je i gabeljic naucio posao, ne radi mjesec dana, vec par godina?! Ima najmoderniju opremu, pa je valjda i ekipa edukovana da to sve isprati?! Gabeljic radi balansiranje, za informaciju. :wink:
E upravo zbog tog valjda ljudi salju u Uzice... Ne ide to bas tako sa reputacijom, danas varis dur aluminij i hladnjake, sutra investiras u teniske terene, prekostra si servis za turbo punjace.
Nije ni prvi, nit posljednji, ne vidim nikakav problem u tome?! Bio dobar u jednom, zasto ne bi bio i u drugom????
Ako danas staviš Gabeljićevu turbinu i ponovo je skidaš jer je crkla onda je svaki komentar suvišan. Jedin je majstor na dobitku koji 2x radi jedan te isti posao. Neka se Gabeljić fata hladnjaka za dampere a turbine prepusti nekom znatno boljem u toj branši.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#40 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by muha_sa »

shlauf wrote:
Ako danas staviš Gabeljićevu turbinu i ponovo je skidaš jer je crkla onda je svaki komentar suvišan. Jedin je majstor na dobitku koji 2x radi jedan te isti posao. Neka se Gabeljić fata hladnjaka za dampere a turbine prepusti nekom znatno boljem u toj branši.
kad si radio tu turbinu :?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#41 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by tempuser »

muha_sa wrote:
tempuser wrote:
konektovan wrote:
Valjda je i gabeljic naucio posao, ne radi mjesec dana, vec par godina?! Ima najmoderniju opremu, pa je valjda i ekipa edukovana da to sve isprati?! Gabeljic radi balansiranje, za informaciju. :wink:
E upravo zbog tog valjda ljudi salju u Uzice... Ne ide to bas tako sa reputacijom, danas varis dur aluminij i hladnjake, sutra investiras u teniske terene, prekostra si servis za turbo punjace.
o cemu to ti pišeš :? de me uputi molim te :-D

što se turbina tice vec sam pisAo i ne bih da se ponavljam :-) vi nastavite slat u Užice, zašto ne--vaša lova vaša stvar kome cete je dat.
To sto tebe kao radnika postoeno placa svaka cast, ali to nije nikakav garant da mu je usluga tj proizvod dobar.
Pisem upravo o tome sto ti navodis, ne mozes mjeriti reputaciju, iskustvo i posvecenost nekoga ko mi je prije 15 god vario nosac od dur aluminija i hladnjak ulja na Vectri A, kod kojeg sam prije 10 god pio Colu uz teniske terene, koji danas reparira turbine, a sutra ce uzgajati sampinjone i eko-hranu sa nekim ko se usko bavi reparacijom turbina 30 god. Ja cu ti ponoviti, kad krenes sa mehanicarima u pricu o turbinama vecina ce ti reci, mozes kod Gableljica, lijevo-desno, bude to ok, ali zna se biti i reklamacija, ali ako hoces da najmanje rizikujes salje u Uzice. Slanje turbine u Uzice traje 2-3 dana, sve vremena i para sto si ustedio kod drugih ces popusiti plus popasti muda i zivce sto si im nosio ako dodje do reklamacije.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#42 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by muha_sa »

hoceš li mi vjerovat ako ti kažem da u zadnjih 6 mjeseci (kako je nabavio ovu mašinu koja simulira rad turbine na autu) NEMA ni jedne reklamacije :?

a ne bih govorio koliko turbina dnevno uradi--nije fer
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#43 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by insomnia78 »

Hej, al' sto ima co'ek u Bjeljini...
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#44 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by muha_sa »

insomnia78 wrote:Hej, al' sto ima co'ek u Bjeljini...
još velkackim slovima piše
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#45 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by tempuser »

muha_sa wrote:hoceš li mi vjerovat ako ti kažem da u zadnjih 6 mjeseci (kako je nabavio ovu mašinu koja simulira rad turbine na autu) NEMA ni jedne reklamacije :?
Nema razloga da ti ne vjerujem, ali osim sto je turbina skula koja treba da traje kudikamo duze od 6 mjeseci, ljudi ne zaboravljaju sta se desavalo prije tih 6 mjeseci. Nije to bas tako, sta je bilo ranije ne vazi. Izjednacavati u smislu reputacije i povjerenja 6 mjeseci bez brljanja Gabeljica i 30 godina Uzica kao reference za taj posao je smijesno.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#46 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by muha_sa »

Gabeljic radi i turbine skoro 10 godina--jest da je bilo reklamacija što je i normalno u svakom poslu.

tehnologija napredovala--on išo u korak s tehnologijom i doveo poso do savršenstva i od mene naklon do poda.

nemam zaista nikakav interes da ga ko nešto branim niti je njemu potreban advokat--a ja to nisam :-) meni ni u džep nit iz džepa--ja cu i bez ove teme bit pozvan da odradim poso koji znam radit i bit pošteno i dobro placen za ono što odradim :thumbup:

:run:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#47 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by tempuser »

muha_sa wrote:Gabeljic radi i turbine skoro 10 godina--jest da je bilo reklamacija što je i normalno u svakom poslu.

tehnologija napredovala--on išo u korak s tehnologijom i doveo poso do savršenstva i od mene naklon do poda.

nemam zaista nikakav interes da ga ko nešto branim niti je njemu potreban advokat--a ja to nisam :-) meni ni u džep nit iz džepa--ja cu i bez ove teme bit pozvan da odradim poso koji znam radit i bit pošteno i dobro placen za ono što odradim :thumbup:
Ugled i povjerenje nije na dugme, pritines i ono od ranije ne vazi. Jbga tom istom Gabeljicu nije bio problem da se uvjezbava i *ebava sa reklamacijama 10 god dok nije nabavio tehnologiju, sto bi mu sad bio problem?
Stari si Sarajlija znas i sam situacije, birvaktile Dallas pravio 10 god sladoled i jednom-dva put potrov'o narod, ti hoces na sladoled, bez obzira sto nije tebe otrovao ti kontas, *ebo Dallas, necu da rizikujem odo' u Egipat da sam miram. E tako ti je i ovo...
Last edited by tempuser on 03/04/2016 21:40, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#48 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by konektovan »

Je l' to ovi sto rade u Uzicu, nemaju reklamacije????
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#49 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by tempuser »

Imaju ali puno manje od pomenutih i nije u pitanju samo reklamacija nego proces reparacije i dugostrajnost turbine.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#50 Re: TURBINA ! HITNO !

Post by konektovan »

tempuser wrote:Imaju ali puno manje od pomenutih i nije u pitanju samo reklamacija nego proces reparacije i dugostrajnost turbine.
Kako ti znas da imaju manje, bavis se statistikom jednih i drugih?!
Post Reply