Tumacenje nalaza

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Tarasov23
Posts: 47
Joined: 24/05/2013 23:43

#1 Tumacenje nalaza

Post by Tarasov23 »

Imam brojne tegobe vez 2 mjeseca i vise i stvarno mi je do grla doslo pa sam povadio dosta nalaza.Stalni umor pritisak u prsima vrtoglavica glavobolja prosirene vene na prsnom kosu i pomalo otezano disanje i kratkoca daha,zatim mrsavljenje bez razloga jer jedem kao prije a skida mi se masa na ramenima,ledjima i nogama najvise,dok na stomaku i grudima ima onog ruznog sala i za 20 dana izgubio sam 7 kg iz meni nejasnih razloga.Nalazi krvi bili su mi perfektni ali ja se osjecam nikako imam i pojavu kao neke kvrzice pored uha i kvrzica manjih u rujama i nogama koje prije nisam primijetio.Sedimentacija isto uredu,tri tumor markera uredu,ali lijecnik me uputio i na nalaze za reumu i imam povisen Crp i Asto na sta bi to moglo da ukazuje??
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#2 Re: Tumacenje nalaza

Post by bumerangss »

Nedavno je bila slicna tema a mozda si je cak i ti postavio :) uglavnom tako mladji momak koji se zali na sve zivo, boli, otekline, mrsa, slabo spava... i na kraju sta je bio zakljucak da je mozda hipohondar da umislja da je ograiso... ali da treba ici doktorima a ne traziti dijagnozu od nas forumasa!!!

Lijepo bi bilo da ostane ova tema i da zabrinuti ljudi koji su dobili nalaz bez tumacenja a cekaju da ih primi porodicni dr da im rastabiri nalaze, da do tad dobiju makar neko misljenje i nagadjanje nas klixovaca :D

I proguglaj brate, ko nema u vugla ima u gugla :lol: sta je sta... a crp mislim da je neki protein u krvi koji govori da negdje u tijelu ima neka upala, infekcija i tad dr propise antibiotike!

Knjizicu u ruke i doktoru! :autic:
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#3 Re: Tumacenje nalaza

Post by ilkbahar »

Slicne simptome je.imala moja prijateljica, dijagnoza nesto kao sarkoidioza nesto tako, posebno ti cvorici na rukama i nogama su simptom.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#4 Re: Tumacenje nalaza

Post by Nepass »

ilkbahar wrote:Slicne simptome je.imala moja prijateljica, dijagnoza nesto kao sarkoidioza nesto tako, posebno ti cvorici na rukama i nogama su simptom.
Uh nemoj čovjeka prepadati. Nek ode doktoru pm pa nek ga uputi gdje treba
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#5 Re: Tumacenje nalaza

Post by Ana Maria »

Da li neko moze da napise sta znaci RTG PNS NALAZ: lako nazubljen lateralni zid lijevog sinusa moguce konstitucionalno ili od traume...septum nasi lako deviran u lijevo
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#6 Re: Tumacenje nalaza

Post by KIseljak12 »

Ana Maria wrote:Da li neko moze da napise sta znaci RTG PNS NALAZ: lako nazubljen lateralni zid lijevog sinusa moguce konstitucionalno ili od traume...septum nasi lako deviran u lijevo
Ovo prvo znaci otprilike da ti je vanjski zid lijevog sinusa blago nazubljen, a uzrok bi mogao biti urodjeni ili uslijed (fizicke) traume.
Drugo znaci da ti "razdjelnik" nosnica - septum malo zanosi (naginje) u lijevo.

Ni jedno ni drugo ne zvuce nesto ozbiljno.
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#7 Re: Tumacenje nalaza

Post by Ana Maria »

KIseljak12 wrote:
Ana Maria wrote:Da li neko moze da napise sta znaci RTG PNS NALAZ: lako nazubljen lateralni zid lijevog sinusa moguce konstitucionalno ili od traume...septum nasi lako deviran u lijevo
Ovo prvo znaci otprilike da ti je vanjski zid lijevog sinusa blago nazubljen, a uzrok bi mogao biti urodjeni ili uslijed (fizicke) traume.
Drugo znaci da ti "razdjelnik" nosnica - septum malo zanosi (naginje) u lijevo.

Ni jedno ni drugo ne zvuce nesto ozbiljno.
Hvala puno za info.
Post Reply